Strona 4 z 31 PierwszyPierwszy 1234567891011121314 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 306

Temat: Szarpanie przy przyśpieszaniu w okolicach 2000 rpm. Wariuje wskazówka doładowania

  1. #31
    Użytkownik Znawca Avatar quba
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    Alfa - 159 2,4 BMW 335ix, Mazda MX-5
    Postów
    1,731

    Domyślnie

    Strasznie wygląda ten EGR. U mnie elektromagnes i sprężyna jest czyściutka. Nic się tam nie dostaje. Nagar jest zawsze tylko bezpośrednio w komorze z zaworkami.
    Gdy Alfa stoi w serwisie gdzie jest Romeo? Szuka części...

  2. #32
    Użytkownik Świeżak Avatar lukosław
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Stelvio 2.0 280KM
    Postów
    104

    Domyślnie

    Elektromagnes działał bez zarzutu, nagar go nie blokował w ogóle. Podobnie sprężyna w tej drugiej częśći, mimo syfu wydawała się działać całkiem dobrze. Wizualnie natomiast faktycznie słabo to wyglądało, no i wpływ na szarpanie miało. BTW, EGR mam częściowo zaślepiony (blaszką z 4 otworami). Przy okazji obejrzałem też czujnik ciśnienia doładowania, który był czysty (niektórzy pisali, że zasyfiony potrafił powodować problemy).

  3. #33
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2012
    Auto
    alfa 159 2.4 jtdm 240 PS bez dpf
    Postów
    12

    Domyślnie

    ....u mnie w alfa 159 2,4 powodem szarpania podczas przyspieszania plus kopcenie nawet na postoju odpowiedzialny był uszkodzony wtryskiwacz na 5 cylindrze...korektę miał na ciepłym silniku w okolicach -5,36 po regeneracji wszystko ustało...przestał kopcić i płynnie przyspiesza...

  4. #34
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2017
    Auto
    Alfa 159 1.9 JTD 16V
    Postów
    61

    Domyślnie

    Witam ja też miałem identyczny problem miałem zaślepiony EGR blaszką z dziurkami szukalem gdzie kolwiek od czujników po przepływki kostki wtrysków itd. Okazało się że EGR mimo że nie wywalal błędu robił głupote zaślepiłem całkiem i wszystko wróciło do normy w 100 %

  5. #35
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar grzybek836
    Dołączył
    02 2013
    Mieszka w
    Hrubieszów
    Auto
    Alfa Romeo 159 JTD 150 KM 6 BIEGÓW 2008
    Postów
    18

    Domyślnie szarpie

    Witam.Temat częsty ale u siebie 159 16V 150 2008r na początku szarpało,później brak mocy,i w końcu laweta-nie dało się ruszyć.Wynik-zapchany egr,połamane łopatki turbiny.turbina zregenerowana,w egr wepchana blaszka.1 rok spokoju-szarpnięcie znowu daje się we znaki,od 2do 3000 obrotów,zwłaszcza na 3 biegu-o co caman nie wiem,czy blaszka nic nie dała,czy turbina źle zregenerowana? Dam znać po robocie.

  6. #36
    Użytkownik Świeżak Avatar cybermyszak
    Dołączył
    11 2014
    Mieszka w
    Tarnów/Niepołomice
    Auto
    2 x AR 159 2.0 JTDM
    Postów
    113

    Domyślnie

    Trochę odkopuję temat. Pacjent to 2.0 JTDm 170KM. Ostatnio zacząłem odczuwać delikatne szarpanie podczas spokojnego przyspieszania przy ok. 1500-2000 obrotów. Powiedziałbym, że zdarza się to niezależnie od biegu, bo zauważam to regularnie na 2, 3 czasem nawet na 4. Szarpie ok. 2-4 razy, przy czym słychać wtedy jakby lekkie szuranie gdzieś z przodu po prawej stronie. EGR był czyszczony, klapy wirowe wycięte, a wskazówka ciśnienia doładowania pracuje bez zastrzeżeń nawet przy tych szarpnięciach. Szczerze nie mam pojęcia co to może być. Sprzęgło? Dwumasa? Coś w okolicy koła (hamulec/zawieszenie)? Miał ktoś te symptomy? Generalnie nie przeszkadza to za bardzo w jeździe, ale boje się, że niedopilnowany i zostawiony problem na przyszłość może wyrządzić więcej szkód. Bardzo potrzebuje obecnie auta, więc za bardzo mam jak oddać je do mechanika, dlatego mam nadzieję na ewentualną diagnozę, którą sam mógłbym wcielić w życie. Z góry ogromne dzięki za pomoc!

  7. #37
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Klonek
    Dołączył
    08 2015
    Auto
    159 2.0 JTDm
    Postów
    877

    Domyślnie

    Wszystko wskazuje na EGR.

  8. #38
    Użytkownik Świeżak Avatar cybermyszak
    Dołączył
    11 2014
    Mieszka w
    Tarnów/Niepołomice
    Auto
    2 x AR 159 2.0 JTDM
    Postów
    113

    Domyślnie

    Cytat Napisał Klonek Zobacz post
    Wszystko wskazuje na EGR.
    A coś konkretniej? Czemu może dawać takie objawy? Szuranie nie bardzo mi pasuje do EGRu. Bardziej myślałem właśnie o sprzęgle lub hamulcu

    Wysłane z mojego GT-I9506 przy użyciu Tapatalka

  9. #39
    Użytkownik Znawca Avatar Intruz
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    147 2.0 TS, 159 2.0 Jtdm SW
    Postów
    1,189

    Domyślnie

    Też mam podobne szarpanie w 2.0 jtdm połączone z dodatkowym/zmienionym odgłosem silnika - ale nie szarpie na zimnym silniku i znacznie mniej, gdy włączona jest klima. Wskazówka od turbo przy szarpaniu skacze...Aha - szarpie tylko przy delikatnym przyśpieszaniu. Gdy przyśpieszam dynamicznie to szarpania nie ma...Widocznie alfa lubi gdy daje jej sie z buta

  10. #40
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 156sw TI, Aprilia SL1000R, AR159 TI Q4
    Postów
    765

    Domyślnie

    Cytat Napisał Intruz Zobacz post
    Też mam podobne szarpanie w 2.0 jtdm połączone z dodatkowym/zmienionym odgłosem silnika - ale nie szarpie na zimnym silniku i znacznie mniej, gdy włączona jest klima. Wskazówka od turbo przy szarpaniu skacze...Aha - szarpie tylko przy delikatnym przyśpieszaniu. Gdy przyśpieszam dynamicznie to szarpania nie ma...Widocznie alfa lubi gdy daje jej sie z buta
    EGR przepuszcza

Podobne wątki

  1. Delikatne szarpanie i "utrata"mocy przy przyśpieszaniu
    Utworzone przez Danek w dziale 156
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 02-01-2016, 12:05
  2. [Brera] szarpanie przy przy przyśpieszaniu, kontrolka silnika
    Utworzone przez dandel84 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 06-07-2014, 09:50
  3. skacząca wskazówka obrotomierza przy przyśpieszaniu
    Utworzone przez Lethal w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 29-04-2014, 11:53
  4. [159] wskazówka ciśnienia doładowania
    Utworzone przez 89ozzy w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 31-05-2013, 19:36
  5. Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 06-12-2010, 16:43

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory