Strona 16 z 31 PierwszyPierwszy ... 67891011121314151617181920212223242526 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 151 do 160 z 306

Temat: Szarpanie przy przyśpieszaniu w okolicach 2000 rpm. Wariuje wskazówka doładowania

  1. #151
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2018
    Auto
    Alfa Romeo 159 Sportwagon 2.4 Q-TRONIC FWD
    Postów
    244

    Domyślnie

    ja pierdziele xD nie, nie jest winny FAP (a w ogóle to DPF a nie FAP) bo ja mam go wyciętego, wyprogramowanego, EGR zaślepiony i również wyprogramowany.

    Błagam, nie kręćmy się w kółko z teoriami.

  2. #152
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2017
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    9

    Domyślnie

    2.0 JTDM 136km pierwsze szarpnięcia pojawiły się rok temu przy przebiegu 130 tyś km wraz z błędem EGR, został wyczyszczony i się uspokoiło. Obecnie mam błąd raz na jakiś czas i najwyższa pora wymienić EGR. U mnie pojawia się to kiedy jedziemy bez gazu (np na dwójce) na granicy włączania się turbiny, jeśli powoli dodam gaz będą szarpnięcia i czasami błąd EGR. Błąd mi się też potrafił zapalić kiedy jechałem na zbyt wysokim biegu przez jakąś chwile i były niskie obroty. Pytanie moje jest takie, po wymianie EGR robimy coś w MES-ie? Wydaję mi się, że była tam taka pozycja odnośnie wymiany zaworu recyrkulacji spalin

  3. #153
    Użytkownik Świeżak Avatar cybermyszak
    Dołączył
    11 2014
    Mieszka w
    Tarnów/Niepołomice
    Auto
    2 x AR 159 2.0 JTDM
    Postów
    113

    Domyślnie

    [MENTION=75136]Jacek W[/MENTION] Z informacji zebranych w poprzednich postach wynika, że błąd EGR, który Ci się pokazuje może być tylko skutkiem ubocznym rzeczywistej przyczyny - bliżej nieokreślone warunki, których oczekuje EGR, lub jakiś związany z nim czujnik, po prostu nie są spełnione.
    [MENTION=77397]Wloczykij[/MENTION] Odnośnie siłownika klap wirowych. Orientujesz się, czy kiedy klapy wirowe są wycięte ten siłownik spełnia jakąkolwiek funkcję. Czy w takiej sytuacji można z czystym sumieniem go wywalić i czy w ogóle jest to wykonalne? Czy może planujesz wymienić go na nowy?
    Ostatnio edytowane przez cybermyszak ; 19-08-2019 o 21:37

  4. #154
    Użytkownik Świeżak Avatar azi
    Dołączył
    06 2018
    Mieszka w
    Polska
    Auto
    159 1.9 16V JTDm
    Postów
    122

    Domyślnie

    Cytat Napisał cybermyszak Zobacz post
    Mianowicie turbo-rura, która biegnie od przepływomierza do turbiny w miejscu, w którym wchodzi do turbiny ma taką szeroką uszczelkę niewidoczną z zewnątrz. Dopiero po zdemontowaniu rury zauważyłem ją. Okazało się, że owa uszczelka w zasadzie nie uszczelnia, bo ma dziurę na 4 palce i w zasadzie jest zmiażdżona. Do tego obejma w tym miejscu nie była zbyt mocno założona. Jestem zawiedziony postawą mechanika, który wstawiał mi turbinę. Nie mniej, jeżdżę od 2 dni i na razie cisza i nie szarpie. Muszę podkreślić, że były to przeloty autostradowe, a szarpanie bardziej objawia się przy jeździe miejskiej, dlatego będę jeszcze obserwował. Dorzucam zdjęcie uszczelki.
    Jakieś foto lokalizacji na aucie? Da się zajrzeć bez wyciągania silnika?

  5. #155
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2017
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał cybermyszak Zobacz post
    [MENTION=75136]Jacek W[/MENTION] Z informacji zebranych w poprzednich postach wynika, że błąd EGR, który Ci się pokazuje może być tylko skutkiem ubocznym rzeczywistej przyczyny - bliżej nieokreślone warunki, których oczekuje EGR, lub jakiś związany z nim czujnik, po prostu nie są spełnione.

    Pewnie i tak zacznę od EGR, u mnie to jak na razie sporadyczny problem, wracając do MES-a trzeba robić tam jakąś adaptację po wymianie? Tak w ogóle to pewnie się mijamy na trasach bo chyba kojarzę auto a na co dzień Kraków.

  6. #156
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2017
    Mieszka w
    Kleosin
    Auto
    159 2.0 JTDM 170KM
    Postów
    149

    Domyślnie

    Czy u Was też przestaje szarpać gdy temperatura spada poniżej mniej więcej 15 stopni? Jak już kiedyś pisałem, miałem podobny problem w TDI VW i wówczas winowajcą okazała się pompa wtryskowa. W 2.0 CDTI padają one jak muchy przy przebiegach 150.000km. Ktoś się orientuje czy u nas siedzi ten sam model?

  7. #157
    Użytkownik Świeżak Avatar cybermyszak
    Dołączył
    11 2014
    Mieszka w
    Tarnów/Niepołomice
    Auto
    2 x AR 159 2.0 JTDM
    Postów
    113

    Domyślnie

    [MENTION=75655]Roggi[/MENTION] Pierwsze słyszę o problemach z pompą wtryskową w 2.0 JTDm Przewertowałem nasze forum, ale nic nie znalazłem. Z ciekawości przepatrzyłem fora Insignii i faktycznie coś tam o tym piszą, ale chodzi głównie nieszczelność pompy i serwis polegający na wymianie uszczelek, przez które może wyciekać paliwo. Nieodłącznym elementem tej usterki jest też zapach paliwa wewnątrz auta. Ja u siebie nic takiego nie stwierdzam. Ani śmierdzi, ani nie cieknie. Osobiście tą teorię bym odrzucił.

    Po 2 dniach miejskiej jazdy, a 4 w ogóle, od czasu wymiany uszczelki turborury muszę przyznać, że takiej passy bez szarpania jeszcze nie miałem. Oby trwała Lokalizacja owej uszczelki jest w łączeniu na zdjęciu.
    [MENTION=75136]Jacek W[/MENTION] Jaki masz kolor? Sedan czy SW?

    Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka

  8. #158
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2017
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał cybermyszak Zobacz post
    [MENTION=75655]Roggi[/MENTION]
    [MENTION=75136]Jacek W[/MENTION] Jaki masz kolor? Sedan czy SW?

    Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka

    Nero 876 SW

  9. #159
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2018
    Auto
    Alfa Romeo 159 Sportwagon 2.4 Q-TRONIC FWD
    Postów
    244

    Domyślnie

    [MENTION=48932]cybermyszak[/MENTION] - oczywiście kuźwa w 2.4 sprawa taka prosta nie jest

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2.4jtdm.jpg
Wyświetleń:	0
Rozmiar:	123.8 KB
ID:	261329

  10. #160
    Użytkownik Świeżak Avatar aras-rat
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    WLKP
    Auto
    Jest: 159 SW 2.0 JTDM 170 KM Było: Grande Punto 1.3 MJ 90 KM
    Postów
    132

    Domyślnie

    Cytat Napisał cybermyszak Zobacz post
    Lokalizacja owej uszczelki jest w łączeniu na zdjęciu.
    Jaki jest nr tej uszczelki i koszt?
    Była: Alfa Romeo 159 Sportwagon 2.0 JTDM 16V Turismo 170KM - Alfa Rosso Jest: Avensis 2.0 CVT

Podobne wątki

  1. Delikatne szarpanie i "utrata"mocy przy przyśpieszaniu
    Utworzone przez Danek w dziale 156
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 02-01-2016, 12:05
  2. [Brera] szarpanie przy przy przyśpieszaniu, kontrolka silnika
    Utworzone przez dandel84 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 06-07-2014, 09:50
  3. skacząca wskazówka obrotomierza przy przyśpieszaniu
    Utworzone przez Lethal w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 29-04-2014, 11:53
  4. [159] wskazówka ciśnienia doładowania
    Utworzone przez 89ozzy w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 31-05-2013, 19:36
  5. Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 06-12-2010, 16:43

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory