Strona 84 z 84 PierwszyPierwszy ... 347475767778798081828384
Pokaż wyniki od 831 do 836 z 836

Temat: Kupiłem 159 1.9 JTS - zapraszam do wymiany uwag i doświadczeń

  1. #831
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał ham_solo Zobacz post
    Przeczytałem i o ile niczego nie przeoczyłem to twardych, wymiernych zmian brak - pozostają wrażenia. Lepiej by to wyglądało gdyby firma wykonująca usługę oferowała jakieś pomiary (tylko sam nie wiem czego? analizę spalin - to chyba nie jest kosztowne, a jakieś zmiany powinne być widoczne), które mogłyby na papierze wskazać na różnice przed i po zabiegu. Lub oględziny kamerą takie jak na filmie, żeby wyjeżdżając nie trzeba było przekonywać samego siebie, że jest inaczej/lepiej ale, żeby faktycznie zmiany były widoczne, poparte badaniami. Wtedy pewnie chętnych byłoby więcej. Chyba, że klientów jest tylu, że nie mają potrzeby niczego udowadniać albo odwrotnie, fakty wywołałyby spadek zainteresowania taką usługą...
    Ja na tym się nie wzbogacę ani łapówki też nie dostałem. Chociaż w ramach promocji usługi cena była niska. I dla mnie efekt jest wystarczający, nie trzeba zrzucać głowicy. Obecnym autem jak będę w okolicy serwisu z takim urządzeniem też chętnie na to pojadę.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  2. #832
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Mińsk Mazowiecki
    Auto
    AR 159 2.2 JTS
    Postów
    51

    Domyślnie

    Jaki koszt usuwanięcia nagaru z silnika wodorem, bo nie wiem czy dać mechanikowi aby to przeczyścił a chciałbym porownać koszta. Dynamika silnika słaba choć prędkość max podchodzi pod fabryczną.

  3. #833
    Użytkownik Świeżak Avatar lem60
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    Krosno Odrz.
    Auto
    BYŁO; AR 147, AR 159 JEST AR Giulietta, AR Mito Veloce, AR Tonale Ti 2023
    Postów
    53

    Domyślnie

    witam
    dołączam do grona szczęśliwych posiadaczy AR 159 z silnikiem JTS
    ( jak W opisie)
    na razie dużo nie napiszę gdyż od 4 dni chodze (jeżdżę) "silnie podniecony"
    pozdrawiam i szerokości
    Alfy trzeba kochać - takie jest prawo

  4. #834
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2019
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTS
    Postów
    1

    Domyślnie Historia zakupu 1.9 JTS

    Witam

    Postanowiłem dorzucić coś od siebie, 159 1.9 JTS posiadam od roku, sprzedałem 159 2.4 bo nie toleruję diesli jak się okazało. Auto kupiłem od kolesia który twierdził że wszystko jest pięknie cacy jak to każdy sprzedający ale szybko wypunktowałem co jest nie tak i udało się zbić dużo z ceny. Więc tak 2006 r, przebieg na tą chwilę 110000, zrobiłem nią osobiście 10000 przez rok. Z rzeczy które były do roboty:
    1- wyjąca skrzynia ( niedoróbka poprzedniego właściciela który chciał naprawić łożyska i coś mu nie pykło )
    2 - błąd p430 ( poprzedni właściciel postanowił przebić katy)
    3 - korozja sanek przednich
    4- pokazujący bzdury wskaźnik poziomu paliwa ( również robota poprzedniego właściciela )
    4 - poduszka skrzyni ( uszkodzona mechanicznie prawdopodobnie przy wyciąganiu skrzyni przez poprzednika )
    5 - sparciałe tuleje tylnego zawieszenia
    6- wyjąca sprężarka klimy
    Z plusów auto ma zabezpieczone antykorozyjnie podwozie i profile zamknięte, przebieg autentyczny, blacharsko i lakierniczo też ok, oczywiście deklarowane było że 100% bezwypadek, co obaliłem czujnikiem lakieru. Z usterkami uporałem się dość szybko
    - skrzynie, katy i sanki kupiłem używane na allegro z demontażu działają bez zarzutu
    - poduszka skrzyni mega ciężka do dostania musiałem oryginał z Włoch sciągnąć
    - wskaźnik poziomu paliwa pokazywał głupoty bo poprzedni właściciel grzebał przy pompie i nie do końca pływak wcisnął
    - kopleksowo zrobiłem całe zawieszenie, tuleje wahaczy dolnych przednich , amory tył ,tuleje zwrotnic i łączniki tył, reszta była ok, po ustawieniu geometrii prowadzenie bajka
    - klimę wystarczyło nabić
    Dodatkowo
    - klocki + tarcze , linki hamulca ręcznego, olej + filtry, nowe dekory we wnętrzu
    Na szczęście z rozrządem problemu brak, błędów żadnych nie ma, auto nie sprawia żadnych problemów jest w miarę dynamiczne ładne brzmienie silnika, spalanie akceptowalne miasto 11-12 trasa 7-8 , cieszy mnie bardziej niż 2.4 JTDm mimo że mocy o wiele mniej.
    Łączny koszt zakupu auta + wszystkich tych czynności to 22000 zł Może da to do myślenia wszystkim którzy chcą kupić 159 za 10000 zł i myślą żę wszytko będzie ok.
    A poprzedni właściciel był forumowiczem i próbował wciskać to auto na forum jako perełkę za 19500 zł Na takich też radzę uważać.

  5. #835
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2020
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTS 160 KM
    Postów
    1

    Domyślnie

    Witam,

    Ja mam spalanie ( aktualnie tak pokazuje na komputerze ) 10,5L
    Wydaje mi się, że jest to za dużo, a jeżdżę spokojnie i raczej ekonomicznie.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Czubaka87 Zobacz post
    Witam

    Postanowiłem dorzucić coś od siebie, 159 1.9 JTS posiadam od roku, sprzedałem 159 2.4 bo nie toleruję diesli jak się okazało. Auto kupiłem od kolesia który twierdził że wszystko jest pięknie cacy jak to każdy sprzedający ale szybko wypunktowałem co jest nie tak i udało się zbić dużo z ceny. Więc tak 2006 r, przebieg na tą chwilę 110000, zrobiłem nią osobiście 10000 przez rok. Z rzeczy które były do roboty:
    1- wyjąca skrzynia ( niedoróbka poprzedniego właściciela który chciał naprawić łożyska i coś mu nie pykło )
    2 - błąd p430 ( poprzedni właściciel postanowił przebić katy)
    3 - korozja sanek przednich
    4- pokazujący bzdury wskaźnik poziomu paliwa ( również robota poprzedniego właściciela )
    4 - poduszka skrzyni ( uszkodzona mechanicznie prawdopodobnie przy wyciąganiu skrzyni przez poprzednika )
    5 - sparciałe tuleje tylnego zawieszenia
    6- wyjąca sprężarka klimy
    Z plusów auto ma zabezpieczone antykorozyjnie podwozie i profile zamknięte, przebieg autentyczny, blacharsko i lakierniczo też ok, oczywiście deklarowane było że 100% bezwypadek, co obaliłem czujnikiem lakieru. Z usterkami uporałem się dość szybko
    - skrzynie, katy i sanki kupiłem używane na allegro z demontażu działają bez zarzutu
    - poduszka skrzyni mega ciężka do dostania musiałem oryginał z Włoch sciągnąć
    - wskaźnik poziomu paliwa pokazywał głupoty bo poprzedni właściciel grzebał przy pompie i nie do końca pływak wcisnął
    - kopleksowo zrobiłem całe zawieszenie, tuleje wahaczy dolnych przednich , amory tył ,tuleje zwrotnic i łączniki tył, reszta była ok, po ustawieniu geometrii prowadzenie bajka
    - klimę wystarczyło nabić
    Dodatkowo
    - klocki + tarcze , linki hamulca ręcznego, olej + filtry, nowe dekory we wnętrzu
    Na szczęście z rozrządem problemu brak, błędów żadnych nie ma, auto nie sprawia żadnych problemów jest w miarę dynamiczne ładne brzmienie silnika, spalanie akceptowalne miasto 11-12 trasa 7-8 , cieszy mnie bardziej niż 2.4 JTDm mimo że mocy o wiele mniej.
    Łączny koszt zakupu auta + wszystkich tych czynności to 22000 zł Może da to do myślenia wszystkim którzy chcą kupić 159 za 10000 zł i myślą żę wszytko będzie ok.
    A poprzedni właściciel był forumowiczem i próbował wciskać to auto na forum jako perełkę za 19500 zł Na takich też radzę uważać.

    Proszę o wymianę uwag, poglądów, bo według mnie ( mój egzemplarz ) jakby słabo "idzie".

    Nie wiem, czy to tak ma być, czy tylko mi się tak wydaje.

    Do 4 biegu jeszcze ok, ale 5 czy 6 to samochód po prostu się toczy ( jadąc na równej drodze, nie że pod górkę czy coś ). Dźwięk przy przyspieszaniu jest ładny, ale wskazówka jakoś szczególnie szybko nie idzie do góry

    Wydaje mi się, że powinno to jakoś w miarę "iść", nawet jak auto dosyć ciężkie. Co uważacie?

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał darko82 Zobacz post
    Jaki koszt usuwanięcia nagaru z silnika wodorem, bo nie wiem czy dać mechanikowi aby to przeczyścił a chciałbym porownać koszta. Dynamika silnika słaba choć prędkość max podchodzi pod fabryczną.
    Ja też mam wrażenie, że mój egzemplarz słabo idzie.
    Dźwięk w kabinie ładny, ale wskazówka jakoś wolno do góry idzie, nie wiem z czym dokładnie byłby problem i czy rzeczywiście jest problem.

  6. #836
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2019
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    AR 159 1.9 JTS
    Postów
    131

    Domyślnie

    Mi pali pod 14, mieszkam w mieście gdzie jest dużo górek.Jakbg mi palił 10.5 l to bym się cieszył.Nie sugeruje się komputerem bo mi pokazuje 12.3l a rzeczywistość jest inna.

Podobne wątki

  1. Kupiłem Alfe okazał sie dwumas do wymiany czy moge oddać?
    Utworzone przez darfej1981 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 85
    Ostatni post / autor: 15-02-2016, 16:04
  2. [Brera] czy kupie za te pieniądze, na co zwracać uwag
    Utworzone przez bartek1204 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 11-03-2015, 22:29
  3. [159] Kupiłem 159 :) ale... :)
    Utworzone przez loco145 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 81
    Ostatni post / autor: 01-02-2013, 13:48
  4. [156] Kupiłem ją
    Utworzone przez yatsek w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 21-11-2008, 18:41

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory