Strona 3 z 98 PierwszyPierwszy 1234567891011121353 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 977

Temat: Przy włączonej klimatyzacji coś brzęczy, nasila się wraz z obrotami

  1. #21
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar spike
    Dołączył
    04 2007
    Mieszka w
    Gdynia/Fjellsa
    Auto
    159SW 2.0 jtdM
    Postów
    238

    Domyślnie

    U mnie również "brzęczało" ,po nabiciu jest ok,ale za dużo uciekło od zeszłego roku,tym razem dodali do czynnika kontrastu,ewentualny przeciek powinien być widoczny.

  2. #22
    yattaman
    Gość

    Domyślnie

    Wczoraj sprawdzałem sprężarkę klimy i się załącza za każdym razem,ale brzęczy i klekocze na wolnych obrotach , po dodaniu gazu te objawy ustępują ,chodzi cichutko bez hałasów .Co to może być ,czynnik jeszcze jest ??

  3. #23
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar spike
    Dołączył
    04 2007
    Mieszka w
    Gdynia/Fjellsa
    Auto
    159SW 2.0 jtdM
    Postów
    238

    Domyślnie

    Sprawdzić to można tylko w warsztacie ,który zajmuję się klimą,z tego co mówią fachowcy,przez rok czasu ze sprawną klimatyzacją może ubyć około 15% czynnika.

  4. #24
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Zabrze
    Auto
    Alfa 159 2,4 JTDM / Cinsoft
    Postów
    103

    Domyślnie pojechałem nabić klimę i problem

    Przed nabiciem klimy było wszystko OK jak nabili klimę 0,650g czynnika zaczęla sprężarka wydawać metaliczny dzwięk. Po upuszczeniu czynnika do 0,460g czynnika jest trochę ciszej ale nadal metaliczny dzwięk. Czy padła spężarka ? czy może jeszcze raz nabić klimę ?

  5. #25
    wenus
    Gość

    Domyślnie

    U mnie po świeżym nabiciu (a w zasadzie dobiciu do pełna po zimie) -> też hałas ustał.

  6. #26
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar sebsob
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    DW
    Auto
    jest: Lancia Ypsilon 1.2 16V, Ford S-Max 2.0 TDCi, była: Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm
    Postów
    292

    Domyślnie

    Wczoraj byłem na przeglądzie klimatyzacji aucie (w zakładzie do którego jeżdżę z tymi sprawami od lat) - fachmani potwierdzili wartość 460 g jaką tą jaka jest przewidziana dla układu klimatyzacji w naszych autach.

  7. #27
    Użytkownik Romeo Avatar grzdylu
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    GTV 3,0 V6
    Postów
    1,381

    Domyślnie

    u mnie brzęczy, czynnik jest ok, a prawdopodobnie to sprężarka się odzywa (dźwięk pracującej wiertarki) jadę na dniach sprawdzić do zakładu zajmującego się naprawą klimatyzacji.

  8. #28
    Użytkownik Świeżak Avatar Savak
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    okolice Poznania
    Auto
    AR 159 1.9 JTDM 16V - była, AR156 2.5 V6
    Postów
    174

    Domyślnie

    Może ktoś opisać jak samodzielnie upuścić ciśnienie w klimie? Mam świeżo nabite do 550 i się nie włącza .

  9. #29
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Czechowice-Dziedzice
    Auto
    AR 159 SW 1.9 JTDm 16V; AR GIULIETTA 2.0 JTDm 170KM
    Postów
    82

    Domyślnie

    witam,
    zupelnie podobne objawy mialem o ktorych powyzej pisza koledzy. W miniony czwartek pojechalem do ASO Fiat-Alfa-Lancia (Bielsko-Biała). Okazalo sie ze mam za malo czynnika. Co ciekawe dobili mi 500g (przynajmniej za tyle zaplacilem ) z kontrastem dla zdiagnozowania ewentualnych wyciekow jesli takowe by sie mialy pojawic.
    Wczoraj mialem okazje ja przetestowac ... temp na zewnatrz 28 st C, wlaczam klime i "lipa", leci powietrze z zewnatrz, klima sie nie wlacza. Ojjj juz bluzgi lecialy straszne . Przejechalem ok. 20-30km i zaczela chlodzic. Dzis rano tez sprawdzilem, chlodzi. Dziwna sprawa i ciekawy temat .

    kolejne moje obserwacje wrzuce na forum, jesli cokolwiek sie zmieni na gorsze, bo lepiej juz byc nie moze

    Pozdr
    seba
    Ostatnio edytowane przez SebaF ; 23-05-2011 o 06:48

  10. #30
    krakow_kult
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzdylu Zobacz post
    u mnie brzęczy, czynnik jest ok, a prawdopodobnie to sprężarka się odzywa (dźwięk pracującej wiertarki) jadę na dniach sprawdzić do zakładu zajmującego się naprawą klimatyzacji.
    Identyczny dźwięk słyszałem w nowej 159 jtdm2.0 na jeździe testowej. Nie występował zawsze ale głownie przy przyśpieszaniu. Model z 2010 roku więc raczej już z pozmianowym zbiornikiem płynu wspomagania oraz samym płynem. Nie miał wiele km przejechane.

    Podobny objaw miałem w aucie które miało ponad 170kkm nalotu - w mniej więcej takim momencie zaczęło się to odzywać. Po wyłączaniu sprężarki klimatyzacji dźwięk się nie pojawiał. Podobnie jak w w/w nie występowało to zawsze.

Podobne wątki

  1. Brak mocy przy włączonej klimatyzacji 2.4 jtd cf3
    Utworzone przez jacek83 w dziale 166
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 02-07-2014, 08:36
  2. [159] Brak wspomagania przy włączonej klimatyzacji.
    Utworzone przez tuczi w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 09-09-2012, 20:49
  3. Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 18-01-2012, 17:36
  4. Falowanie obrotów przy włączonej klimatyzacji
    Utworzone przez paweldante w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 06-07-2010, 20:07
  5. Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 04-03-2010, 18:34

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory