Strona 392 z 403 PierwszyPierwszy ... 292342382383384385386387388389390391392393394395396397398399400401402 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 3,911 do 3,920 z 4024

Temat: Jaki olej wlać do JTDm, filtr oleju ?

  1. #3911
    Użytkownik Świeżak Avatar nkaroluky
    Dołączył
    08 2021
    Mieszka w
    Okonek
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 150KM
    Postów
    210

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Jakim cudem 5W z indeksem "letnim" 30 będzie lepszy w zimie od 5W z indeksem 40?
    5W30 to wymysł ekoterrorystów Też brałbym 40.
    A nie wiem, w sumie kierowałem sie testami, artykulami, i np wpisami w instrukcji w moim poprzednim aucie, tam była taka fajna grafika w zależności od temp zewnętrznej do tego, jaki olej lac. Ale może i racja - nawet jeśli 5w30 mialoby mieć troszke latwiejszy rozruch na zimnym silniku/oleju, to u nas nawet nie ma na tyle drastycznych zim ani ujemnych temperatur, zeby to było az tak odczuwalne.

    Aktualnie jezdze na shellu (lałem do poprzedniego auta i nie narzekalem), ale chyba zmienie na kolejna wymiane:
    Aktualnie shell (140zl/5L)
    Kiedys tez lalem motula (tutaj z norma mid saps 170zl/5L)
    Millers najdroższy, kolo 230zl/5L
    Pytanie tylko, czy warto az tyle doplacac. Wymieniam.olej 3x w roku (delegacje, wyjazdy, a i czasem sie do domu wroci to jest 200km w jedna strone), po mieście jezdze sporadycznie, raczej trasy.

  2. #3912
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2021
    Auto
    Alfa 159 sportwagon 1.9jtdm 8v
    Postów
    228

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    40 będzie miał grubszy film.
    A co do "syntetyka" 5W30 to... powodzenia Chyba że masz na myśli syntetyk marketingowy (z opisu na opakowaniu).
    Jak mam to rozumieć? Czy twierdzisz że nie ma na rynku syntetycznych 5w30 ale 5w40 to akurat są? Jeśli tak to chętnie skorzystam ze źródła tych informacji.

  3. #3913
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Polecam fora olejowe, można się sporo dowiedzieć. U nas działa https://www.oilclub.pl/index.php
    Z grubsza powiem - niegdyś za oleje syntetyczne uważane były takie, których olej bazowy opierał się w głównej mierze na PAO i/lub estrach.
    Dziś na większości rynków (gdzie nie zostało to prawnie uregulowane) producenci piszą, co chcą. A każdy chce, żeby jego olej był fully synthetic A w rzeczywistości to hydrokrak z kilkuprocentową domieszką PAO (o ile w ogóle). I tak tak, technologia dodatków poszła do przodu. Co nie zmienia faktu, że w obecnych czasach produkcja PAO stała się mniej opłacalna. Nadal są takie oleje, jednak ich cena może powodować lekki zawrót głowy...
    Ja od kilku lat przestałem bawić się w inwestowanie w drogie oleje. Shell Helix Ultra spełnia moje oczekiwania w zupełności (wciąż poniżej 100 zł /4 litry) i nadaje się do wszystkich moich wozideł. A to bardzo dobra opcja i nie mam tu na myśli stosunku cena/jakość.
    Ostatnio edytowane przez magil ; 21-01-2022 o 20:38 Powód: Zgubiłem kilka wyrazów :)
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  4. #3914
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2017
    Mieszka w
    BG-DE-PL
    Auto
    155 + 159
    Postów
    208

    Domyślnie

    Nawiązując do postu kolegi powyżej też ostatnio natknąłem się na forum oilclub i faktycznie dużo można dowiedzieć się o olejach o których zawsze myśleliśmy o dobrych lub bardzo dobrych a okazuje się że są marki mało znane, niszowe które mają w ofercie oleje o wiele lepszych właściwościach niż oleje znanych i w zasadzie przereklamowanych producentów. Ja przez forum zdecydowałem się na olej Megiun, do mojego silnika o oznaczeniu Low Saps, cena super i jestem pewny że to nie podróbka bo takich marek na razie nikt nie podrabia. Po za tym jest dużo testów czy tam prób olejowych, wytrzymałościowych, a to dużo mówi o danym oleju i jego właściwościach itd. Polecam i Pozdrawiam

  5. #3915
    Użytkownik Świeżak Avatar nkaroluky
    Dołączył
    08 2021
    Mieszka w
    Okonek
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 150KM
    Postów
    210

    Domyślnie

    Cytat Napisał leod Zobacz post
    Ja przez forum zdecydowałem się na olej Megiun, do mojego silnika o oznaczeniu Low Saps, cena super i jestem pewny że to nie podróbka bo takich marek na razie nikt nie podrabia. Po za tym jest dużo testów czy tam prób olejowych, wytrzymałościowych, a to dużo mówi o danym oleju i jego właściwościach itd. Polecam i Pozdrawiam
    A gdzie kupujesz? Na alle? Bo widzę ze jest zgodny z norma dla 1.9jtdm, kosztuje w sumie 215zl. Ale jest też low saps z klasa c2/c3 za 140.

  6. #3916
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar piotraskvw
    Dołączył
    01 2019
    Auto
    147 1.6 TS 105KM + była 159 2.0 JTDm 170KM, jest rodzinny autobus
    Postów
    583

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Polecam fora olejowe, można się sporo dowiedzieć. U nas działa https://www.oilclub.pl/index.php
    Z grubsza powiem - niegdyś za oleje syntetyczne uważane były takie, których olej bazowy opierał się w głównej mierze na PAO i/lub estrach.
    Dziś na większości rynków (gdzie nie zostało to prawnie uregulowane) producenci piszą, co chcą. A każdy chce, żeby jego olej był fully synthetic A w rzeczywistości to hydrokrak z kilkuprocentową domieszką PAO (o ile w ogóle). I tak tak, technologia dodatków poszła do przodu. Co nie zmienia faktu, że w obecnych czasach produkcja PAO stała się mniej opłacalna. Nadal są takie oleje, jednak ich cena może powodować lekki zawrót głowy...
    Ja od kilku lat przestałem bawić się w inwestowanie w drogie oleje. Shell Helix Ultra spełnia moje oczekiwania w zupełności (wciąż poniżej 100 zł /4 litry) i nadaje się do wszystkich moich wozideł. A to bardzo dobra opcja i nie mam tu na myśli stosunku cena/jakość.
    I co narobiłeś, teraz naczytają się na forum olejowym i zamiast kupować meguiny, penrity czy inne wynalazki za miliony monet polecą kupić shella, eurola i o zgrozo może się skuszą na orlen lub lotosa

  7. #3917
    Użytkownik Świeżak Avatar nkaroluky
    Dołączył
    08 2021
    Mieszka w
    Okonek
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 150KM
    Postów
    210

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotraskvw Zobacz post
    I co narobiłeś, teraz naczytają się na forum olejowym i zamiast kupować meguiny, penrity czy inne wynalazki za miliony monet polecą kupić shella, eurola i o zgrozo może się skuszą na orlen lub lotosa
    Nosz kur.....a Wy naprawdę taka sieczke z mózgu robicie, ze jak czlowiek nie wiedział, jaki olej wlać do auta, to po przeczytaniu tych prawie 400 stron chyba nie wie jeszcze bardziej xD

  8. #3918
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar piotraskvw
    Dołączył
    01 2019
    Auto
    147 1.6 TS 105KM + była 159 2.0 JTDm 170KM, jest rodzinny autobus
    Postów
    583

    Domyślnie

    Cytat Napisał nkaroluky Zobacz post
    Nosz kur.....a Wy naprawdę taka sieczke z mózgu robicie, ze jak czlowiek nie wiedział, jaki olej wlać do auta, to po przeczytaniu tych prawie 400 stron chyba nie wie jeszcze bardziej xD
    Dobra teraz tak na serio w przypadku aut napędzanych gnojówką, znaczy się dieslem

    Rada NIE dla fetyszystów olejowych

    • Jak masz serię i bujasz się głównie po mieście: najtańszy (np. ORLEN PLATINUM Max Expert V 5W–30 ) 5w30 z oficjalną aprobatą (nie deklaracją - meet requirements/performance level) VW 504/507 - to jest chyba najbardziej wyśrubowana norma jakościowa w kategorii 5w30
    • Jak masz chipsa i lubisz dać w palnik: 5w40 z normą C3 np. Eurol Fluence 5w40 - w 2.0 trafiały się przypadki przytartych wałków w autach po chipsie latających na 5w30


    Zmiana oleju co max 15 tysięcy km i będzie motorownia zadowolona

  9. #3919
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2021
    Auto
    Alfa 159 sportwagon 1.9jtdm 8v
    Postów
    228

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotraskvw Zobacz post
    Dobra teraz tak na serio w przypadku aut napędzanych gnojówką, znaczy się dieslem

    Rada NIE dla fetyszystów olejowych

    • Jak masz serię i bujasz się głównie po mieście: najtańszy (np. ORLEN PLATINUM Max Expert V 5W–30 ) 5w30 z oficjalną aprobatą (nie deklaracją - meet requirements/performance level) VW 504/507 - to jest chyba najbardziej wyśrubowana norma jakościowa w kategorii 5w30
    • Jak masz chipsa i lubisz dać w palnik: 5w40 z normą C3 np. Eurol Fluence 5w40 - w 2.0 trafiały się przypadki przytartych wałków w autach po chipsie latających na 5w30


    Zmiana oleju co max 15 tysięcy km i będzie motorownia zadowolona
    Czy napewno ten olej orlenowski jest do common rail?

  10. #3920
    Użytkownik Świeżak Avatar nkaroluky
    Dołączył
    08 2021
    Mieszka w
    Okonek
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 150KM
    Postów
    210

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotraskvw Zobacz post
    Dobra teraz tak na serio w przypadku aut napędzanych gnojówką, znaczy się dieslem

    Rada NIE dla fetyszystów olejowych

    • Jak masz serię i bujasz się głównie po mieście: najtańszy (np. ORLEN PLATINUM Max Expert V 5W–30 ) 5w30 z oficjalną aprobatą (nie deklaracją - meet requirements/performance level) VW 504/507 - to jest chyba najbardziej wyśrubowana norma jakościowa w kategorii 5w30
    • Jak masz chipsa i lubisz dać w palnik: 5w40 z normą C3 np. Eurol Fluence 5w40 - w 2.0 trafiały się przypadki przytartych wałków w autach po chipsie latających na 5w30


    Zmiana oleju co max 15 tysięcy km i będzie motorownia zadowolona
    Zawsze leje zgodnie z tym, co zaleca producent. Tak już mam. Ja mam serie i jezdze glownie trasy, co wtedy? kminilem nad tym meguinem 5w30 z norma Fiat 9.55535-S1, chociaż o ile mi sie.dobrze zdaje, to S3 też jest kompatybilna
    https://allegro.pl/oferta/meguin-com...es-11242857126

    I olej zmieniam zawsze co dyche, a tutaj mam dpf, więc do 15 przeciagac nie będę.

Podobne wątki

  1. Jaki olej , filtr oleju, filtr powietrza alfa 156 2.5 v6
    Utworzone przez Xemik11 w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 14-02-2016, 13:14
  2. Alfa 156. Jaki filtr oleju i olej??
    Utworzone przez maxxx222 w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 13-12-2011, 23:15
  3. [156] JAKI WLAĆ OLEJ
    Utworzone przez xxx258 w dziale 156
    Odpowiedzi: 130
    Ostatni post / autor: 15-05-2011, 10:16
  4. [159] Jaki wlać olej gdy poprzedni właściciel lał castrol 10w40???
    Utworzone przez cyborgpl w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 18-03-2011, 09:39
  5. jaki olej najlepiej wlać do TS'a?
    Utworzone przez kapalek w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 08-06-2009, 11:38

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory