Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Temat: 159 2.0jtdm 170km Check engine i elektryka

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2023
    Auto
    159 2.0 jtdm 170km
    Postów
    1

    Domyślnie 159 2.0jtdm 170km Check engine i elektryka

    Witam, od ponad 2 tygodni jestem posiadaczem alfy romeo 159 2.0 jtdm 170km.

    Generalnie przeszukałem troche forum ale nie znalazłem odpowiedzi na strikte moje problemy więc opiszę je tutaj.

    W dzień zakupu w trakcie powrotu do domu zapalił się check engine co od razu mnie doprowadziło niemalże do zawału. Na następny dzień od razu pojechałem podpiąć pod kompa co sie okazało był błąd z łopatkami geometrii turbiny, znajomy mechanik stwierdził, bo samochód stał przed zakupem 2 msce nie jeżdzony, że w turbinie jest troche "marasu" i że gdy otwierają sie łopatki na max nie potrafią sie zamknąć i blokują sie na tym "marasie" i ze po prostu trzeba troche autem pojeżdzić żeby sie to przeczyściło. Dziś jednak znowu sie odpalił tenże check engine i zauważyłem na zegarze z turbiny że nie schodzi do 0 przy zwalnianiu gazu ani nie rośnie do maxa przy pedale w podłodze auto jest zamulone ledwo przyspiesza, ale po wyłączeniu oraz włączeniu silnika problem znika auto ma normalnie moc a check znika po kilkudziesięciu przejechanych km. I tutaj pytanie czy diagnoza mechanika była trafna, jeśli tak to czy można jakoś to turbo wyczyścic manualnie a nie na trasie? A może to coś innego? Dodam że check wyskakuje przy wyższych obrotach powyzej 4tys

    I kolejne zapytanie odnośnie szyb. Panelem kierowcy moge otworzyć swoje okno i je zamknąć, ale np. panelem kierowcy moge otworzyć szybę pasażera z prawej strony z przodu natomiast nie moge jej zamknąć moim panelem tylko panelem pasażera. Tym samym z tyłu z lewej strony mogę otwierać i zamykać moim panelem ale pasażer nie może zamknąć, podobnie z prawej strony z tyłu pasażer moze otworzyć ale nie może zamknąć moge to zrobić tylko ja na panelu kierowcy ale to też nie zawsze wychodzi, słychać tylko charakterystyczne "tyk" i nic sie nie dzieje. Wyciągnięcie panelu kierowcy i przeczyszczenie pomoże czy może szukać problemu gdzie indziej? Słyszałem też o odłączeniu na 10min aku po czym znowu podpiąć i niby pomaga ale nie jestem do tego przekonany i nie chce sobie radia zakodować. Jakieś pomysły?

    Dziękuje za pomoc i pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez El Kalio ; 20-03-2023 o 14:15

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta Avatar macinek102
    Dołączył
    10 2016
    Mieszka w
    Tarnów ( tuż obok )
    Auto
    ALFA 159 SPORT 2.0 JTDM 136+++.....
    Postów
    307

    Domyślnie

    Jeżeli oczekujesz pomocy to na początek Program ( MES lub ALFAOBD) z interfejsem. Dopiero wtedy zostaniesz poproszony o zrobienie odpowiednich logów z ECU i na tej podstawie można Cie będzie naprowadzić. W tych programach można również zrobić m.in. test szyb, może w ECU drzwiach też są jakieś błędy.
    Możesz oczywiście spróbować odpiąć akumulator, to nie zaszkodzi ale moim zdaniem akurat to nie pomoże przy szybach. Przeczyszczenie - może tak ale ta zależność mnie martwi.
    Wychowały cię mass media, Nie wysilał się twój mózg
    W szkole była też tragedia, Choć ci nie szczędzono rózg!

  3. #3
    Użytkownik Świeżak Avatar maurize
    Dołączył
    10 2021
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR Brera 2.4 JTDm
    Postów
    162

    Domyślnie

    Wyczyść gumki i styki w panelach otwierania szyb. Powinno pomóc.

    https://www.forum.alfaholicy.org/159...ght=panel+szyb

Podobne wątki

  1. [159] Mechanik 68-200 Żary. Gasnie elektryka podczas jazdy. Check engine.
    Utworzone przez Patryk20 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 27-02-2021, 00:43
  2. [159] Check Engine brak mocy 2.0JTDM , błąd komunikacji ECU
    Utworzone przez active87 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 04-04-2020, 18:33
  3. [Giulietta] Check engine Gulietta 1.4t multiair 170km drgania przy dodawaniu gazu
    Utworzone przez daste w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 12-02-2020, 20:03

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory