Strona 9 z 31 PierwszyPierwszy 12345678910111213141516171819 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 81 do 90 z 306

Temat: Szarpanie przy przyśpieszaniu w okolicach 2000 rpm. Wariuje wskazówka doładowania

  1. #81
    Użytkownik Świeżak Avatar skuler
    Dołączył
    01 2017
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    159 SW 2,0jtdm 170KM. Była: 156 SW FL 1,9 jtd 16V
    Postów
    188

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lukas00 Zobacz post
    Miałem problem z szuraniem , szarpaniem przy ok 1800 obr serwis Włochów zasugerował egr. Napisałem tu o tym i od razu to odrzuciliscie Tak się składa że zastąpiłam ale i przy okazji wgralem mape. Jakież było moje zdziwienie gdy samochód przestał szurac i podszarpywac. , Powiem wiecej facet majacy taka sama konfiguracje majacy ten sam problem po zaslepieniu egr pozegnal sie z nim pzdr
    w 1,9 jest tak jak piszesz, w 2,0 nie. zauważ różnice i silnik którego dotyczy dany post.

  2. #82
    Użytkownik Świeżak Avatar Qard
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Swarzędz
    Auto
    AR 159 SW 2.0 JTDM Sport Plus
    Postów
    41

    Domyślnie

    Panowie a moze ktos z czyszczacych egr napisze tutorial jak to zrobic w silniku 2.0 jtdm. Moja Alfa rowniez szarpie przy 2000 tys i pierwsze co zrobic to wyczyscic egr ale jak za to sie zabrac? W 1.9 150 z 156 bylo to proste tu egr jest schowany ciezko sie do niego dostac... demontowac kolektor?

    Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

  3. #83
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Klonek
    Dołączył
    08 2015
    Auto
    159 2.0 JTDm
    Postów
    877

    Domyślnie

    ? Jak ciężko schowany? Kilka śrub i wyjęty.
    Może lekka gimnastyka jest potrzebna, ale to robota na 10 minut.

  4. #84
    Użytkownik Świeżak Avatar Qard
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Swarzędz
    Auto
    AR 159 SW 2.0 JTDM Sport Plus
    Postów
    41

    Domyślnie

    Cytat Napisał Klonek Zobacz post
    ? Jak ciężko schowany? Kilka śrub i wyjęty.
    Może lekka gimnastyka jest potrzebna, ale to robota na 10 minut.
    Kurcze napewno mowisz o 2.0 JTDM? Ja go nawet dojrzec nie moge a co dopiero mowic o wykreceniu jakiejs sruby...

    Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

  5. #85
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Klonek
    Dołączył
    08 2015
    Auto
    159 2.0 JTDm
    Postów
    877

    Domyślnie

    Tak, w 2.0. Wiem, bo czyściłem go, a potem zaślepiałem.
    Jego nie za bardzo widać. Tam problem był chyba z dostępem do jednej śruby. Niestety nie pamiętam czy z kanału czy z góry ją odkręcałem (z 2 lata temu to było).
    I z tego co kojarzę to trzeba filtr powietrza lub centralkę świec odkręcić, aby nie przeszkadzały w dostępie.

  6. #86
    Użytkownik Świeżak Avatar cybermyszak
    Dołączył
    11 2014
    Mieszka w
    Tarnów/Niepołomice
    Auto
    2 x AR 159 2.0 JTDM
    Postów
    113

    Domyślnie

    Panowie, to jest chyba jakiś koszmar. Znowu szarpie. Po kolejnych rozeznaniach wytypowałem kolejna dwójkę podejrzanych: wtryski (korekta na jednym ok. 1.0 na plusie) i intercooler. Wtryski pewnie do regeneracji, a intercooler do czyszczenia. Jeśli chodzi o intercooler, to naprowadził mnie znajomy, który ma BMW 3 2.0d. Miał podobne objawy, a czyszczenie wykonał sam - ponoć względnie proste i tanie. I chyba od tego zacznę, bo 2 tys. na regenerację wtrysków na razie mnie nie swędzi. Najpierw muszę się zorientować, czy w 159 jest to tak samo proste. Będę dawał znać, jak zrobię cokolwiek.

    PS. Do baku wlałem Liqui Moly do czyszczenia wtrysków (5156). Sprawdzę korekty po wypaleniu całego baku.

    Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka

  7. #87
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Klonek
    Dołączył
    08 2015
    Auto
    159 2.0 JTDm
    Postów
    877

    Domyślnie

    Ja miałem korektę +2,85 i nic nie szarpało.

    Przejrzałem jeszcze raz ten wątek i chyba dalej nie zacząłeś od tego co wcześniej sugerowałem. Czyli zaślepienie próbne EGR'a całą blaszką.
    Widziałem wpis, że czyściłeś, a to nie to samo. Ja też czyściłem i mi to nie pomogło.
    Dopiero zaślepienie + wyprogramowanie. Od tamtej pory przejechałem prawie 100k i nic się nie dzieje.

    Nie muszę mieć racji w Twoim przypadku, ale od tego bym zaczął, bo koszt praktycznie żaden.
    Oby się udało znaleźć źródło problemu.

  8. #88
    Użytkownik Świeżak Avatar cybermyszak
    Dołączył
    11 2014
    Mieszka w
    Tarnów/Niepołomice
    Auto
    2 x AR 159 2.0 JTDM
    Postów
    113

    Domyślnie

    Dzięki za zwrócenie uwagi. Może rzeczywiście już wpadłem w mętlik w związku z całą tą sprawą. Masz rację, wywalę EGR. Patrząc na koszty jest do spokojnie do przyjęcia. Dam znać jak efekty

    Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka

  9. #89
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2019
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    159 1.9 jtd 150hp
    Postów
    45

    Domyślnie

    Cytat Napisał cybermyszak Zobacz post
    Dzięki za zwrócenie uwagi. Może rzeczywiście już wpadłem w mętlik w związku z całą tą sprawą. Masz rację, wywalę EGR. Patrząc na koszty jest do spokojnie do przyjęcia. Dam znać jak efekty

    Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka
    Od tego trza bylo zaczac , mi pomoglo

  10. #90
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar yachu1
    Dołączył
    06 2019
    Mieszka w
    Chrzanów
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW, 2.0JTDM (125 kW), rok produkcji 2010
    Postów
    13

    Domyślnie

    W moim przypadku po kliku tygodniach poszarpywanie też niestety powoli powraca... Szczególnie wyczuwalne jest na nierozgrzanym silniku przy krótkich trasach. Jak przegonię go mocniej i gdzieś dalej to z reguły się uspakaja. Przypuszczam, że EGR nie jest u mnie zaślepiony bo auto jakieś dwa miesiące temu przyjechało z Niemiec i raczej wątpię żeby Helmut, który wcześniej nim jeździł robił coś takiego. Ja też przy tym nie grzebałem - a raczej nie zleciłem tego mechanikowi bo jestem technicznym beztalenciem i nawet przy najprostszych czynnościach trzeba patrzeć mi na ręce żebym czegoś nie spitolił Zaczekam jak sytuacja się rozwinie u kolegi cybermyszak. Jeśli rzeczywiście całkowite zaślepienie i wyprogramowanie pomoże to pewnie też zdecyduję się na taki zabieg. Tyle, że mój mechanik takich rzeczy nie robi (zaślepić by zaślepił - ale nie wyprogramuje). W sumie ja z Chrzanowa - kolega Kraków/Niepołomice więc jak zrobisz u siebie i będziesz zadowolony to poproszę o namiar na warsztat

Podobne wątki

  1. Delikatne szarpanie i "utrata"mocy przy przyśpieszaniu
    Utworzone przez Danek w dziale 156
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 02-01-2016, 12:05
  2. [Brera] szarpanie przy przy przyśpieszaniu, kontrolka silnika
    Utworzone przez dandel84 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 06-07-2014, 09:50
  3. skacząca wskazówka obrotomierza przy przyśpieszaniu
    Utworzone przez Lethal w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 29-04-2014, 11:53
  4. [159] wskazówka ciśnienia doładowania
    Utworzone przez 89ozzy w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 31-05-2013, 19:36
  5. Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 06-12-2010, 16:43

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory