Strona 3 z 31 PierwszyPierwszy 12345678910111213 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 306

Temat: Szarpanie przy przyśpieszaniu w okolicach 2000 rpm. Wariuje wskazówka doładowania

  1. #21
    Użytkownik Świeżak Avatar lukosław
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Stelvio 2.0 280KM
    Postów
    104

    Domyślnie

    Egr jest częściowo zaślepiony (blaszka z 3 dziurkami), więc sadza do środka i tak się dostaje. Jak nie wierzysz kolego to sobie zajrzyj do środka

  2. #22
    Użytkownik Fachowiec Avatar AirAjti
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Lubin
    Auto
    Była 159 Berlina 2.4JTDm '06... aktualnie Tipo 1.4T-Jet z fabrycznym nadtlenkiem gazu
    Postów
    2,439

    Domyślnie

    Cytat Napisał lukosław Zobacz post
    Ja też miałem zaślepiony EGR a problem występował. Rozwiązanie było bardzo proste. Wystarczyło wyciągnąć EGR i go wyczyścić z sadzy.
    Egr jest częściowo zaślepiony (blaszka z 3 dziurkami), więc sadza do środka i tak się dostaje. Jak nie wierzysz kolego to sobie zajrzyj do środka



    Raz piszesz, że zaślepiony a za drugim razem, że częściowo zaślepiony (zdławiony).
    Rozumiem, że jednak masz zdławiony EGR i w takim przypadku oczywiście sadza syfi zawór
    Powyższy post został napisany przeze mnie i każde słowo dokładnie przemyślałem- jeśli czujesz się obrażony to znaczy, że albo nie rozumiesz co napisałem, albo osiągnąłem swój cel


    "We have to love Alfa, it's the law!" - Richard "Hamster" Hammond

  3. #23
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar xdj1
    Dołączył
    06 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 159 2,4jtdm, AR GT 1,9jtd
    Postów
    316

    Domyślnie

    dpf się skonczył

  4. #24
    Użytkownik Rowerzysta Avatar GruBaDuPa
    Dołączył
    05 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    ALFA ROMEO 159 JTDm 8V
    Postów
    60

    Domyślnie

    Miałem podobne objawy. Szarpało przy 2tyś obr. Wymieniłem egr na nowy i trochę ustąpiło. Wskazówka od turbo tez dziwnie wskazywała. Wymieniłem czujnik ciśnienia doładowania i już nie szarpie a wskazówka pracuje właściwie. Pozdro.

  5. #25
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał GruBaDuPa Zobacz post
    Wskazówka od turbo tez dziwnie wskazywała
    Tzn?
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  6. #26
    Użytkownik Embrion Avatar szkoder
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Pszczyna
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW
    Postów
    10

    Domyślnie

    Czy ktoś uporał się z tym problemem?
    Zanim oddałem auto do ASO to miałem delikatne szarpanie na 3 biegu w okolicach 1500 obr/min.
    Został wymieniony EGR na nowy i informacja że DPF jest na wymarciu. Stwierdziłem że go wytnę i zabrałem auto. Podobno za szarpanie odpowiedzialny był EGR, ale na nowym EGRze szarpie na 2,3 i 4 biegu w okolicach 2000-2500 obr/min! W poniedziałek oddaje auto żeby wycieli DPF i zobaczymy czy szarpanie ustanie.. Chyba że macie jakieś inne teorie na ten temat?

  7. #27
    Użytkownik Rowerzysta Avatar GruBaDuPa
    Dołączył
    05 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    ALFA ROMEO 159 JTDm 8V
    Postów
    60

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Tzn?
    na jałowym biegu była w położeniu na drugiej kresce

    Dodano po 14 minutes:

    Cytat Napisał szkoder Zobacz post
    Czy ktoś uporał się z tym problemem?
    zacznij od wyczyszczenia czujnika ciśnienia doładowania, można zrobić to samemu
    Ostatnio edytowane przez GruBaDuPa ; 30-08-2014 o 09:00 Powód: Dodano

  8. #28
    Użytkownik Embrion Avatar szkoder
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Pszczyna
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW
    Postów
    10

    Domyślnie

    Wczoraj odebrałem auto od mechanika, który w pierwszej kolejsności miał wywalić DPF bo już był na wymarciu,a w drugiej kolejności sprawdzić co może być odpowiedzialne za szarpanie. Jako że EGR mam nowy ( ma coś koło tygodnia) więc zajął się szukaniem w innym miejscu. Okazało się że przy turbinie jest jakaś blaszka która się otwiera i ten mechanizm był już troszkę wyrobiony, w związku z tym "blaszka" za mocno się otwierała. Nie wiem dokładnie o co chodzi bo nie jestem ekspertem jeżeli chodzi o nowe silniki, ale od wczoraj zrobiłem z 200 km, z czego dość dużo po Katowicach na niskich biegach i... zero szarpania!

  9. #29
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał szkoder Zobacz post
    Okazało się że przy turbinie jest jakaś blaszka która się otwiera
    Fajnie jakbyś dowiedział się bardziej szczegółowo o co chodzi.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  10. #30
    Użytkownik Świeżak Avatar lukosław
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Stelvio 2.0 280KM
    Postów
    104

    Domyślnie

    Odświeżam kotleta. Ameryki nie odkryję, bo temat był wałkowany wiele razy. Pojawiło się u mnie wspomniane już wielokrotnie szarpanie w trakcie przyspieszania w okolicy 2000rpm. Wskazówka od turbo wariowała w momencie wystąpienia szarpania (opadała i wznosiła się na przemian). Po demontażu i EGRa, okazało się, że jest tam dużo sadzy. Upewniłem się, że elektromagnes działa w porządku, sprawdziłem też rurę dochodzącą do EGR oraz otwór na silniku czy sadza nie zalega, ale nie było potrzeby czyszczenia (co zresztą może być trochę problematyczne). Auto teraz zbiera się fajnie i nie ma najmniejszego szarpnięcia. Tak więc polecam wszystkim raz jeszcze dokładne sprawdzenie EGR zanim zaczniemy kombinować z overboostem, przepływomierzem itp itd. Kiedyś gdy pisałem o wspominanym zjawisku, wyglądało to jednak trochę inaczej. Przy dodawaniu gazu występowało pojedyncze szarpnięcie, przypominające bardziej skok (przypływ) mocy. Również czyszczenie EGR pomogło. Wygląda na to, że raz na dwa lata w moim przypadku trzeba EGRa wypucować. Dobrze że jest to stosunkowo proste zajęcie, choć trochę usyfić się trzeba


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2016-09-20 19.30.48.jpg
Wyświetleń:	4
Rozmiar:	89.4 KB
ID:	211731

Podobne wątki

  1. Delikatne szarpanie i "utrata"mocy przy przyśpieszaniu
    Utworzone przez Danek w dziale 156
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 02-01-2016, 12:05
  2. [Brera] szarpanie przy przy przyśpieszaniu, kontrolka silnika
    Utworzone przez dandel84 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 06-07-2014, 09:50
  3. skacząca wskazówka obrotomierza przy przyśpieszaniu
    Utworzone przez Lethal w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 29-04-2014, 11:53
  4. [159] wskazówka ciśnienia doładowania
    Utworzone przez 89ozzy w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 31-05-2013, 19:36
  5. Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 06-12-2010, 16:43

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory