Strona 14 z 18 PierwszyPierwszy ... 456789101112131415161718 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 131 do 140 z 172

Temat: Domykanie szyb z kluczyka. Blokady dywaników

  1. #131
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,550

    Domyślnie

    Cytat Napisał dragon65 Zobacz post
    Oczywiście, że możesz to zrobić, ale w sytuacji, w której nie ma tych czujników, jest to zwyczajnie niebezpieczne, bo możesz tę funkcję aktywować przez przypadek, np. trzymając pilota w kieszeni - mnie się to, niestety zdarzyło kilkukrotnie, no ale w moim przypadku, zabezpieczeniem są te czujniki, które działają tak, jak powinny.
    5 lat mam 159 z fabrycznym domykaniem szyb i ani razu mi się nie zdarzyło przypadkowo przytrzymać długo przycisku, nawet w kieszeni. Z raz czy dwa bagażnik co najwyżej przypadkowo otworzyłem.
    Czy niebezpieczne? To już każdy niech sobie sam oceni, w moim przypadku niebezpieczeństwo wynosiłoby 0, bo nie wiem komu miałbym coś przyciąć tą szybą

  2. #132
    ZBANOWANY Świeżak
    Dołączył
    09 2017
    Auto
    Alfa
    Postów
    247

    Domyślnie

    [MENTION=25058]FXX[/MENTION], rozważamy temat na poziomie ogólnym, a nie wyłącznie Twojego przypadku - przynajmniej, ja to tak zrozumiałem, dlatego piszę o potencjalnych zagrożniach takiego rozwiązania.

    Cytat Napisał FXX Zobacz post
    5 lat mam 159 z fabrycznym domykaniem szyb i ani razu mi się nie zdarzyło przypadkowo przytrzymać długo przycisku, nawet w kieszeni.
    A, skąd możesz mieć taką pewność?

  3. #133
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,550

    Domyślnie

    Cytat Napisał dragon65 Zobacz post
    [MENTION=25058]FXX[/MENTION], rozważamy temat na poziomie ogólnym, a nie wyłącznie Twojego przypadku - przynajmniej, ja to tak zrozumiałem, dlatego piszę o potencjalnych zagrożniach takiego rozwiązania.

    A, skąd możesz mieć taką pewność?
    Stąd, że ani razu nie zastałem samochodu z szybami otwartymi/uchylonymi bądź zamkniętymi/częściowo podniesionymi
    A nigdy nie zostawiam szyb otwartych w "do połowy".

    A co do potencjalnych zagrożeń - niech każdy sobie sam oceni, przez pryzmat tego jak używa samochodu i domykania szyb, i czy będzie to stanowiło jakiekolwiek niebezpieczeństwo.
    Wersja ogólna tutaj nie ma zastosowania.
    Ostatnio edytowane przez FXX ; 03-08-2020 o 12:27

  4. #134
    ZBANOWANY Świeżak
    Dołączył
    09 2017
    Auto
    Alfa
    Postów
    247

    Domyślnie

    A, nie bierzesz pod uwagę takiej możliwości, że najpierw je przypadkowo otworzyłeś, a następnie, równie przypadkowo domknąłeś? - nadal rozmawiamy o zagrożeniu potencjalnym.

  5. #135
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar marqo
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Grodzisk Maz.
    Auto
    AR 159 SW 1.9JTDM Q-Tronic 08'2007
    Postów
    640

    Domyślnie

    Funkcja domykania została wyłączona juz dla aut z czerwca 2007, tak wiec chwilę przed wprowadzeniem lifta. Wówczas uszczelki z zabezpieczeniem są we wszystkich drzwiach prócz drzwi kierowcy. Wtyczka w drzwiach kierowcy jest, założenie uszczelki z czujnikiem nie aktywuje funkcji domykania, wiec pewnie wycięto ją w BC.
    Pozdrawiam




  6. #136
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,550

    Domyślnie

    Cytat Napisał dragon65 Zobacz post
    A, nie bierzesz pod uwagę takiej możliwości, że najpierw je przypadkowo otworzyłeś, a następnie, równie przypadkowo domknąłeś? - nadal rozmawiamy o zagrożeniu potencjalnym.
    Nie, nie biorę takiej ewentualności pod uwagę, bo to by oznaczało 2-krotny sygnał alarmu, którego nie da się nie słyszeć

  7. #137
    ZBANOWANY Świeżak
    Dołączył
    09 2017
    Auto
    Alfa
    Postów
    247

    Domyślnie

    Pewnie jest to w jakichś wcześniejszych wpisach, ale taką decyzję na producentach samochodów, wymogła unijna dyrektywa.

    Cytat Napisał FXX Zobacz post
    Nie, nie biorę takiej ewentualności pod uwagę, bo to by oznaczało 2-krotny sygnał alarmu, którego nie da się nie słyszeć
    A, sprawdzałeś z jakiej odległości działa Ci pilot, bo w moim przypadku jest to na pewno, ponad 100 metrów, a już na pewno, 4 -5 piętro, a więc nawet jeśli masz alarm z sygnalizacją uzbrojenia/rozbrojenia, to wcale nie musiałeś tego usłyszeć.

  8. #138
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar marqo
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Grodzisk Maz.
    Auto
    AR 159 SW 1.9JTDM Q-Tronic 08'2007
    Postów
    640

    Domyślnie

    Nie było żadnej unijnej dyrektywy. Domykanie z kluczyka jest w autach innych marek dużo młodszych niż nasze 159
    Pozdrawiam




  9. #139
    ZBANOWANY Świeżak
    Dołączył
    09 2017
    Auto
    Alfa
    Postów
    247

    Domyślnie

    Poza tym, nadal rozmawiamy nie o tym, czy to się stanie, tylko czy stać się może, chociażby przy okazji zbiegów wielu okoliczności - masz kluczyki w tylnej kieszeni i na nich siadasz, albo ktoś bierze je i zaczyna, bez Twojej wiedzy, się nimi bawić, przyciskając przyciski.

  10. #140
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2018
    Mieszka w
    Cieszyn
    Auto
    Alfa 159 1.9 Jtdm
    Postów
    159

    Domyślnie

    Dokładnie tak kolega ma Mondeo z 2008 i ma domykanie szyb z kluczyka. Więc najprawdopodobniej to są po prostu oszczędności alfy

    Wysłane z mojego moto g(6) przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. [159] Domykanie szyb
    Utworzone przez cinek2006 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 03-07-2016, 10:27
  2. [159] Domykanie szyb z kluczyka PROBLEM
    Utworzone przez Maniak92 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 15-08-2015, 06:38
  3. Domykanie Szyb z kluczyka - kto potrafi to zrobić?
    Utworzone przez misiek_tarnow w dziale Małopolskie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 13-08-2015, 11:41
  4. Domykanie szyb z kluczyka w AR 156
    Utworzone przez damian2709 w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 15-03-2012, 06:50
  5. domykanie szyb w 166
    Utworzone przez BIDON w dziale 166
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 12-06-2008, 08:30

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory