Strona 103 z 403 PierwszyPierwszy ... 35393949596979899100101102103104105106107108109110111112113153203 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1,021 do 1,030 z 4024

Temat: Jaki olej wlać do JTDm, filtr oleju ?

  1. #1021
    Użytkownik Fachowiec Avatar ris
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    KRK
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.0
    Postów
    2,194

    Domyślnie

    Cytat Napisał sebsob Zobacz post
    We wrocławskim ADFie (ASO Fiata/AR/Lancii) regularnie płaciłem/płacę ~200 pln za wymianę oleju/filtraoleju/filtra powietrza (materiały mam oczywiście swoje). I to po jakimś tam rabacie (dali mi kartę rabatową w ramach przeprosin za 'fachową' naprawę auta).
    To ja bez ASO z własnymi materiałami za wymianę fitra oleju, filtra powietrza i oleju jedyne 80 zł. A jak bym się przejechał do innego mojego mechanika tylko dalej to pewnie bym zszedł do 30-40 zł.

  2. #1022
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    01 2011
    Auto
    159
    Postów
    731

    Domyślnie

    Tak, mnie skasowali gnoje za 185 zł z tego wzgledu, że jak byłem w sobote i zrobiłem awanturę że mam takie problemy z olejem( czytać wyżej posty) i jak mogli mi wymienić jak korka nie mogą odkręcić, że nie miałem wymieniany i w ogóle. To sie wku... i w poniedziałek, odkręcili korek zlali olej atwierdzili że wymienili, zalali spowrotem ralem z płukanką motula, silnik opracował na jałowym 15 min. Zlali olej wymienili filtr zalali nowy i wku... serwisant dał fakturę na 185zł. Więc gnój zrobił to specjalnie. Ale napiszę do fiata ze skargą i opiszę sytuację.

    A wy to już nie wymyślajcie z tymi cenami że dopłacają, bo mój kolega wymienia olej za 20z
    Ale chodzi o to że miałem zakładany komplet rozrządu oryginalny fiatoski z pompą wody, wymiana filtra paliwa, oleju, powietrza, kabiny, wymiana oleju w silniku i skrzyni i zapłaciłem za wszystko 1800zł po zniżkach pracownika który pracował tak na sprzedaży części, handlowiec i miałem jego znizki.
    Więc ku....a miałem tani i nie wymyślajcie!!! Cena w serwisie za te usługi to 3600-4000 tys więc mor...w kub.... za przeproszeniem przemondrzałych!!

    A z olejem to się już pracownikowi nie chciało na koniec dnia grzebać jak nie mógł odkręcić kurka i olał sprawę wyssał trochę maszyną i dolał oleju co miało dalej swoje skutki!!!

    Cytat Napisał bocian Zobacz post
    A mnie to jeszcze doplacaja
    Chyba węglem!!! Heh

    Cytat Napisał bocian Zobacz post
    A mnie to jeszcze doplacaja
    Chyba węglem!!! Heh
    Ostatnio edytowane przez marcinq24 ; 07-10-2014 o 20:01

  3. #1023
    Użytkownik Pasjonat Avatar Pablo.
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    pablogarage.pl
    Auto
    Kilka włoskich szrotów ;)
    Postów
    3,392

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinq24 Zobacz post
    po zniżkach pracownika który pracował tak na sprzedaży części, handlowiec i miałem jego znizki.
    Nie jestem czepliwy, ale w ASO pracowałem prawie 10 lat, i teraz aktualnie współpracuję, i z tymi zniżkami, to zdrowo kolego popłynąłeś.
    www.pablogarage.pl - Serwis, części, holowanie

    > > >SKLEP < < < - nie znalazłeś produktu, którym jesteś zainteresowany ? Napisz do Nas, a na pewno dobierzemy odpowiednią ofertę.

  4. #1024
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    warszawa
    Auto
    była Julka 2012 sport&premium1 1,4TB 120 km + TomTom2+czerwone brembo +oryginalne chlapacze :)
    Postów
    1,748

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinq24 Zobacz post
    No i byłem dzisiaj w ASO Fiat Professiol w Łomiankach po sobotnich zmaganiach z korkiem od oleju i umówieniu się na dzisiejszy poniedziałek.
    Mechanik 1 godzinę męczył się z osłoną silnika, a później z korkiem oleju i się udało, spóścił stary olej był czarny i dziwnie gęsty jak na 2 miesiące czyli jakies 2tys km, a co dziwne olej był taki od samego początku tuż po wymianie jak sprawdzałem, bo teraz olej po sprawdzeniu na bagnecie jest idealny jak przy wlewaniu, zrobiłem 80km i jest nadal taki sam. I teraz przynajmniej ścieka od razu do miski po zgaszeniu silnia, a nie jaj pooprzednio po 10-20min powoli się pojawiał na bagnecie.
    Czyli NA PEWNO nie wymienili oleju mi poprzednio przez korek, bo jak się nie dało korka odkręcić to wyssali pewnie trochę oleju i zalali resztę nowym, co widać po kolorze i oczywiście po skutkach jakie miałem.
    A w serwisie oczywiście, że się nie znam i olej był wymieniany. A ja wiem że GÓ...NO PRAWDA za przeproszeniem.
    Jest coś takiego jak zielona linia fiata, może opiszę temat i wyślę do nich, co?
    Skasowali mnie również konkretnie 185zł, bo przecież wymiana oleju, płukanie silnika to tyle trzeba zapłaci.... taki serwisant za biurkiem mocny
    Hej,
    Nie chce byc uszczypliwy ale pojechales autem do serwisu fiata gdzie serwisuja woły robocze w postaci doblo na rope w duzych ilosciach (notabene bardzo udane dostawczaki, brat ma 2 i kombinuje jak tu trzeciego zakupic
    Wiem ze to ten sam koncern ale alfa to jednak alfa. Przeciez niedaleko masz serwis na parowcowej z licencja AR, a w sumie niewiele dalej carservis na polczynskiej....

  5. #1025
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    01 2011
    Auto
    159
    Postów
    731

    Domyślnie

    Ze niżkami tak było. Mam fakturę !!
    Jak pisałem wcześniej to kolega który tam pracował skierował mnie na te wymiany. Ostatni raz byłem tam z awanturą i wymianą faktyczną oleju na moich oczach.
    Alfę oddaje zawsze koledze, który 15 lat pracuje już na jubilerskiej w ASO Alfy, tylko wiadomo ma tyle pracy poza pracą, że czasami jest ciężko czekać. Choć prawda u niego nie miałem nigdy problemów, więc teraz będę cierpliwie czekać w kolejce jak zawsze.
    Dostałem nauczke od łobuzów z ASO Fiat professional Ballaun w Łomiankach !!

  6. #1026
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    11 2013
    Auto
    W drodze...
    Postów
    411

    Domyślnie

    Czytam Czytam i tak się zastanawiam czy 5w30 czy 5w40 do 159 8 zaworowej? Czy jest jakas różnica? Dzięki

  7. #1027
    Użytkownik Rowerzysta Avatar kamal
    Dołączył
    04 2011
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    474

    Domyślnie

    Cytat Napisał czapel Zobacz post
    Czytam Czytam i tak się zastanawiam czy 5w30 czy 5w40 do 159 8 zaworowej? Czy jest jakas różnica? Dzięki
    Jeśli masz zrobiony chip to zdecydowanie 5w40 jeśli masz natomiast standardową moc to wg mnie bez większej różnicy. Ważniejsze wg mnie jest kupienie oleju o dobrych parametrach i wymiana co 10-12tys. niż wybór pomiędzy w30 czy w40.

  8. #1028
    Użytkownik Znawca Avatar pabloXXL
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 159 1,9 JTDm 150KM
    Postów
    1,275

    Domyślnie

    Cytat Napisał czapel Zobacz post
    Czytam Czytam i tak się zastanawiam czy 5w30 czy 5w40 do 159 8 zaworowej? Czy jest jakas różnica? Dzięki
    Jaki olej chcesz kupić?

  9. #1029
    Użytkownik Świeżak Avatar karolpinkii
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    Żukowo/ Lillehammer
    Auto
    Alfa Romeo 159 TI 1.9 jtdm
    Postów
    51

    Domyślnie

    Cytat Napisał czapel Zobacz post
    Czytam Czytam i tak się zastanawiam czy 5w30 czy 5w40 do 159 8 zaworowej? Czy jest jakas różnica? Dzięki
    Kolego w instrukcji podają 5W30

    Ja silnik zalałem Motulem Eco-Clean 5W30 z norma C2.
    Silnik chodzi cicho i równo.

  10. #1030
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    11 2013
    Auto
    W drodze...
    Postów
    411

    Domyślnie

    Liqui Moly Diesel Synthoil 5W40 chyba najlepszy z tego co czytam. Podobno 40 ma lepsze właściwości ochronne dla silnika. Bez chipa mam.

Podobne wątki

  1. Jaki olej , filtr oleju, filtr powietrza alfa 156 2.5 v6
    Utworzone przez Xemik11 w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 14-02-2016, 13:14
  2. Alfa 156. Jaki filtr oleju i olej??
    Utworzone przez maxxx222 w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 13-12-2011, 23:15
  3. [156] JAKI WLAĆ OLEJ
    Utworzone przez xxx258 w dziale 156
    Odpowiedzi: 130
    Ostatni post / autor: 15-05-2011, 10:16
  4. [159] Jaki wlać olej gdy poprzedni właściciel lał castrol 10w40???
    Utworzone przez cyborgpl w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 18-03-2011, 09:39
  5. jaki olej najlepiej wlać do TS'a?
    Utworzone przez kapalek w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 08-06-2009, 11:38

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory