Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1234567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 64

Temat: Wspomaganie - olej

  1. #11
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar yaniq
    Dołączył
    08 2021
    Auto
    Alfa Romeo 159 1,9 JTS
    Postów
    683

    Domyślnie

    Cytat Napisał Yarek Zobacz post
    Kol. yaniqu jak tego typu dyskusje jak post powyżej, to proponuję na priv.
    A, dlaczego proponujesz to mnie, a nie koledze magilowi, który twierdzi, że płyny o różnych parametrach są mieszalne, przez co może kogoś narazić na poważne problemy, wystarczy poczytać wątek o problemach ze wspomaganiem.

    Cytat Napisał Yarek Zobacz post
    Szkoda zaśmiecać forum i bić pianę o coś, co nic nie wnosi.
    A, co konkretnie w moich wpisach "nic nie wnosi"?


    Cytat Napisał Yarek Zobacz post
    Co do tutelli, to nie twierdzę, że nie, ale ATF 320 miałem też w innych autach i sprawdził mi się doskonale
    W którym miejscu napisałem, że ATF 320, się nie sprawdza, bo ja pisze coś dokładnie przeciwnego, a mianowicie to, że czy to jest Tutela (nie tutella, w dodatku jest to nazwa własna, a więc wielką literą), czy ATF, czy jakikolwiek inny o podanych parametrach, to jest dokładnie to samo, bo musi spełniać te same normy.

    Cytat Napisał Yarek Zobacz post
    Nie rób fermentu na forum, bo to nie klub dyskusyjny o d...Maryni. .
    Ponawiam pytanie, dlaczego nie tłumaczysz tego koledze magilowi i, które fragmenty moim wpisów zaliczasz do tych o d...Maryni?

  2. #12
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał Yarek Zobacz post
    Kol. yaniqu jak tego typu dyskusje jak post powyżej, to proponuję na priv. Szkoda zaśmiecać forum i bić pianę o coś, co nic nie wnosi.
    Serdecznie proszę.
    Co do tutelli, to nie twierdzę, że nie, ale ATF 320 miałem też w innych autach i sprawdził mi się doskonale, i dlatego piszę, co piszę. Na podstawie praktyki. Tak, zbiorniczek był z tych felernych.
    Nie rób fermentu na forum, bo to nie klub dyskusyjny o d...Maryni. .
    To nie jest zawodnik do merytorycznej dyskusji. Nie dodałem go do ignorowanych tylko i wyłącznie z racji mojej funkcji tutaj, abym miał wgląd do publikowanych treści.

    Jeśli ktoś ma wątpliwości w tym temacie, chętnie pomożemy je rozwiać (w miarę naszych). Zapraszam do zadawania pytań.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał yaniq Zobacz post
    koledze magilowi, który twierdzi, że płyny o różnych parametrach są mieszalne
    Jedynie do tego się odniosę, aby żaden z Forumowiczów nie miał wątpliwości - płyny tzw. zielony i czerwony nie są ze sobą mieszalne i nigdy tak nie napisałem.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  3. #13
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar yaniq
    Dołączył
    08 2021
    Auto
    Alfa Romeo 159 1,9 JTS
    Postów
    683

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Jedynie do tego się odniosę, aby żaden z Forumowiczów nie miał wątpliwości - płyny tzw. zielony i czerwony nie są ze sobą mieszalne i nigdy tak nie napisałem.
    Cieszę się, że to wyjaśniłeś i za to dziękuję, żałując, że nie zrobiłeś tego we wcześniejszym wpisie.

  4. #14
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał yaniq Zobacz post
    Cieszę się, że to wyjaśniłeś i za to dziękuję, żałując, że nie zrobiłeś tego we wcześniejszym wpisie.
    Gdzie niby miałem coś wyjaśniać? Przecież jasno napisałem. Sprostowałem jedynie twoje pomówienie.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  5. #15
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2022
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    57

    Domyślnie

    Jeden z niewielu „głosów rozsądku” na tym forum. Jak myślisz, dlaczego zaleca się wymianę płynu na Tutela GI/R w przypadku wystąpienia hałasu w układzie wspomagania?
    https://www.hella.com/techworld/pl/b...erownicy-9667/

  6. #16
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar yaniq
    Dołączył
    08 2021
    Auto
    Alfa Romeo 159 1,9 JTS
    Postów
    683

    Domyślnie

    Jeśli masz na myśli odwieczny problem ze wspomaganiem, to problemem jest zbiorniczek, a dokładnie zaworki w nim, a nie płyn - ktoś sobie wymyślił, że problemem może być plyn, a nie jest - skąd wiem? - ano stąd, że sam ten problem przerabiałem kilka lat temu i wymieniłem tylko zbiorniczek, a płyn pozostał taki, jaki był, czyli GI/E - nie słyszałem, żeby komukolwiek, po wymianie zbiorniczka, ale bez zmiany płynu na GI/R, problem powrócił, a więc, moim zdaniem, to jest mit z wymianą płynu, chociaż, oczywiście jak ktoś chce to zrobić, to jego wolny wybór, a problemy ze zbiorniczkiem dotyczą również tych egzemplarzy, które fabrycznie miały GI/R.

  7. #17
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2022
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    57

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedź. Parametry lepkości dość się różnią w zależności od płynu. Co prawda 320 i GI/R mają dość zbliżone, ale jednak Hella zaleca wymianę. Może chodzi o fakt, że w Polsce mało kto płyn zmienia. O jakich zaworkach piszesz? Ja w zbiorniczku znalazłem tylko sitko. Możesz coś więcej napisać w tym temacie? O jakim odwiecznym problemie piszesz? Bo na tym „forum” to powstała już księga baśni.

  8. #18
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar yaniq
    Dołączył
    08 2021
    Auto
    Alfa Romeo 159 1,9 JTS
    Postów
    683

    Domyślnie

    Jedni nazywają to sitkien, inni zaworkiem - nie rozbierałem zbiorniczka, po prostu go wymieniłem, po tym jak zaczął się ten charakterystyczny efekt, który ktoś słusznie nazwał "gumowaniem", a w zbiorniczku olej zacząl się "gotować" - stary mi został, a więc może kiedyś, jak znajdę czas, to się do niego dobiorę, bo póki co, od kilku lat, po wymianie zbiorniczka nic się nie dzieje, a to, że wymiana płynu to zwyczajna "bujda na resorach", powiedział mi nie kto inny, jak pracownik serwisu, który akurat był w sklepie z częściami w ASO Alfy w Warszawie.

  9. #19
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2022
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    57

    Domyślnie

    Co do płynu to mam inne zdanie. Najlepiej widać to w maszynach z hydraulicznymi pompami, bezpośrednio zanurzonymi w oleju. Po ok. dwóch latach, zwłaszcza w niższych temp. pompy zaczynaja hałasować. Po wymianie oleju pracują cicho. Płyn traci swoje właściwości, i „zbiera” wodę. Z tego co piszesz, wyglada na to, że to „gumowanie” to nic innego jak spadek ciśnienia z powodu ograniczonego przepływu, który powoduje, że zawory modulacyjne nie mają wystarczającej ilości płynu. Dzięki za odpowiedź.

  10. #20
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar yaniq
    Dołączył
    08 2021
    Auto
    Alfa Romeo 159 1,9 JTS
    Postów
    683

    Domyślnie

    W pompach, o których piszesz, to producent określa rodzaj i klesę oleju hydraulicznego, a nie użytkownik, któremu się wydaje, że wie lepiej niż "fabryka" - nie oceniałem tego, czy jeden jest lepszy, a inny gorszy, ale to, że w przypadku niedomagań wspomagania w 159, płyn nie ma nic do rzeczy, a zalecenie jego wymiany to mit.

Podobne wątki

  1. [Brera] Wspomaganie
    Utworzone przez Damian07 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 23-10-2021, 17:37
  2. 156 wspomaganie
    Utworzone przez kasa6661 w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 02-02-2014, 20:56
  3. [146] Olej do wspomagania i olej silnikowy
    Utworzone przez GladArk146 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 23-04-2013, 15:26
  4. wspomaganie?
    Utworzone przez ufo1009 w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 03-10-2010, 22:57
  5. [33] Wspomaganie w 33
    Utworzone przez hudy w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 07-11-2008, 09:47

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory