Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Temat: Błąd p2135

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2022
    Auto
    Fiat Doblo 1.9jtd
    Postów
    7

    Domyślnie Błąd p2135

    Witam, od pewnego czasu borykam się z problemem wyskakującego błędu p2135 silnik 1.9 JTD. Błąd pojawia się raz na jakiś czas, nie ma reguły czasem przejadę 400km bez problemu a czasem przejadę 100m i błąd.

    Po pojawieniu się błędu auto wchodzi na 1500 obroty wtedy da się jechać a czasem to i się nawet jechać nie da.
    Kasuje błąd i mogę jechać dalej przez x czasu.

    Wymieniony pedał gazu, odłączony czujnik klimatyzacji bo gdzieś wyczytałem że to może być problem. Kilka miesięcy temu miałem wymieniana dwumase. Czytam różne teorie, może trzeba wyczyścić przepustnice? Wymienić czujnik przepustnicy? Samochód jest u mechanika który mówi że nie ma pojęcia, jemu błąd nie wchodzi przez to że pojawia się raz na jakiś czas. Mówi że może gdzieś kabel przetarty ale czy wtedy nie pojawiało się to częściej ?

    Czy ktoś miał podobny problem ? Jaka była przyczyna?

  2. #2
    Użytkownik Świeżak Avatar Mareslaw
    Dołączył
    08 2019
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    79

    Domyślnie

    Hej, kiedyś kolega miał identyczny problem i okazała się spinka usztywniająca na głównej wtyczce od komputera, miała luz i raz wchodziła w pin, a raz nie.

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2019
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    34

    Domyślnie

    Zwarcie w instalacji, masz kabelek gdzieś przetarty jak go odnajdziesz i naprawisz błąd zniknie i już więcej się nie pojawi pozdrawiam

  4. #4
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2022
    Auto
    Fiat Doblo 1.9jtd
    Postów
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mareslaw Zobacz post
    Hej, kiedyś kolega miał identyczny problem i okazała się spinka usztywniająca na głównej wtyczce od komputera, miała luz i raz wchodziła w pin, a raz nie.
    Spinke sprawdzę może akurat.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Bio123 Zobacz post
    Zwarcie w instalacji, masz kabelek gdzieś przetarty jak go odnajdziesz i naprawisz błąd zniknie i już więcej się nie pojawi pozdrawiam
    Kurcze dziwne to zwarcie, raz ledwo co odpaliłem samochód ruszyłem i błąd, zgasiłem skasowalem i już mogłem jeździć kolejny tydzień bez problemu, czy dziury czy deszcz. Jakby było zwarcie to częściej by wywalał błąd lub po skasowaniu pojawiał by się znowu aż kabel się nie ruszy czy coś, tak mi się wydaje.

    Jakbym miał sprawdzać kable to które ? Te od komputera do pedału gazu czy przepustnicy? Żeby znaleźć przetarcie trzeba rozpruć pół auta ?

    Samochód jest od 3tyg u mechanika i dalej nie wiadomo, też mówi że może gdzieś kabel przetarty lub zielony, jeszcze chce oddać sterownik do sprawdzenia

  5. #5
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2019
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    34

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wagery Zobacz post
    Spinke sprawdzę może akurat.

    - - - Updated - - -



    Kurcze dziwne to zwarcie, raz ledwo co odpaliłem samochód ruszyłem i błąd, zgasiłem skasowalem i już mogłem jeździć kolejny tydzień bez problemu, czy dziury czy deszcz. Jakby było zwarcie to częściej by wywalał błąd lub po skasowaniu pojawiał by się znowu aż kabel się nie ruszy czy coś, tak mi się wydaje.

    Jakbym miał sprawdzać kable to które ? Te od komputera do pedału gazu czy przepustnicy? Żeby znaleźć przetarcie trzeba rozpruć pół auta ?

    Samochód jest od 3tyg u mechanika i dalej nie wiadomo, też mówi że może gdzieś kabel przetarty lub zielony, jeszcze chce oddać sterownik do sprawdzenia
    Też tak miałem raz 10km raz 200km woziłem interfejs diagnostyczny ze
    Sobą jak wyskoczyło podpinałem pod kompa kasowałem i dalej mogłem jeździć do czasu aż zaś wywali błąd, ja miałem gdzieś w komorze silnika przetarty nie pamiętam już dokładnie, moim zdaniem masz to samo też były plany żeby wymieniać potencjometr gazu itp itd pół auta ale znalazł się ogarnięty mechanik którym się okazał mój dobry kolega mierzyl i szukał aż znalazł.

  6. #6
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2022
    Auto
    Fiat Doblo 1.9jtd
    Postów
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bio123 Zobacz post
    Też tak miałem raz 10km raz 200km woziłem interfejs diagnostyczny ze
    Sobą jak wyskoczyło podpinałem pod kompa kasowałem i dalej mogłem jeździć do czasu aż zaś wywali błąd, ja miałem gdzieś w komorze silnika przetarty nie pamiętam już dokładnie, moim zdaniem masz to samo też były plany żeby wymieniać potencjometr gazu itp itd pół auta ale znalazł się ogarnięty mechanik którym się okazał mój dobry kolega mierzyl i szukał aż znalazł.
    Teraz mam sprawdzany sterownik, jak nic nie wyjdzie to oddaje do elektryka żeby sprawdził i zlokalizował przetarcie. Dokładnie robię tak jak Ty z interfejsem i objawy identyczne.
    Jakiś czas temu miałem wymieniana dwumase i przy wymianie wyciągany był silnik może wtedy coś się przygniotło.

  7. #7
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2019
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    34

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wagery Zobacz post
    Teraz mam sprawdzany sterownik, jak nic nie wyjdzie to oddaje do elektryka żeby sprawdził i zlokalizował przetarcie. Dokładnie robię tak jak Ty z interfejsem i objawy identyczne.
    Jakiś czas temu miałem wymieniana dwumase i przy wymianie wyciągany był silnik może wtedy coś się przygniotło.
    No to pewnie wtedy się coś podziało, jak wcześniej nie wyskakiwało ci nic.

  8. #8
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2022
    Auto
    Fiat Doblo 1.9jtd
    Postów
    7

    Domyślnie

    Witam ponownie, przez 3 miesiące nie miałem problemu po powrocie od mechanika, niestety nie zlokalizował usterki ale popowiedział że mam jeździć. Od stycznia do dzisiaj ani razu nie wyznaczył błąd p2135. Co tu robić ?

  9. #9
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Przy okazji diagnostyki ktoś mógł naprawić gdzieś luźne połączenie. Jeździć, obserwować
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  10. #10
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2022
    Auto
    Fiat Doblo 1.9jtd
    Postów
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Przy okazji diagnostyki ktoś mógł naprawić gdzieś luźne połączenie. Jeździć, obserwować
    Dowiedziałem się że wszystkie styki były przeczyszczone przy silniku i pedale gazu wtedy też sterownik był odpinany. 3 miesiące był spokój i znowu wczoraj i dziś błąd.

Podobne wątki

  1. [159] Alfa 159 1.9 jtdm 8v 120 P0641 i P2135
    Utworzone przez Bio123 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 27-12-2022, 20:22
  2. [159] P2135
    Utworzone przez michuw81 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 01-06-2020, 12:48
  3. [MiTo] 1.6 jtdm błąd p2135 + steering corrector+vdc+hill holder itp.
    Utworzone przez bentley.polska w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 15-01-2019, 17:15
  4. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 10-08-2015, 21:48
  5. Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 04-03-2012, 16:34

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory