Strona 1 z 6 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 53

Temat: Brak przernich świateł przeciwmgłowych, lewej pozycji i lewego kierunku

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar dawid09k
    Dołączył
    05 2016
    Auto
    ALFA ROMEO 159 1.9 JTD 150KM
    Postów
    5

    Domyślnie Brak przernich świateł przeciwmgłowych, lewej pozycji i lewego kierunku

    Witam i jak w temacie prosze o pomoc z moją Alfa 159. Brak wyżej wymienionych świateł. Lewy kierunek raz jest raz go nie ma, lewa pozycja nie swieci nie wywala w ogóle błędu spalonej żarówki... To samo przeciwmglowe włączam i nic. Nie zaświeca się kontrolka, nie świecą, zero reakcji. Dodam tylko ze wszystko posypało sie na raz i nie bardzo wiem co mam robic. Elektromechanicy to terminy mają po miesiąc do przodu i nigdzie nie idzie się dostac. Sam raczej sie nie znam ale moze z wasza pomoca uda się coś wymyślić. Wymieniać sterownik m45, manetke ? Czy raczej szukać po przewodach ? Bezpieczniki wszystkie ok. Światła awaryjne, mijania, prawy kierunek i prawa pozycja dziala... Miałem przetarte przewody od klapy bagażnika ale polutowałem i tam wszystko wróciło a tu dupa. Za każdą podpowiedź z góry dzięki.
    Ostatnio edytowane przez dawid09k ; 11-05-2023 o 04:55

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar alcapone154
    Dołączył
    06 2014
    Mieszka w
    Nad Krakowem
    Auto
    159 2.0 / ex147
    Postów
    592

    Domyślnie

    A żarówki wymieniłeś? Od tego zacznij

    Błąd nie wyświetla się przy wszystkich żarówkach.
    Ostatnio edytowane przez alcapone154 ; 11-05-2023 o 15:14

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar yaniq
    Dołączył
    08 2021
    Auto
    Alfa Romeo 159 1,9 JTS
    Postów
    683

    Domyślnie

    Zacząlbym od sprawdzenia czy w kostkach żarówek jest "prąd", czyli czy jest "+" i "masa" - kontrolka kosztuje jakieś grosze, ale możesz ją sobie zrobić z żarówki i dwóch przewodów - sprawdzenie to również żadna filozofia - najpierw sprawdzasz między pinami kostki, oczywiście prze włącznych światłach, które sprawdzasz, jeśli jest, to problemem są żarówki, jeśli nie, to szukasz czy nie ma "+" czy "masy", czy może jednego i drugiego - szukając "+", na kolejne piny podajesz "obcą" masę, szukając masy podajesz "obcy" "+", na przykład z akumulatora - dalej to pozostaje "przedzwanianie" instalacji, albo sprawdzanie przekaźników.

  4. #4
    Użytkownik Świeżak Avatar maurize
    Dołączył
    10 2021
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR Brera 2.4 JTDm
    Postów
    165

    Domyślnie

    Jeśli nie ma włączonych świateł pozycyjnych to przeciwmgłowych też nie włączysz. Tak działa system oświetlenia.
    Szukaj przyczyny w świetle pozycyjnym najpierw. Gdzieś masz brak przejścia napięcia (uszkodzony przewód) albo masy. Sprawdź przekaźniki, bezpieczniki.
    Masz ksenony czy halogeny, działają?

    Musisz szukać w instalacji. Tutaj masz schematy do zewnętrznego oświetlenia. Poszukaj.

    https://4cardata.info/elearn/939/2/9...0000/939011462
    Ostatnio edytowane przez maurize ; 11-05-2023 o 19:21

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar yaniq
    Dołączył
    08 2021
    Auto
    Alfa Romeo 159 1,9 JTS
    Postów
    683

    Domyślnie

    Mylisz światła "pozycyjne", które w 159 włącza się oddzielnym klawiszem, bez kluczyka w stacyjce, ze światłami "mijania", bo to właśnie światła mijania muszą być włączone, żeby można było włączyć przeciwmgłowe, ponieważ taki jest wymóg prawny, a co za tym idzie, ten wymóg jest nałożony na producentów samochodów - skoro kolega pisze, że działały i nagle przestały, to zakładam, że to wie.

  6. #6
    Użytkownik Świeżak Avatar maurize
    Dołączył
    10 2021
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR Brera 2.4 JTDm
    Postów
    165

    Domyślnie

    Sprawdzę to jak będę przy samochodzie, ale jestem prawie pewien że jednak wystarczy włączyć same pozycyjne aby włączyć również przeciwngłowe.

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar yaniq
    Dołączył
    08 2021
    Auto
    Alfa Romeo 159 1,9 JTS
    Postów
    683

    Domyślnie

    Jeśli tak masz, to masz coś namieszane, bo światła przeciwmgłowe, zgodnie z obowiązującym prawem, mogą świecić wyłącznie ze światłami mijania i po ich wyłączeniu, czy przełączeniu na drogowe, przeciwmgłowe powinny zgasnąć, a bez właczenia świateł mijania w ogóle nie powinny świecić.

  8. #8
    Użytkownik Świeżak Avatar Robalgis
    Dołączył
    10 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 159 SW 1.9 16v JTD 2006, Fiat 126p 1988, Ducati Monster 695 2007, AR 145 1.4 TS 1998 (2005-2010)
    Postów
    228

    Domyślnie

    Cytat Napisał maurize Zobacz post
    Sprawdzę to jak będę przy samochodzie, ale jestem prawie pewien że jednak wystarczy włączyć same pozycyjne aby włączyć również przeciwngłowe.
    mam tak samo. Wystarczy włączyć pozycyjne.

  9. #9
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar yaniq
    Dołączył
    08 2021
    Auto
    Alfa Romeo 159 1,9 JTS
    Postów
    683

    Domyślnie

    Czyli Alfa pozwoliła sobie zastosować rozwiązanie pozwalające łamać przepisy - pamiętam, dawnymi czasy, jak dołożyłem sobie "halogeny" do Zastawy i przy przeglądzie technicznym diagnosta sprawdzał, czy aby na pewno, gasną one po wyłączeniu świateł mijania.

  10. #10
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar dawid09k
    Dołączył
    05 2016
    Auto
    ALFA ROMEO 159 1.9 JTD 150KM
    Postów
    5

    Domyślnie

    Dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Zamówiłem nowe żarówki i jutro jak wrócę będę wszystko sprawdzał. Co do świateł przeciwmglowych nie włączają się w ogóle i tak probowalem je wlaczyc na swiatlach mijania czy pozycyjnych. Światło pozycyjne z przodu lewa strona nie dziala w ogole na zarowkach w5w ale na żarówkach led o dziwo świeci lecz nie wywala błędu spalonej zarowki jak na prawej stronie... Tak.jak by komputer nie widział w ogole lewej strony, lub caly czas wskazywal ze wszystko jest ok nawet jak wyjme żarówkę. To samo lewy kierunek przy odpalaniu jest i po chwili znika. Na desce rozdzielczej nawet przy przelaczeniu manetki nie pokazuje kompletnie nic. Nie ze mruga szybciej jak przy spalonej żarówce, tylko tak jakbym kierunku nie bylo. No nic bede sprawdzał wszystko co dam rade jutro a jak nic nie uda sie zrobić to trzeba szukac jakiegoś elektromechanika. Dzieki jeszcze raz za odpowiedzi, dam znać jak już będę wiedział co to sie posypało.

Podobne wątki

  1. brak lewej tylnej pozycji pomocy!
    Utworzone przez Witboy w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 18-01-2018, 00:23
  2. Awaria świateł przeciwmgłowych i szyb przednich
    Utworzone przez Morv w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 20-07-2016, 20:46
  3. Kontrolka lewego kierunku cały czas świeci
    Utworzone przez Revol84 w dziale 166
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 23-03-2015, 10:12

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory