Strona 362 z 403 PierwszyPierwszy ... 262312352353354355356357358359360361362363364365366367368369370371372 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 3,611 do 3,620 z 4024

Temat: Jaki olej wlać do JTDm, filtr oleju ?

  1. #3611
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar strzelec
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    SD
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.4, Alfa Romeo 159 2.0 Mondeo Hybryd Vigniale
    Postów
    533

    Domyślnie

    Jakoś bardzo sobie upodobali podrabianie motula https://www.youtube.com/watch?v=VDQ3pYJ4wn8

  2. #3612
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2016
    Mieszka w
    Świdnica
    Auto
    AR 159 1.9JTDm 16V. AR GT 2.0JTS. Mini Cooper 1.6
    Postów
    91

    Domyślnie

    Dlatego oleje (i inne produkty) kupujemy z pewnych, legalnych źródeł a najlepiej od autoryzowanego dystrybutora danej marki. Pozdrawiam.

  3. #3613
    Użytkownik Pasjonat Avatar Pablo.
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    pablogarage.pl
    Auto
    Kilka włoskich szrotów ;)
    Postów
    3,392

    Domyślnie

    Cytat Napisał rytom Zobacz post
    Dlatego oleje (i inne produkty) kupujemy z pewnych, legalnych źródeł a najlepiej od autoryzowanego dystrybutora danej marki. Pozdrawiam.
    Najciekawsze jest to, że w sklepach internetowych, można znaleźć różne oleje, nie tylko Motula, w cenie poniżej ceny hurtowej dystrybutora.
    Całkiem niedawno pisałem maile w celu weryfikacji tych sklepów do 2 firm zajmujących się dystrybucją olejów do PL (bezpośrednich importerów), i okazało się, że te sklepy internetowe nie są na liście kontrahentów importerów. Mało tego, znam hurtownię, która sprzedaje oleje w opakowaniach bez numerów partii produktu. To jest już normalnie dowcip co się dzieje w tym kraju, i co najciekawsze, nic się nie da z tym zrobić.
    Swego czasu tylko castrat miał w necie oleje w opakowaniach, które oficjalnie nie występowały w ogóle, teraz mamy już wiele innych marek
    Reasumując, klient detaliczny nie jest w stanie do końca zweryfikować co kupuje w danym opakowaniu.
    www.pablogarage.pl - Serwis, części, holowanie

    > > >SKLEP < < < - nie znalazłeś produktu, którym jesteś zainteresowany ? Napisz do Nas, a na pewno dobierzemy odpowiednią ofertę.

  4. #3614
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2019
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    12

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pablo. Zobacz post
    Temat poruszany był wielokrotnie.
    Nie można do auta z filtrem DPF zalewać olejów bez normy C2/C3 w przypadku FIATa, ponieważ grozi to uszkodzeniem filtra.
    Producent w wielu przypadkach niestety zaleca bzdury
    Czy w takim razie Motul 8100 X-clean 5w40 będzie dobry (ma C3, ale jest MID-SAP, nie LOW-SAP) czy wybrać jakiś inny? Co polecasz?
    Nie wiem na czym dokładnie auto jeździło wcześniej, na zawieszce jest tylko wpisane Castrol 5w40

  5. #3615
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2016
    Mieszka w
    Świdnica
    Auto
    AR 159 1.9JTDm 16V. AR GT 2.0JTS. Mini Cooper 1.6
    Postów
    91

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pablo. Zobacz post
    Najciekawsze jest to, że w sklepach internetowych, można znaleźć różne oleje, nie tylko Motula, w cenie poniżej ceny hurtowej dystrybutora.
    Całkiem niedawno pisałem maile w celu weryfikacji tych sklepów do 2 firm zajmujących się dystrybucją olejów do PL (bezpośrednich importerów), i okazało się, że te sklepy internetowe nie są na liście kontrahentów importerów. Mało tego, znam hurtownię, która sprzedaje oleje w opakowaniach bez numerów partii produktu. To jest już normalnie dowcip co się dzieje w tym kraju, i co najciekawsze, nic się nie da z tym zrobić.
    Swego czasu tylko castrat miał w necie oleje w opakowaniach, które oficjalnie nie występowały w ogóle, teraz mamy już wiele innych marek
    Reasumując, klient detaliczny nie jest w stanie do końca zweryfikować co kupuje w danym opakowaniu.
    Kurła, Pablo weź nie strasz...
    Podsumowując morał tej opowieści jest taki aby oliwkę mieć oryginalną u autoryzowanego dystrybutora zaopatrywać się trzeba. Pozdrawiam.

  6. #3616
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Omkaaa
    Dołączył
    03 2019
    Auto
    Alfa Romeo 159 sw Q4
    Postów
    273

    Domyślnie

    Witam, a jaki olej polecacie do 2.4 jtdm bez ekologii??

  7. #3617
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    159
    Postów
    90

    Domyślnie

    wątek ma 362strony, sam przeczytałem około 80 i szczerze to nic sensownego nie znalazłem, nie można zrobić sondy na pierwszej stronie?

  8. #3618
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2009
    Auto
    signiore Giuseppe Busso
    Postów
    743

    Domyślnie

    Cytat Napisał MateuszMateusz Zobacz post
    Czy w takim razie Motul 8100 X-clean 5w40 będzie dobry (ma C3, ale jest MID-SAP, nie LOW-SAP) czy wybrać jakiś inny? Co polecasz?
    Nie wiem na czym dokładnie auto jeździło wcześniej, na zawieszce jest tylko wpisane Castrol 5w40
    Jak masz w dalszym ciągu DPF to ten olej będzie bardzo dobry (Motul)

  9. #3619
    Użytkownik Pasjonat Avatar Pablo.
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    pablogarage.pl
    Auto
    Kilka włoskich szrotów ;)
    Postów
    3,392

    Domyślnie

    Cytat Napisał MateuszMateusz Zobacz post
    Czy w takim razie Motul 8100 X-clean 5w40 będzie dobry (ma C3, ale jest MID-SAP, nie LOW-SAP) czy wybrać jakiś inny? Co polecasz?
    Nie wiem na czym dokładnie auto jeździło wcześniej, na zawieszce jest tylko wpisane Castrol 5w40
    tak, będzie ok, pod warunkiem, ze nie kupisz najtańszej opcji z internetu

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał rytom Zobacz post
    Kurła, Pablo weź nie strasz...
    Podsumowując morał tej opowieści jest taki aby oliwkę mieć oryginalną u autoryzowanego dystrybutora zaopatrywać się trzeba. Pozdrawiam.
    Dokładnie tak, w naszym pięknym kraju to jest jakaś patologia normalnie z podróbkami, i o ile w branży MODOWEJ powoli robi się z tym porządek, to w motoryzacji króluje wolna amerykanka.
    Dzisiaj znowu trafił się przypadek ułamanego wahacza po wpadnięciu w dziurę w jezdni, przecież to jest jakiś dowcip normalnie to co jest sprzedawane w internecie. nie ma nad tym absolutnie żadnej kontroli.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał rytom Zobacz post
    Kurła, Pablo weź nie strasz...
    Podsumowując morał tej opowieści jest taki aby oliwkę mieć oryginalną u autoryzowanego dystrybutora zaopatrywać się trzeba. Pozdrawiam.
    Dokładnie tak, w naszym pięknym kraju to jest jakaś patologia normalnie z podróbkami, i o ile w branży MODOWEJ powoli robi się z tym porządek, to w motoryzacji króluje wolna amerykanka.
    Dzisiaj znowu trafił się przypadek ułamanego wahacza po wpadnięciu w dziurę w jezdni, przecież to jest jakiś dowcip normalnie to co jest sprzedawane w internecie. nie ma nad tym absolutnie żadnej kontroli.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał active87 Zobacz post
    wątek ma 362strony, sam przeczytałem około 80 i szczerze to nic sensownego nie znalazłem, nie można zrobić sondy na pierwszej stronie?
    A to samochody nie zmieniły się przypadkiem od momentu rozpoczęcia tematu ?

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Omkaaa Zobacz post
    Witam, a jaki olej polecacie do 2.4 jtdm bez ekologii??
    Ja polecam taki: http://www.oilserwis.pl/487,pl_penri...-5w-40-6l.html
    lub taki: http://www.oilserwis.pl/1120,pl_pmo-...e-5w40-6l.html
    www.pablogarage.pl - Serwis, części, holowanie

    > > >SKLEP < < < - nie znalazłeś produktu, którym jesteś zainteresowany ? Napisz do Nas, a na pewno dobierzemy odpowiednią ofertę.

  10. #3620
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar piotraskvw
    Dołączył
    01 2019
    Auto
    147 1.6 TS 105KM + była 159 2.0 JTDm 170KM, jest rodzinny autobus
    Postów
    583

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pablo. Zobacz post
    Dokładnie tak, w naszym pięknym kraju to jest jakaś patologia normalnie z podróbkami, i o ile w branży MODOWEJ powoli robi się z tym porządek, to w motoryzacji króluje wolna amerykanka.
    Dzisiaj znowu trafił się przypadek ułamanego wahacza po wpadnięciu w dziurę w jezdni, przecież to jest jakiś dowcip normalnie to co jest sprzedawane w internecie. nie ma nad tym absolutnie żadnej kontroli.
    A chyba najgorsze jest to że nie możesz być pewien na 100% nawet kupując w dużej hurtowni, bo nie wiesz czy ktoś postanowił kupić partię towaru gdzieś taniej niż oficjalna dystrybucja aby mieć lepszy wynik finansowy.
    Ja jak na razie trzymam się jednej z lokalnych hurtowni i na razie się nie zawiodłem (oby tak zostało).

    Z tą oficjalną dystrybucją w olejach też jest ciekawie, Shella biorę na allegro od HAND z Sulechowa (nie oszukujmy się ceny mają świetne, obroty też spore) - niby oficjalny dystrybutor a często towar jest (na 80%) z importu własnego z Niemiec.
    Wnioskuję po kodzie towaru na fakturze oraz tym że wszędzie w lokalnie bańki są z Turcji a te od HAND są z Niemiec.

Podobne wątki

  1. Jaki olej , filtr oleju, filtr powietrza alfa 156 2.5 v6
    Utworzone przez Xemik11 w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 14-02-2016, 13:14
  2. Alfa 156. Jaki filtr oleju i olej??
    Utworzone przez maxxx222 w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 13-12-2011, 23:15
  3. [156] JAKI WLAĆ OLEJ
    Utworzone przez xxx258 w dziale 156
    Odpowiedzi: 130
    Ostatni post / autor: 15-05-2011, 10:16
  4. [159] Jaki wlać olej gdy poprzedni właściciel lał castrol 10w40???
    Utworzone przez cyborgpl w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 18-03-2011, 09:39
  5. jaki olej najlepiej wlać do TS'a?
    Utworzone przez kapalek w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 08-06-2009, 11:38

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory