Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 25 z 25

Temat: Stuki w 1.9 JTDm 16v 136 KM (filmik), co to może być?

  1. #21
    pitt24
    Gość

    Unhappy

    panewka to na pewno nie jest,gdyby tak było silnik już dawno by zmasakrowało,ja stawiam na luz na sworzniu tłokowym albo pierścionek,(choć ciśnienie na wszystkich cylindrach jest ok) tak czy inaczej silnik do rozbiórki...

  2. #22
    pitt24
    Gość

    Cool

    silnik rozebrany na części pierwsze niczego nie wykazał. jedna panewka lekko przytarta (ale podobno w normie) na 4 cylindrze. pierścienie OK, tłoki OK.
    Cały motor poszedł na szczegółowe badania.Po pomiarach okazało się,że w cylindrach(szczególnie 4tym) są głębokie wżery,które wymagają tulejowania.(skąd to się wzięło???) Do tego dochodzi zakup pierścionków + wszystkie uszczelki i wyszła mi niezła sumka. Oczywiście nikt nie dawał gwarancji, że przestanie stukać.Rozwiązanie? Kupiłem nowy silnik- kompletny z podobnym przebiegiem.
    Plusem całej historii jest to,że silnik mam z 2007 roku (już z nowym kolektorem) choć stary jest całkiem OK. Drugi plus...cały warsztat części zamiennych i ten jakby więcej mocy miał.
    A-ha silnik 1,9 JTDm 136 KM to dokładnie ta sama konstrukcja co 1,9 JTDm 150 KM.choć motory różnią się budową systemu wtryskowego (kwestia listwy zasilającej).Niemniej nadal mam 136 KM.
    W trakcie zakupu auta silnik chodził OK.Badania w ASO niczego nie wykazały...po 3 miesiącach niespodzianka ....
    kupno używanego auta ..."jest jak pudełko czekoladek,nigdy nie wiesz na jaką trafisz"
    Ostatnio edytowane przez Majkel ; 10-06-2010 o 18:07

  3. #23
    Wojce
    Gość

    Domyślnie

    Wiesz co to było na 99 % ?? popychacz hydrauliczny wystarczyło wymienić komplet,mnie też tak stukał ale benzyna jakby młoteczek w środku w każdym zakresie obrotów ,poza tym silnik chodził super ,a wykończają je słabej jakośći oleje lane przez poprzednich właścicieli

    ---------- Post dodany o godzinie 20:13 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 20:08 ----------

    sorry ja już tam pisałem wyżej w tym temacie nie zuważyłem ,ale dziwne ,że zmiana popychaczy nie pomogła

  4. #24
    plancior
    Gość

    Domyślnie

    Pitt24 tak z ciekawości. Ile dałeś za nowy silnik?

  5. #25
    pitt24
    Gość

    Domyślnie

    no tak, popychacze wszystkie zostały wymienione,zawory posprawdzane, cała głowica górna też...silnik zagadka....
    Tak czy inaczej udało mi się kupić używany, naprawdę zadbany silnik.Cena 3200, pochodził z alfy z 2007 roku z Italii. Auto z parkingu policyjnego,które zostało wycofane.Tak czy inaczej pracuje naprawdę ładnie.

Podobne wątki

  1. [159] Stuki w silniku 1.9 jtdm
    Utworzone przez Glowcio24 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 01-02-2016, 21:06
  2. Głośne stuki przy skręcaniu kół - filmik
    Utworzone przez Kamiel w dziale GT
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 11-07-2014, 07:21
  3. Stuki z tyłu - co to może być ?.
    Utworzone przez Grand231 w dziale 147
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 06-02-2014, 20:23
  4. 1.8 t.s dziwne szuranie, co to może być? filmik
    Utworzone przez Alfa156bb w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 28-10-2012, 23:29
  5. [159] Filmik 2.4 JTDm TOP SPEED
    Utworzone przez Kabza w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 42
    Ostatni post / autor: 26-09-2012, 14:45

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory