Strona 2 z 10 PierwszyPierwszy 12345678910 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 93

Temat: 2.4 JTDm - czy trzeba wyjmować silnik, żeby wymienić rozrząd? Co ile go wymieniać?

  1. #11
    Użytkownik Romeo Avatar twardy
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Bielawa/Wroc
    Auto
    Była 156 20V, chwilowo jakieś Mitsu
    Postów
    1,765

    Domyślnie

    Dokładnie! Ja też miałem rozrząd i pompę pd "tanigdofiata" (w sumie części więcej jak 2x taniej niż w ASO w którym wymieniałem, bo chcieli za nie ponad 1200zł).

    W ramach sprostowania - płaciłem 300 netto. Co ciekawe mechanik powiedział bez mrugnięcia okiem, że robił bez blokad i że "w JTD trzeba być debilem, żeby to źle zrobić". Była niespodzianka z dostępem, ale podocinali klucze i obeszło się bez opuszczania silnika.

  2. #12
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    Lubartów
    Auto
    Alfa 159SW 2,4 JTD 210CV. Alfa 159SW 1,9 150CV, Alfa 166 2,4 140CV, była Alfa 156SW 2.4 175CV
    Postów
    44

    Domyślnie

    Panowie przestańcie z tym ASO iczęściami oryginalnymi. W ASO też pracują ludzie jak wszędziekwestia tylko aby mechanik był myślący i miał praktykę, jakmechanik pracował w ASO to tylko w ASO dobrze wymienia rozrząd ajak dorabia albo się zwolnił to już źle robi?? Bez przesady w JTDwymiana rozrządu to banał i trzeba naprawdę się postarać aby tospierdzielić. Największy problem przy wymianie zwłaszcza 2,4 jestbrak miejsca i problem z osłonami
    Co do oryginalnych części proszę mipokazać, podać fabrykę która tylko robi dla fita jak zobaczyciewiększość oryginałów ma znaczki producenta i dodatkowo wybitelogo danej marki czy to Fiat czy inna marka, jak masz znajomego w asoto ci potwierdzi że nie ma co przepłacać za logo tylkoszukać”zamienia” z pierwszego montażu. Jeśli ktoś woli miećopakowanie po napinaczu FIAT anie SKF to jego wybór i jego pieniądzea może spokój sumienia.
    Jeszcze taka ciekawostka wymieniałemrozrząd w alfie 156 2,4 jtd 20V 175KM, i jako jedyną część w ASOkupiłem 7679125 KOŁO ZĘBATE NAPĘDZAJĄCE. Pozłożeniu i odpaleniu podczas „adaptacji” zerwało na nim klin iprzeskoczył pasek rozrządu poleciało 4 dźwigienki popychaczazaworów. Koło zdemontowałem zawiozłem do ASO z reklamacją i Fiatją uznał podobno zdarzają się takie przypadki. Wnioski dowyciągnięcia samemu.
    PSdla tych co dają do złożenia rozrząd a kupują sami częścidowiedzie się czy jak coś się stanie czy uznają wam gwarancję ipokryją ewentualnie koszty remontu bo ja śmiem wątpić, po prostuwypną się że to była wina nie montażu a podzespołów a przecieżklient sam dostarczył części więc dlaczego mają odpowiadać? Itu nie będzie ważne czy były to części oryginalne czy nawet wzłotych opakowaniach.

  3. #13
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2012
    Auto
    Giulia
    Postów
    453

    Domyślnie

    Cytat Napisał twardy Zobacz post
    A jak po 50tkm zerwie Ci się pasek to będziesz się procesował ze znajomym?

    W 156 też jest mega-ciasno, ale w ASO zrobili mi to bez opuszczania silnika.
    Byłem cwańszy i wcześniej ustaliłem cenę na 300zł za robociznę (części moje). Pieczątka w książkę, gwarancja na 120tkm.
    cos mi sie nie wydaje ze aso dało ci gwarancje skoro dostarczyłes czesci z zewnątrz!!
    z tego co wiem to aso udziela gwarancji jezeli wszystko jest zakupione i zrobione u nich
    pięczątke wbijają jak robisz cały przegład a nie usługe ?

  4. #14
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    01 2012
    Auto
    159 2,4
    Postów
    124

    Domyślnie

    Fakt,-brak miejsca jest najwiekszym utrapieniem przy wymianie rozrządu w 159 2,4,-ale powiem Wam ciekawszą rzecz,-wolę zmienić rozrząd niż założyć pasek elastyczny napędu alternatora

  5. #15
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2012
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Croma JTDm 150 Emotion, Doblo 1,6 MJ Emotion
    Postów
    100

    Domyślnie

    Jedna uwaga co do pasków w silnikach JTDM - tylko oryginał FPT lub zamiennik Dayco z teflonową stroną wewnętrzną. Wygląd paska jest bardzo charakterystyczny, jest biały od wewnątrz. Producentem oryginału także jest firma Dayco i nikt inny takich pasków nie robi.

  6. #16
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    Lubartów
    Auto
    Alfa 159SW 2,4 JTD 210CV. Alfa 159SW 1,9 150CV, Alfa 166 2,4 140CV, była Alfa 156SW 2.4 175CV
    Postów
    44

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ricambi Zobacz post
    Jedna uwaga co do pasków w silnikach JTDM - tylko oryginał FPT lub zamiennik Dayco z teflonową stroną wewnętrzną. Wygląd paska jest bardzo charakterystyczny, jest biały od wewnątrz. Producentem oryginału także jest firma Dayco i nikt inny takich pasków nie robi.
    Co nie którzy i tak nie uwierzą i liczą że w ASO kupią pasek wyprodukowany przez Fiata. Kolejna sprawa to przebiegi przy jakich producent podaje wymianę a co niektórzy „fachowcy” tu zalecają i dochodzi do paradoksu że skracają sobie wymianę do połowy właściwego okresu ekspatriacji. Zasada jest prosta czytać instrukcje i stosować się do niej jedynie zalecana jest częstsza wymian jak ktoś dużo jeździ a raczej stoi w korkach w miastach wtedy powinno się przeliczać nie na przejechane km a na motogodziny

  7. #17
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2012
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Croma JTDm 150 Emotion, Doblo 1,6 MJ Emotion
    Postów
    100

    Domyślnie

    Cytat Napisał pchojak Zobacz post
    Co nie którzy i tak nie uwierzą i liczą że w ASO kupią pasek wyprodukowany przez Fiata. Kolejna sprawa to przebiegi przy jakich producent podaje wymianę a co niektórzy „fachowcy” tu zalecają i dochodzi do paradoksu że skracają sobie wymianę do połowy właściwego okresu ekspatriacji. Zasada jest prosta czytać instrukcje i stosować się do niej jedynie zalecana jest częstsza wymian jak ktoś dużo jeździ a raczej stoi w korkach w miastach wtedy powinno się przeliczać nie na przejechane km a na motogodziny
    Dokładnie jak kolega napisał, rozrząd wymienia się dwa razy częściej niż trzeba, natomiast oleju w skrzyniach biegów się nie wymienia, bo producent nie przewidział i potem idą tysiące na naprawy. Najbardziej lubię aukcję na Allegro z oryginalnymi kompletami rozrządów do aut koncernu Fiat, "made by Helmut" - nie chciałem urazić nikogo tym określeniem, po prostu niektórzy sprzedawcy nie mają zielonego pojęcia co Fiat montuje na pierwszy montaż i do jakich silników. Dodam jeszcze, że po zwróceniu uwagi, zawzięcie się spierają i potrafią obrażać za wytknięcie im ewidentnej niewiedzy.

  8. #18
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    Lubartów
    Auto
    Alfa 159SW 2,4 JTD 210CV. Alfa 159SW 1,9 150CV, Alfa 166 2,4 140CV, była Alfa 156SW 2.4 175CV
    Postów
    44

    Domyślnie

    Niestety kolega ma racje ze sprzedającymi robią to bo akurat trafiła się taka praca albo dobry układ z przedstawicielem coś lizną tematu i są wielkimi fachowcami. Ze sprzedawcami części to tak samo jak ci od samochodów ciągną setki WV i jak im się trafi jakaś włoszczyzna co ma skórę i klima-tronik to piszą już FULL WYPAS a tu się okazuję że to wersja podstawowa plus skóra. Co do wymian każdy pamięta o rozrządzi no i z reguły olej z filtrem ale filtr powietrza i paliwa po co? Podczas wymian zobaczcie jak wyglądają wasze filtry i tu może spotkać wasz niespodzianka... Czy tak jak skracacie odstępy wymiany rozrządu to skracacie też odstępy wymian oleju i flitów czy raczej w drugą stronę, bo niby po co tak często olej wymieniać z filtrami …....
    Długowieczność i brak większych kosztów w ekspatriacji silnika nie zależy tylko od wymian rozrządu i oleju ale właśnie jeszcze od innych niuansów, przede wszystkim czystość w układzie zasilania czyli od FILTR POWIETRZA i Filtr Paliwa. Posiadałem 406 2,2HDI jak sprzedawałem miała 290tyś. użytkowałem 156 2,4jtd 175KM jak sprzedawałem miała ponad 245tyś(jak to określają najbardziej awaryjny samochód, ale ja miałem wyjątkowe szczęści ponieważ te awarie mnie omijały to był chyba cud a może prawidłowe użytkowanie). I w żadnym z nich przy tych przebiegach nie musiałem nic więcej robić żadnych wtrysków i turbin. Co prawda aut sam sprowadzałem były one po leasingowe z pełną dokumentacją serwisową, nie miały żadnych korekt licznika jak większość po naszych drogach. Dlatego śmiać mi się che jak ktoś psioczy na silniki i mówi że przy 180-200tyś robił już wtryski i wiele innych rzeczy..
    W ASO części nie kupuję i nie serwisuję też tam aut

  9. #19
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2013
    Mieszka w
    SŁOPNICE
    Auto
    Giulia 2.0 280KM Q4 TI Veloce - była Alfa Romeo 159 2.4 JTDm 200KM EGR i DPF off
    Postów
    1,083

    Domyślnie

    Witam serdecznie
    Potrzebuje pilnie informacji jak samemu ustawić ten rozrząd w Alfie Romeo 159 2.4 JTDm 200KM. Nie mam blokad. Możecie mi pomóc w tym temacie??? Przesłać schemat???
    Proszę ewentualnie o wskazania jak i co ma e-maila lub proszę zadzwonić na numer 510738832 to ja oddzwonię.
    Pozdrawiam

  10. #20
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

    Domyślnie

    Cytat Napisał ta-mara Zobacz post
    co?? u nas w słupsku to kosztuje w granicach 1500-2000 zł
    Odezwij się na PW to otrzymasz niezbędne informacje pozwalające na oszczędności.

Podobne wątki

  1. Dlaczego trzeba wymieniać pompę wody zawsze razem z rozrządem.
    Utworzone przez Pablo. w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 21-06-2012, 07:44
  2. Wymieniać rozrząd?
    Utworzone przez xshopper w dziale 147
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 29-08-2011, 13:41
  3. Co ile wymieniać rozrząd w 3.0 v6
    Utworzone przez Maciek84 w dziale 166
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 29-05-2011, 13:19
  4. [159] Czy w Q-Tronic'u z 2006 trzeba wymieniać filtr i olej? Przy jakim przebiegu?
    Utworzone przez warsztatpusz w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 14-08-2010, 11:07
  5. [159] Czy w JTS trzeba wymieniać rozrząd? Co ile?
    Utworzone przez yapyko w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 19-07-2010, 21:22

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory