Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 49

Temat: 1.9 JTDm 16v - co jakiś czas pojawia się dziwne buczenie z silnika

  1. #11
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2010
    Auto
    a
    Postów
    47

    Domyślnie Buczenie..

    Miałem byczenie pojawiło się stopniowo po uderzeniu w dziurę po zimie 2009/10. nie skojarzyłem i po 2 miesiącach rozszczelniła się maglownica. Po wymianie na nową buczenie ustało. Słychać je było wewnątrz na niskich i po otwarciu klapy silnika blisko kolumny amora jakby z pod kokpitu
    Mario

    ---------- Post dodany o godzinie 23:02 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 22:55 ----------

    Acha niektuży piszą ze buczenie znika lub jest słabsze jak jest zimniej. Też tak miałem. Podejrzewam że może to być efekt większej gęstości płynu w maglownicy przy niskich temperaturach.
    Mario

    ---------- Post dodany o godzinie 23:05 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 23:02 ----------

    Alfa zabrania używać innego niż dedykowany płyn. Można stracić gwarancję jak dolejecie inny . . . !!!
    Mario

  2. #12
    plancior
    Gość

    Domyślnie

    Czy oprócz kolegi Margor zdiagnozował już ktoś te buczenie?
    U mnie ostatnio się nasiliło.
    Jak kiedyś działo się to raz na kilka jazd samochodem tak teraz właściwie cały czas.
    Buczy przy ok 2100 obr, podczas przyspieszania lub zwalniania ustaje.

    Myślicie, że to maglownica?
    Damn, na taki wydatek akurat teraz nie jestem przygotowany :/

  3. #13
    Baster69
    Gość

    Domyślnie

    Witam. czy ktoś rozwiazał już ten problem z buczeniem oprócz Margora?? mam ten sam problem w mojej 159 i niewiem co z tym robić ???

  4. #14
    Użytkownik Świeżak Avatar Alfalover
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Q automat, alfa romeo 159 1.9 TI 193hp by Cinsoft
    Postów
    140

    Domyślnie

    Cytat Napisał Margor Zobacz post
    Miałem byczenie pojawiło się stopniowo po uderzeniu w dziurę po zimie 2009/10. nie skojarzyłem i po 2 miesiącach rozszczelniła się maglownica. Po wymianie na nową buczenie ustało. Słychać je było wewnątrz na niskich i po otwarciu klapy silnika blisko kolumny amora jakby z pod kokpitu
    Mario

    ---------- Post dodany o godzinie 23:02 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 22:55 ----------

    Acha niektuży piszą ze buczenie znika lub jest słabsze jak jest zimniej. Też tak miałem. Podejrzewam że może to być efekt większej gęstości płynu w maglownicy przy niskich temperaturach.
    Mario

    ---------- Post dodany o godzinie 23:05 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 23:02 ----------

    Alfa zabrania używać innego niż dedykowany płyn. Można stracić gwarancję jak dolejecie inny . . . !!!
    Mario
    Przepraszam za mały offtopic Margor gdzie czipowałeś swoją alfę,jak się sprawuje po czipie?MOżesz napisać na priva bo tu zasmiecam temat
    Alfa... i wszystko jasne

  5. #15
    multiply
    Gość

    Domyślnie

    dołączam się do pytania - gdzie chipowałeś i co zmieniałeś w sprzęcie, bo wartości aż nieprawdopodobne na pierwszy rzut oka

  6. #16
    d-wozniak
    Gość

    Domyślnie

    Sorry, że siedziałem cicho, mimo że sam zacząłem wątek. Do dziś nie wiem, co to takiego. Pamiętacie te lipcowe upały? Mniej więcej wtedy buczenie ustało!!! Teraz, na jesień, niestety wraca, chociaż na razie buczy słabo i nie jest to tak dokuczliwe. Jeśli się nasili, będę szukać dalej i dam wam znać.

  7. #17
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2010
    Auto
    a
    Postów
    47

    Domyślnie Mnie w między czasie też zaczęło buczec !!!

    niedawno zaczęło mi coś dziwnie buczeć tak na razie icho że jak radjo włączone to nie słychać. Takie zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz męczące. nie wiem co jak to znowu maglownica to mam na nią jeszcze gwarancję boję się że to może być pompa wspomgaania a jej mi nie wymieniali przy awarii maglownicy na początku roku.
    Dane po Czipie trochę zmieniłem w swoim profilu bo trochę pomyliły mi się cyferki mam max. 416Nm a myślałem że 461 hehe
    Ostatnio edytowane przez Margor ; 16-11-2010 o 14:52

  8. #18
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Amsterdam / Wodzisław Śląski
    Auto
    AR 159 2.4 Q4 Ti
    Postów
    182

    Domyślnie

    U mnie jest generalnie to samo czyli buczenie, szczególnie słyszalne przy redukcji i hamowaniu silnikiem. Jestem w 99% przekonany że jest związane ze sprężarką klimy ponieważ wyłączenie sprężarki momentalnie odcina dźwięk. Stąd też sugestie że w zimie buczy mniej są bardzo uzasadnione (w pozycji auto sprężarka się włącza/wyłącza zależnie od temperatury zewnętrznej itd.) Zastanawia mnie czy kompresor umiera czy może któreś z łożysk. Osłuchanie stetoskopem przez szpenia od kilmy niewiele pomogło, stwierdził że ze sprężarką wszystko jest ok. Wymieniłem czynnik chłodzący w układzie niestety to nie spowodowało zniknięcia problemu jak niektórzy sugerowali.
    AR 159 2.4 Q4, Ti '09 Sedan

  9. #19
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2010
    Auto
    a
    Postów
    47

    Domyślnie

    [QUOTE=noe9;426878]U mnie jest generalnie to samo czyli buczenie, szczególnie słyszalne przy redukcji i hamowaniu silnikiem. Jestem w 99% przekonany że jest związane ze sprężarką klimy ponieważ wyłączenie sprężarki momentalnie odcina dźwięk..............

    To u góry to CYT. z noe9 ale coś nie wyszło....?!

    Masz już blisko!!! U mnie nic nie zmienia buczenia. Ale jest dziwne bo nie zauważyłem zeby się zwiększało wraz z obrotami...Choć jeszcze muszę się przysłuchać bo wraz z obotami jest głośniej i słabiej buczy. Wyłączenie klimy u mnie nic nie daje.
    Ostatnio edytowane przez Margor ; 16-11-2010 o 15:08

  10. #20
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Amsterdam / Wodzisław Śląski
    Auto
    AR 159 2.4 Q4 Ti
    Postów
    182

    Domyślnie

    Wydaje mi się że buczenie zwiększa się z obrotami jednak zwiększona głośność silnika plus częstotliwość obrotów sprężarki (a pewnie zatem częstotliwość dźwięku) powoduje że jest mniej słyszalne... Łożysko sprężarki?
    AR 159 2.4 Q4, Ti '09 Sedan

Podobne wątki

  1. [159] Dziwne buczenie po odpaleniu silnika.
    Utworzone przez porterneon w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 29-11-2014, 18:05
  2. Dziwne buczenie w kokpicie po zgaszeniu silnika w alfie 147
    Utworzone przez Marcin.t w dziale 147
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 22-10-2014, 12:47
  3. [159] Dymi na biało co jakiś czas 1.9 JTDm 16V
    Utworzone przez Fleyvor w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 17-06-2013, 22:35
  4. Alfa Romeo 147 1.9 JTDM 16V (2005) co jakiś czas gaśnie
    Utworzone przez bartek825 w dziale 147
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 20-11-2012, 13:57
  5. [156] TS - raz na jakiś czas nie odpala
    Utworzone przez zaviaseq w dziale 156
    Odpowiedzi: 40
    Ostatni post / autor: 25-02-2012, 18:07

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory