Strona 356 z 403 PierwszyPierwszy ... 256306346347348349350351352353354355356357358359360361362363364365366 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 3,551 do 3,560 z 4023

Temat: Jaki olej wlać do JTDm, filtr oleju ?

  1. #3551
    Użytkownik Rowerzysta Avatar LuKe93
    Dołączył
    05 2016
    Mieszka w
    Chorzów
    Auto
    Alfa Romeo 159 TI 2.4 300Km/600Nm
    Postów
    297

    Domyślnie

    Cytat Napisał Czarny_28 Zobacz post
    Ja olej kupuje na bazarku u Pani Jadzi. Oprócz tego ma dobry kalafior i pomidory. Nigdy nie miałem problemow
    Jeszcze o jajkach z chowu wolnowybiegowego zapomniałeś

  2. #3552
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar piotraskvw
    Dołączył
    01 2019
    Auto
    147 1.6 TS 105KM + była 159 2.0 JTDm 170KM, jest rodzinny autobus
    Postów
    583

    Domyślnie

    Cytat Napisał Czarny_28 Zobacz post
    Jak jest dostępny w takich miejscach to ja bym podziekowal
    Możesz się z nami podzielić informacjami co jest złego w tym że dany produkt jest dostępny w tak wielu miejscach (w tym w marketach)?
    Wedle mojej wiedzy markety są jednymi z bezpieczniejszych miejsc do zakupu oleju, bo biorą produkt bezpośrednio od dystrybutora (inna kwestia, to że jest w nich dużo drożej - chociaż i tu bywają wyjątki).

    A to że czy produkt motoryzacyjny znajdzie się w markecie zależy w dużej mierze od rozpoznawalności marki i niestety, ale dla przeciętnego Kowalskiego marki typu Red Line, Penrite, Millers "to jakieś wynalazki", których on nie kupi na 100%. Mało tego nawet wspomniany Shell jest w marketach raczej produktem niszowym, tam większość mają Mobil z Castrolem

  3. #3553
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Czarny_28
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Dębica RDE - podkarpackie
    Auto
    AR 159 SW, Progression, Nero Oceano, 1.9 JTDm 16V, 2006r.
    Postów
    6,824

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotraskvw Zobacz post
    Możesz się z nami podzielić informacjami co jest złego w tym że dany produkt jest dostępny w tak wielu miejscach (w tym w marketach)?
    Wedle mojej wiedzy markety są jednymi z bezpieczniejszych miejsc do zakupu oleju, bo biorą produkt bezpośrednio od dystrybutora (inna kwestia, to że jest w nich dużo drożej - chociaż i tu bywają wyjątki).

    A to że czy produkt motoryzacyjny znajdzie się w markecie zależy w dużej mierze od rozpoznawalności marki i niestety, ale dla przeciętnego Kowalskiego marki typu Red Line, Penrite, Millers "to jakieś wynalazki", których on nie kupi na 100%. Mało tego nawet wspomniany Shell jest w marketach raczej produktem niszowym, tam większość mają Mobil z Castrolem
    Akumulatory z marketów tez są ok?

  4. #3554
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2019
    Auto
    Była: Alfa 159 1.9 8v JTDm. Teraz: Lexus IS 300h 2020
    Postów
    216

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotraskvw Zobacz post
    Możesz się z nami podzielić informacjami co jest złego w tym że dany produkt jest dostępny w tak wielu miejscach (w tym w marketach)?
    Wedle mojej wiedzy markety są jednymi z bezpieczniejszych miejsc do zakupu oleju, bo biorą produkt bezpośrednio od dystrybutora (inna kwestia, to że jest w nich dużo drożej - chociaż i tu bywają wyjątki).

    A to że czy produkt motoryzacyjny znajdzie się w markecie zależy w dużej mierze od rozpoznawalności marki i niestety, ale dla przeciętnego Kowalskiego marki typu Red Line, Penrite, Millers "to jakieś wynalazki", których on nie kupi na 100%. Mało tego nawet wspomniany Shell jest w marketach raczej produktem niszowym, tam większość mają Mobil z Castrolem
    Nie rozumiecie istoty problemu. Ludzie którzy projektują silnik dokładnie znają potrzebne parametry redukcji tarcia, temperatury, absorbcji sadzy itd. itd.
    Najważniejsze w oleju są specyfikacje, powiedz mi, czy w markecie sprawdzałeś czy olej ma ACEA C2 czy C3? Czy ktoś Ci doradzał co musisz wziąć, tak żeby zmaksymalizować życie silnika? Pamiętaj, jeśli miałeś C2 i wlałeś C3 to możesz zapomnieć o powrocie do poprzedniej specyfikacji.

    Silnik pojedzie na każdym oleju, nawet jak wlejecie tam WD-40 czy rzepakowy ale po paru latach okazuje się, że

    A) Panewki w kawałkach pływają w misce olejowej.
    B) Pierścienie nie żyją.
    C) Tłoki zatarte.
    D) Głowica pęka od złej wymiany temperatury która była przez lata.

    w dowolnej kombinacji. Taki proces trwa latami, pewnie Ty tego nie zauważysz, może następny właściciel.
    Ostatnio edytowane przez lucassith ; 22-10-2019 o 15:37

  5. #3555
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar piotraskvw
    Dołączył
    01 2019
    Auto
    147 1.6 TS 105KM + była 159 2.0 JTDm 170KM, jest rodzinny autobus
    Postów
    583

    Domyślnie

    Cytat Napisał Czarny_28 Zobacz post
    Akumulatory z marketów tez są ok?
    Może trochę faktów a nie tylko Twoje "widzi mi się"

    A przykład z akumulatorem straszenie nie trafiony, bo to zupełnie inny typ towaru, mający inne wymagania odnośnie przechowywania (należy je doładowywać). Osobiście nie miałbym nic przeciwko akumulatorowi z marketu pod warunkiem wcześniejszego sprawdzenia go zwykłym multimetrem.

    Cytat Napisał lucassith Zobacz post
    Nie rozumiecie istoty problemu [...]
    Ależ rozumiemy, że olej ma być właściwie dobrany do silnika, jednak ja staram się wyciągnąć informację co złego jest w oleju kupionym w markecie.

    Producentom niestety też nie do końca można wierzyć, wystarczy zobaczyć jakie są zalecane przez producenta interwały serwisowe. Albo historia z obracającymi panewkami w TS-ach jeżdżących na 5w30.

  6. #3556
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2015
    Mieszka w
    Krakow
    Auto
    alfa romeo 159 2.0 jtdm
    Postów
    152

    Domyślnie

    Olej nie ważne gdzie kupiony. Ważne by był oryginalny.
    Pomijając wszystko, shell ultra jest bardzo dobrym olejem na solidnej bazie, niewiele jest innych mających lepszy stosunek jakości do ceny. Dostępność też jest rewelacyjna (z innymi różnie bywa -swego czasu zalewając Penrite'a miałem problem ze zdobyciem go w PL a zbliżała się wymiana). Jeżeli jest w 100% oryginalny i z pewnego źródła to do normalnej eksploatacji samochodu przy racjonalnym interwale wymiany wystarczy w zupełności. Nie wszyscy muszą zalewać PAO czy estrami, tym bardziej że nie wykorzystują ich potencjału na codziennie.
    Zreszta większość "specjalistycznych" sklepów olejowych ma Shell'a w swojej ofercie. Lepsze oleje też są, ale skreslanie go tylko ze względu na szeroką dostępność to jakiś żart.

    Wysłane z mojego HTC U11 przy użyciu Tapatalka

  7. #3557
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał lucassith Zobacz post
    Najważniejsze w oleju są specyfikacje, powiedz mi, czy w markecie sprawdzałeś czy olej ma ACEA C2 czy C3? Czy ktoś Ci doradzał co musisz wziąć, tak żeby zmaksymalizować życie silnika? Pamiętaj, jeśli miałeś C2 i wlałeś C3 to możesz zapomnieć o powrocie do poprzedniej specyfikacji.
    Jeśli żartujesz, zaznaczaj to proszę. Bo jeszcze ktoś weźmie to na poważnie.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  8. #3558
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar piotraskvw
    Dołączył
    01 2019
    Auto
    147 1.6 TS 105KM + była 159 2.0 JTDm 170KM, jest rodzinny autobus
    Postów
    583

    Domyślnie

    Cytat Napisał alfalfa Zobacz post
    Nie wszyscy muszą zalewać PAO czy estrami, tym bardziej że nie wykorzystują ich potencjału na codziennie.
    Moim zdaniem nie wykorzystują ich nawet w 15%, wydając kasę na olej po prostu czują, że dobrze dbają o samochód.

    Moim zdaniem lepiej zalać shella i zmieniać go co 15 tysięcy niż lać penrite i zmieniać go co 30 tysięcy, mało tego sumaryczny koszt wychodzi bardzo podobny.
    Ostatnio edytowane przez piotraskvw ; 22-10-2019 o 16:38

  9. #3559
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2019
    Auto
    Była: Alfa 159 1.9 8v JTDm. Teraz: Lexus IS 300h 2020
    Postów
    216

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Jeśli żartujesz, zaznaczaj to proszę. Bo jeszcze ktoś weźmie to na poważnie.
    Czyli można żonglować dowolnie klasą ACEA? To przyznaję, zawsze miałem w świadomości fakt, że koniecznie trzeba wybierać taką jaką się ma i nigdy nie można schodzić niżej niż aktualna .

  10. #3560
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał lucassith Zobacz post
    Czyli można żonglować dowolnie klasą ACEA? To przyznaję, zawsze miałem w świadomości fakt, że koniecznie trzeba wybierać taką jaką się ma i nigdy nie można schodzić niżej niż aktualna .
    Można bez przeszkód, można nawet żonglować klasą lepkości w rozsądnych granicach. Ważne żeby mieć świadomość czego i w jakim stopniu dana specyfikacja dotyczy.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

Podobne wątki

  1. Jaki olej , filtr oleju, filtr powietrza alfa 156 2.5 v6
    Utworzone przez Xemik11 w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 14-02-2016, 13:14
  2. Alfa 156. Jaki filtr oleju i olej??
    Utworzone przez maxxx222 w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 13-12-2011, 23:15
  3. [156] JAKI WLAĆ OLEJ
    Utworzone przez xxx258 w dziale 156
    Odpowiedzi: 130
    Ostatni post / autor: 15-05-2011, 10:16
  4. [159] Jaki wlać olej gdy poprzedni właściciel lał castrol 10w40???
    Utworzone przez cyborgpl w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 18-03-2011, 09:39
  5. jaki olej najlepiej wlać do TS'a?
    Utworzone przez kapalek w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 08-06-2009, 11:38

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory