Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: Dymienie

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2018
    Auto
    159SW
    Postów
    29

    Domyślnie Dymienie

    Temat odpalania chyba jest już opanowany. Wymieniłem czujnik i jest na razie ok pojawił się (właściwie to on nigdy nie ustał) nowy problem a mianowicie dymienie. Błędów nie a problem jest niesamowicie uciążliwy ponieważ po przejażdżce 15 min głowa boli jak na ostrym kacu. Dym to spaliny i na pewno nie olej. Dymienie pojawia się w sposób przypadkowy. Po zgaszeniu i ponownym odpaleniu chwilowo ustaje. Pojawia się nagle bez wyraźnego powodu i znika też bez widocznej przyczyny. Czasem towarzyszy przez 10km czasem 20km a niekiedy po 1km jest spokój. Co może być przyczyną? EGR był podmieniany, co do DPF nie mam pewności, turbo jest po regeneracji. Błędów brak oprócz p2100 ale on jest od zawsze i nie da się go usunąć ani znaleźć jego przyczyny ale check się nie świeci więc luz.

  2. #2
    ZBANOWANY Znawca
    Dołączył
    10 2018
    Mieszka w
    Zamość
    Auto
    A.R 159 Ti 2.0 16V 2010r
    Postów
    1,046

    Domyślnie

    Czy przed regeneracja turbiny tez były takie objawy w postaci dymienia?


    Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta Avatar majkelmu
    Dołączył
    04 2013
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    była alfa romeo 145 1,6 TS '00, jest Alfa Romeo 159 SW 2.0JTDm
    Postów
    487

    Domyślnie

    P2100 to bład od przepustnicy/klapy gaszącej. A spaliny mogą być np od urwanej szpilki kolektora wydechowego. Najlepiej sprawdzić szczelność jakąs wytwornicą dymu.

    Wysłane z mojego Mi Note 10 Lite przy użyciu Tapatalka

  4. #4
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2018
    Auto
    159SW
    Postów
    29

    Domyślnie

    Tak jak pisałem w poprzednich postach, handlarz dłubał w tablicy błędów, więc wszystko wymieniane było na chybił trafił (tak działali mechanicy). Dokładnie nie pamiętam jak to było przed regeneracją turbo bo to już kilka lat minęło a samochód wtedy robił cuda i ciężko mi zachować chronologię. Od wymian Alfa zrobiła może ze 20tys więc raczej turbo powinno być ok. Co do nieszczelności to dym wydobywa się też z rury wydechowej a że kolektor nieszczelny wiem na 100% tylko nie wiem czy wymiana podkładki (zaprasowana przez mechanika) wniesie coś do sprawy (jak by co to nie ja z tym nie dyskutuje tylko się zastanawiam).

  5. #5
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2019
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    34

    Domyślnie

    Witam miałem kiedyś problem z dymieniem u mnie dymiło spod maski do środka problem okazał się banalny, gdy odpalał się dpf to właśnie działy się te cuda musialem wymienić czujnik przed i za dpfem oraz rozciąć katalizatora bo było kilka elementów ukruszonych które czopowaly dpf i cały dym leciał pod maskę do kabiny.

  6. #6
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2018
    Auto
    159SW
    Postów
    29

    Domyślnie

    U mnie jest coś podobnego teraz pojawia się błąd p1219. Będę musiał zdjąć cały układ wydechowy i przeczyścić.

Podobne wątki

  1. Dymienie
    Utworzone przez Szybki w dziale 147
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 21-05-2018, 19:50
  2. Dymienie w AR 147 JTD 8 V
    Utworzone przez Woda83 w dziale 147
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 09-06-2016, 15:42
  3. Dymienie 2.4 JTD
    Utworzone przez Bider w dziale 166
    Odpowiedzi: 56
    Ostatni post / autor: 10-08-2015, 19:40
  4. Dymienie
    Utworzone przez krzysieking w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 27-07-2012, 13:50
  5. dymienie 1.9 jtd
    Utworzone przez viruskill w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 12-08-2010, 15:20

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory