Strona 2 z 220 PierwszyPierwszy 12345678910111252102 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 2193

Temat: Jakie opony zimowe kupić?

  1. #11
    Użytkownik Znawca Avatar rafter
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Pruszków
    Auto
    BMW 540i xDrive G30
    Postów
    1,602

    Domyślnie

    Niedawno holenderski Vredestein obniżył ceny na swoje wyroby. Fanom włoszczyzny można polecić model Wintrac Xtreme Giugiaro Design ( logo na oponie )
    AR 156 1.8 TS ( 2001-2006)
    AR 159 1.9 JTDM 16V ( 2006-2009)
    AUDI A5 2.0 TFSI MTM (2009 -2014)
    BMW 528i F10 ( 2014 - 2019 )
    BMW 540i G30 ( 2019 -

    Lewostronnym powolno jeźdźcom mówimy kategorycznie NIE !!!

  2. #12
    Babull
    Gość

    Domyślnie

    "[QUOTE=nicki;231599]
    Tak na marginesie to zastanawiam sie jak to jest, ze wszystkie zalecane kola+opony w duzej mierze sa roznych rozmiarow i jak to sie ma do wyskalowania predkosciomierza?
    Moj garmin pokazuje mi ze jade 93 jak na liczniku mam 100, przy 140 na gpsie jest 130, wiec mam za male kola."

    Kiedys tez drazylem ten temat i kolega zajmujacy sie zawodowo montazem GPS itp wyjasnil ze to GPS ma wieksza dokładnosc pomiaru predkosci bo wyciaga srednia na podstawie szybkosci przemieszczenia sie z punktu a do b i zawsze jesli jedziesz na prostej GPS pokaze mniej o ok 10 km/h. Sytuacja zmieni sie dopiero gdy jedziesz po luku wtedy GPS głupieje i moze pokazac wieksza predkosc. Dlatego Policja przymyka oko na te 10 km/h bo jest to margines błedu w pomiarze.

  3. #13
    plancior
    Gość

    Domyślnie

    Od dzisiaj śmigam na Goodyearach Ultra Grip 7+

    I tu mam pytanie.
    Trasa Katowice-Rybnik wczoraj na oponach letnich 225/50 R17. Spalanie 7.5
    Dzisiaj. Trasa Katowice-Rybnik na oponach zimowych 205/60 R16. Spalanie 6.5

    Czy różnica w szerokości i wielkości lacza ma aż takie znaczenie? Nie przypominam sobie żebym wczoraj deptał po gazie bardziej niż dzisiaj.

  4. #14
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Jaworze
    Auto
    AR: 75 Busso/159 1,9Jtdm/ Fiat Coupe 2,0
    Postów
    734

    Domyślnie

    Przy 225 na pewno opory toczenia wzrasatają

  5. #15
    nicki
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał plancior Zobacz post
    Od dzisiaj śmigam na Goodyearach Ultra Grip 7+

    I tu mam pytanie.
    Trasa Katowice-Rybnik wczoraj na oponach letnich 225/50 R17. Spalanie 7.5
    Dzisiaj. Trasa Katowice-Rybnik na oponach zimowych 205/60 R16. Spalanie 6.5

    Czy różnica w szerokości i wielkości lacza ma aż takie znaczenie? Nie przypominam sobie żebym wczoraj deptał po gazie bardziej niż dzisiaj.
    Jak kupie bede mogl cos napisac.. interesuje mnie czy kupiles te 7+ 96 HXL, czy zwykle 92T ?

  6. #16
    Pawel159
    Gość

    Domyślnie

    A może jeździ ktoś na oponach FALKEN?
    Także muszę coś kupić na zimę i mam dwa typy
    właśnie Falken i Nokian?
    Może jakiś doświadczenia z tymi markami (bardziej chodzi o te pierwsze)?

  7. #17
    plancior
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał nicki Zobacz post
    Jak kupie bede mogl cos napisac.. interesuje mnie czy kupiles te 7+ 96 HXL, czy zwykle 92T ?
    Kupiłem te wzmocnione.
    Jak na razie jestem zadowolony. Wprawdzie śniegu było mało przez ten czas, ale muszę powiedzieć, że te opony bardzo dobrze się sprawują podczas deszczu. Wiadomo jak to z zimówkami bywa, ale te naprawdę dają radę. Poza tym są w miarę ciche.
    W tamtym tygodniu u nas troszkę śniegiem popadało a pod białą warstewką zrobiła się szklanka, w moim odczuciu samochód prowadził się bardzo dobrze.
    Podczas ostatniej podróży z Katowic do Krakowa A4 jechałem za Skodą Superb, na wiadukcie zrobiła się gołoledź. Jechaliśmy tą samą prędkościa (ok 150km/h) i w pewnym momencie Skoda zaczęła driftować na łuku, moja 159 natomiast przejechała ten odcinek jak po szynach. Nie wiem jakie laczki miał facet w Skodzinie, ale zaskoczyło mnie to. Już byłem przygotowany na kontrowanie
    To są moje odczucia w stosunku do opon których używałem w poprzednich samochodach czyli Dębica Frigo 2, Kormoran Snowpro, Dunlop SP Winter Sport i Fulda Kristall.

  8. #18
    Użytkownik Rowerzysta Avatar fafa
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Knurów/Mysłowice
    Auto
    RWD & FWD & Q4
    Postów
    304

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafter Zobacz post
    Niedawno holenderski Vredestein obniżył ceny na swoje wyroby. Fanom włoszczyzny można polecić model Wintrac Xtreme Giugiaro Design ( logo na oponie )
    Właśnie zamówiłem :-) 4x 225/50/17 H XL
    I czekam na zimę!
    33 1.7IE 8v Mirto Verde; 75 1.8 ie Rosso Alfa; 159 SW JTDm Q4 Nero Carbonio Met. & Poltrona Frau inside
    Ypsilon 0.9 TA BiColore Platinum
    było: 147 Selespeed, 146 1.6 TS

  9. #19
    plancior
    Gość

    Domyślnie

    Ja wolałem jednak zejść na felgi 16'' i kupić węższe opony. W zimę to zdecydowanie lepszy komfort jazdy i lepsze trzymanie na śniegu.
    No ale Ty masz Q4, wieć zima nie straszna

  10. #20
    Użytkownik Rowerzysta Avatar fafa
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Knurów/Mysłowice
    Auto
    RWD & FWD & Q4
    Postów
    304

    Domyślnie

    Z trakcją nie będzie problemu, jednak z hamowaniem to już różnie. Ogromna masa wersji którą posiadam powoduje, że nawet letnie opony sobie z tym słabo radzą. Słabo w sensie, że z gdyby wyłączyć ABS to koła blokowały by się praktycznie przy każdej prędkości a samochód w poślizgu jedzie dalej. Gdy do tego dodać ABS, to hamowanie (na śliskim szczególnie) nie należy do najbezpieczniejszych manewrów.

    Co do rozmiaru - chętnie bym się do rozmiaru 16" przymierzył, ale istniało podejrzenie, że na przednie zaciski Brembo z tarczami 330 mm 16" nie wejdzie. Choć podobno w 166 z takim samym zaciskiem możana było dopasować obręcze 16 calowe, tyle że nie sygnowane marką AR. Nie miałem kasy i czasu na stosowne eksparymenty więc jest to co jest.
    Zobaczymy jak Vredestein w zimie się spisze. Jakieś tam doświadczenia z ich produktem (Sportrac 3) w AR 33 miałem i prócz trudności z wyważeniem opona zachowywała się świetnie.
    33 1.7IE 8v Mirto Verde; 75 1.8 ie Rosso Alfa; 159 SW JTDm Q4 Nero Carbonio Met. & Poltrona Frau inside
    Ypsilon 0.9 TA BiColore Platinum
    było: 147 Selespeed, 146 1.6 TS

Podobne wątki

  1. Jakie zimowe opony 205/55 R16 polecacie?
    Utworzone przez Conquerra w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 31-12-2014, 06:39
  2. Opony zimowe - jakie polecacie, a jakie odradzacie?
    Utworzone przez Leonine w dziale GT
    Odpowiedzi: 83
    Ostatni post / autor: 04-12-2013, 19:32
  3. Jakie opony zimowe do Crosswagona?
    Utworzone przez piotr_alex w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 27-11-2012, 10:38
  4. [164] Jakie opony zimowe do 164
    Utworzone przez ANET w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 21-10-2012, 11:19
  5. [156] Jakie opony zimowe
    Utworzone przez Bartosz w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 26-09-2008, 23:04

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory