Strona 92 z 98 PierwszyPierwszy ... 428283848586878889909192939495969798 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 911 do 920 z 977

Temat: Przy włączonej klimatyzacji coś brzęczy, nasila się wraz z obrotami

  1. #911
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2016
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    159 8v
    Postów
    136

    Domyślnie

    Byłem u mnie na wiosce bo tak naprawdę nie potrzebowałem do tego żadnego specjalisty. Dobre wrażenie sprawił kiedyś na mnie właściciel firmy Bartmax bo był u mnie z mobilna stacja. Być może na miejscu też robią dobra robotę.

    Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

  2. #912
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Ludvigus
    Dołączył
    08 2008
    Mieszka w
    Trzebownisko, Rzeszów, PL
    Auto
    Giulia 2.0TB, 147 1.6 TS
    Postów
    761

    Domyślnie

    Cytat Napisał arturo132 Zobacz post
    Ponieważ pracuję w branży chłodniczej więc mogłem się bawić (darmowa próbka).
    Z tego co widzę to u wszystkich problem jest ten sam przewód.
    Załącznik 246984
    Hej, rok temu kupiłem AR159 z 2008 r. po FL, już wtedy była mała wiertarka. Zrobiłem w lipcu 2019 serwis klimy (550g gazu kilka ml oleju), wszystko było szczelne wg maszyny Boscha.
    Klima nie dotrwała roku bez awarii, bo gdzieś w połowie czerwca 2020 r. przestała chłodzić. W serwisie opowiedziałem o odgłosach, o tym, że przestało chłodzić, więc: sprawdzili szczelność (nawet chyba azotem). Wyszło im, że zaworki serwisowe klimy popuszczały gaz podczas pracy klimatyzacji - wymieniono je na nowe, dodano kontrastu i nabito gazu wg najbardziej aktualnego programu jaki mieli (prawdopodobnie AutoDoc). Po 3 dniach i jakiś 120-150 przejechanych km, przestało chłodzić. Okazało się, że widać kontrast na krótkim przewodzie gumowym łączącym sprężarkę z skraplaczem w pasie przednim (właśnie tym na foto powyżej). Wg serwisu nowy przewód na dziś dzień okrutnie drogi (coś ca. 1100 PLN), a używanych na 'aledrogo' brak. Serwis na moją prośbę poszukał firmy gdzie zaprasowują przewodu gumowe prasą hydrauliczną i zamontował naprawiony przewód (nie obyło się bez zdejmowania zderzaka, itd.). Potem zrobiono ponowny serwis klimy - włożono ZTCP 430g gazu.

    Wczoraj zrobiłem trasę ponad 300 km (Rzeszów - Zamość - Rzeszów) i "wiertarka" jest słyszalna, ale bardzo minimalnie. Słychać ją kilka sekund podczas cyklu działania sprężarki, ale zauważy to tylko ktoś, kto wie, czego ma nasłuchiwać.

    Ceny: naprawa przewodu, serwis klimy (gaz + usługa), montaż i demontaż przewodu klimy(zderzaka) - całość w okolicach 700-800 PLN.

    L.

  3. #913
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2016
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    159 8v
    Postów
    136

    Domyślnie

    Ja miałem szczęście w nieszczęściu bo po zakupie też mi klima nie działała, okazało się że z powodu właśnie tego przewodu. U mnie akurat pękło to aluminium i nie było już co naprawiać. Od dwóch lat śmigam z uzywka za 80 zł [emoji41]

    Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

  4. #914
    Użytkownik Rowerzysta Avatar kamal
    Dołączył
    04 2011
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    474

    Domyślnie

    Mam Alfę 159 z czerwca 2008 i zawsze miałem nabijane 460g i był efekt wiertarki który mijał przy dodaniu gazu. W tym roku zmieniłem serwis klimatyzacji w którym nabito 550g. Myślę sobie może w końcu będzie spokój, a tu efekt taki dam był przez miesiąc a po miesiącu jest dużo głośniejszy efekt wiertarki. Wczoraj wywaliło mi błąd I biegu wentylatora który mi wywala kilka razy do roku i nastąpił efekt głośniej wiertarki przez 15sekund po czym cisza z minutę i znów wiertarka.

  5. #915
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar piotraskvw
    Dołączył
    01 2019
    Auto
    147 1.6 TS 105KM + była 159 2.0 JTDm 170KM, jest rodzinny autobus
    Postów
    583

    Domyślnie

    Jak kupiłem auto była wiertara, klima nabita na jesieni nie dociągnęła do wiosny. Okazało się że chłodnica klimy była dziurawa jak sito.
    Jako że mam manometry do klimy i pompę próżniową, to sprawdziłem przed demontażem "dziurawca" czy jest co odciągać i okazało się pusto.
    Chłodnica wymieniona (nrf), próżnia przez godzinę, zaaplikowany olej, próżnia przez 20 minut i układ zatankowany mieszaniną R290 i R600a.
    Po nocy, zmierzona temperatura zewnętrzna i na zgaszonym aucie pomiar ciśnienia na manometrach, wyniki zapisane i jeździłem sobie przez jakiś czas. Klima elegancko działała, ale z wiertarą.
    Przyszły upały i niestety brakło wydajności klimy więc sprawdziłem czy "w spoczynku" są takie same ciśnienia (czytaj czy nie ubyło czynnika), ubytku nie stwierdziłem więc spuściłem mieszaninę i załadowałem 500g r134a, klima chłodzi jak szalona i na razie wiertary nie ma

  6. #916
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    A ja wymieniłem kompresor klimy na używany. Zatankowałem go 70 ml po stronie pompy. Maszyna nie chciała dobić oleju przy uzupełnieniu układu, więc olałem i dobiłem tak jak wskazała 550 g r134a. Chwile jeździłem i wydawało się w porządku (albo za głośno słuchałem muzyki). Dziś wziąłem dzieciaki na przejażdżkę... wiertara cały czas. Podjechałem na maszynę, spuściłem 500 g (bardzo rozgrzany silnik). Przy okazji poszperałem z lampką UV - widać kropki na chłodniczce.
    Wpuściłem 460 g i 30 ml oleju, zrobiłem jeszcze kilkanaście km i tym razem układ nie wydawał już żadnych dźwięków. Znów coś do roboty ������
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  7. #917
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2020
    Auto
    AR159SW
    Postów
    7

    Domyślnie

    Byłem w innym warsztacie, ściągnięto 400g czynnika i 7ml oleju po czym wbito 450g i 20ml, wiertara nadal...

  8. #918
    Użytkownik Świeżak Avatar Grzmot
    Dołączył
    05 2017
    Mieszka w
    Przemyśl / Lublin
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 16V
    Postów
    134

    Domyślnie

    Wydaje mi się, że to jakiś element w układzie musi już być zużyty dlatego ta wiartara występuję a ta ilość czynnika wpływa na działanie tego elementu i czasami pomoże a czasami nie w zależności jak bardzo jest już ten element zużyty. U mnie ostatnio stwierdzili, że czynnik odzyskany był za bardzo zabrudzony i nawet jakieś opiłki są (niby mi pokazywali ale nie dali jakość się przyjrzeć za bardzo) i dali do wyboru, regeneracja sprężarki, płukanie układu, wymiana chłodnicy, nabicie i koszt 2-3k albo jeździć aż padnie bo wtedy w sumie koszta będą takie same. Na razie z tym nic nie robię bo przez wirusa i pracę zdalną auto więcej stoi niż jeździ ale przed zimą chyba poświęcę te 100-150 zł i pojadę do kogoś innego jeszcze żeby ściągnął czynnik i zobaczył jak wygląda teraz po wymianie bo przed ostatnim serwisem to klimy ponad 1,5 roku nie ruszałem to może dlatego był większy syf.

  9. #919
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Jeśli wiertarka u mnie wróci to na pewno zainteresuję się zaworem rozprężnym.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  10. #920
    Użytkownik Rowerzysta Avatar fx25
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Brera Q4 Stelvio Q
    Postów
    383

    Domyślnie

    U mnie klima chłodzila ale uciekał czynnik. Wymieniali dziurawą chłodnice, też był szlam, kompresor głośno pracował, tak mi się wydawało więc wymienili. Jeszcze podobno zawór rozprężny i płukania układu, wszystko na fv, łącznie 3,6k, trwało 1 mies. bo był problem z kpmpresorem, dostali uszkodzony (Valeo). Efekt taki że chłodzi ale pracuje tragicznie, efekt wiertarki i dziwnego buczenia pojawia się jak temp. zewnętrzna jest niższa ja wewnątrz, ok 18-22 stopnie. Czasami wyłączyłem ba aż coś jakby zgrzytało. Czekam na ochłodzenie żeby umówić się na poprawkę. Gastal we Wrocławiu. Z ciekawostek po szybkiej jeździe i zwolnieniu, zatrzymaniu z nawiewu czułem zapach gazu? Najpierw myślałem że to np z auta przede mną ale pojawiał się nawet jak byłem pierwszy. Ciekawe czym napełnili układ?

Podobne wątki

  1. Brak mocy przy włączonej klimatyzacji 2.4 jtd cf3
    Utworzone przez jacek83 w dziale 166
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 02-07-2014, 08:36
  2. [159] Brak wspomagania przy włączonej klimatyzacji.
    Utworzone przez tuczi w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 09-09-2012, 20:49
  3. Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 18-01-2012, 17:36
  4. Falowanie obrotów przy włączonej klimatyzacji
    Utworzone przez paweldante w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 06-07-2010, 20:07
  5. Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 04-03-2010, 18:34

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory