Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 45

Temat: Ile palą Wasze 2.4 JTDm Q-Tronic z napędem FWD?

  1. #11
    Użytkownik Znawca Avatar rafter
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Pruszków
    Auto
    BMW 540i xDrive G30
    Postów
    1,602

    Domyślnie

    Cytat Napisał Qki Zobacz post
    To są 159 z dieslami 2.4 JTD i napędem na 4 łapy?? Może mi ktoś podać przykład takiego na jakiejś aukcji? Interesował by mnie sedan tylko..
    Albo ten Sportwagon z Tarnowa
    http://otomoto.pl/alfa-romeo-159-q4-C10702135.html
    AR 156 1.8 TS ( 2001-2006)
    AR 159 1.9 JTDM 16V ( 2006-2009)
    AUDI A5 2.0 TFSI MTM (2009 -2014)
    BMW 528i F10 ( 2014 - 2019 )
    BMW 540i G30 ( 2019 -

    Lewostronnym powolno jeźdźcom mówimy kategorycznie NIE !!!

  2. #12
    ViP Maniak resoraków Avatar Mariusz AutoDS
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Mińsk Maz.
    Auto
    147 1.9 , 159 SW 2.4, Fiat x1/9
    Postów
    884

    Domyślnie

    Moje 2,4 JTDm w manualu pali srednio 10l/100km.. Latam ogólnie dość mocno dynamicznie.. nie po to kupowałem auto w mocnej wersji silnikowej, żeby teraz szczypać się, by jak najmniej spalić paliwa..

    Tak przy okazji to stwierdzam, że wskaznik sredniego spalania dość dokładnie je wylicza.. przynajmniej u mnie komputer pokazał wyzsze spalanie o jedynie 0,3l/100km niż rzeczywiste.. gdzie w mojej drugiej Alfie 156 1,9 JTD 16V po lifcie przekłamania potrafią dochodzic do 2l/100km na minus.. hehe..
    pozdrawiam, Mariusz / AutoDS Team Poland / Alfa 147 1,9 JTD GTA-look, Alfa 159 SW 2,4 JTDm, Fiat X1/9

  3. #13
    Użytkownik Świeżak Avatar warsztatpusz
    Dołączył
    07 2010
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    159 Ti SW 2.4 JTDm
    Postów
    115

    Domyślnie

    [QUOTE=Mariusz AutoDS;372785]Moje 2,4 JTDm w manualu pali srednio 10l/100km.. Latam ogólnie dość mocno dynamicznie.. nie po to kupowałem auto w mocnej wersji silnikowej, żeby teraz szczypać się, by jak najmniej spalić paliwa..


    Ogólnie to tez jestem tego zdania ze jak juz sie kupuje mocne auto to trzeba sie liczyc z wiekszym spalaniem.
    Chciałem tylko usłyszec opinie innych uzytkownikow bo niektorzy twierdza ze te 2.4 pala srednio 8l i myslałem ze moze z moim jest cos nie tak. Ale teraz juz jestem spokojny ze z moja bella wszystko OK

  4. #14
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar spike
    Dołączył
    04 2007
    Mieszka w
    Gdynia/Fjellsa
    Auto
    159SW 2.0 jtdM
    Postów
    238

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mariusz AutoDS Zobacz post
    Moje 2,4 JTDm w manualu pali srednio 10l/100km.. Latam ogólnie dość mocno dynamicznie.. nie po to kupowałem auto w mocnej wersji silnikowej, żeby teraz szczypać się, by jak najmniej spalić paliwa..
    Zgadzam się ze wszystkim ,również spalanie identyczne..

  5. #15
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Wawa
    Auto
    Różne Alfy... i nie tylko :)
    Postów
    122

    Domyślnie

    Witaj,

    powiem szczerze, że Twoje wyniki nie odchodzą od normy zupełnie. Ja można powiedzieć, że w tym temacie doświadczony jestem, bo miałem i 200 konną ośkę, jak i 210 (w tej chwili po modzie jeszcze nie wiem na ile) Q4, obydwa SW i obydwa w manualu. I powiem tak - ta 200 konna paliła mi w mieście 11,5-12,5 (w Wawie wiadomo jak się jeździ, albo równie często stoi...), przy czym zaznaczam, że jeżdżę lekko mówiąc dynamicznie W trasie też nie schodziła mi poniżej 8 jeśli dobrze pamiętam. Jeśli chodzi zaś o Q4 to w trasie najmniej co wychodzi to 9 przy czym jazda raczej bardzo równym tempem (na ile się da) w granicach 140-160 km/h, z kolei w mieście raczej około 13-14 mi pali, przynajmniej na tą chwilę. Będzie jeszcze strojona, zobaczymy więc co będzie dalej, ale wątpię, żeby to się jakoś zmieniło...

    superglide skąd jesteś? chętnie zobaczyłbym Twoje autko może masz gdzieś jakieś fotki? ja właśnie taką wersję chciałem, ale nie było, więc teraz robię "coś ponad" Ti a co do spalania, to z tym 8,5 przy "nie żałowaniu gazu" to szczerze mówiąc nie chce mi się wierzyć... Chyba, że w trasie i to naprawdę prędkości pomiędzy 90 a 120. Jeśli jest inaczej i zobaczę to na własne oczy, to znaczy, że moja jest "zepsuta"

    Co do Ti to jak już zostało powiedziane, jest to tylko wersja wyposażenia, nie ma wpływu na soft i moc. Różnice w 200 i 210km są wbrew pozorom spore (inne turbo, inne wtryski), ale dotyczą i wynikają tylko z osprzetu silnika. Podobno rzeczywiście pali mniej (tego nie potwierdzam), zbiera się lepiej/niżej (potwierdzam nawet bardzo) i moim osobistym zdaniem jest cichsza (nie słychać tak mocno pracy wtrysków właśnie, więc nie terkcze) i ogólnie lepiej ogólnie ale to takie moje luźne odczucia, trochę o/t.
    Pozdrawiam Camil

  6. #16
    Użytkownik Świeżak Avatar warsztatpusz
    Dołączył
    07 2010
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    159 Ti SW 2.4 JTDm
    Postów
    115

    Domyślnie

    [QUOTE=camil;375318]Witaj,
    superglide skąd jesteś? chętnie zobaczyłbym Twoje autko może masz gdzieś jakieś fotki? ja właśnie taką wersję chciałem, ale nie było, więc teraz robię "coś ponad" Ti

    witaj tez chciałem ti ale nie znalazłem nic ciekawego i kupiłem zwykła w dobrym wypasie i teraz upodabniam ja do TI.
    Zmieniłem juz koła na 19 (nawet nie jest taki twardy)
    zamówiłem juz tez nakładki na lusterka.
    Chce tez załozyc jakies progi tylko nie wiem czy oryginały czy cos z zamiennikow.
    Co do softa tez juz sie pytalem w 44tuning i mozer sie skusze.
    A ty co palnujesz w kierunku TI

  7. #17
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Wawa
    Auto
    Różne Alfy... i nie tylko :)
    Postów
    122

    Domyślnie

    Cytat Napisał warsztatpusz Zobacz post
    A ty co palnujesz w kierunku TI
    Ja zacząłem trochę od innej strony... szczegółowo opiszę wszystko przy innej okazji, bo zmian jest bardzo dużo, projekt dość skomplikowany W każdym razie podstawowa, to zmiana wnętrza na wnętrze Ti, na tym najbardziej mi zależało i się udało.

    Felg od Ti nie chciałem, bo kupiłem 20" Noviteca i też powiem, że nie są jakoś masakrycznie twarde, natomiast niewątpliwym ich minusem jest wrażliwość całych kół na nasze cholerne dziury... już udało mi się uszkodzić 2 opony, a wszystkie cztery felgi nadają się do prostowania. Dlatego zastanawiam się, czy właśnie nie przejść na 19ki od Ti, zobaczymy...

    Nakładki na lusterka w moim przypadku odpadają (nie pasują do koloru auta), nad progami się zastanawiam... sam nie wiem czy mi się podobają czy nie

    to co jeszcze mam z Ti, to sprężyny w zawieszeniu - obniżyły auto o jakieś 2 może 3 cm. Ale teraz będę też musiał zainwestować w amortyzatory, ale tu już raczej pójdę w jakieś regulowane, nie w te z Ti (brak regulacji)
    Pozdrawiam Camil

  8. #18
    Użytkownik Świeżak Avatar warsztatpusz
    Dołączył
    07 2010
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    159 Ti SW 2.4 JTDm
    Postów
    115

    Domyślnie

    Jak bedziesz mial chwilke to wstaw jakies zdjecia.
    A tak poza tym to gdzie znalazles wnetrze z TI, jest roznica w wysokosci fotela kierowcy?? bo w seryjnym mi jest troche za wysoko

  9. #19
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Wawa
    Auto
    Różne Alfy... i nie tylko :)
    Postów
    122

    Domyślnie

    Cytat Napisał warsztatpusz Zobacz post
    Jak bedziesz mial chwilke to wstaw jakies zdjecia.
    A tak poza tym to gdzie znalazles wnetrze z TI, jest roznica w wysokosci fotela kierowcy?? bo w seryjnym mi jest troche za wysoko
    zdjęcia wstawię jak już będę miał autko w 100% gotowe, wtedy wstawię całe info o tym co, jak i dlaczego

    co do różnicy w wysokości fotela, ja nie odczułem żadnej... to co jest na pewno, to inne wyprofilowanie kanapy tylnej, ale jak na mój gust przednie fotele nie różnią się niczym
    Pozdrawiam Camil

  10. #20
    superglide
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał camil Zobacz post
    ale jak na mój gust przednie fotele nie różnią się niczym
    przednie fotele w ti są inne niż seryjne w 159, są inaczej, bardziej wyprofilowane i mają regulację długości siedziska. Boczki są większe, bo na pewno trudniej się wsiada. Co do wysokości, nie wiem.

Podobne wątki

  1. [GTV] Ile palą wasze TS ?
    Utworzone przez bartesiak1 w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 52
    Ostatni post / autor: 24-02-2015, 01:06
  2. Ile wam palą wasze 156 jtd? :d
    Utworzone przez PPlawski w dziale 156
    Odpowiedzi: 70
    Ostatni post / autor: 02-12-2012, 10:58
  3. Jak palą wasze diesle w mrozy?
    Utworzone przez pabloss w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 181
    Ostatni post / autor: 14-02-2012, 08:51
  4. [GTV] Ile palą Wasze 2.0 V6 TB? Spaliny brudzą zderzak po przejechaniu 20 km
    Utworzone przez drvitek w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 36
    Ostatni post / autor: 15-11-2010, 15:27
  5. [159] Ile Wam palą Wasze 159?
    Utworzone przez pr0k0p w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 15-02-2009, 16:58

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory