Strona 363 z 403 PierwszyPierwszy ... 263313353354355356357358359360361362363364365366367368369370371372373 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 3,621 do 3,630 z 4023

Temat: Jaki olej wlać do JTDm, filtr oleju ?

  1. #3621
    Użytkownik Pasjonat Avatar Pablo.
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    pablogarage.pl
    Auto
    Kilka włoskich szrotów ;)
    Postów
    3,392

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotraskvw Zobacz post
    A chyba najgorsze jest to że nie możesz być pewien na 100% nawet kupując w dużej hurtowni, bo nie wiesz czy ktoś postanowił kupić partię towaru gdzieś taniej niż oficjalna dystrybucja aby mieć lepszy wynik finansowy.
    Ja jak na razie trzymam się jednej z lokalnych hurtowni i na razie się nie zawiodłem (oby tak zostało).
    Miałem przypadek z Millersem, kiedy to jedna z pod Warszawskich hurtowni sprzedawała go taniej niż oficjalny (jedyny) dystrybutor w PL. Po kontakcie okazało się, że olej nie jest od nich, oraz nie ma oznaczeń numeru partii na opakowaniach, co uniemożliwia zweryfikowanie pochodzenia oleju. może nawet nie być to olej, który powinien być
    Taka sama sytuacja ma miejsce na portalach w internecie. Są wystawiane aukcje, gdzie po odliczeniu kosztów olej jest poniżej hurtowej ceny zakupu. o Motulu nawet nie wspominam.

    Cytat Napisał piotraskvw Zobacz post
    Z tą oficjalną dystrybucją w olejach też jest ciekawie, Shella biorę na allegro od HAND z Sulechowa (nie oszukujmy się ceny mają świetne, obroty też spore) - niby oficjalny dystrybutor a często towar jest (na 80%) z importu własnego z Niemiec.
    Wnioskuję po kodzie towaru na fakturze oraz tym że wszędzie w lokalnie bańki są z Turcji a te od HAND są z Niemiec.
    Tutaj ciekawostką jest to, że ta niska cena wychodzi głównie z omijania różnych opłat, m.in. podatkowych. Cudów nie ma, gdzieś musi być haczyk z zaniżoną ceną.
    www.pablogarage.pl - Serwis, części, holowanie

    > > >SKLEP < < < - nie znalazłeś produktu, którym jesteś zainteresowany ? Napisz do Nas, a na pewno dobierzemy odpowiednią ofertę.

  2. #3622
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar piotraskvw
    Dołączył
    01 2019
    Auto
    147 1.6 TS 105KM + była 159 2.0 JTDm 170KM, jest rodzinny autobus
    Postów
    583

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pablo. Zobacz post
    Tutaj ciekawostką jest to, że ta niska cena wychodzi głównie z omijania różnych opłat, m.in. podatkowych. Cudów nie ma, gdzieś musi być haczyk z zaniżoną ceną.
    Na allegro hand wystawia helixa ultra po ok 90 zł za 4L,
    w autopartnerze cena "detaliczna" wynosi 127, a mój zakup po 102 (konto raczej spadło już na małe rabaty ze względu na prawie zerowy obrót)

    Pytanie czy mocno zaniżoną, może być też tak że dystrybutor w PL daje gorsze ceny niż dystrybutor w DE.

    Na początku miesiąca wysłałem pytanie do shell polska czy bańka oleju jest oryginalna i jak na razie cisza :|

  3. #3623
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2019
    Auto
    Była: Alfa 159 1.9 8v JTDm. Teraz: Lexus IS 300h 2020
    Postów
    216

    Domyślnie

    Ja kupuje oleje ze sklepu oryginalneoleje.pl - nazwa co najmniej wskazująca na scam, ale zamówiłem parę produktów i wszystkie miały oryginalne cechy, np olej Liqui Moly miał hologram który pokazuje się w ultrafiolecie na korku. Mają też sprzedaż na allegro. W ocenach na ceneo nie ma nigdzie oskarżeń o nieoryginalny produkt.

    Helix Ultra też 90 zł za 4L. Polecam sprawdzić ten sklep i w razie czego samemu wystawić im negatywa na allegro czy chociażby ceneo w razie problemów.

    EDIT

    Tak teraz myślę, że może niekoniecznie olej od LM miał ten znak, mogłem coś pomylić, sprawdzę później i dam znać.
    Ostatnio edytowane przez lucassith ; 27-02-2020 o 08:38

  4. #3624
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Ten Shell w sklepie oficjalnej dystrybucji kosztuje poniżej 100 zł za bańkę. Naprawdę nie ma sensu szukać źródeł po kilka zł tańszych, bez przesady.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  5. #3625
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar piotraskvw
    Dołączył
    01 2019
    Auto
    147 1.6 TS 105KM + była 159 2.0 JTDm 170KM, jest rodzinny autobus
    Postów
    583

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Ten Shell w sklepie oficjalnej dystrybucji kosztuje poniżej 100 zł za bańkę. Naprawdę nie ma sensu szukać źródeł po kilka zł tańszych, bez przesady.
    Shell PL w przeciwieństwie do Shell RU nie ma sklepu internetowego (a szkoda), ja pisałem o sprzedawcy oznaczonym na allegro jako oficjalny dystrybutor shell (SmA-Shell) - jest nim Hand sp zoo spk z Sulechowa.
    Mają chyba najlepszą ofertę cenową w PL.

    Swoją drogą jakby u nas był dostępny Shell Helix High Mileage 5w40, to mógłby być hit sprzedażowy.
    Ostatnio edytowane przez piotraskvw ; 27-02-2020 o 09:18

  6. #3626
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2019
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    12

    Domyślnie

    Czy przy wymianie do Motul 8100 X-clean 5w40 dolać też Archoil 9100?

  7. #3627
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotraskvw Zobacz post
    Shell PL w przeciwieństwie do Shell RU nie ma sklepu internetowego (a szkoda), ja pisałem o sprzedawcy oznaczonym na allegro jako oficjalny dystrybutor shell (SmA-Shell) - jest nim Hand sp zoo spk z Sulechowa.
    Mają chyba najlepszą ofertę cenową w PL.

    Swoją drogą jakby u nas był dostępny Shell Helix High Mileage 5w40, to mógłby być hit sprzedażowy.
    Właśnie o tym piszę. Na Allegro tudzież https://sklepshell.pl/
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  8. #3628
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2009
    Auto
    signiore Giuseppe Busso
    Postów
    743

    Domyślnie

    Cytat Napisał lucassith Zobacz post
    Ja kupuje oleje ze sklepu oryginalneoleje.pl - nazwa co najmniej wskazująca na scam, ale zamówiłem parę produktów i wszystkie miały oryginalne cechy, np olej Liqui Moly miał hologram który pokazuje się w ultrafiolecie na korku. Mają też sprzedaż na allegro. W ocenach na ceneo nie ma nigdzie oskarżeń o nieoryginalny produkt.

    Helix Ultra też 90 zł za 4L. Polecam sprawdzić ten sklep i w razie czego samemu wystawić im negatywa na allegro czy chociażby ceneo w razie problemów.

    EDIT

    Tak teraz myślę, że może niekoniecznie olej od LM miał ten znak, mogłem coś pomylić, sprawdzę później i dam znać.
    A skąd wiesz w jakiej cenie kupują ten olej od shella, może biorą go w tysiącach litrów i mają lepszą cenę od producenta, a może szef tej firmy pił wódkę z szychą z shella i ma lepsze ceny w zakupie a może stosują minimalną marżę ? Chłopie najlepiej zadzwoń do nich i zapytaj skąd takie ceny zamiast siać teorie spiskowe.

  9. #3629
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2019
    Auto
    Była: Alfa 159 1.9 8v JTDm. Teraz: Lexus IS 300h 2020
    Postów
    216

    Domyślnie

    Cytat Napisał carramba Zobacz post
    A skąd wiesz w jakiej cenie kupują ten olej od shella, może biorą go w tysiącach litrów i mają lepszą cenę od producenta, a może szef tej firmy pił wódkę z szychą z shella i ma lepsze ceny w zakupie a może stosują minimalną marżę ? Chłopie najlepiej zadzwoń do nich i zapytaj skąd takie ceny zamiast siać teorie spiskowe.
    Człowieku czy Ty jesteś trzeźwy? Gdzie ja napisalem jakąkolwiek teorie spiskową? Napisałem ze warto przetestować i samemu ocenić czy olej jest oryginalny, jak chcesz to dzwoń do sklepu, nic mi do tego. Nie rozumiem czemu mnie cytujesz i jeszcze walisz wąty z czapy?

    Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

  10. #3630
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2009
    Auto
    signiore Giuseppe Busso
    Postów
    743

    Domyślnie

    [QUOTE=lucassith;2219027]Człowieku czy Ty jesteś trzeźwy? Gdzie ja napisalem jakąkolwiek teorie spiskową? Napisałem ze warto przetestować i samemu ocenić czy olej jest oryginalny, jak chcesz to dzwoń do sklepu, nic mi do tego. Nie rozumiem czemu mnie cytujesz i jeszcze walisz wąty z czapy?

    Helix Ultra też 90 zł za 4L. Polecam sprawdzić ten sklep i w razie czego samemu wystawić im negatywa na allegro czy chociażby ceneo w razie problemów. To nie ty napisałeś ?

Podobne wątki

  1. Jaki olej , filtr oleju, filtr powietrza alfa 156 2.5 v6
    Utworzone przez Xemik11 w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 14-02-2016, 13:14
  2. Alfa 156. Jaki filtr oleju i olej??
    Utworzone przez maxxx222 w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 13-12-2011, 23:15
  3. [156] JAKI WLAĆ OLEJ
    Utworzone przez xxx258 w dziale 156
    Odpowiedzi: 130
    Ostatni post / autor: 15-05-2011, 10:16
  4. [159] Jaki wlać olej gdy poprzedni właściciel lał castrol 10w40???
    Utworzone przez cyborgpl w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 18-03-2011, 09:39
  5. jaki olej najlepiej wlać do TS'a?
    Utworzone przez kapalek w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 08-06-2009, 11:38

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory