Strona 11 z 220 PierwszyPierwszy ... 2345678910111213141516171819202161111 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 101 do 110 z 2193

Temat: Jakie opony zimowe kupić?

  1. #101
    BartekMan
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej_Kolbudy Zobacz post
    czwarty raz pytam Kolbudy: napisales ze sie skompromitowałem, prosze więc o wyjasnienie czym?
    Skoro kogos tak oceniasz, obowiązkiem jest to albo uzasadnic albo przeprosić. Czekam na wyjasnienia.

  2. #102
    Użytkownik Znawca Avatar krawat
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 155v6; AR Stelvio Q
    Postów
    1,003

    Domyślnie

    Wiesz że jakość opony to nie tylko wysokość bieżnia ale też jakość mieszanki??
    Sprawdź taką samą oponę nową (lub prawie), 2 letnią i 4 letnią. Zobaczysz różnicę. Szczególnie że twoja opona letnia została już przemrożona kilkurotnie co nie wpłynęło jak sądze pozytywnie na jakość gumy...
    Co do opon i stylu jazdy to Kubica często pokazywał że można na śliskiej nawierzchni w slickach wykręcić lepszy czas niż na IM... Wszystko zależy od umiejętności...
    Jeśli ufasz w swoje umiejętności to super!!
    Ja dalej będę się posiłkował pomocą opon zimowych

  3. #103
    ViP Maniak resoraków Avatar Mariusz AutoDS
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Mińsk Maz.
    Auto
    147 1.9 , 159 SW 2.4, Fiat x1/9
    Postów
    884

    Domyślnie

    Cytat Napisał BartekMan Zobacz post
    czym sie skompromitowałem? ze cztery zimy przejezdzilem na letnich? O to chodzi? wyjasnij mi, bo nie rozumiem. Nie miałem zadnej stłuczki, nie spowodowałem żadnej niebezpiecznej sytuacji. Ani razu. Jezdzę zimą ostrożnie, nigdy nie szarżuję, oceniam sytuacje. Powtórze ci, kilkanaście lat temu NIKT NIE UZYWAŁ ZIMOWYCH W POLSCE BO ICH NIE BYŁO. Ruch sie jednak toczył normalnie.
    To właśnie Cie kompromituje.. jedziesz np. po sniegu 30km/h ze śmiercią w oczach, gdzie na porządnej zimówce jedziesz równie bezpiecznie 60-70km/h.. Co robią normalni rozsądni kierowcy spotykajac pirata jadacego 30km/h ? WYPRZEDZAJĄ.. i klną pod nosem, że narażasz innych na niebezpieczenstwo.. Tyle moim zdaniem ma takie podejscie zwiazku z rozsadnym poruszaniem sie po drogach.. Jak Ty wogole ruszasz pod gorkę na sliskiej drodze ? Jak czesto trąbią na Ciebie inni kierowcy ?
    pozdrawiam, Mariusz / AutoDS Team Poland / Alfa 147 1,9 JTD GTA-look, Alfa 159 SW 2,4 JTDm, Fiat X1/9

  4. #104
    BartekMan
    Gość

    Domyślnie

    posiłkuj sie czym chcesz. Ja konsekwentnie zwracam uwagę na czynnik KLUCZOWY: umiejętnosci jazdy, wyobraznia, zdrowy rozsądek. Żadne super zimówki nic ci nie dadzą, jesli jeździsz niebezpiecznie albo bezmyślnie.
    A pisze o tym dlatego, że wiele tu opinii o tym, ze opony zimowe zapewniają bezpieczenstwo...
    Ciekawe też, skoro o bezpieczenstwie mowa: jak sie czujesz, bezpiecznie pewnie, podczas odwilży i strug wody na szosach? To w Polsce normalka. Co wtedy?

    ---------- Post dodany o godzinie 19:59 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 19:57 ----------

    Cytat Napisał Mariusz AutoDS Zobacz post
    To właśnie Cie kompromituje.. jedziesz np. po sniegu 30km/h ze śmiercią w oczach, gdzie na porządnej zimówce jedziesz równie bezpiecznie 60-70km/h.. Co robią normalni rozsądni kierowcy spotykajac pirata jadacego 30km/h ? WYPRZEDZAJĄ.. i klną pod nosem, że narażasz innych na niebezpieczenstwo.. Tyle moim zdaniem ma takie podejscie zwiazku z rozsadnym poruszaniem sie po drogach.. Jak Ty wogole ruszasz pod gorkę na sliskiej drodze ? Jak czesto trąbią na Ciebie inni kierowcy ?
    Co to za nonsensy?? gdzie ty masz ośnieżone podjazdy, zeby nie ruszyć z miejsca?? w Zakopanym może.
    Nie jezdze 30, jezdze z bezpieczną prędkoscia ale mijają mnie durnie co gnają 120 na rozjeżdzonym sniegu!!
    Jak rozumiem, oni czują sie bezpiecznie.

    ---------- Post dodany o godzinie 20:05 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 19:59 ----------

    Kwintesencja tego jest taka, szersza może niz tylko "oponowa") Coraz mniej umiecie jezdzić, coraz więcej zależy od gadżetów. One są bardzo pomocne, czasem już dzis niemal niezbędne ale warto posiadać też umiejętnosci podstawowe.
    Jednym z nich jest umiejętność jazdy samochodem w każdym warunkach. Zimowe opony nie zapewnią ci bezpieczenstwa i spokojnej jazdy, jak nie umiesz jezdzić. Jak ci snieg stopnieje, na zimówkach na wodzie jestes jak dzieciak z rozwiązanymi łyżwami (jakoś ten wątek pomijacie, dziwne nie?).
    I można by tak długo, ale Kolbudy na przykład musiałby posiadać odwagę cywilną zeby odpowiedzieć na pytania.
    Miłego wieczoru życze. Pozdrawiam.

  5. #105
    ViP Maniak resoraków Avatar Mariusz AutoDS
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Mińsk Maz.
    Auto
    147 1.9 , 159 SW 2.4, Fiat x1/9
    Postów
    884

    Domyślnie

    To inaczej, sytuacja przykładowa.. Jade 60km/h na GY Ultra Grip 7+ po sniegu.. Ty tak samo na letnich.. i super nam się jedzie.. Jestem rozsądny, więc choć mógłbym to Cie nie wyprzedzę.. hehe.. Wyjeżdża z podrzędnej drogi jakaś kobiecina, której nie udało się wyhamować na letnich oponach przed główną drogą, którą my jedziemy.. Kto ma większe szanse wymanewrowania i niezabicia (z jej winy) tej kobieciny ? Tu już umiejętności moga nie wystarczyć..
    Czemu męczysz Andrzeja skoro nadal sam nie odpowiedziałes na pytania, o których powtórzenie prosiłeś.. Trzeci raz mam je wkleić czy jak ?
    pozdrawiam, Mariusz / AutoDS Team Poland / Alfa 147 1,9 JTD GTA-look, Alfa 159 SW 2,4 JTDm, Fiat X1/9

  6. #106
    Użytkownik Znawca Avatar krawat
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 155v6; AR Stelvio Q
    Postów
    1,003

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mariusz AutoDS Zobacz post
    To inaczej, sytuacja przykładowa.. Jade 60km/h na GY Ultra Grip 7+ po sniegu.. Ty tak samo na letnich.. i super nam się jedzie.. Jestem rozsądny, więc choć mógłbym to Cie nie wyprzedzę.. hehe.. Wyjeżdża z podrzędnej drogi jakaś kobiecina, której nie udało się wyhamować na letnich oponach przed główną drogą, którą my jedziemy.. Kto ma większe szanse wymanewrowania i niezabicia (z jej winy) tej kobieciny ? Tu już umiejętności moga nie wystarczyć..
    Czemu męczysz Andrzeja skoro nadal sam nie odpowiedziałes na pytania, o których powtórzenie prosiłeś.. Trzeci raz mam je wkleić czy jak ?
    Mariusz nastaje pora kiedy to trzeba skończyć tę rozmowę bo rzeczowe argumenty nie docierają. Zachęcam cię do tego jako i ja skończyłem
    BartekMan powiadam!! My jeździmy na zimówkach a Ty dalej śmigaj na letnich. I uważaj że jesteś odpowiedzialny i najmądrzejszy bo zaoszczędziłeś troche $..
    A teraz bądź taki dobry i oszczędź nam tej bezcelowej rozmowy

  7. #107
    ViP Maniak resoraków Avatar Mariusz AutoDS
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Mińsk Maz.
    Auto
    147 1.9 , 159 SW 2.4, Fiat x1/9
    Postów
    884

    Domyślnie

    Ameeen..
    pozdrawiam, Mariusz / AutoDS Team Poland / Alfa 147 1,9 JTD GTA-look, Alfa 159 SW 2,4 JTDm, Fiat X1/9

  8. #108
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Dębica
    Auto
    AR 156 1,8 TS 2001; Croma 1,9 16V 2005
    Postów
    1,295

    Domyślnie

    taki maly off - Mariusz co to masz za felgi przy tej 156SW w podpisie? moze byc na PW
    Z powodów osobistych i światopoglądowych odmawiam składania zeznań.

    PILKA NOZNA DLA KIBOLI !!!

  9. #109
    ViP Maniak resoraków Avatar Mariusz AutoDS
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Mińsk Maz.
    Auto
    147 1.9 , 159 SW 2.4, Fiat x1/9
    Postów
    884

    Domyślnie

    Novitec.. 18/8" z oponami 225/35 ...ogólnie porażka
    pozdrawiam, Mariusz / AutoDS Team Poland / Alfa 147 1,9 JTD GTA-look, Alfa 159 SW 2,4 JTDm, Fiat X1/9

  10. #110
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Dębica
    Auto
    AR 156 1,8 TS 2001; Croma 1,9 16V 2005
    Postów
    1,295

    Domyślnie

    wzgledy uzytkowe moze i porazka, ale wizualnie in plus
    Z powodów osobistych i światopoglądowych odmawiam składania zeznań.

    PILKA NOZNA DLA KIBOLI !!!

Podobne wątki

  1. Jakie zimowe opony 205/55 R16 polecacie?
    Utworzone przez Conquerra w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 31-12-2014, 06:39
  2. Opony zimowe - jakie polecacie, a jakie odradzacie?
    Utworzone przez Leonine w dziale GT
    Odpowiedzi: 83
    Ostatni post / autor: 04-12-2013, 19:32
  3. Jakie opony zimowe do Crosswagona?
    Utworzone przez piotr_alex w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 27-11-2012, 10:38
  4. [164] Jakie opony zimowe do 164
    Utworzone przez ANET w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 21-10-2012, 11:19
  5. [156] Jakie opony zimowe
    Utworzone przez Bartosz w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 26-09-2008, 23:04

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory