Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Temat: Dziwny problem z oryginalnym radiem navi

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2022
    Mieszka w
    Malborku
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 Q-tronic 2007 Distinctive
    Postów
    2

    Domyślnie Dziwny problem z oryginalnym radiem navi

    Drodzy forumowicze!
    Potrzebuje pomocy , od jakiegoś czasu alfa zaczęła wyświetlać mi takie komunikaty jak poniżej na zdjęciu . Głośność oscyluje maksymalnie do poziomu 11 , radio się restartuje samo włącza i wyłącza . Jestem totalnie bez radny , czym może być spowodowana ta usterka ? Bardzo proszę o jakieś sugestie bądź poradę . Pozdrawiam wszystkich!
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	received_1760076314376389.jpg
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	130.3 KB
ID:	284924   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	received_397642185887583.jpg
Wyświetleń:	3
Rozmiar:	121.7 KB
ID:	284925  
    Ostatnio edytowane przez pomidorek126 ; 18-09-2022 o 21:55

  2. #2
    Użytkownik Świeżak Avatar maurize
    Dołączył
    10 2021
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR Brera 2.4 JTDm
    Postów
    162

    Domyślnie

    Faktycznie dziwna sprawa. Wydaje mi sie jednak że problem jest dokładnie opisany. Radio (lub wzmacniacz w nim) się przegrzewa.
    Co do sprzętu audio w samochodzie to nie mam zbyt dużego doświadczenia, ale stosując analogię z komputerów - system wpada w "throttling", bo układ chłodzący procesor nie wyrabia. Wymontuj radio, zobacz może da się ściągnąć obudowę, przedmuchaj sprężonym powietrzem, przeczyść radiatory, udrożnij otwory wentylacyjne itp. Jeśli układ chłodzenia ma wentylator to może się spalił?
    Ostatnio edytowane przez maurize ; 19-09-2022 o 00:29

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2022
    Mieszka w
    Malborku
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 Q-tronic 2007 Distinctive
    Postów
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał maurize Zobacz post
    Faktycznie dziwna sprawa. Wydaje mi sie jednak że problem jest dokładnie opisany. Radio (lub wzmacniacz w nim) się przegrzewa.
    Co do sprzętu audio w samochodzie to nie mam zbyt dużego doświadczenia, ale stosując analogię z komputerów - system wpada w "throttling", bo układ chłodzący procesor nie wyrabia. Wymontuj radio, zobacz może da się ściągnąć obudowę, przedmuchaj sprężonym powietrzem, przeczyść radiatory, udrożnij otwory wentylacyjne itp. Jeśli układ chłodzenia ma wentylator to może się spalił?
    Dzięki za odpowiedź

    - - - Updated - - -

    Właśnie na grupie na Facebooku poświęconej 159 doradzali mi rozebrać panel i spróbować przeczyścić radio , winowajcą może być zablokowany wiatrak w radiu . Mam tylko jedno pytanie, mam fabrycznie Bose w dziewiątce, z tego co udało mi się dowiedzieć - to zestawienie posiada dwa wzmacniacze : jeden w radiu , drugi ( niby ) w bagażniku jeśli się mylę to proszę mnie poprawić Jeśli odkurzenie sprzętu nie pomoże to myślisz , że winowajcą może się okazać jeden z wzmacniaczy ? Jestem zielony w car audio i boję się jeśli załóżmy kupię drugie radio w najgorszym przypadku to problemu nie uda się dalej rozwiązać . Pozdrawiam

  4. #4
    Użytkownik Świeżak Avatar maurize
    Dołączył
    10 2021
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR Brera 2.4 JTDm
    Postów
    162

    Domyślnie

    Tak jak pisałem, sam się nie znam na car audio. Wiem tylko jak przegrzewanie wygląda ogólnie w przypadku sprzętu elektronicznego i komputerów w których siedzę. Wydaje mi się, że jest spora szansa, że czyszczenie pomoże. Co do nowego radia to pewnie potrzebny będzie też kod.

Podobne wątki

  1. MP3 w oryginalnym radiu z NAVI - ALFA ROMEO 147
    Utworzone przez Szczepan w dziale 147
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 08-02-2017, 13:09
  2. problem z radiem/navi
    Utworzone przez czosnek1802 w dziale 147
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 08-09-2014, 18:47
  3. Problem z oryginalnym nagłośnieniem w 156
    Utworzone przez adkaduk w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 14-06-2014, 09:53
  4. dziwny dzwięk pod radiem
    Utworzone przez alfa_ostrów w dziale 156
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 21-03-2011, 14:05
  5. [147] PROBLEM Z NAVI I RADIEM
    Utworzone przez pedzaceimadlo w dziale 147
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 07-12-2008, 23:00

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory