Strona 3 z 17 PierwszyPierwszy 12345678910111213 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 164
    Użytkownik Rowerzysta Avatar lukosław
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    159SW, 1.9JTDm, 150KM, 16v

Domyślnie

Egr jest częściowo zaślepiony (blaszka z 3 dziurkami), więc sadza do środka i tak się dostaje. Jak nie wierzysz kolego to sobie zajrzyj do środka

› Więcej...: Szarpanie przy przyśpieszaniu w okolicach 2000 rpm. Wariuje wskazówka doładowania

Użytkownik Fachowiec Avatar AirAjti
    Mieszka w
    Lubin
    Auto
    Była 159 Berlina 2.4JTDm '06... aktualnie Tipo 1.4T-Jet z fabrycznym nadtlenkiem gazu

Domyślnie

Cytat Napisał lukosław Zobacz post
    Ja też miałem zaślepiony EGR a problem występował. Rozwiązanie było bardzo proste. Wystarczyło wyciągnąć EGR i go wyczyścić z sadzy.
    Egr jest częściowo zaślepiony (blaszka z 3 dziurkami), więc sadza do środka i tak się dostaje. Jak nie wierzysz kolego to sobie zajrzyj do środka

Raz piszesz, że zaślepiony a za drugim razem, że częściowo zaślepiony (zdławiony).
    Rozumiem, że jednak masz zdławiony EGR i w takim przypadku oczywiście sadza syfi zawór
    Powyższy post został napisany przeze mnie i każde słowo dokładnie przemyślałem- jeśli czujesz się obrażony to znaczy, że albo nie rozumiesz co napisałem, albo osiągnąłem swój cel

"We have to love Alfa, it's the law!" - Richard "Hamster" Hammond

Użytkownik Alfa i Omega Avatar xdj1
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 159 2,4jtdm, AR GT 1,9jtd

Domyślnie

dpf się skonczył

Użytkownik Rowerzysta Avatar GruBaDuPa
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    ALFA ROMEO 159 JTDm 8V

Domyślnie

Miałem podobne objawy. Szarpało przy 2tyś obr. Wymieniłem egr na nowy i trochę ustąpiło. Wskazówka od turbo tez dziwnie wskazywała. Wymieniłem czujnik ciśnienia doładowania i już nie szarpie a wskazówka pracuje właściwie. Pozdro.

Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    159 V6

Domyślnie

Cytat Napisał GruBaDuPa Zobacz post
    Wskazówka od turbo tez dziwnie wskazywała
    Tzn?

Użytkownik Embrion Avatar szkoder
    Mieszka w
    Pszczyna
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW

Domyślnie

Czy ktoś uporał się z tym problemem?
    Zanim oddałem auto do ASO to miałem delikatne szarpanie na 3 biegu w okolicach 1500 obr/min.
    Został wymieniony EGR na nowy i informacja że DPF jest na wymarciu. Stwierdziłem że go wytnę i zabrałem auto. Podobno za szarpanie odpowiedzialny był EGR, ale na nowym EGRze szarpie na 2,3 i 4 biegu w okolicach 2000-2500 obr/min! W poniedziałek oddaje auto żeby wycieli DPF i zobaczymy czy szarpanie ustanie.. Chyba że macie jakieś inne teorie na ten temat?

Użytkownik Rowerzysta Avatar GruBaDuPa
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    ALFA ROMEO 159 JTDm 8V

Domyślnie

Cytat Napisał magil Zobacz post
    Tzn?
    na jałowym biegu była w położeniu na drugiej kresce

Dodano po 14 minutes:

Cytat Napisał szkoder Zobacz post
    Czy ktoś uporał się z tym problemem?
    zacznij od wyczyszczenia czujnika ciśnienia doładowania, można zrobić to samemu
    Ostatnio edytowane przez GruBaDuPa ; 30-08-2014 o 09:00 Powód: Dodano

Użytkownik Embrion Avatar szkoder
    Mieszka w
    Pszczyna
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW

Domyślnie

Wczoraj odebrałem auto od mechanika, który w pierwszej kolejsności miał wywalić DPF bo już był na wymarciu,a w drugiej kolejności sprawdzić co może być odpowiedzialne za szarpanie. Jako że EGR mam nowy ( ma coś koło tygodnia) więc zajął się szukaniem w innym miejscu. Okazało się że przy turbinie jest jakaś blaszka która się otwiera i ten mechanizm był już troszkę wyrobiony, w związku z tym "blaszka" za mocno się otwierała. Nie wiem dokładnie o co chodzi bo nie jestem ekspertem jeżeli chodzi o nowe silniki, ale od wczoraj zrobiłem z 200 km, z czego dość dużo po Katowicach na niskich biegach i... zero szarpania!

Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    159 V6

Domyślnie

Cytat Napisał szkoder Zobacz post
    Okazało się że przy turbinie jest jakaś blaszka która się otwiera
    Fajnie jakbyś dowiedział się bardziej szczegółowo o co chodzi.

Użytkownik Rowerzysta Avatar lukosław
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    159SW, 1.9JTDm, 150KM, 16v

Domyślnie

Odświeżam kotleta. Ameryki nie odkryję, bo temat był wałkowany wiele razy. Pojawiło się u mnie wspomniane już wielokrotnie szarpanie w trakcie przyspieszania w okolicy 2000rpm. Wskazówka od turbo wariowała w momencie wystąpienia szarpania (opadała i wznosiła się na przemian). Po demontażu i EGRa, okazało się, że jest tam dużo sadzy. Upewniłem się, że elektromagnes działa w porządku, sprawdziłem też rurę dochodzącą do EGR oraz otwór na silniku czy sadza nie zalega, ale nie było potrzeby czyszczenia (co zresztą może być trochę problematyczne). Auto teraz zbiera się fajnie i nie ma najmniejszego szarpnięcia. Tak więc polecam wszystkim raz jeszcze dokładne sprawdzenie EGR zanim zaczniemy kombinować z overboostem, przepływomierzem itp itd. Kiedyś gdy pisałem o wspominanym zjawisku, wyglądało to jednak trochę inaczej. Przy dodawaniu gazu występowało pojedyncze szarpnięcie, przypominające bardziej skok (przypływ) mocy. Również czyszczenie EGR pomogło. Wygląda na to, że raz na dwa lata w moim przypadku trzeba EGRa wypucować. Dobrze że jest to stosunkowo proste zajęcie, choć trochę usyfić się trzeba

Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2016-09-20 19.30.48.jpg
Wyświetleń:	0
Rozmiar:	89.4 KB
ID:	211731