Strona 6 z 31 PierwszyPierwszy 12345678910111213141516 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 306

Temat: Szarpanie przy przyśpieszaniu w okolicach 2000 rpm. Wariuje wskazówka doładowania

  1. #51
    Użytkownik Świeżak Avatar cybermyszak
    Dołączył
    11 2014
    Mieszka w
    Tarnów/Niepołomice
    Auto
    2 x AR 159 2.0 JTDM
    Postów
    113

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lukas00 Zobacz post
    Robiles tylko z ta wtyczka ze przestalo szarpac i szurac czy cos jeszcze??
    Tylko i wyłącznie to

    Wysłane z mojego GT-I9506 przy użyciu Tapatalka

  2. #52
    Użytkownik Znawca Avatar Intruz
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    147 2.0 TS, 159 2.0 Jtdm SW
    Postów
    1,189

    Domyślnie

    no u mnie nie pomogło...

  3. #53
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Roch82156
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Zamość
    Auto
    Alfa Romeo 159 Sportwagon 1,9 JTDM 120KM SPORT (2008r.) Grigio Titanio 568/A Met. (2017 >
    Postów
    10

    Domyślnie

    Gdzie jest ta wtyczka w 1.9 JTD 8V bo grzech nie wyczyścić.
    Alfa Romeo 156 Sportwagon 1,9 JTD 115KM (2001r.) Grigio Chiaro

  4. #54
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Rzeszów /Władysławowo
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 2.4JTDm] [Alfa Romeo 156 1.8TS 144KM 98' |Grigio Chiaro| |Sedan|
    Postów
    248

    Domyślnie

    Cytat Napisał Borys Zobacz post
    Cześć,

    Od niecałego roku jestem szczęśliwym posiadaczem 159 1.9 JTDm 16v Niestety radość tę zakłóca tytułowy problem, z którym mam nadzieję pomożecie mi sobie poradzić.

    Auto kupiłem wiedząc, że EGR jest do wymiany. Jeździłem jakieś dwa miesiące z zapaloną kontrolką, po czym zawór został wymieniony w ASO na "nowy" (tj. "odnowiony", ale według ASO to jest nowa część, tylko z inną nazwą).

    Wcześniej problem był nieco inny - w okolicach 3000 rpm następował nagły skok mocy, dość krótkotrwały. Najbardziej odczuwalny na drugim biegu. Po wymianie EGR problem praktycznie zniknął, ale nasiliło się rzeczone szarpanie.

    Dzieje się to przy przyspieszaniu, wyłącznie w okolicach 2000rpm. Lekkie trzy-czterokrotne szarpnięcie i obroty dalej już rosną normalnie (choć raz to osiągnęło taki poziom, że szarpało całym autem, niczym przy wypadających zapłonach w benzyniaku). Najbardziej odczuwalne na dwójce, czasem na trójce, bardzo rzadko na czwórce. Do tego dzieje się to bardzo nieregularnie - lecz też niezależnie czy w mieście, czy w trasie.

    Wskazówka ciśnienia doładowania lekko wariuje w takich momentach - jak się popuści gazu podczas szarpania, to chwilę szaleje w miejscu, po czym dopiero opada. Mam też czasem wrażenie "mułowatości" auta (niezwiązane z tym szarpaniem), choć to może tylko sugestia.
    Oczywiście auto odstawione do ASO zachowuje się jak nówka nieśmigana

    ASO było trzykrotnie proszone o pomoc, ale zawsze przy okazji czegoś innego - hamulców, rozrządu, itp. "Bogulak" we Wrocławiu nawet nie wiedział jak podejść do tego problemu.
    ADF we Wrocławiu z tego co zrozumiałem wgrał nowe mapy do ECU, Pol-Car w Lesznie chyba nie wyszedł poza podpięcie do komputera (choć coś tam podobno poluzowanego przymocowali pod maską, po czym objawy się nasiliły).

    Co typujecie? Wadliwy nowy EGR? Czujnik doładowania? Kombinować z tą magiczną blaszką w układzie EGR? Jeszcze coś innego?
    Hahah...A żeś wywołał burze, teraz musisz zrobić DIY do każdego silnika...

  5. #55
    Użytkownik Świeżak Avatar cybermyszak
    Dołączył
    11 2014
    Mieszka w
    Tarnów/Niepołomice
    Auto
    2 x AR 159 2.0 JTDM
    Postów
    113

    Domyślnie

    Cytat Napisał Roch82156 Zobacz post
    Gdzie jest ta wtyczka w 1.9 JTD 8V bo grzech nie wyczyścić.
    Podejrzewam, że tam gdzie zaznaczyłem po prawej na obrazku

    Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka

  6. #56
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2015
    Auto
    147 1.9 JTD 16v 140 km 159 SW 1.9 JTDm 150km
    Postów
    77

    Domyślnie

    Podepnę się pod temat.

    Mam 159 1,9 150km... też mam dziury w przyspieszaniu. Najbardziej jest to odczuwalne na 5 i 6 biegu....

    U mnie wygląda to tak:

    Mam np. 1800 obrotów --- but w podłogę--- auto przyspiesza do ok 2000-2100 obrotów---- auto nagle przestaje jechać (obroty spadają o ok. 100-150, a wskazówka doładowania z 1,5 na ok. 0.8 bara)---- trzymam dalej gaz i po sekundzie turbo znowu zaczyna pomopować i do końca auto przyspiesza normalnie.

    Być może ktoś miał taki problem i wie gdzie zacząć szukać.

    Na razie na czuja wymieniłem przepływkę i jakby ciut lepiej było, ale dalej problem występuje, wiec albo nie trafiłem, albo trafiłem nową ale walniętą przepływkę

    turbo z tego co wiem było wymieniane przy ok. 120 tys teraz jest 174 (tak wyszło przy sprawdzeniu po vin, ale papieru na to żadnego nie ma - wyglądało przy zakupie jak nowe - przy 140 tysiącach).

    Weże i rury wszystkie wyglądają na całe.

    Co jeszcze mogę sprawdzić? Overboost? Map sensor?

    Niestety mój mechanik może do niego zajrzeć dopiero za 2 tygodnie, a niestety innym w okolicy nie za bardzo ufam.

    Dodam tylko, że DPF usunięty i wyprogramowany, EGR wyprogramowany, ale nie jest zaślepiony (zaślepić go czy bez różnicy)?

  7. #57
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2018
    Auto
    Alfa Romeo 159 Sportwagon 2.4 Q-TRONIC FWD
    Postów
    244

    Domyślnie

    Eh, u mnie w 2.4 to samo. "Szuranie" i leniwe przyspieszanie chyba że dam buta w podłogę to wtedy szuranie milknie a auto zaczyna przyspieszać tak jak powinno. Wkurzające.

    Myślałem że to konwerter ślizga wiec go wymieniłem (jak się okazało chyba na jakiś zajechany bo coś mi wyc zaczęło xD )

    EGR zaślepiony dawno temu wiec to nie to. Podejrzenie pada teraz na turbo i przycinające się kierownice zmiennej geometrii. Jakoś nie do końca chce mi się wierzyć że przeczyszczenie wtyczki miało by pomóc bo to "szuranie" jest w rzeczywistości odgłosem przedmuchu powietrza stąd podejrzenie na turbo i okolice.

    Cybermyszak - kombinowałes coś z tymi wtyczkami?

  8. #58
    Użytkownik Świeżak Avatar cybermyszak
    Dołączył
    11 2014
    Mieszka w
    Tarnów/Niepołomice
    Auto
    2 x AR 159 2.0 JTDM
    Postów
    113

    Domyślnie

    Jakiś czas temu szarpanie wróciło. Próbowałem znowu zabaw z wtyczką, ale tym razem bez efektu (może to było tylko placebo albo zbieg okoliczności?). Natomiast wracam z nowym symptomem. Zacząłem bardziej dogrzewać silnik przed ruszeniem. Po odpaleniu czekam około minuty i jadę. Wtedy żadnego szarpania nie czuje. Nie wiem czy jakkolwiek pomoże to w diagnostyce. Z ciekawości spróbujcie też u siebie
    Ostatnio edytowane przez cybermyszak ; 08-05-2019 o 08:55

  9. #59
    Użytkownik Świeżak Avatar skuler
    Dołączył
    01 2017
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    159 SW 2,0jtdm 170KM. Była: 156 SW FL 1,9 jtd 16V
    Postów
    188

    Domyślnie

    Cytat Napisał cybermyszak Zobacz post
    Po pracy rzucę okiem na zdjęcia 2.4 i dam znać

    Edit: nie jestem pewien po której stronie w 2.4 jest ta wtyczka, dlatego zaznaczyłem 2 możliwe miejsca na zdjęciu

    Wysłane z mojego GT-I9506 przy użyciu Tapatalka
    Cybermyszak... Tylko na tym zdjęciu nie ma przepływomierza. Na pewno wiesz od czego wtyczkę czyściłeś?

    Przepływomierz jest w zupełnie w innym miejscu.

    Słyszałem, ze receptą może być czyszczenie wtyczki ale raczej chodziło o tą od sterowania turbiną ponieważ źródłem szarpnięć może być przycinająca się zmienna geometria.
    Ostatnio edytowane przez skuler ; 08-05-2019 o 10:23

  10. #60
    Użytkownik Świeżak Avatar cybermyszak
    Dołączył
    11 2014
    Mieszka w
    Tarnów/Niepołomice
    Auto
    2 x AR 159 2.0 JTDM
    Postów
    113

    Domyślnie

    Być może nomenklatura nietrafiona, ale zaczerpnąłem ją z postu, w którym odkopałem kwestię tej wtyczki. Dlatego posiłkowałem się obrazkiem. W każdym razie sorki!
    Co to za czujnik? Jesteś w stanie go tutaj podlinkować?

    Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez cybermyszak ; 08-05-2019 o 10:52

Podobne wątki

  1. Delikatne szarpanie i "utrata"mocy przy przyśpieszaniu
    Utworzone przez Danek w dziale 156
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 02-01-2016, 12:05
  2. [Brera] szarpanie przy przy przyśpieszaniu, kontrolka silnika
    Utworzone przez dandel84 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 06-07-2014, 09:50
  3. skacząca wskazówka obrotomierza przy przyśpieszaniu
    Utworzone przez Lethal w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 29-04-2014, 11:53
  4. [159] wskazówka ciśnienia doładowania
    Utworzone przez 89ozzy w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 31-05-2013, 19:36
  5. Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 06-12-2010, 16:43

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory