Strona 97 z 98 PierwszyPierwszy ... 47878889909192939495969798 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 961 do 970 z 977

Temat: Przy włączonej klimatyzacji coś brzęczy, nasila się wraz z obrotami

  1. #961
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2017
    Mieszka w
    BG-DE-PL
    Auto
    155 + 159
    Postów
    208

    Domyślnie

    Wymiana razem z olejem czy sam gaz? Pozdrawiam

  2. #962
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    1,030

    Domyślnie

    dobicie gazu, klima była napełniana z gazem rok temu niecaly.

  3. #963
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2021
    Auto
    Alfą Romeo Brera TbI
    Postów
    1

    Domyślnie

    Miałem podobny problem, próbowałem nabijania klimy + regeneracji kompresora. Ostatecznie pomogła wymiana na nowy.

  4. #964
    Użytkownik Znawca Avatar czesany
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Maziarnia k. Niska, Momoty Górne
    Auto
    Była AR 156SW 1.8, jest 159 SW 1,9
    Postów
    1,183

    Domyślnie

    Cytat Napisał carramba Zobacz post
    Aby zamknąć temat, po podłączeniu do maszyny ukazało się zbyt niskie ciśnienie kompresora. Założyłem inny kompresor, był Zexel teraz jest Valeo, nabite 550 g wcześniej 450g ale słabo chłodziło. Błąd B1960 traktuję jako przypadkowy, po wykasowaniu nie wrócił.

    - - - Updated - - -



    - - - Updated - - -
    Pamiętasz może jaki miałeś nr sprężarki ZEXEL a jaki VALEO?? Ja miałem zexela a założyłem Valeo o tym samym nr i nabijając 460g to słabiutko dziala
    Ale Rozrabia
    156 1.8 TS SW 2000r LPG Stag
    Blue cosmo

  5. #965
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2018
    Auto
    Alfa Romeo 159 Sportwagon 2.4 Q-TRONIC FWD
    Postów
    244

    Domyślnie

    U mnie wiertareczka przerodziła się w takie coś jak na filmiku Poszło sprzęgło wiskotyczne. Teraz pytanie - czy w tym temacie temat tego sprzęgła był poruszany? Bo zauważyłem, że jest zachowana reguła - przy włączonej (choć na ten moment niedziałającej) klimie jest cicho ale jak np. gwałtowniej ruszę na rondzie to rozlega się takie właśnie zarzynanie. Muszę wyłączyć i włączyć śnieżynkę i znowu jest cicho. Dokładnie to samo było przy "szlifiereczce" a potem wyłącz, włącz i cisza.


  6. #966
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Czarny_28
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Dębica RDE - podkarpackie
    Auto
    AR 159 SW, Progression, Nero Oceano, 1.9 JTDm 16V, 2006r.
    Postów
    6,824

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wloczykij Zobacz post
    U mnie wiertareczka przerodziła się w takie coś jak na filmiku Poszło sprzęgło wiskotyczne. Teraz pytanie - czy w tym temacie temat tego sprzęgła był poruszany? Bo zauważyłem, że jest zachowana reguła - przy włączonej (choć na ten moment niedziałającej) klimie jest cicho ale jak np. gwałtowniej ruszę na rondzie to rozlega się takie właśnie zarzynanie. Muszę wyłączyć i włączyć śnieżynkę i znowu jest cicho. Dokładnie to samo było przy "szlifiereczce" a potem wyłącz, włącz i cisza.

    O masakra. Nie temat tego sprzęgła nie był poruszany przynajmniej nie pamiętam. Myślisz, że ono może odpowiadać za szlifierkę?

  7. #967
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2021
    Auto
    159 1.9 120KM klekotka
    Postów
    1

    Unhappy

    Witam, mój przypadek udało się rozwiązać dzięki lekturze pierwszych stron. Brzęczenie nasilające się z obrotami.... pojechałem na serwis z malutką, 210g czynnika było o_O
    Po uzupełnieniu do 460g problem ustąpił.

  8. #968
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2020
    Mieszka w
    Podkarpackie
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 jtdm 150KM
    Postów
    47

    Domyślnie

    U mnie było 310g czynnika. Po nabiciu do 460g, wiertarka nadal się pojawia.

  9. #969
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2018
    Auto
    Alfa Romeo 159 Sportwagon 2.4 Q-TRONIC FWD
    Postów
    244

    Domyślnie

    Cytat Napisał Czarny_28 Zobacz post
    O masakra. Nie temat tego sprzęgła nie był poruszany przynajmniej nie pamiętam. Myślisz, że ono może odpowiadać za szlifierkę?
    Pewności mieć nie mogę, ale obserwując w jakich okolicznościach załącza mi się ta syrena stwierdzam, że w takich samych momentach załączała się szlifierka. W ten sam sposób również ją uciszam.

    Może to nie być sama wiskoza a np. jej łożysko. Generalnie problemu szukał będę właśnie tam.

  10. #970
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar MikeDraven
    Dołączył
    05 2016
    Mieszka w
    Bogatynia
    Auto
    brak
    Postów
    794

    Domyślnie

    Witam Panowie. Moja dygresja odnośnie sławnej wiertarki z kompresora klimy. Wszyscy tu piszą o czynniku, jego ilości, itd, a nikt nie pisze o rodzaju oleju zastosowanego do sprężarki. Niedawno wymieniałem swoją sprężarkę ( ciekła na obudowie) i trochę sobie poczytałem na ten temat. Otóż każda sprężarka klimatyzacji jak wiadomo potrzebuje oleju do swojej pracy, lecz są to z reguły oleje o innej lepkości i rodzaju!! na co nie każdy z nas zwraca uwagę. Najbardziej popularne oleje to PAG100 i PAG46. Są to dwa rodzaje olejów, które z reguły są stosowane w większości popularnych sprężarek. Producenci sprężarek klimatyzacji są bardzo restrykcyjni co do smarowania swoich produktów i zalecają tylko jeden rodzaj oleju, który jest z reguły naniesiony na nalepce sprężarki, lub w karcie produktu. Jest tam też, choć nie zawsze podana jego ilość. Otóż, jadąc na serwis klimy, nikt z nas nigdy nie pyta jaki olej będzie wlewany do sprężarki wraz z czynnikiem, gdyz nie każdy wie, że tego oleju jest kilka rodzai. Niektóre stacje serwisu klimy idą w takich przypadkach po kosztach i kupują znacznie gorszej jakości olej typu PAO46, lub PAO68 ( łatwo go rozpoznać, gdyż jest żółty, olej PAG jest przeźroczysty), który stosują podczas okresowego serwisu klimatyzacji. Oleje te mogą być stosowane zamiennie z olejami PAG, pomijając fakt, że są znacznie gorszej jakości i nie "smarują" sprężarki w taki sposób jak powinny, to co gorsza, nie są mieszalne z olejami PAG! W takim wypadku jadąc na serwis klimy, dostajemy olej gorszej jakości, który nie miesza się ze znajdującym się w sprężarce olejem PAG. Długofalowa praca sprężarki na takiej "mieszaninie" może powodować jej zatarcie, lub uszkodzenie. Możecie o tym poczytać w internecie.
    P.S. Ja po wymianie sprężarki zaopatrzyłem się w litr oleju PAG100, który jest przeznaczony do mojej nowej sprężarki i wraz z tym olejem udałem się do stacji serwisu klimy. Tam Pan serwisant odlał odpowiednią ilość oleju do kubeczka, po czym w ostatnim etapie maszyna zassała go z kubeczka do sprężarki. Za litr oleju dałem około 75zł. Patrząc na ilość jaka wchodzi do sprężarki (ok 150ml) starczy na bardzo długi czas,a co najlepsze pozwoli działać sprężarce właściwie, na takim oleju, jaki zaleca producent. Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez MikeDraven ; 03-04-2022 o 10:23
    "Nie możesz nazywać siebie prawdziwym miłośnikiem motoryzacji jeśli nigdy nie miałeś Alfy Romeo" - Jeremy Clarkson

    Pomogłem? Dodaj punkt reputacji (gwiazdka pod postem)

Podobne wątki

  1. Brak mocy przy włączonej klimatyzacji 2.4 jtd cf3
    Utworzone przez jacek83 w dziale 166
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 02-07-2014, 08:36
  2. [159] Brak wspomagania przy włączonej klimatyzacji.
    Utworzone przez tuczi w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 09-09-2012, 20:49
  3. Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 18-01-2012, 17:36
  4. Falowanie obrotów przy włączonej klimatyzacji
    Utworzone przez paweldante w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 06-07-2010, 20:07
  5. Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 04-03-2010, 18:34

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory