Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 53

Temat: Brak przernich świateł przeciwmgłowych, lewej pozycji i lewego kierunku

  1. #21
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar yaniq
    Dołączył
    08 2021
    Auto
    Alfa Romeo 159 1,9 JTS
    Postów
    683

    Domyślnie

    To, że Ci się nie chce czytać instrukcji, i dodatkowo się tym chwalisz, to wyłącznie Twój problem, ale gdyby Cię zatrzymał kumaty policjant, to mógłbyś stracić dowód rejestracyjny, nie potrafiąc włączyć świateł pozycyjnych, bo gdybyś pokazał "światła pozycyjne", do których działania konieczny jest kluczyk w stacyjce, to mógłby Cię "zabić śmiechem", bowiem nie ma znaczenia, dlaczego nie wiesz tak podstawowej funkcji, w którą musi być wyposażony każdy samochód, dopuszczony do ruchu

    Nie wiem skąd to kolejne nawiązanie do świateł do jazdy dziennej, bo tylko Ty o nich wspominasz, z sobie jedynie wiadomego powodu

    Tak, w tym się z Tobą, w 100% ,zgodzę, to ta żarówka, o której piszesz, jest żarówką świateł pozycyinych, których, jak widzę używasz, pozostawiając kluczyk w stacyjce - gdyby Ci ukradli samochód z kluczykiem w stacyjce, to nawet mając AC, miałbyś duży "udział własny" i na dzień dobry, nie dostałbyś ani grosza odszkodowania, tak więc, ta dyskusja ma dla Ciebie, dodatkowo, walor edukacyjny, bo jak powszechnie wiadomo, "człowiek uczy się przez całe życie i... głupi umiera"

  2. #22
    Użytkownik Świeżak Avatar maurize
    Dołączył
    10 2021
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR Brera 2.4 JTDm
    Postów
    165

    Domyślnie

    Światła pozycyjne służą do określania "pozycji" samochodu podczas jazdy.
    Jest obowiązek ich używania (wyjątkiem są światła DRL)

    Światła postojowe/parkingowe to jest co innego. Podczas postoju można, ale nie ma obowiązku ich używania. Nie każdy samochód je ma. Na jakiej podstawie miałbym stracić dowód rejestracyjny?

    Wiesz co, ja się staram pomóc merytorycznie w rozwiązaniu problemu, a Ty się cały czas wymądrzasz i robisz zamęt.

  3. #23
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar yaniq
    Dołączył
    08 2021
    Auto
    Alfa Romeo 159 1,9 JTS
    Postów
    683

    Domyślnie

    Zacznij może od sprawdzenia, do czego służą światła pozycyjne, zanim napiszesz kolejną głupotę - ja się nie wymądrzam, tylko obnażam Twoją ignorancję, a pomocy udzieliłem w pierwszym moim wpisie, zanim zacząłeś te brednie o "światłach pozycyjnych", bo później ludzie, powtarzając te brednie, powołują sie na "fahofcuf" z forum Alfa Romeo, którzy nie potrafią się zapoznać ze światłami w swoim, bo zakładam, że tę Alfę masz, samochodzie

    Najpierw opowiadałeś, nie wiadomo po co, o światłach do jazdy dziennej, a teraz, nie wiadomo po co o "światłach postojowych" - typowe w przypadku próby zagadania swojej ignorancji.

  4. #24
    Użytkownik Świeżak Avatar maurize
    Dołączył
    10 2021
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR Brera 2.4 JTDm
    Postów
    165

    Domyślnie

    Najpierw napisałem, że przeciwmgłowe można załączyć dopiero, po załączeniu świateł pozycyjnych. Tak jest na 100% w obsłudze Alfy. Dlatego "niedziałanie" świateł przeciwmgłowych jest wtórne w stosunku do pozycyjnych.

    To Ty zacząłeś mieszać i dyskutować na temat tego co jest światłem pozycyjnym i jakie jest prawo jego używania co nie ma w ogóle nic do rzeczy przy problemie kolegi zakładającego ten temat.

  5. #25
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar yaniq
    Dołączył
    08 2021
    Auto
    Alfa Romeo 159 1,9 JTS
    Postów
    683

    Domyślnie

    Jeszcze raz, bo widzę, "jak grochem o ścianę" - "światła pozycyjne", włącza się przyciskiem przy lewym kolanie kierowcy, a więc nie wprowadzaj ludzi w błąd, tłumacząc to tym, że nie przeczytałeś instrukcji obsługi i nie znasz funkcji przycisków w użytkowanym prze siebie samochodzie, w dodatku wprowadzając "na minę" , kilku innych, którzy zapewne też nie czytali instrukcji obsługi, ale przynajmniej się tym nie chwalili

    Przy okazji, stawiasz jakąś stanowczą, wziętą z "Księżyca" tezę, jakoby problem dotyczył świateł, których nawet nie potrafisz włączyć


    Cytat Napisał maurize Zobacz post
    Światła pozycyjne służą do określania "pozycji" samochodu podczas jazdy.
    Racja, przy świecących, tuż obok, żarówkach o mocy 55W, pozycję określają te, o mocy 5 W

    Co do "świateł parkingowych", to chyba masz na myśli latarnie oświetlające parking, bo takowych w wyposażeniu samochodów nie ma

    Cyt.:
    "Świateł pozycyjnych używa się warunkach, kiedy pojazd nie jest dostatecznie widoczny przez innych uczestników ruchu drogowego. Dotyczy to postoju samochodu w miejscu, które może ograniczać jego widoczność. To ich podstawowa funkcja i zasada użycia, określona w art. 50 ustawy Prawo o Ruchu Drogowym".
    Ostatnio edytowane przez yaniq ; 13-05-2023 o 19:20

  6. #26
    Użytkownik Świeżak Avatar maurize
    Dołączył
    10 2021
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR Brera 2.4 JTDm
    Postów
    165

    Domyślnie

    Uczepiłeś się jak rzep psiego ogona choć nie masz racji.
    Sam nie przeczytałeś instrukcji, a się wymądrzasz. Światłą pozycyjne załącza się na MANETCE.
    Światła parkowania w konsoli po lewej nad bezpiecznikami.
    Proszę, wklejam adekwatne strony z instrukcji obsługi żebyś mógł się douczyć. Zaznaczone w czerwonej ramce, żebyś maił łatwiej znaleźć.

    Nawet w instrukcji jak byk pisze, że przednie przeciwmgłowe wymagają zaświeconych pozycyjnych.
    Świateł parkowania sam nigdy nie używałem i szczerze powiedziawszy nie widziałem nigdy żeby ktoś zostawił zaparkowany samochód z włączonymi takimi światłami.

    Więc nie kompromituj się swoimi teoriami z zabieranym dowodem rejestracyjnym, albo diagnostą który 40 lat temu coś Ci tam powiedział, co już pewnie sam nie pamiętasz.
    To co Ty w Zastawie wymieniałeś 40 lat temu nie ma znaczenia z tym co jest obecnie.
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	osw0.jpg
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	116.2 KB
ID:	286919   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	osw1.jpg
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	148.8 KB
ID:	286920  
    Ostatnio edytowane przez maurize ; 13-05-2023 o 23:30

  7. #27
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2021
    Auto
    Alfa 159 sportwagon 1.9jtdm 8v
    Postów
    228

    Domyślnie

    Cytat Napisał yaniq Zobacz post
    Jeszcze raz, bo widzę, "jak grochem o ścianę" - "światła pozycyjne", włącza się przyciskiem przy lewym kolanie kierowcy, a więc nie wprowadzaj ludzi w błąd, tłumacząc to tym, że nie przeczytałeś instrukcji obsługi i nie znasz funkcji przycisków w użytkowanym prze siebie samochodzie, w dodatku wprowadzając "na minę" , kilku innych, którzy zapewne też nie czytali instrukcji obsługi, ale przynajmniej się tym nie chwalili

    Przy okazji, stawiasz jakąś stanowczą, wziętą z "Księżyca" tezę, jakoby problem dotyczył świateł, których nawet nie potrafisz włączyć




    Racja, przy świecących, tuż obok, żarówkach o mocy 55W, pozycję określają te, o mocy 5 W

    Co do "świateł parkingowych", to chyba masz na myśli latarnie oświetlające parking, bo takowych w wyposażeniu samochodów nie ma

    Cyt.:
    "Świateł pozycyjnych używa się warunkach, kiedy pojazd nie jest dostatecznie widoczny przez innych uczestników ruchu drogowego. Dotyczy to postoju samochodu w miejscu, które może ograniczać jego widoczność. To ich podstawowa funkcja i zasada użycia, określona w art. 50 ustawy Prawo o Ruchu Drogowym".
    Sprawę świateł już wyjaśniono ale dodać muszę że za brak światła pozycyjnego ( pomimo działających mijania ) w słoneczny dzień żona musiała z policjantem negocjować by mandatu uniknąć.

  8. #28
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar yaniq
    Dołączył
    08 2021
    Auto
    Alfa Romeo 159 1,9 JTS
    Postów
    683

    Domyślnie

    Problem polega na tym, że ja piszę o obowiązujących przepisach, a Ty o instrukcji tłumaczonej za pomocą translatora - podałem Ci konkretny zapis prawny, czym są i do czego służą "światła pozycyjne", ale jak rozumiem, Ty, zatrzymującemu Cię policjantowi, pokazałbyś tę instrukcję obsługi, jako dowód na to, że to ona wie lepiej - nie ma czegoś takiego jak "światła parkingowe", to po pierwsze, a po drugie, znowu jakaś kolejna wzięta "z Księżyca", teoria, że skoro Ty czegoś nie widziałeś, to tego nie ma - atomu też zapewne nie widziałeś, że o kwarkach nie wspomnę

    Na szczęście jest postęp, bo dzięki dyskusji, zacząłeś czytać instrukcję obsługi i dzięki niej (dyskusji) już wiesz czym są światła pozycyjne, do czego służą i jak się je włącza w Twoim samochodzie

    Tak jak pisałem, kumaty policjant, który bylby w stanie założyć, że kierowca nie wie jak włączyć, wymagane prawem oświetlenie w samochodzie, miałby podstawę do tego, żeby stwierdzić, że to oświetlenie nie działa, skoro on nie może stwierdzić, że działa, gdyż kierowca znalazł prawo jazdy w torbie z mąką krupczatką, twierdząc, że "światła pozycyjne, służą do określania pozycji jadącego samochodu", bo gdybym ja był policjantem, który usłyszałby taką herezję, to, po podniesieniu się z ziemii, na której tarzał bym się ze śmiechu, oprócz dowodu rejestracyjnego, zabrałbym Ci prawo jazdy, bez opcji kontynuowania jazdy i wnioskował do sądu o skierowanie Cię na ponowny kurs, nie egzamin, tylko kurs

    Jeszcze taka ciekawostka - światła przeciwmgłowe przednie nie są obowiązkowym wyposażeniem samochodu i nawet jeśli samochoód jest w nie wyposażony, to można je zdemontować, ale jeśli są, nawet dokładane, to muszą działać i to, czy podczas kontroli jest oślepiające słońce, tego obowiązku nie zmienia - są = muszą działać.
    Ostatnio edytowane przez yaniq ; 14-05-2023 o 05:34

  9. #29
    Użytkownik Świeżak Avatar maurize
    Dołączył
    10 2021
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR Brera 2.4 JTDm
    Postów
    165

    Domyślnie

    Dowody czarno na białym, a Ty dalej woje.

    Przedstawiłem Ci instkcję oficjalną. Nie żadną z translatora. Skoro tak twierdzisz to znaczy że nigdy jej nie widziałeś, bo jest charakterystyczna. Zapewne każdy inny użytkownik forum to potwierdzi.
    Czytałem ją ale nie pamiętałem konkretnie wątku o światłach parkowania, bo ich nie używałem. Dlatego napisałem, że nie pamiętam z instrukcji, a Ty się dowalasz do tego za każdym razem. Z resztą nikt nie pamiętam wszystkiego z takiej instrukcji.

    Zapewne Ty jako "znafca" który kiedyś tam coś grzebał przy Zastawie, wiesz lepiej od Alfy Romeo jakie są obowiązujące przepisy i sposób obsługi samochodu. Wiesz lepiej gdzie się jakie światła załącza. I wiesz lepiej że kumaty policjant ma zabrać dowód, na takiej poważnej podstawie prawnej.

  10. #30
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar yaniq
    Dołączył
    08 2021
    Auto
    Alfa Romeo 159 1,9 JTS
    Postów
    683

    Domyślnie

    Ale nie trzeba być jakimkolwiek znawcą, tylko świadomym posiadaczem uprawnień do prowadzenia samochodu oraz czytać i rozumieć obowiązujące przepisy - wiesz czym są "przepisy"?, bo jeśli tak, to znajdź mi w nich wzmiankę o "światłach parkowania", bo ja, o "światłach pozycyjnych" konkretny przepis Ci podałem - czekam

    Nie znam przepisów włoskich, być może tam jest przepis o "światłach parkingowych", ale, póki co, poruszamy się w obszarze przepisów polskich, bo zarejestrowany w Polsce samochód, zgodnie z unijną dyrektywą, ma spełniać warunki techniczne, obowiązujące w kraju jego rejestracji, a nie produkcji czy dystrybucji.

    Co do czytania instrukcji - nie ma takiego obowiązku, za to jest taki, żeby znać wymagane prawem wyposażenie samochodu - to Ty, jako usprawiedliwienie swojej ignorancji, podałeś to, że tego nie doczytałeś

    Przykład z Zastawą pokazywał jedynie, co powinien sprawdzać diagnosta, bo przepisy odnośnie świateł przeciwmgłowych, od tamtego czasu nie uległy zmianie, a więc nie rozumien, po co do tego nawiązujesz, traktując to jako, jakiś "wybryk natury"

    P. S.
    Mimo wszystko, miło, że nie tylko ja nie śpię w niedzelę o 6 rano
    Ostatnio edytowane przez yaniq ; 14-05-2023 o 05:56

Podobne wątki

  1. brak lewej tylnej pozycji pomocy!
    Utworzone przez Witboy w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 18-01-2018, 00:23
  2. Awaria świateł przeciwmgłowych i szyb przednich
    Utworzone przez Morv w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 20-07-2016, 20:46
  3. Kontrolka lewego kierunku cały czas świeci
    Utworzone przez Revol84 w dziale 166
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 23-03-2015, 10:12

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory