Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 29 z 29

Temat: Problem z odpalaniem po deszczu

  1. #21
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2022
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 jtdm 2005r.
    Postów
    29

    Domyślnie

    Update. Pojechałem do mechanika wymienic czujnik, kupilem bosha za 120zł. Mechanik wzial wymienil, auto nie odpalało, meczył sie meczył i nic. Wzielismy wsadzilismy stary spowrotem auto odpalilo lecz za chwile check engine i chodzi jak traktor... Masakra, auto zostało u mechanika a ja z buta do domu. Zamówiłem oryginalny na jutro, czy jest opcja ze przez zamiennik bosha nie ruszył na nowym?? i dlaczego na starym odpalil sie check engine i chodzi jak traktor, jak było normalnie tyle ze czasem trzeba było go palic na tzw. plaka? dziwna sytuacja strasznie.. jakies pomysły Panowie?

  2. #22
    Użytkownik Rowerzysta Avatar majkelmu
    Dołączył
    04 2013
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    była alfa romeo 145 1,6 TS '00, jest Alfa Romeo 159 SW 2.0JTDm
    Postów
    487

    Domyślnie

    Ja bym szukał problemu w wiązce

    Wysłane z mojego Mi Note 10 Lite przy użyciu Tapatalka

  3. #23
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2022
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 jtdm 2005r.
    Postów
    29

    Domyślnie

    A gdzie ta wiązka w ogóle idzie? łączy sie z drugim czujnikiem wałka i do komputera ??

  4. #24
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2021
    Auto
    Była 159-ka jest Formentor VZ
    Postów
    1,221

    Domyślnie

    Do tematu trzeba podejść metodycznie i po kolei eliminować potencjalne przyczyny. Z własnego doświadczenia wiem, że najgorzej usuwa się usterki które pojawiają się i znikają. Mechanicy też tego nie lubią, bo rozwiązywanie takich zagadek jest czasochłonne i kosztochłonne, a na koniec przyjdzie klient i będzie miał pretensje, że dalej nie działa.
    Faktycznie może być tak, że nowy czujnik jest uszkodzony (jakość części zamiennych ostatnio mocno się pogorszyła) i jego wymiana zamknie temat. Gdyby jednak dalej był problem, to diagnoza będzie możliwa tylko po długim nocnym postoju, kiedy wilgoć spenetruje okablowanie. Poranki są teraz wilgotne, więc poranne odpalenie auta będzie wiarygodnym testem czy naprawa się powiodła. Później, zwłaszcza jak zrobisz parę kilometrów, silnik się nagrzeje, osuszy komorę silnika. Szukanie usterki w ciągu dnia raczej będzie mijać się z celem. Do wiarygodnej diagnozy dobrze byłoby mieć też pewność, że w aucie jest dobra masa, bo przy rozruchu jak masz duży spadek napięcia i problem z masą albo słaby/uszkodzony akumulator, komputer może pokazywać zupełnie losowe błędne informacje o nieprawidłowym działaniu różnych podzespołów. Dlatego tez wcześniej sugerowałem dodatkową masę na silnik.
    ps. tak dla pewności spytam. filtr paliwa i powietrza są we właściwej kondycji?
    Ostatnio edytowane przez Machaju ; 30-09-2022 o 08:07

  5. #25
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2022
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 jtdm 2005r.
    Postów
    29

    Domyślnie

    Filtry wymienione nie dawno na nowe. Dziwi mnie fakt, że na nowym czujniku w ogole nie chciał odpalic a gdy założył stary odpalil ale wyskoczył check i przeszedł chyba w tryb awaryjny bo chodził jak traktor

  6. #26
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2022
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 jtdm 2005r.
    Postów
    29

    Domyślnie

    Wymieniłem na oryginalny czujnik odpala ale za to swieci sie check i chyba tryb awaryjny sie odpalił bo chodzi jak traktor. Jest mozliwe ze sie rozrzad przestawił?

  7. #27
    Użytkownik Rowerzysta Avatar majkelmu
    Dołączył
    04 2013
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    była alfa romeo 145 1,6 TS '00, jest Alfa Romeo 159 SW 2.0JTDm
    Postów
    487

    Domyślnie

    Jest możliwe, sprawdź teraz jakie błedy pokazuje

    Wysłane z mojego Mi Note 10 Lite przy użyciu Tapatalka

  8. #28
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2022
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 jtdm 2005r.
    Postów
    29

    Domyślnie

    Teraz nie sprawdze, dałem do innego mechanika co lubi tez elektronike. Ciekawe co to moze byc. Obstawiam: Przesunięty rozrząd, czujniki nie współpracują. Nic innego nie widze.

  9. #29
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar yaniq
    Dołączył
    08 2021
    Auto
    Alfa Romeo 159 1,9 JTS
    Postów
    683

    Domyślnie

    Cytat Napisał Machaju Zobacz post
    Dlatego tez wcześniej sugerowałem dodatkową masę na silnik.
    Równie dobrze, mógłbyś podpowiedzieć dopompowanie powietrza w kołach - miałoby to dokładnie tyle samo wspólnego z tego typu usterką, w której nie ma problemu z kręceniem rozrusznikiem.

    Takie "macanie po ciemku", do niczego Cię nie doprowadzi, jeśli mechanik jest bezsilny, to dobrze zrobiłeś, zmieniając go na innego, bo skoro zapala "Check engine", to komputer diagnostyczny musi pokazać błąd/błedy, nie ma innej możliwości - nowo zakupiony czujnik, oczywiście mógł być wadliwy, takie rzeczy się zdarzają - teraz po wymianie na ten nowy - oryginalny, koniecznie należy przeprowadzić diagnostykę komputerową, bo błędne działanie czujnika, może być skutkiem, a nie przyczyną - w temacie dotyczącym 145/146, jest wątek o tym, jakie skutki powoduje błąd tego czujnika, u mnie, w 146 1,6 TS, było tak, że na zimnym odpalał bardzo dobrze i dopiero po rozgrzaniu silnika zaczynały się problemy - przy puszczeniu gazu, silnik gasł i dopóki ne ostygł, nie pozwalał się uruchomić, ale inne osoby podawały zgoła odmienne problemy, których powodem był ten czujnik.

Podobne wątki

  1. [159] Problem z odpalaniem
    Utworzone przez Ciechan159 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 12-09-2018, 11:57
  2. [159] Problem z odpalaniem
    Utworzone przez Mativ3i w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 31-01-2018, 21:38
  3. [159] Problem z odpalaniem 8v
    Utworzone przez enzo28 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 02-07-2014, 09:43
  4. [145] problem z odpalaniem
    Utworzone przez redteam w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 18-04-2012, 14:09
  5. [146] problem z odpalaniem 146
    Utworzone przez tomas200 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 18-02-2011, 08:36

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory