Strona 8 z 31 PierwszyPierwszy 123456789101112131415161718 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 71 do 80 z 306

Temat: Szarpanie przy przyśpieszaniu w okolicach 2000 rpm. Wariuje wskazówka doładowania

  1. #71
    Użytkownik Świeżak Avatar cybermyszak
    Dołączył
    11 2014
    Mieszka w
    Tarnów/Niepołomice
    Auto
    2 x AR 159 2.0 JTDM
    Postów
    113

    Domyślnie

    Doszedłem do wniosku, że z racji przebiegu (182kkm) może być już najwyższa pora na regenerację turbiny, a przy okazji zmiana gruszki może poskutkuje i w końcu wyeliminuje to szarpanie. Poza tym stwierdziłem, że koszt samej gruszki to 400-500 zł, więc zrobię ją już razem z całą turbiną. Efekt? Nie ma szarpania, a auto jest bardziej dynamiczne i pewnie przypiesza. Co ciekawe, mechanik, który mi to ogarniał (w mojej ocenie naprawdę fachowiec) powiedział, że turbina sama w sobie nie wymagała jeszcze regeneracji i przyznał, że za szarpanie rzeczywiście mogła odpowiadać grucha. W związku z tym na 90% winowajcą była właśnie ona (nie zweryfikowałem, czy sama wtyczka zaworu, czy sam zawór).

  2. #72
    Użytkownik Świeżak Avatar skuler
    Dołączył
    01 2017
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    159 SW 2,0jtdm 170KM. Była: 156 SW FL 1,9 jtd 16V
    Postów
    188

    Domyślnie

    Cytat Napisał cybermyszak Zobacz post
    Doszedłem do wniosku, że z racji przebiegu (182kkm) może być już najwyższa pora na regenerację turbiny, a przy okazji zmiana gruszki może poskutkuje i w końcu wyeliminuje to szarpanie. Poza tym stwierdziłem, że koszt samej gruszki to 400-500 zł, więc zrobię ją już razem z całą turbiną. Efekt? Nie ma szarpania, a auto jest bardziej dynamiczne i pewnie przypiesza. Co ciekawe, mechanik, który mi to ogarniał (w mojej ocenie naprawdę fachowiec) powiedział, że turbina sama w sobie nie wymagała jeszcze regeneracji i przyznał, że za szarpanie rzeczywiście mogła odpowiadać grucha. W związku z tym na 90% winowajcą była właśnie ona (nie zweryfikowałem, czy sama wtyczka zaworu, czy sam zawór).
    Czyli moja diagnoza sie sprawdziła. Super ze udało się wyeliminować szarpanie! Regenerowałeś ostatecznie też trubo czy tylko sterowanie? Jaki koszt usługi?

  3. #73
    Użytkownik Świeżak Avatar cybermyszak
    Dołączył
    11 2014
    Mieszka w
    Tarnów/Niepołomice
    Auto
    2 x AR 159 2.0 JTDM
    Postów
    113

    Domyślnie

    Generalnie kupiłem na Allegro całą regenerowaną turbinę i zmieniłem ją na zasadzie plug&play (o ile można tak powiedzieć na temat turbiny ). Sama wymiana turbiny 300 zł. Dużo, ale stwierdziłem, że nie mam na tyle własnych umiejętności, żeby to zrobić. Warto przypilnować, żeby uszczelka spływu oleju była metalowa, a nie gumowa. Gumowe zwyczajowo dołączają do regenerowanych turbin, ale nie wytrzymują one presji czasu i temperatury i olej zaczyna cieknąć. Do tego trzeba doliczyć koszt wymiany oleju i filtra oleju, bo ponoć dobrą praktyką jest ich odświeżenie podczas wymiany turbiny. Swoją drogą zbliżał mi się termin serwisu olejowo-filtrowego, więc wyszły 2 pieczenie na jednym ogniu.

  4. #74
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2018
    Auto
    Alfa Romeo 159 Sportwagon 2.4 Q-TRONIC FWD
    Postów
    244

    Domyślnie

    A szuranie? Ustało?

  5. #75
    Użytkownik Świeżak Avatar cybermyszak
    Dołączył
    11 2014
    Mieszka w
    Tarnów/Niepołomice
    Auto
    2 x AR 159 2.0 JTDM
    Postów
    113

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wloczykij Zobacz post
    A szuranie? Ustało?
    Tak, tak. Szuranie pojawiało się tylko w momentach, kiedy szarpało

  6. #76
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar yachu1
    Dołączył
    06 2019
    Mieszka w
    Chrzanów
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW, 2.0JTDM (125 kW), rok produkcji 2010
    Postów
    13

    Domyślnie

    Wydaje mi się, że diagnoza kolegi cybermyszak była trafna. U mnie występował identyczny problem tzn. jedno, dwa szarpnięcia w okolicach 2 tysięcy obrotów połączone z charakterystycznym szuraniem spod maski. Objawy szczególnie wyczuwalne były na zimnym silniku, ale i na rozgrzanym się zdarzało. Nauczony doświadczeniem kolegi od razu zainwestowałem w nową gruszkę. Dzisiaj samochód odebrany od mechanika po wymianie - turbina została stara. W drodze powrotnej do domu zero szarpania, a auto przyspiesza płynnie i wrażenie z jazdy bardzo pozytywne. Mam nadzieję, że szarpanie już nie wróci - a dla cybermyszaka wielkie dzięki za podzielenie się swoim doświadczeniem

  7. #77
    Użytkownik Świeżak Avatar cybermyszak
    Dołączył
    11 2014
    Mieszka w
    Tarnów/Niepołomice
    Auto
    2 x AR 159 2.0 JTDM
    Postów
    113

    Domyślnie

    Super! Bardzo się cieszę, że się udało! Jak komuś jeszcze pomoże zmiana gruchy, to niech da znać. Im większa grupa badawcza, tym diagnoza pewniejsza

    Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka

  8. #78
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2019
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    159 1.9 jtd 150hp
    Postów
    45

    Domyślnie

    Miałem problem z szuraniem , szarpaniem przy ok 1800 obr serwis Włochów zasugerował egr. Napisałem tu o tym i od razu to odrzuciliscie Tak się składa że zastąpiłam ale i przy okazji wgralem mape. Jakież było moje zdziwienie gdy samochód przestał szurac i podszarpywac. , Powiem wiecej facet majacy taka sama konfiguracje majacy ten sam problem po zaslepieniu egr pozegnal sie z nim pzdr

  9. #79
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lukas00 Zobacz post
    Miałem problem z szuraniem , szarpaniem przy ok 1800 obr serwis Włochów zasugerował egr. Napisałem tu o tym i od razu to odrzuciliscie Tak się składa że zastąpiłam ale i przy okazji wgralem mape. Jakież było moje zdziwienie gdy samochód przestał szurac i podszarpywac. , Powiem wiecej facet majacy taka sama konfiguracje majacy ten sam problem po zaslepieniu egr pozegnal sie z nim pzdr
    W takich przypadkach na pierwszy ogień zawsze idzie EGR. Nikt tego nie negował, po prostu u kolegi wyżej EGR był już zaślepiony.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  10. #80
    Użytkownik Świeżak Avatar cybermyszak
    Dołączył
    11 2014
    Mieszka w
    Tarnów/Niepołomice
    Auto
    2 x AR 159 2.0 JTDM
    Postów
    113

    Domyślnie

    Tak z ciekawosci, jaką mapę wgrałeś? I w jaki sposób to zrobiłeś?

    Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. Delikatne szarpanie i "utrata"mocy przy przyśpieszaniu
    Utworzone przez Danek w dziale 156
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 02-01-2016, 12:05
  2. [Brera] szarpanie przy przy przyśpieszaniu, kontrolka silnika
    Utworzone przez dandel84 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 06-07-2014, 09:50
  3. skacząca wskazówka obrotomierza przy przyśpieszaniu
    Utworzone przez Lethal w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 29-04-2014, 11:53
  4. [159] wskazówka ciśnienia doładowania
    Utworzone przez 89ozzy w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 31-05-2013, 19:36
  5. Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 06-12-2010, 16:43

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory