Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Temat: Brak komunikacji z samochodem

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2018
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    14

    Domyślnie Brak komunikacji z samochodem

    Witam.
    Mam prośbę w rozwiązaniu problemu lub naprowadzeniu gdzie szukać.
    Kilka dni temu Alfa zaczęła coraz gorzej odpalać (przyszedł czas na rozrusznik).
    W dzień kiedy miałem go demontować chciałem pojechać do garażu. Alfa kręciła i kręciła ale słabo i nie chciała odpalić. W pewnym momencie zablokował się kluczyk i wszystko zgasło. Brak reakcji na przycisk START/STOP. Po włożeniu grota kluczyka i odblokowaniu udało się go odzyskać. Teraz jak wkładam kluczyk nic totalnie się nie zapala i nie ma reakcji na przycisk start/stop. Czasami zapalą się kontrolki ale tylko na chwile po czym gasną. Dodatkowo pojawia się komunikat, że kierownica nie jest zablokowana. Sprawdziłem wszystkie bezpieczniki i są ok. Czy ktoś miał podobne objawy? Będę wdzięczny za podsunięcie pomysłu gdzie szukać.

  2. #2
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2020
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 1.8
    Postów
    127

    Domyślnie

    Jeżeli po włożeniu kluczyka nie ma żadnej reakcji samochodu (nic się nie podświetla) i wcześniej pojawiały się błędy blokady kierownicy to proponuję dostać się do modułu blokady. Ściągasz osłonę przy poduszce kolanowej, odkręcasz poduszkę i później kostka od blokady i dwie śruby. Śruby te mają zerwany łeb i trzeba patentem je odkręcić. Albo dwie nakrętki albo dłutem obracać za "łeb". Obudowa blokady też ma śrubki, których teoretycznie nie da się odkręcić, ale zwykły śrubokręt da radę.
    Chodzi o to, że w module blokady są dwie płytki - duża główna i taka mniejsza wpinana do większej. Na tej mniejszej znajduje się przełącznik, który powinien być zwarty (to zapewnia kształt obudowy). Stycznik ten jest połączony z immobiliserem i jeśli się nie zwiera to auto jest martwe (nie ma przejścia sygnału z immobilisera, można na schematach to zobaczyć).
    Proponuję wyjąć samą elektronikę, podpiąć w aucie i zwierając pin na tej małej płytce zobaczyć czy ożyje auto. Powinno. Wieczorem mogę podrzucić fotki elektroniki i o co dokładnie chodzi

    Edit: jeżeli pomoże "ręczne" zwarcie switcha to należałoby kupić używany moduł blokady, przełożyć do niego swoją starą "dużą" płytkę i wziąć z używki tą małą z działającym stycznikiem.
    Tylko uwaga - po lifcie zmienili polaryzację silniczka elektrycznego. Więc jeżeli kupisz polift do przed lifta to trzeba zamienić. I rób zdjęcia co jak było złożone
    Ostatnio edytowane przez xoxomaj ; 07-11-2022 o 07:54

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2018
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    14

    Domyślnie

    Witam. Na wstępie dzięki za info. Jeżeli chodzi o schemat to będę wdzięczny za podesłanie. Niestety ale przed usterką nie wyświetlał się problem związany z blokadą kierownicy. Dopiero jak zablokowało kluczyk wszystko umarło i zaczął pojawiać się ten komunikat.

  4. #4
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Sprawdź też kabel masowy łączący skrzynię z podłużnicą.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

Podobne wątki

  1. ELM 327 Brak komunikacji z ECU
    Utworzone przez ddamianekk w dziale 156
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 19-08-2020, 22:41
  2. [159] Check Engine brak mocy 2.0JTDM , błąd komunikacji ECU
    Utworzone przez active87 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 04-04-2020, 18:33
  3. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 12-02-2019, 18:14
  4. Problem z ABS brak komunikacji
    Utworzone przez krzymax w dziale 147
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 03-02-2018, 21:04
  5. Czujnik położenia wału, brak komunikacji z ecu
    Utworzone przez badylija w dziale 147
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 19-05-2013, 00:06

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory