Strona 7 z 31 PierwszyPierwszy 1234567891011121314151617 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 70 z 306

Temat: Szarpanie przy przyśpieszaniu w okolicach 2000 rpm. Wariuje wskazówka doładowania

  1. #61
    Użytkownik Świeżak Avatar skuler
    Dołączył
    01 2017
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    159 SW 2,0jtdm 170KM. Była: 156 SW FL 1,9 jtd 16V
    Postów
    188

    Domyślnie

    Cytat Napisał cybermyszak Zobacz post
    Być może nomenklatura nietrafiona, ale zaczerpnąłem ją z postu, w którym odkopałem kwestię tej wtyczki. Dlatego posiłkowałem się obrazkiem. W każdym razie sorki!
    Co to za czujnik? Jesteś w stanie go tutaj podlinkować?

    Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka
    Czujnik? jaki czujnik?

    Jesli pytasz o wtyczke sterowania turbo to jest przy "gruszce" turbiny. Przykład turbo z silnika 2.0 : Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Przechwytywanie.JPG
Wyświetleń:	12
Rozmiar:	40.1 KB
ID:	258091


    Na wszelki wypadek gdzie co jest: turbine zaznaczylem Ci czerwonym, przepływomierz niebieskim
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Przechwytywanie2.JPG
Wyświetleń:	15
Rozmiar:	88.2 KB
ID:	258092
    Ostatnio edytowane przez skuler ; 08-05-2019 o 11:02

  2. #62
    Użytkownik Świeżak Avatar cybermyszak
    Dołączył
    11 2014
    Mieszka w
    Tarnów/Niepołomice
    Auto
    2 x AR 159 2.0 JTDM
    Postów
    113

    Domyślnie

    Oczywiście, że wtyczka. Już z tyloma osobami o tym rozmawiałem, że tracę rachubę i już mi się myli. Dokładnie o to mi chodziło. Dzięki!
    Ostatnio edytowane przez cybermyszak ; 08-05-2019 o 14:54

  3. #63
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2019
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    159 1.9 jtd 150hp
    Postów
    45

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wloczykij Zobacz post
    Eh, u mnie w 2.4 to samo. "Szuranie" i leniwe przyspieszanie chyba że dam buta w podłogę to wtedy szuranie milknie a auto zaczyna przyspieszać tak jak powinno. Wkurzające.

    Myślałem że to konwerter ślizga wiec go wymieniłem (jak się okazało chyba na jakiś zajechany bo coś mi wyc zaczęło xD )

    EGR zaślepiony dawno temu wiec to nie to. Podejrzenie pada teraz na turbo i przycinające się kierownice zmiennej geometrii. Jakoś nie do końca chce mi się wierzyć że przeczyszczenie wtyczki miało by pomóc bo to "szuranie" jest w rzeczywistości odgłosem przedmuchu powietrza stąd podejrzenie na turbo i okolice.

    Cybermyszak - kombinowałes coś z tymi wtyczkami?
    Kiedy masz to szuranie? Przy jakichs okreslonych sytuacjach? Mi tez szura przy leniwej jezdzie przy ok 1800obrotow , gdy depne gaz to jakby jakos mniej. 2 mechanikow sie poddalo a 3 dzis powiedzial ze mozliwe ze to wina sprzegla (automat) ale juz zglupialem bo nie wiem gdzie to auto oddac xd

  4. #64
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2019
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    159 1.9 jtd 150hp
    Postów
    45

    Domyślnie

    Sadze ze rozwiazalem problem a raczej mechanik samochodow wloskich z katowic.

  5. #65
    Użytkownik Świeżak Avatar cybermyszak
    Dołączył
    11 2014
    Mieszka w
    Tarnów/Niepołomice
    Auto
    2 x AR 159 2.0 JTDM
    Postów
    113

    Domyślnie

    Mam kolejną ciekawostkę. Ostatnio pierwszy raz zatankowałem paliwo premium, a dokładnie Shell V-Power Diesel. Przegnałem Alfinę trochę po autostradzie i muszę przyznać, że od tego czasu (ok. tydzień) przestało szarpać. Czyżby paliwo coś przeczysciło?

    Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka

  6. #66
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2017
    Mieszka w
    Kleosin
    Auto
    159 2.0 JTDM 170KM
    Postów
    149

    Domyślnie

    Mam dość podobne objawy co cybermyszak i Intruz...
    Gdy przyśpieszam powoli albo bardzo dynamicznie z miejsca to wszystko jest OK. Kłopot pojawia się gdy chcę przyspieszyć dynamicznie z niskich obrotów na 2 i 3. Wtedy następuje 1-2 krotne szarpnięcie, które "przydusza" silnik. Pojawia się też odgłos dobiegający ewidentnie z prawej strony komory silnika (od strony pasażera). Normalnie zacząłbym już grzebać przy EGR bądź zmiennej geometrii turbo, ale...
    Gdy temperatura na podwórku jest niska (powiedzmy poniżej 10C) to wszystko jest cacy. Natomiast gdy podskoczy jak teraz to zaczynają się szarpnięcia. Parę dni temu wracałem nocą i było dodatkowo bardzo parno po opadach i wtedy zanotowałem szczyt tego zjawiska.
    Pachnie mi to problemem z odczytem właściwej masy powietrza przez przepływomierz co prowadzi też do podania złej dawki paliwa przez pompę. Układ przeniesienia napędu dostaje po dupie i stąd ten odgłos (półosie?).

    Co ciekawe na forum Insignii walczyli/walczą z tym samym problemem (niektórzy nawet pół auta wymienili bez skutku). Parę razy jako rozwiązanie pojawił się czujnik temperatury w dolocie, a mianowicie jego czyszczenie lub wymiana. U nich siedzi gdzieś niedaleko EGR, a skoro to są bliźniacze konstrukcje to w wolnej chwili spróbuję poszukać w swojej Belli i coś z nim też podziałać...
    (Niestety z tego co czytam to jest on zintegrowany razem z przepływką?)
    Ostatnio edytowane przez Roggi ; 20-05-2019 o 20:00

  7. #67
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2018
    Auto
    Alfa Romeo 159 Sportwagon 2.4 Q-TRONIC FWD
    Postów
    244

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lukas00 Zobacz post
    Kiedy masz to szuranie? Przy jakichs okreslonych sytuacjach? Mi tez szura przy leniwej jezdzie przy ok 1800obrotow , gdy depne gaz to jakby jakos mniej. 2 mechanikow sie poddalo a 3 dzis powiedzial ze mozliwe ze to wina sprzegla (automat) ale juz zglupialem bo nie wiem gdzie to auto oddac xd
    dokładnie tak jak mówisz - leniwe przyśpieszanie to odgłos szumu/szurania spod maski, wskaźnik doładowania na maksa a silnik idzie jak wół. Wystarczy mocniej depnąć i szuranie milknie, ciśnienie doładowania gwałtownie spada a silnik dostaje mocy. Czyściłem ostatnio czujnik doładowania i g to dało.

    Jest możliwe, że to gruszka doładowania ale w tym pieprzonym silniku niczego nie idzie zrobić bez rozebrania połowy auta i niestety nie wiem na 100% co to jest. Jest jeszcze klapa gasząca, może zasyfiona nagarem i się przycina.

  8. #68
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2019
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    159 1.9 jtd 150hp
    Postów
    45

    Domyślnie

    Mechanik od wloskich aut powiedzial ze dzieje sie tak po wywaleniu klap. Egr dostaje za duzo powietrza i takie objawy , ze czesto tez zdarzaja sie auta szarpiace. I faktycznie po odlaczeniu egr nie szuralo. Teraz bede zaslepial calkowicie i sie okaze.

  9. #69
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2018
    Auto
    Alfa Romeo 159 Sportwagon 2.4 Q-TRONIC FWD
    Postów
    244

    Domyślnie

    no to już Ci mówię, że to nie EGR bo mam całkowicie zaślepiony i wypiętą wtyczkę.

  10. #70
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lukas00 Zobacz post
    Mechanik od wloskich aut powiedzial ze dzieje sie tak po wywaleniu klap. Egr dostaje za duzo powietrza i takie objawy , ze czesto tez zdarzaja sie auta szarpiace. I faktycznie po odlaczeniu egr nie szuralo. Teraz bede zaslepial calkowicie i sie okaze.
    No proszę Cię... Chyba mechanik z ASO. Tam takie teorie słyszałem.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

Podobne wątki

  1. Delikatne szarpanie i "utrata"mocy przy przyśpieszaniu
    Utworzone przez Danek w dziale 156
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 02-01-2016, 12:05
  2. [Brera] szarpanie przy przy przyśpieszaniu, kontrolka silnika
    Utworzone przez dandel84 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 06-07-2014, 09:50
  3. skacząca wskazówka obrotomierza przy przyśpieszaniu
    Utworzone przez Lethal w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 29-04-2014, 11:53
  4. [159] wskazówka ciśnienia doładowania
    Utworzone przez 89ozzy w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 31-05-2013, 19:36
  5. Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 06-12-2010, 16:43

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory