Strona 2 z 10 PierwszyPierwszy 12345678910 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 95

Temat: Czy muszę przejmować się komunikatem 'Antipollution filter clogged'?

  1. #11
    Użytkownik Znawca Avatar rafter
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Pruszków
    Auto
    BMW 540i xDrive G30
    Postów
    1,602

    Domyślnie

    Cytat Napisał rbt2005 Zobacz post
    ja mam prawie 70k i też nic. to chyba zależy od stylu jazdy __________________
    Może nie tyle od stylu ale od trybu jazdy .Jeżeli jeżdzi się dużo po mieście auto nie zawsze ma możliwość wykonania pełnej procedury wypalania filtra .
    AR 156 1.8 TS ( 2001-2006)
    AR 159 1.9 JTDM 16V ( 2006-2009)
    AUDI A5 2.0 TFSI MTM (2009 -2014)
    BMW 528i F10 ( 2014 - 2019 )
    BMW 540i G30 ( 2019 -

    Lewostronnym powolno jeźdźcom mówimy kategorycznie NIE !!!

  2. #12
    Użytkownik Świeżak Avatar rysiek
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia 2.0 200KM
    Postów
    191

    Domyślnie

    Nie wiem co ma styl jazdy do rzeczy.
    Jeśli w poprzedniej wersji silnikowej był ten sam filtr, a modelem 1.9 (2007 rok) zrobiłem 50 tysięcy w podobnych warunkach to chyba też powinno mi się pojawić ostrzeżenie, a nigdy mi się nie pojawiło. Ok chyba zadzwonię do ASO i spytam czy coś o tym wiedzą. Dzięki za wypowiedzi.

  3. #13
    rbt2005
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafter Zobacz post
    Może nie tyle od stylu ale od trybu jazdy .Jeżeli jeżdzi się dużo po mieście auto nie zawsze ma możliwość wykonania pełnej procedury wypalania filtra .
    hmm, w takim razie w weekend nad morze , trochę belle przegonić!!! Niestety jak się kupuje samochód z dpf to trzeba brać pod uwage to że od czasu do czasu trzeba jakąś trasę zaliczyć!!

  4. #14
    Kaj
    Gość

    Domyślnie

    U mnie jest 67 tkm i nigdy nic mi nie świeci ani żadnych komunikatów.Średnio co 1000-1200 km zaczyna się procedura,komputer pokazuje spalanie na poziomie 20 litrów a turbina praktycznie przestaje podawać ciśnienie,trwa to jakieś 5 min. i po sprawie.Jeżdże głównie w "trasie"

  5. #15
    Użytkownik Świeżak Avatar rysiek
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia 2.0 200KM
    Postów
    191

    Domyślnie

    Wygląda na to że mój poprzedni diesel nie miał DPF'u. Pojeździłem po mieście na wyższych obrotach (2,5-3 tys.) jakieś 10-15 min i zgodnie z oczekiwaniami komunikat zniknął, więc chyba wszystko ok. Trzeba było kupić nową benzynę, ehhh

  6. #16
    Użytkownik Znawca Avatar rafter
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Pruszków
    Auto
    BMW 540i xDrive G30
    Postów
    1,602

    Domyślnie

    Obecnie obowiazuje norma spalin Euro 4, a to oznacza że dopuszczalna emisja sadzy wynosic ma nie wiecej niz 13mg/km. Aby osiagnac taki wynik niewystarczajace jest podniesienie ciśnienie wtrysku z 1600 do 1800 barów i stosowanie chłodzenia recyrkulowanych gazów. Musi byc filtr sadzy na wydechu który zatrzymuje te czasteczki stałe.
    Jeśli samochód eksploatowany jest prawidłowo to z filterm nic sie nie dzieje. Mam w Firmie 2 auta z silnikami diesla z DPF-ami i nie mamy z nimi absolutnie zadnych problemów. Mało tego.......sa troche podkrecone na wieksza moc. Jeden ma najechane 60tyś drugi 40. Praktycznie non-stop miasto....raz na miesiac trasa 800km.
    Ja jestem zwolennikiem "górskiego powietrza" z róry wydechowej i podziwiam postep technologiczny w dziedzinie silników wysokopreznych. Zarówno kultura pracy jak i osiagi w nie jednym przypadku zostawiaja benzyne daleko w tyle. Pod wzgledem ekologicznym takze. Nie mówiąc o ekonomii.
    Jeśli chodzi o tematyczne filtry sadzy....uważam że ludzie psuja je na własne zyczenie. Sterownik współczesnego diesla jest tak oprogramowany ze jezeli filtr osiagnie stopień nasycenia wynoszacy 40% .... automatycznie włacza sie jego regeneracja. Jednak do właczenia jej musza byc spełnione pewne warunki a jednym z nich jest temperatura oleju....która powina wynosic 70*C. Ta temperatura jest wyznacznikiem że motorownia jest odpowiednio ciepła. Jesli w mieście jeździmy na krótkich odcinkach ......motorownia nie zdązy nam sie odpowiednio rozgrzać i próby regeneracji nie są podejmowane. Jeśli podczas trwajacego procesu regeneracji wyłaczymy silnik.....to logiczne że proces ten ulegnie przerwaniu i nie zakończy sie powodzeniem. Po kolejnym uruchomieniu, proces zostaje wznowiony gdy tylko zostana spełnione ku temu warunki.
    Jesli po trzykrotnej podjetej próbie regeneracji.......regeneracja nie powiedzie sie.......zapala sie lampka na tablicy wskaźników informująca ze filter jest na tyle pełny ze nalezy postępowac zgodnie z instrukcja obsługi ...czyli jazda na 3-cm biegu nie wolniej niz 80km/h przez 10 minut. O co chodzi????.
    Chodzi o to zeby wytworzyć odpowiednia temerature w filtrze aby nastapił prawidłowy proces regeneracji.......bo do tej pory nie było warunków aby "rozrzazyć brykiecik" . Aby proces regeneracji nastapił ECU sterujace silnikiem wykonuje następujace procesy:
    -przymyka zawór EGR
    -zmienia cisnienie turbodoładowania
    -opóxnia kąt wtrysku paliwa do cylindra
    -realizuje dotrysk paliwa (dodatkowy wtrysk) Przybywanie oleju jest tym spowodowane gdyz paliwo scieka do miski rozcieńczajac olej silnikowy...(jeżeli proces regeneracji nie przebiega własciwie)
    Jesli ktos jeździ często w miescinie na krótkich odcinkach trasy...to zawsze bedzie miał problem z DPF-em gdyz nie ma warunków do jego prawidłowej regeneracji. Jeśli w małym miasteczku odległosc z pracy do domu wynosi kilometr....i jedzie sie do pracy samochodem...no to niestety.......nigdy ten silnik sie odpowiednio nie rozgrzeje. Trzeba raz na tydzień przegonic samochód po trasie przez 10-15 minut i to powino pomóc.
    Druga sprawa to jakosc paliwa. Nadal tankowanie w naszym kraju pozostaje swojego rodzaju "loterią". Mozna trafić kiepskiej jakosci paliwo które przyspieszy proces zapełniania sie DPF-u. Sadzy będzie tak dużo ze komputer nie bedzie sie wyrabiał z regeneracja...zatem powstanie problem eksploatacyjny.
    Istnieje jeszcze inny problem dotyczacy filtra FAP....mianowicie stopień zapopielenia. W skutek spalania sie oleju silnikowego powstaja popioły które osadzaja sie w filtrze...i nie da sie ich wypalić czy usunac w inny sposób. Dotyczy to kazdego silnika.

    Jesli filtr nie regeneruje sie właściwie moze nastapić jego zatkanie. Oznacza to ze osiagnie taki stopień nasycenia ze komputer przejdzie w tryb awaryjny i nie bedzie podejmował juz prób regeneracji. Musimy wtedy udac sie do servisu aby przeprowadzić wymuszona regeneracje servisową. Z poziomu testera wprowadzane jest odpowiednie polecenie dla komputera i wtedy mozemy przeprowadzic jazde regeneracyjną i doprowadzić to całkowitej i pełnej regeneracji.

    Jesli stopień nasycenia i zapopielenia osiagna graniczne wartości...nie da sie juz takiego filtra zregenerować. Nalezy go zatem wymienic na nowy względnie usunać .wyłaczajac jego funkcje w programie sterującym. Mozna to wykonać w wyspecjalizowanej firmie tuningowej np u mnie :edance:

    Jesli chodzi o usuniecie filtra sadzy to nie jest to prosta sprawa. Oczywiscie usunąć go fizycznie mozna..ale mozemy w ten sposób pogorszyc sytuacje. Oprócz fizycznego usuniecia nalezy w programie sterujacym wyłączyc funkcje nim sterujace, gdyz w przeciwnym razie komputer bedzie pracował w trybie awaryjnym i autem nie bedzie sie dawało jeździć. Komputer bedzie oczekiwał na sygnały z DPF-a takie jak sygnał z czujnika róznicowego czy temperatury spalin za DPF-em. Jesli one nie beda sie zgadzały z mapami w programie sterujacym...napewno zaowocuje to trybem awaryjnym. Osobiscie jestem w stanie wyłaczyc DPF w programie sterujacym w wiekszosci aut....ale sa tez takie których wyłaczyć nikt nie potrafi.wtedy mozemy zastosować emulator filtra. Moim skromnym zdaniem....kazda rzecz która cos oszukuje......to półsrodek. Rozwiazanie tymczasowe....no ale skoro sie nie da to i to wydaje sie byc dobrym wyjsciem.

    pzdr Marek Staszewski
    Masters Tuning


    P.S

    Pozwoliłem sobie zamieścić pouczający tekst pana Marka ,którego chyba nie trzeba bliżej przedstawiać , odnośnie filtrów DPF .
    __
    Ostatnio edytowane przez rafter ; 31-01-2010 o 15:33
    AR 156 1.8 TS ( 2001-2006)
    AR 159 1.9 JTDM 16V ( 2006-2009)
    AUDI A5 2.0 TFSI MTM (2009 -2014)
    BMW 528i F10 ( 2014 - 2019 )
    BMW 540i G30 ( 2019 -

    Lewostronnym powolno jeźdźcom mówimy kategorycznie NIE !!!

  7. #17
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Czarny_28
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Dębica RDE - podkarpackie
    Auto
    AR 159 SW, Progression, Nero Oceano, 1.9 JTDm 16V, 2006r.
    Postów
    6,824

    Domyślnie

    Witam.odswiezam temat.Ostatnio pojawil mi sie 2-krotnie ten komunikat pomimo ze nie mam DPFu??Wyswietla sie jeszcze taka jakby pozioma dysza z plomieniem.Z czym moze to byc zwiazane??Pozdrawiam

  8. #18
    Użytkownik Romeo Avatar Franek Strzelba
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Audi A6 Avant 3.0 TDI V6
    Postów
    1,183

    Domyślnie

    Czarny, u Ciebie to kolejny - po skokach wskaźnika temperatury - objaw padającego akumulatora (jest za słaby przy rozruchu, elektronika szaleje i dzieją się takie rzeczy). Założę się, że niedługo zaczną Ci wyskakiwać błędy ABS i VDC podczas odpalania (o ile już nie występują), a także kontrolka świec (o ile świece masz sprawne).

    Tak jak Ci już raz mówiłem - wymień akumulator lub go chociaż porządnie podładuj.
    AR 147 1.9 JTD 8V (2004)
    AR 159 1.9 JTDm 16V (2007)
    Audi A6 Avant 3.0 TDI V6 (2012)

  9. #19
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Czarny_28
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Dębica RDE - podkarpackie
    Auto
    AR 159 SW, Progression, Nero Oceano, 1.9 JTDm 16V, 2006r.
    Postów
    6,824

    Domyślnie

    no wlasnie dzis mi nie chciala odpali i wyskoczyl blad ABS i VDC.Ladowalem ostatnio akumulator pradem 5 A przez 2 dni po 8 h.Dodam akumulator ladowalem na aucie nie wie czy to ma jakies znaczenie.Kontrolka swiec nie wyskakuje,a wszystkie cztery swiece wymienialem jakis miesiac temu

  10. #20
    Użytkownik Romeo Avatar Franek Strzelba
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Audi A6 Avant 3.0 TDI V6
    Postów
    1,183

    Domyślnie

    Ładowałeś dobrze, ale jak akumulator jest stary to jego parametry są słabsze niż nominalne i pomimo doładowania takiej baterii może ona mieć niższy prąd rozruchowy i stąd problemy. Poza tym duże znaczenie ma charakterystyka jazdy - jeżeli jeździsz krótkie dystanse, dużo razy gasisz i odpalasz, to aku po pewnym czasie i tak osłabnie, bo nie ma kiedy się naładować porządnie z alternatora. Skoro masz problem z rozruchem, to znaczy że akumulator kończy swój żywot...
    AR 147 1.9 JTD 8V (2004)
    AR 159 1.9 JTDm 16V (2007)
    Audi A6 Avant 3.0 TDI V6 (2012)

Podobne wątki

  1. [159] Wywala olej przez filter oleju.
    Utworzone przez Mirinda41 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 18-01-2016, 13:31
  2. Problem z komunikatem MCSF na postoju
    Utworzone przez mmpolska w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 11-01-2014, 14:10
  3. filter oleju
    Utworzone przez amber24 w dziale 147
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 06-11-2012, 17:13
  4. Water in disel fuel filter
    Utworzone przez gizmobdg w dziale 147
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 21-06-2012, 22:50
  5. Water in Fuel Filter- co teraz?
    Utworzone przez Paweł24 w dziale GT
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 13-09-2011, 13:24

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory