Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 22

Temat: Konserwacja podwozia, pytania, coś polecacie?

  1. #1
    Użytkownik Świeżak Avatar maurize
    Dołączył
    10 2021
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR Brera 2.4 JTDm
    Postów
    162

    Domyślnie Konserwacja podwozia, pytania, coś polecacie?

    Witam. Czy ktoś robił konserwację podwozia w 159/Brerze? Sam mam Brerę 2.4 JTDm. Moja na oko wygląda od spodu tak średnio, choć specjalistą nie jestem.

    Czy jest coś na co trzeba szczególnie zwrócić uwagę? Albo coś o czym dobrze wiedzieć, jakaś polecana technologia? Jaki jest orientacyjny koszt takiej usługi?
    Zastanawiam się nad zrobieniem w wyspecjalizowanej firmie. Czy coś polecacie na Śląsku?

    Czy Brera ma fabrycznie cynkowaną podłogę, bo widzę, że moja ma na progach taki równy baranek (jak od linijki) na całej długości na wysokość kilku centymetrów?
    Od spodu pod progami chyba było coś robione, bo nałożona jest jakaś masa? Nie wiem dokładnie co, bo nie dostałem informacji przy zakupie, a było kilku właścicieli przede mną.

    Załączam zdjęcie poglądowe jak to obecnie u mnie wygląda.
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20211027_103827up.jpg
Wyświetleń:	3
Rozmiar:	114.8 KB
ID:	286589  
    Ostatnio edytowane przez maurize ; 07-04-2023 o 14:17

  2. #2
    Użytkownik Świeżak Avatar maurize
    Dołączył
    10 2021
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR Brera 2.4 JTDm
    Postów
    162

    Domyślnie

    Odnawiam temat.
    Czy ktoś ma doświadczenie albo robił zabezpieczenie w tej firmie:

    http://www.krown.pl/pages/proces-zabezpieczania-pojazdu

    Jest to pokrycie olejem podwozia, stosunkowo tanie, ale nietrwałe i jest zalecane powtarzanie co roku.
    W necie opinie są mieszane, bardzo pozytywne jak i negatywne.
    Ostatnio edytowane przez maurize ; 11-09-2023 o 23:37

  3. #3
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2021
    Auto
    Była 159-ka jest Formentor VZ
    Postów
    1,221

    Domyślnie

    W zasadzie to każdy olej jest antykorozyjny. 1000zł za umycie podwozia i opryskanie "specjalnym antykorozyjnym" olejem - z jednej strony dużo. Z drugiej temat na dzień roboty, więc mniej więcej się zgadza. 800zł za dniówkę i 200zł za materiały. Z wad - są miejsca w podwoziu intensywnie płukane w czasie jazdy w deszczu - i tam powłoka szybko zostanie usunięta. z zalet - olej jest rzadki, więc zabezpieczy miejsca do których masa nie dotrze. porządne zabezpieczenie 15-letniego podwozia to kwota pewnie w przedziale 5-10tys., bo najpierw trzeba całość umyć, zdemontować do gołej blachy, usunąć ogniska korozji (w takim aucie na 100% są) i dopiero zabezpieczać. Wszystko inne to spowalnianie procesu. Bo tam gdzie ruda zaczęła chrupać - to czym byś nie pokrył będzie sobie chrupać dalej - tyle że na pierwszy rzut oka nie będzie tego widać.

  4. #4
    Użytkownik Świeżak Avatar maurize
    Dołączył
    10 2021
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR Brera 2.4 JTDm
    Postów
    162

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedź.
    Raczej zdecyduję się na coś bardziej trwałego niż ten olej, z porządnym czyszczeniem-piaskowaniem.

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    01 2014
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm
    Postów
    344

    Domyślnie

    Jakbym robił sam to bym oczyścił, zapodał odrdzewiacza, epoksyd i wosk na to. Ale to wersja po taniości. Sam tak robię co 3 lata. A na bogato to z piaskowaniem itd.

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta Avatar macinek102
    Dołączył
    10 2016
    Mieszka w
    Tarnów ( tuż obok )
    Auto
    ALFA 159 SPORT 2.0 JTDM 136+++.....
    Postów
    307

    Domyślnie

    Moja 159 dwa tygodnie temu była na konserwcaji u kolegi. Nie musiał robić piaskowania ale wg niego to był ostatni dzwonek aby to zrobić właśnie bez piaskowania. Zdemontował wszystko od spodu łącznie z nadkolami, umył myjką na gorącą wodę, małe ogniska rdzy wyczyścił - łącznie z "sankami" i na wszystko położył konserwację. Koszt takiegie procesu ( bez piaskowania ) to około 2 klocki, ale samochód stał u niego parę dni. Ja akurat rozliczałem się w inny sposób
    Wychowały cię mass media, Nie wysilał się twój mózg
    W szkole była też tragedia, Choć ci nie szczędzono rózg!

  7. #7
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    01 2014
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm
    Postów
    344

    Domyślnie

    Teraz widzę że bez wielokrotności tysiąca złociszy nie ma co podchodzić do mechanika/blacharza.

  8. #8
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2021
    Auto
    Była 159-ka jest Formentor VZ
    Postów
    1,221

    Domyślnie

    Cytat Napisał Alfi Zobacz post
    Teraz widzę że bez wielokrotności tysiąca złociszy nie ma co podchodzić do mechanika/blacharza.
    Rozmawiałem mechanikiem, co prowadzi warsztat i zatrudnia 4 pracowników - czyli 4 mechaników (w tym on) i jedna osoba biurowa. Jakoś przed wakacjami szacował, musi wyfakturować dziennie 700zł brutto robocizny, żeby pracownik mu wyszedł "na zero". Dopiero to co wyżej jest jego zyskiem.

  9. #9
    Użytkownik Świeżak Avatar maurize
    Dołączył
    10 2021
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR Brera 2.4 JTDm
    Postów
    162

    Domyślnie

    Byłem dzisiaj na oględzinach u lakiernika, który zajmuje się konserwacją podwozia. Generalnie tragedii nie ma. Buda jest OK. Korozja jest na elementach zawieszenia. Koszt z demontażem rury wydechowej, lepszy materiał do konserwacji, konserwacja profili zamkniętych to do 3 tys. zł. Czyszczenie rdzy, ręczne, mechaniczne. Bez piaskowania.

    Gość mi powiedział, że taką robotę generalnie lepiej jest zrobić po zimie, żeby wyczyścić podwozie z soli itd.
    No i teraz mam zagwozdkę. Zastanawiam się czy robić teraz (termin może być na początek listopada), czy jednak czekać te pół roku na wiosnę...

  10. #10
    Użytkownik Rowerzysta Avatar macinek102
    Dołączył
    10 2016
    Mieszka w
    Tarnów ( tuż obok )
    Auto
    ALFA 159 SPORT 2.0 JTDM 136+++.....
    Postów
    307

    Domyślnie

    Kolega który mi robił, to konserwacje robi tylko w lecie. W pozostałe pory roku nie robi, twierdzi, że niska temperatury nie sprzyja dobremu połączeniu konserwacji i podłoża samochodu. Zaznaczam, że ma nieogrzewany garaż i nie wiem jak to ma się to do tych, którzy to robią zawodowo.
    Zapomniałem dodać, że wstrzyknął mi "coś" do podłużnic aby były lepiej zabezpieczone przed korozją.
    Wychowały cię mass media, Nie wysilał się twój mózg
    W szkole była też tragedia, Choć ci nie szczędzono rózg!

Podobne wątki

  1. [Giulietta] konserwacja podwozia
    Utworzone przez piotrmjs w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 25-10-2022, 11:05
  2. Konserwacja podwozia
    Utworzone przez azi w dziale Lubelskie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 02-08-2022, 12:29
  3. Konserwacja podwozia
    Utworzone przez wojtus75_1995 w dziale 147
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 19-10-2016, 17:58
  4. Konserwacja podwozia
    Utworzone przez jahu w dziale Dolnośląskie
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 01-03-2015, 21:23
  5. Konserwacja podwozia
    Utworzone przez Karol147 w dziale Łódzkie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 25-02-2015, 00:39

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory