Strona 86 z 98 PierwszyPierwszy ... 36767778798081828384858687888990919293949596 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 851 do 860 z 977

Temat: Przy włączonej klimatyzacji coś brzęczy, nasila się wraz z obrotami

  1. #851
    Użytkownik Świeżak Avatar majak
    Dołączył
    12 2018
    Mieszka w
    Wieluń
    Auto
    Alfa GT 1.9 JTD 16v, Lancia Delta 1.4 T-jet 150 KM
    Postów
    66

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    oscylowac ma w zakresie ok 12-18bar, to tak z obserwacji.
    zgaduje ze moze masz wersje z tym kompresorem/instalacja na 460g czynnika a wbili Ci 550g? no chyba ze czujnik walniety?
    hmm, to u mnie jest sporo większe ciśnienie. Na przeglądzie klimy chcieli mi nabić 460, ale odzyskane było 510g co zasugerowało mi, że to jest to ta wersja z 550 g czynnika i w sumie na moją prośbę nabite było więcej. Wiem też, że poprzedni właściciel walczył z tym problemem wiertarki.
    Jutro podjadę, żeby ściągnąć trochę czynnika do tych poprzednich 510g i sprawdzę ponownie ciśnienie.

  2. #852
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,993

    Domyślnie

    na przeglądzie w miejscu zaufanym z teoretycznie poprawną bazą danych, czy w jakimś warsztacie z jakąś maszynką do serwisu (gdzie często są błędy)? bodajże w tym wątku było dokładnie napisane jak rozpoznaje się też która to instalacja. nawet nie podajesz silnika jaki masz i roku produkcji, są wersje silikowe w których wg moich informacji zawsze była ta sama ilość czynnika (1.75, 3.2; 550g) ale w 1.9JTDm wg tego co obserwowałem po wpisach forumowiczów różnie to bywało, tzn mam wrażenie że późniejsze roczniki miały 460g.

    FYI, jak pojechałem do swojego mechanika z TBi jak ją kupiłem na jego maszynkę to wg niego miało być 460g, nabił i wierciła. Pojechałem do ASO, tam im wyskoczyło 550g cisza.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  3. #853
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2016
    Auto
    Alfa 159, 8V, 115 KM
    Postów
    177

    Domyślnie

    Pytanie czy przed dobiciem klima działała sprawnie? Jeżeli tak to za duża liść czynnika.
    Jeżeli były z nią problemy to podejrzany jest presostat, a w drugiej kolejności wentylator chłodnicy.

  4. #854
    Użytkownik Świeżak Avatar destikero
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Wieluń
    Auto
    159 SW TI 2.4 JTDm Q-Tronic
    Postów
    195

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Ja najpierw 40 g i nie pomogło, potem bodajże 40 lub 50 i nastała cisza. U mnie problem zaczął się po wymianie chłodnicy (wg instrukcji trzeba dolać 30 g ze względu na skraplacz), jak widać 40 g to było za mało.
    Czyli po wymianie chłodnicy dodałeś łącznie 40+40/50 = 80/90 gram oleju?

  5. #855
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Tak.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  6. #856
    Użytkownik Świeżak Avatar majak
    Dołączył
    12 2018
    Mieszka w
    Wieluń
    Auto
    Alfa GT 1.9 JTD 16v, Lancia Delta 1.4 T-jet 150 KM
    Postów
    66

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    na przeglądzie w miejscu zaufanym z teoretycznie poprawną bazą danych, czy w jakimś warsztacie z jakąś maszynką do serwisu (gdzie często są błędy)? bodajże w tym wątku było dokładnie napisane jak rozpoznaje się też która to instalacja. nawet nie podajesz silnika jaki masz i roku produkcji, są wersje silikowe w których wg moich informacji zawsze była ta sama ilość czynnika (1.75, 3.2; 550g) ale w 1.9JTDm wg tego co obserwowałem po wpisach forumowiczów różnie to bywało, tzn mam wrażenie że późniejsze roczniki miały 460g.

    FYI, jak pojechałem do swojego mechanika z TBi jak ją kupiłem na jego maszynkę to wg niego miało być 460g, nabił i wierciła. Pojechałem do ASO, tam im wyskoczyło 550g cisza.
    2.0 jtdm 2009 - dzisiaj został ściągnięty czynnik do 460g, ciśnienie jest nieco mniejsze, na postoju według MES ok 20 bar, ale z tego co podałeś to i tak wydaje się za dużo. Nie miałem też okazji dobrze rozgrzać auta, więc wydaje mi się że problemu to nie wyeliminowało. W weekend wybieram się w dłuższą trasę i wtedy będę miał pewność.
    Wentylator się włącza, ale niestety MES-em nie mogą wykonać testów każdego biegu, więc nie mam pewności, że działa na obu biegach.

  7. #857
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2018
    Auto
    Alfa 159 2.0jtdm
    Postów
    16

    Domyślnie

    Mam ten sam dźwięk co wy, ale ostatnio podczas większych upałów usłyszałem jeszcze coś. Regularnie co 4-5 sekund słychać "wierarkowe trrrr" i w tym czasie obroty spadają, a co za tym idzie moc silnika. Spadają o jakieś 100, ale czuć takie szarpnięcie i tak. Też tak macie?

  8. #858
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2018
    Mieszka w
    Cieszyn
    Auto
    Alfa 159 1.9 Jtdm
    Postów
    159

    Domyślnie

    W moim przypadku ten dźwięk to też była jednak klasyczna wiertarka. Miałem 300gram gazu w klimie i często pojawiała się przy wyższych obrotach silnika. Dziwne bo klima przez tej ilości czynnika była dość skuteczna. Po dobiciu czynnika do 460 gram +20g oleju wiertarka jest bardzo rzadko i ledwo słyszalne (trzeba wyłączyć radio)

    Wysłane z mojego moto g(6) przy użyciu Tapatalka

  9. #859
    Użytkownik Rowerzysta Avatar majkelmu
    Dołączył
    04 2013
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    była alfa romeo 145 1,6 TS '00, jest Alfa Romeo 159 SW 2.0JTDm
    Postów
    487

    Domyślnie

    Panowie taka sytuacja. Odkąd kupiłem 159 miałem wiertarkę ale klima elegancko chłodziła niezależnie od ilości czynnika. Ostatnio tydzień po serwisie klimy (dobito do 460g) zauważyłem brak wiertarki i spadła wydajność chłodzenia (z kratek leci chłodne a nie zimne powietrze). Podpiąłem się AlfaOBD i pokazało błąd P0530- czujnik ciśnienia klimatyzatora. Błąd udało sie wykasować ale brak poprawy chłodzenia. Macie jakieś sugestie? Wymieniać od razu ten czujnik czy coś jeszcze posprawdzać? Jest pod nim jakiś zaworek czy trzeba będzie spuszczać czynnik? No i jeszcze oryginał czy jakiś zamiennik? Jaki?

    Pozdrawiam
    Michał

    Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

  10. #860
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2018
    Auto
    159 1,9 JTDM 16V 150KM
    Postów
    24

    Domyślnie

    Ja niestety też walczę z kimą. Od ostatniego nabicia klima chłodziła przez kilka dni bez zarzutu a nawet za bardzo chłodziła moim zdaniem, po czym zaczęło się "wiercenie" i dziwny dźwięk(szum) jakby czynnik pod dużym ciśnieniem uciekał z układu no i oczywiście nie chłodzi. Niestety nie byłem z tym problemem jeszcze w serwisie ale moje pytanie brzmi...czy ewentualny wyciek czynnika mógł być spowodowany nadmierną ilością zaaplikowana przy ostatnim uzupełnianiu w serwisie czy też przyczyna będzie inna?

Podobne wątki

  1. Brak mocy przy włączonej klimatyzacji 2.4 jtd cf3
    Utworzone przez jacek83 w dziale 166
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 02-07-2014, 08:36
  2. [159] Brak wspomagania przy włączonej klimatyzacji.
    Utworzone przez tuczi w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 09-09-2012, 20:49
  3. Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 18-01-2012, 17:36
  4. Falowanie obrotów przy włączonej klimatyzacji
    Utworzone przez paweldante w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 06-07-2010, 20:07
  5. Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 04-03-2010, 18:34

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory