Strona 9 z 10 PierwszyPierwszy 12345678910 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 81 do 90 z 93

Temat: 2.4 JTDm - czy trzeba wyjmować silnik, żeby wymienić rozrząd? Co ile go wymieniać?

  1. #81
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2020
    Auto
    159 2.4 jtdm 200km
    Postów
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ziomus Zobacz post
    Witam wszystkich mam problem z rozrządem zakupiłem zestaw niby orginal ale pasek jest bez teflonu firma Mopar czy to pochodzi ten pasek ? Czy bez wzmocnienia teflonowego nie zakładać rozrząd już ściągnięty. Sprzedawca zapewniał że to orginalne części. Pozdrawiam
    Założyłem bez teflonu, po czym zmieniłem na teflonowy.

    Powod taki ze na zwykłym pasku auto zaczęło mieć problemy ze synchronizacja czujników, a mianowicie że zwykłego paska sypaly się "trociny" a dokładniej pył który zanieczyscil czujnik walka rozrządu i gaasl mi po zapaleniu. Odpalić mogłem tylko dodając gazu.
    No i różne miałem myśli (każdy miał inne pomysły adaptacje inni że elektryka itp itd) co może być przyczyną

    Wg mnie jeżeli fabryka dała teflonowy to załóż teflonowy.
    Tym bardziej jeżeli są czujniki na rozrzadzie

  2. #82
    Użytkownik Rowerzysta Avatar megalanca
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Mikołów
    Auto
    Alfa romeo 159 2,4 TI SW,1,9 16V TI,1,9 8V
    Postów
    353

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcin.leszek Zobacz post
    Założyłem bez teflonu, po czym zmieniłem na teflonowy.

    Powod taki ze na zwykłym pasku auto zaczęło mieć problemy ze synchronizacja czujników, a mianowicie że zwykłego paska sypaly się "trociny" a dokładniej pył który zanieczyscil czujnik walka rozrządu i gaasl mi po zapaleniu. Odpalić mogłem tylko dodając gazu.
    No i różne miałem myśli (każdy miał inne pomysły adaptacje inni że elektryka itp itd) co może być przyczyną

    Wg mnie jeżeli fabryka dała teflonowy to załóż teflonowy.
    Tym bardziej jeżeli są czujniki na rozrzadzie
    Lepiej sprawdź czy nie masz ściętego klina na dolnym kole rozrządu zamiast szukać przyczyny w pasku.

  3. #83
    Użytkownik Świeżak Avatar Drimacus
    Dołączył
    10 2015
    Mieszka w
    Małopolskie
    Auto
    Brera 2.4
    Postów
    171

    Domyślnie

    Witam, jako że cena była dobra zakupiłem we Włoskim ASO Kompletny rozrząd do Brery 2.4 JTDM. Martwi mnie parę rzeczy. Pasek różni się od tego, który kiedyś już parę razy był wymieniany, mianowicie nie ma białej warstwy teflonowej druga sprawa sprzedawca polecił mi niby jakąś lepszą pompę wody, twierdzi że jest wzmocniona (rinforzata). Zdziwiłem się jak mi przyniósł pudełko z magazynu, a na nim jest naklejka opla. WTF?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20221104_102750.jpg
Wyświetleń:	4
Rozmiar:	146.1 KB
ID:	285327 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20221104_103041.jpg
Wyświetleń:	5
Rozmiar:	102.1 KB
ID:	285328 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20221104_103103.jpg
Wyświetleń:	3
Rozmiar:	206.5 KB
ID:	285329

  4. #84
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Klonek
    Dołączył
    08 2015
    Auto
    159 2.0 JTDm
    Postów
    877

    Domyślnie

    Cytat Napisał Drimacus Zobacz post
    druga sprawa sprzedawca polecił mi niby jakąś lepszą pompę wody, twierdzi że jest wzmocniona (rinforzata). Zdziwiłem się jak mi przyniósł pudełko z magazynu, a na nim jest naklejka opla. WTF?
    Numer części jest chyba ten sam u Opla. Pod naklejką Opla masz drugą od Alfy.
    https://www.der-ersatzteile-profi.de...asserpumpe.jpg
    https://www.porza.co.uk/core_data/mo...69148-fiat.jpg

    Zresztą na pompie masz grawery FPT i logo, więc wygląda na ORI.

  5. #85
    Użytkownik Świeżak Avatar Drimacus
    Dołączył
    10 2015
    Mieszka w
    Małopolskie
    Auto
    Brera 2.4
    Postów
    171

    Domyślnie

    Pasek do kosza, wysłałem mechaniorowi zdjęcia mówi że data produkcji 2010. 12-letni pasek z magazynu to może skończyć się źle. Nie wiedziałem że takie rzeczy mają termin ważności / przydatności.

  6. #86
    Użytkownik Rowerzysta Avatar majkelmu
    Dołączył
    04 2013
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    była alfa romeo 145 1,6 TS '00, jest Alfa Romeo 159 SW 2.0JTDm
    Postów
    487

    Domyślnie

    Stąd pewnie atrakcyjna cena. Guma się starzeje dlatego w instrukcji obsługi jest zapis, że niezależnie od przebiegu pasek rozrządu musi być wymieniony max co 5 lat. Prezerwatywy też mają datę przydatności;⁠)

    Wysłane z mojego Mi Note 10 Lite przy użyciu Tapatalka

  7. #87
    Użytkownik Świeżak Avatar Drimacus
    Dołączył
    10 2015
    Mieszka w
    Małopolskie
    Auto
    Brera 2.4
    Postów
    171

    Domyślnie

    85 euro za cały komplet zapłaciłem (pasek, dwie rolki, napinacz i pompa) Nawet jak wyrzucę ten pasek, to i tak dobra cena jak za oryginał. Jutro podjadę i zapytam może wymienią mi na nowszy.

  8. #88
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    11 2010
    Auto
    była 156 1,8TS, jest 159 2,4 200 KM
    Postów
    350

    Domyślnie

    A jak daleko jesteś z tą głowicą?
    I napisz jakie miałeś objawy.

  9. #89
    Użytkownik Świeżak Avatar Drimacus
    Dołączył
    10 2015
    Mieszka w
    Małopolskie
    Auto
    Brera 2.4
    Postów
    171

    Domyślnie

    [MENTION=12672]jadzia[/MENTION] Na razie kompletuje niektóre części oryginalne, które mogę kupić tutaj we Włoszech taniej niż w Polsce. Auto jedzie w następnym tygodniu do Polski i wtedy tez mój mechanior zajmie się nim i oceni stan głowicy. Objawy były takie, że jak robiłem trasę 1400km na 800km zagrzał się płyn do 130 i wyskoczył komunikat żeby zjechać i wyłączyć silnik. Tak też zrobiłem od razu. Odczekałem 10 min wsadziłem klucz do stacyjki, wentylator chłodnicy pochodził na 2 biegu około 10 min potem na 1 około 5 min. Obejrzałem dokładnie silnik i spód auta nie widzę nigdzie wycieków, ale był ubytek płynu chłodniczego w zbiorniczku około 0,5l to go uzupełniłem. Przed podróżą kontrolowałem stan płynów i wszystkie były ok. Potem dojechałem 600km do domu bardzo delikatnie, ale w paru momentach wskazówka skakała do 100-110 stopni jak dawałem mocniej gazu. Potem standard na 2 dzień kupiłem nowy korek do zbiorniczka i jeździłem trochę krótkie dystanse 20-30km parę razy. Kupiłem też tester na obecność co2 w układzie i wynik wyszedł pozytywny więc sprawa już była jasna ale żeby się upewnić w 100% ze to nie Chłodniczka egr lub jakaś awaria układu chłodzenia oddałem auto do ASO na diagnozę. Mechanik nie miał dobrych wieści a diagnoza była dość szybka. Co ciekawe auto nie kopciło, ale po krótkich jazdach zauważyłem, że zaczął bulgotać płyn w zbiorniczku wyrównawczym.
    Ostatnio edytowane przez Drimacus ; 04-11-2022 o 18:05

  10. #90
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    11 2010
    Auto
    była 156 1,8TS, jest 159 2,4 200 KM
    Postów
    350

    Domyślnie

    Może to tylko uszczelka. Mechanik zdejmował głowicę? U mnie też płyn wariował, ale wymiana korka załatwiła sprawę.

    BTW, co robisz w Italii? Moja Funia jest stamtąd. Z Bolonii. Gada do mnie po włosku kobiecym głosem i nie zmieniam języka, bo to jest zajebiste. Nawet ustawiam sobie nawigację do domu, żeby jej słuchać

Podobne wątki

  1. Dlaczego trzeba wymieniać pompę wody zawsze razem z rozrządem.
    Utworzone przez Pablo. w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 21-06-2012, 07:44
  2. Wymieniać rozrząd?
    Utworzone przez xshopper w dziale 147
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 29-08-2011, 13:41
  3. Co ile wymieniać rozrząd w 3.0 v6
    Utworzone przez Maciek84 w dziale 166
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 29-05-2011, 13:19
  4. [159] Czy w Q-Tronic'u z 2006 trzeba wymieniać filtr i olej? Przy jakim przebiegu?
    Utworzone przez warsztatpusz w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 14-08-2010, 11:07
  5. [159] Czy w JTS trzeba wymieniać rozrząd? Co ile?
    Utworzone przez yapyko w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 19-07-2010, 21:22

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory