Strona 9 z 10 PierwszyPierwszy 12345678910 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 81 do 90 z 95

Temat: Czy muszę przejmować się komunikatem 'Antipollution filter clogged'?

  1. #81
    Użytkownik Znawca Avatar kobe83
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    AR 159 2.0 JTDM 170KM/ 156 1.9 JTD115KM była
    Postów
    1,467

    Domyślnie

    To nie jest tak, że ten komunikat pojawia się tylko jak się przerywa proces wypalania filtra? Ja zawsze daje mu się wypalić do końca, jeszcze go nigdy nie zgasiłem podczas wypalania. I nigdy nie miałem takiego komunikatu.
    Włoski geniusz, włoska technologia, włoska pasja.

  2. #82
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Casio
    Dołączył
    03 2015
    Auto
    Włoskie, doładowane
    Postów
    727

    Domyślnie

    Witam , tak jak w tytule od około 2 miesięcy wyskakuje mi ten komunikat , z tego co czytałem to chodzi , że filt dpf jest przytkany czy coś takiego. Moc wogóle nie spadła , wszystko pracuje jak należy , byłem na autostradzie aby spróbować wypalić lecz to nie przyniosło skutku. Nie chcę wywalać dpf szczególnie , że teraz wzięli się za to . Co jeszcze można spróbować ,aby zaoszczędzić pieniądze.Tak jak wyżej pisałem moc nie spadła , tubo i inne podzespoły dobrze pracują tylko ten komunikat zaczyna strasznie denerwować . Dzięki za wszelaką pomoc Pozdrawiam
    Alfa 159 120km 8v
    W jakich okolicznościach pojawia się ten komunikat? Podczas jazdy? W trakcie uruchamiania silnika?
    Ostatnio edytowane przez Casio ; 18-02-2020 o 19:05

  3. #83
    Annatar
    Gość

    Domyślnie

    Żeby było ciekawie. Dziś mi wyskoczył ten wspaniały komunikat. DPF nie ma, aku jest raczej ok (wymieniany niecały rok temu, jeżdżę raczej krótsze lub dłuższe trasy), dawki rozruchowe zwiększone. Zostaje do sprawdzenia masa. I coś jeszcze?

  4. #84
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Klonek
    Dołączył
    08 2015
    Auto
    159 2.0 JTDm
    Postów
    877

    Domyślnie

    Ktoś słabo to wyprogramował z ECU, skoro taki komunikat jest...

  5. #85
    Annatar
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Klonek Zobacz post
    Ktoś słabo to wyprogramował z ECU, skoro taki komunikat jest...
    Wyczytałem, że nawet jak jest wszystko wywalone etc., to i tak może pokazywać ten komunikat. No nic, będę "jeździł i obserwował". Na szczęście po weekendzie mechanik przejmuje Alfę, a z tunerem jest w kontakcie w razie czego ;-)

  6. #86
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Casio
    Dołączył
    03 2015
    Auto
    Włoskie, doładowane
    Postów
    727

    Domyślnie

    Cytat Napisał Annatar Zobacz post
    Wyczytałem, że nawet jak jest wszystko wywalone etc., to i tak może pokazywać ten komunikat. No nic, będę "jeździł i obserwował". Na szczęście po weekendzie mechanik przejmuje Alfę, a z tunerem jest w kontakcie w razie czego ;-)
    Miałem ten komunikat ostatni raz miesiąc temu. Najczęściej pojawia się jednak zimą. W moim przypadku pomaga podładowanie akumulatora. Również pokonuję krótkie odcinki. Komunikat miałem już przed usunięciem dpf-a. Wydaje mi się, że u mnie występują spore spadki napięcia podczas odpalania silnika. Pomiar miernikiem wykazał że podczas rozruchu napięcie spada poniżej 9,5V. Spadki wg tych których pytałem to efekt przewymiarowanego i w konsekwencji niedoładowanego akumulatora lub wina rozrusznika. Rozrusznik zregenerowałem ale bez efektu. Mogą być jeszcze przegnite masy lub najgorsza opcja - duże opory na silniku, skrzywienie lub przytarcie na którymś z elementów. Aktualnie doładowuję akumulator w cyklach dwumiesięcznych.
    Ostatnio edytowane przez Casio ; 26-06-2020 o 17:48

  7. #87
    Annatar
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Casio Zobacz post
    Miałem ten komunikat miesiąc temu. W moim przypadku pomaga podładowanie akumulatora. Również pokonuję krótkie odcinki. Komunikat miałem już przed usunięciem dpf-a. Wydaje mi się, że u mnie występują spore spadki napięcia podczas odpalania silnika. Spadki wg tych których pytałem to efekt przewymiarowanego i w konsekwencji niedoładowanego akumulatora lub wina rozrusznika. Rozrusznik zregenerowałem ale bez efektu. Mogą być jeszcze przegnite masy lub najgorsza opcja - duże opory na silniku, skrzywienie lub przytarcie na którymś z elementów. Aktualnie doładowuję akumulator w cyklach dwumiesięcznych.
    O, wielkie dzięki za komentarz. Podrzucę mechanikowi, żeby miał to wszystko na uwadze.

  8. #88
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Casio
    Dołączył
    03 2015
    Auto
    Włoskie, doładowane
    Postów
    727

    Domyślnie

    Cytat Napisał Annatar Zobacz post
    O, wielkie dzięki za komentarz. Podrzucę mechanikowi, żeby miał to wszystko na uwadze.
    Działałeś coś?

  9. #89
    Annatar
    Gość

    Domyślnie

    [MENTION=54483]Casio[/MENTION] W sumie to nie. Wymieniłem świece, bo jedna się spaliła. Różne komunikaty, wskazujące na problemy z napięciem, wyświetliły się od ostatniego czasu z 3 razy. Jestem wstępnie umówiony na regenerację alternatora i rozrusznika.

    Problemy dodatkowe: po zmianie radia na dotykowe (chińczyk, android) przy odpalaniu silnika harczy w głośnikach. Przepaliło też bezpiecznik od radia. Ostatnio przestał w nim działać moduł BT.

  10. #90
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Casio
    Dołączył
    03 2015
    Auto
    Włoskie, doładowane
    Postów
    727

    Domyślnie

    [MENTION=79978]Annantar[/MENTION] u mnie problem powrócił wczoraj. Stało się do po ponad dwutygodniowym postoju auta. Za pierwszym razem odpalił bez problemu. Krótka 2 km trasa do sklepu, 15 minutowe zakupy i kolejne odpalenie generuje komunikat. Po podłączeniu się pod komputer sterownik BCM zgłasza błąd U1602. Wg opisu jest to problem połączeń elektrycznych. Natomiast w internetach znalazłem info że błąd ten związany może być

    Low fuel pressure caused by a clogged filter, failing fuel pump, failed fuel pressure regulator or clogged or leaking injectors.
    Czyli niskie ciśnienie spowodowane zapchanym filtrem paliwa, problem z pompą wstępną paliwa, problem z regulatorem ciśnienia lub przytkane lub lejącej wtryskiwacze. Nie wiem na ile jest to rzetelne info.
    Ostatnio edytowane przez Casio ; 14-11-2020 o 20:04

Podobne wątki

  1. [159] Wywala olej przez filter oleju.
    Utworzone przez Mirinda41 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 18-01-2016, 13:31
  2. Problem z komunikatem MCSF na postoju
    Utworzone przez mmpolska w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 11-01-2014, 14:10
  3. filter oleju
    Utworzone przez amber24 w dziale 147
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 06-11-2012, 17:13
  4. Water in disel fuel filter
    Utworzone przez gizmobdg w dziale 147
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 21-06-2012, 22:50
  5. Water in Fuel Filter- co teraz?
    Utworzone przez Paweł24 w dziale GT
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 13-09-2011, 13:24

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory