Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 31

Temat: Alfa Romeo 159 1.8 TBi oraz błąd P0011

  1. #21
    Użytkownik Świeżak Avatar Fr4cTiv0
    Dołączył
    11 2013
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    159 TBi
    Postów
    104

    Domyślnie

    Dzisiaj dotarł do mnie elektrozawór. Wszędzie w internecie na zdjęciach jest bez czarnego sitka a ja dostałem właśnie z nim. Tak powinno być czy to się zdejmuje? Druga kwestia jest taka, czy istnieją jakieś instrukcje jak to zrobić? Przy wymianie pierwszego byłem obecny, aczkolwiek nie patrzyłem mechanikowi na ręce więc nie bardzo wiem jak się za to zabrać.Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG20230317204148.jpg
Wyświetleń:	3
Rozmiar:	25.0 KB
ID:	286378

  2. #22
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Ten czarny element na dole to osłonka/zabezpieczenie, które trzeba zdjąć. Wymiana jest prosta, po zdjęciu pokrywy zobaczysz zawory po lewej stronie.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20230318_210925.jpg
Wyświetleń:	8
Rozmiar:	91.0 KB
ID:	286384
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  3. #23
    Użytkownik Świeżak Avatar Fr4cTiv0
    Dołączył
    11 2013
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    159 TBi
    Postów
    104

    Domyślnie

    Dzień dobry, mała aktualizacja w postaci 2 filmów, raczej wymagane słuchawki i wtedy da się usłyszeć pracę silnika

    Oprócz tych 2 filmów dziś rano przy odpalaniu 2-3 sekundowy klektot, ciężko nazwać ten dźwięk. Długo się nie pojawiał, ale już występował wcześniej. Moim zdaniem ma to związek z tym, że wczoraj auto trochę przejechało i zdążyło się rozgrzać, więc odpalenie z klekotem nastąpiło po jeździe która rozgrzała auto, a wszystko co złe dzieje się właśnie w takich sytuacjach w poprzednie dni raczej używałem auta na krótkiej trasie praca-dom, dodatkowo było zimno na dworze więc się zbytnio nie nagrzewała, to też nic podejrzanego się nie działo

    Film pierwszy od razu po odpaleniu auta, wyjątkowo coś dziwnego na starcie, bo wcześniej wszystkie cudawianki występowały już po rozgrzaniu auta (film2), obroty wystartowały na 1100 i tak się trzymały do momentu aż dodałem trochę gazu

    https://www.youtube.com/watch?v=8kOV3X4kvuM

    Film drugi to próba wymuszenia błędu, który pojawił się jak już parkowałem pod domem, pojawia się pod koniec filmu, dodatkowo widać i słychać, że za każdym razem jak obroty spadają to zachowuje się jakby chciała zgasnąć

    https://www.youtube.com/watch?v=cANvGlkl3a8

    Kontrolki checka jak widać aktualnie brak, po skanowaniu nadal pokazuje P0016.

    W poniedziałek w końcu do lekarza, jakieś ostatnie wskazówki w oparciu o nagrane filmy? O ile można coś z tego wywnioskować.

    Pozdro!

  4. #24
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR159SW 1.75TBi, AR147 1.6ECO, BMW E21 M42B18
    Postów
    297

    Domyślnie

    Cytat Napisał Fr4cTiv0 Zobacz post
    Dzień dobry, mała aktualizacja w postaci 2 filmów, raczej wymagane słuchawki i wtedy da się usłyszeć pracę silnika

    Oprócz tych 2 filmów dziś rano przy odpalaniu 2-3 sekundowy klektot, ciężko nazwać ten dźwięk. Długo się nie pojawiał, ale już występował wcześniej. Moim zdaniem ma to związek z tym, że wczoraj auto trochę przejechało i zdążyło się rozgrzać, więc odpalenie z klekotem nastąpiło po jeździe która rozgrzała auto, a wszystko co złe dzieje się właśnie w takich sytuacjach w poprzednie dni raczej używałem auta na krótkiej trasie praca-dom, dodatkowo było zimno na dworze więc się zbytnio nie nagrzewała, to też nic podejrzanego się nie działo

    Film pierwszy od razu po odpaleniu auta, wyjątkowo coś dziwnego na starcie, bo wcześniej wszystkie cudawianki występowały już po rozgrzaniu auta (film2), obroty wystartowały na 1100 i tak się trzymały do momentu aż dodałem trochę gazu

    https://www.youtube.com/watch?v=8kOV3X4kvuM

    Film drugi to próba wymuszenia błędu, który pojawił się jak już parkowałem pod domem, pojawia się pod koniec filmu, dodatkowo widać i słychać, że za każdym razem jak obroty spadają to zachowuje się jakby chciała zgasnąć

    https://www.youtube.com/watch?v=cANvGlkl3a8

    Kontrolki checka jak widać aktualnie brak, po skanowaniu nadal pokazuje P0016.

    W poniedziałek w końcu do lekarza, jakieś ostatnie wskazówki w oparciu o nagrane filmy? O ile można coś z tego wywnioskować.

    Pozdro!
    Klima włączona? Jeśli tak (słychać gdzieś tam w tle wiatrak ale nie czuć zimna więc nie wiem) to przy następnym podejściu ją wyłącz zanim odpalisz i jak robisz testy na rozgrzanym.

    To ciśnienie wcale nie spadło przy bardzo niskich obrotach. Wiem że obrotomierz to słaba miara ale ja tam nie widzę zbyt niskich obrotów. Bardzo niepokojące.

    Sama praca na 1100rpm mnie nie dziwi. Powinien sam szybciutko zejść na robocze chyba ok 700-750rpm. Ale może też być problem z przepustnicą, wtryskami, turbo, pompa (ciśnienie paliwa), czujniki w dolocie. Dosłownie wszystko.
    Ja bym sprawdził parametry adaptacyjne, położenie pedału przyspieszenia, docelowe obroty silnika vs aktualna wartość, ustawienia zmiennych faz aktualne vs docelowe.
    To na początek. No i to ciśnienie tragiczny błąd. Ale nie da się wykluczyć że czujnik padnięty.

    Raczej Multiecuscan będzie konieczny jeśli chcesz to sam zrobić.

    P.S.
    Jak odpaliłeś "na zimno" to mając te 1100rpm słyszałeś że wtrysk chodzi w trybie full group, a jak spadły obroty to już normalnie w pełnej sekwencji?
    Ostatnio edytowane przez master_tychy ; 23-03-2023 o 20:19

  5. #25
    Użytkownik Świeżak Avatar Fr4cTiv0
    Dołączył
    11 2013
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    159 TBi
    Postów
    104

    Domyślnie

    Cytat Napisał master_tychy Zobacz post
    Klima włączona? Jeśli tak (słychać gdzieś tam w tle wiatrak ale nie czuć zimna więc nie wiem) to przy następnym podejściu ją wyłącz zanim odpalisz i jak robisz testy na rozgrzanym.

    To ciśnienie wcale nie spadło przy bardzo niskich obrotach. Wiem że obrotomierz to słaba miara ale ja tam nie widzę zbyt niskich obrotów. Bardzo niepokojące.

    Sama praca na 1100rpm mnie nie dziwi. Powinien sam szybciutko zejść na robocze chyba ok 700-750rpm. Ale może też być problem z przepustnicą, wtryskami, turbo, pompa (ciśnienie paliwa), czujniki w dolocie. Dosłownie wszystko.
    Ja bym sprawdził parametry adaptacyjne, położenie pedału przyspieszenia, docelowe obroty silnika vs aktualna wartość, ustawienia zmiennych faz aktualne vs docelowe.
    To na początek. No i to ciśnienie tragiczny błąd. Ale nie da się wykluczyć że czujnik padnięty.

    Raczej Multiecuscan będzie konieczny jeśli chcesz to sam zrobić.

    P.S.
    Jak odpaliłeś "na zimno" to mając te 1100rpm słyszałeś że wtrysk chodzi w trybie full group, a jak spadły obroty to już normalnie w pełnej sekwencji?
    Klima była wyłączona, czujnik ciśnienia oleju był wymieniany - przed wymianą objawy występujące po rozgrzaniu i zatrzymaniu auta były 10x bardziej odczuwalne, to co jest teraz to pikuś.

    Na ostatnie pytanie niestety nie potrafię odpowiedzieć, kompletnie się nie znam na tym

  6. #26
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR159SW 1.75TBi, AR147 1.6ECO, BMW E21 M42B18
    Postów
    297

    Domyślnie

    Cytat Napisał Fr4cTiv0 Zobacz post
    Klima była wyłączona, czujnik ciśnienia oleju był wymieniany - przed wymianą objawy występujące po rozgrzaniu i zatrzymaniu auta były 10x bardziej odczuwalne, to co jest teraz to pikuś.

    Na ostatnie pytanie niestety nie potrafię odpowiedzieć, kompletnie się nie znam na tym
    Na słuch, odpal rano i słuchaj nie dotykając nic. Jak się zrobi ciszej i wtedy jest problem to prawdopodobnie wtryski do czyszczenia / wymiany. To nie będzie miało pewnie wielkiego związku z błędem ciśnienia oleju ale tu może być nałożenie się wielu małych problemów, i dalej twierdzę że wśród nich może też być niewłaściwy olej .

    Nie pozostaje nic, tylko czekać na diagnozę znachorów z Twojego warsztatu. Może coś mądrego powiedzą.

  7. #27
    Użytkownik Świeżak Avatar Fr4cTiv0
    Dołączył
    11 2013
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    159 TBi
    Postów
    104

    Domyślnie

    Udało mi się nagrać poranny rozruch, czułem że po wczorajszym dniu dzisiaj w końcu go złapie, no i tak oto wygląda klekot przy odpalaniu

    https://youtu.be/D7kzSC_9iic

    Po tej krótkiej sytuacji wszystko w normie, obroty stabilne, brak innych dziwnych dźwięków
    Ostatnio edytowane przez Fr4cTiv0 ; 24-03-2023 o 05:49

  8. #28
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2022
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Fiat Stilo 1.9 JTD 8v 115KM
    Postów
    94

    Domyślnie

    Szkoda że 159 nie pokazuje kontrolki ciśnienia oleju przed odpaleniem. Jakby zgasła równo z ustąpieniem tego klekotu to już byś wiedział czego szukać. Po podłączeniu kompa powinien być parametr typu ciśnienie oleju i możesz ewentualnie tak sprawdzić. Jeśli to się dzieje sporadycznie, to obstawiałbym spływający olej z magistrali, a powodem nietrzymający zaworek zwrotny. Nie wiem jak w TBi jest rozwiązany filtr oleju, gdy jest przykręcany "puszkowy" to najczęściej zaworek jest w nim (wtedy jest najlepiej bo każda wymiana filtra to i wymiana zaworka). Natomiast jeśli jest tylko wkład to zaworek będzie w podstawie i wtedy po latach może nie trzymać.

  9. #29
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2024
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta QV 1.75 tbi 2012 r.
    Postów
    2

    Domyślnie

    Witam, i jak się sprawa skonczyła?Też mam podobny klekot przy odpalaniu i wyskakuje błąd p0011. Przed wymianą rozrządu i oleju tego nie było słuchać przy rozruchu ani nie było błędów.

    Wysłane z mojego SM-A528B przy użyciu Tapatalka

  10. #30
    Użytkownik Znawca Avatar salatin
    Dołączył
    04 2007
    Mieszka w
    ALBA
    Auto
    Alfa Romeo 166 3.0 V6 Q2 2003,Giulia 2.9 V6 Bi Turbo.155 2.0 16V 97.
    Postów
    1,369

    Domyślnie

    Wariatory rozrządu
    Giulia Quadrifoglio 2.9 V6 Bi Turbo
    166 3.0 V6 Q2-Jest 230KM 265NM B6+Eibach.Decat manifolds+Equal length pipes+ Ragazzon.
    155 2.0 16v -Jest.CSC Marmitte,B4

    164 3.0 V6 12v- Byla
    155 1.7 TS- Byla
    159 1.75 TBI Ti - 261KM 435Nm-Byla
    Lancia Kappa 2.4 TDS-Byla
    https://www.flickr.com/photos/188123998@N07/albums

Podobne wątki

  1. [159] Błąd p0011 wymiana Zaworów zmiennych faz rozrzadu 1.8 mpi
    Utworzone przez siejson w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 10-04-2021, 15:13
  2. [159] Błąd wariatora (P0010 i P0011)
    Utworzone przez Mitaszek w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 04-12-2017, 05:52
  3. [159] Błąd P0011 wałek wydechowy w 1,9JTS
    Utworzone przez kac1per w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 78
    Ostatni post / autor: 25-01-2017, 14:37

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory