Strona 17 z 18 PierwszyPierwszy ... 789101112131415161718 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 161 do 170 z 172

Temat: Domykanie szyb z kluczyka. Blokady dywaników

  1. #161
    ZBANOWANY Świeżak
    Dołączył
    09 2017
    Auto
    Alfa
    Postów
    247

    Domyślnie

    Cytat Napisał FXX Zobacz post
    jeśli doszłoby do wypadku to w jaki sposób ktokolwiek udowodniłby, że szyba podniosła się w wyniku użycia pilota?
    Jaką metodą byś to zbadał i udowodnił?
    Ta metoda, nazywa się dedukcja

    Cytat Napisał FXX Zobacz post
    A przy okazji wyjaśnij jak owy złodziej miałby próbować zamknąć te okna?
    Nie pisałem, że miałby to zrobić, tylko, że mógłby się tak tłumaczyć, żeby uniknąć odpowiedzialności za próbę kradzieży, taka subtelna różnica

  2. #162
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,550

    Domyślnie

    Cytat Napisał dragon65 Zobacz post
    Ta metoda, nazywa się dedukcja
    Ojjj jeśli taką dedukcją chciałbyś podeprzeć akt oskarżenia to dopiero byłyby spazmy śmiechu w prokuraturze

    Cytat Napisał dragon65 Zobacz post
    Nie pisałem, że miałby to zrobić, tylko, że mógłby się tak tłumaczyć, żeby uniknąć odpowiedzialności za próbę kradzieży, taka subtelna różnica
    Owszem, mógłby, tylko oczywistymi byłyby dalsze pytania - w jaki sposób chciał to zrobić? Więc w jaki sposób chciał to zrobić?

  3. #163
    Annatar
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał dragon65 Zobacz post
    Ta metoda, nazywa się dedukcja
    Nie utrwalajmy naprawdę podstawowych i elementarnych błędów. Chodzi o indukcję, a nie dedukcję.

    PS. Dla lepszego zobrazowania: Sherlock Holmes stosuję metodę indukcji, a nie dedukcji.

  4. #164
    ZBANOWANY Świeżak
    Dołączył
    09 2017
    Auto
    Alfa
    Postów
    247

    Domyślnie

    Cytat Napisał Annatar Zobacz post
    Chodzi o indukcję, a nie dedukcję.
    Cyt.:
    "METODA INDUKCJI - polega na wysnuwaniu wniosków ogólnych z wielu spostrzeżeń szczegółowych.Jest to metoda poznawcza nauk doświadczalnych.

    METODA DEDUKCJI - polega na wnioskowaniu od ogółu do szczegółu. Najpierw na podstawie znanych faktów formułuje się hipotezy, a następnie sprawdza ich zgodność z rzeczywistością. Hipotezy możemy też wyprowadzać z przesłanek ogólnych, kierując się logiką powiązań między pewnymi zjawiskami, następnie zaś sprawdzamy, czy fakty potwierdzają hipotezy. Podstawą badań dedukcyjnych jest więc indukcyjna znajomość rzeczywistości."

    Cytat Napisał FXX Zobacz post
    Ojjj jeśli taką dedukcją chciałbyś podeprzeć akt oskarżenia to dopiero byłyby spazmy śmiechu w prokuraturze
    Nawet mniej udokumentowane akty oskarżenia, stawia prokuratura - vide, procesy poszlakowe.

    Cytat Napisał FXX Zobacz post
    w jaki sposób chciał to zrobić? Więc w jaki sposób chciał to zrobić?
    A, jakie to ma znaczenie - w prawie, nazywa się to "linia obrony", a więc najpierw ustalmy, czego miałoby dotyczyć postępowanie, próby kradzieży, czy paragrafów, o których pisałem.

    Nawet gdyby tego kogoś skazano by za próbę kradzieży, to nie ma to nic wspólnego, z paragrafami, które przywołałem - to są dwa różne postępowania karne.

  5. #165
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,550

    Domyślnie

    Cytat Napisał dragon65 Zobacz post
    Nawet mniej udokumentowane akty oskarżenia, stawia prokuratura - vide, procesy poszlakowe.
    Ale Ty tu nawet poszlak nie masz Chyba, że takową będzie brak urządzenia przeciwzgnieceniowego w samochodzie, który nigdy ich nie miał
    To chyba jednak nie wystarczy, żeby udowodnić, że szyba została podniesiona poprzez sygnał z pilota...

    Cytat Napisał dragon65 Zobacz post
    A, jakie to ma znaczenie - w prawie, nazywa się to "linia obrony", a więc najpierw ustalmy, czego miałoby dotyczyć postępowanie, próby kradzieży, czy paragrafów, o których pisałem.

    Nawet gdyby tego kogoś skazano by za próbę kradzieży, to nie ma to nic wspólnego, z paragrafami, które przywołałem - to są dwa różne postępowania karne.
    Oczywiście, że ma i to dość istotne znaczenie. Dlatego proszę wytłumacz, w jaki sposób chciałby to zrobić.
    I postępowanie za próbę kradzieży mnie tu nie interesuje.

  6. #166
    Annatar
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał dragon65 Zobacz post
    Cyt.:
    "METODA INDUKCJI - polega na wysnuwaniu wniosków ogólnych z wielu spostrzeżeń szczegółowych.Jest to metoda poznawcza nauk doświadczalnych.

    METODA DEDUKCJI - polega na wnioskowaniu od ogółu do szczegółu. Najpierw na podstawie znanych faktów formułuje się hipotezy, a następnie sprawdza ich zgodność z rzeczywistością. Hipotezy możemy też wyprowadzać z przesłanek ogólnych, kierując się logiką powiązań między pewnymi zjawiskami, następnie zaś sprawdzamy, czy fakty potwierdzają hipotezy. Podstawą badań dedukcyjnych jest więc indukcyjna znajomość rzeczywistości."
    Zamiast wklepywać w wyszukiwarkę parę słów i ambitnie, ale bezrozumnie używać "kopiuj" i "wklej", polecam na start lekturę: https://lubimyczytac.pl/ksiazka/1016...o-zwiemy-nauka, gdzie autor rozkłada oba pojęcia na czynniki pierwsze.

  7. #167
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2018
    Mieszka w
    Cieszyn
    Auto
    Alfa 159 1.9 Jtdm
    Postów
    159

    Domyślnie

    W Stanach nikt by nie pytał o to co stało się ze złodziejem ma twoim prywatnym terenie. Po prostu komuś kto naruszył Twój teren prywatny należy się kulka :-)

    Wysłane z mojego moto g(6) przy użyciu Tapatalka

  8. #168
    Użytkownik Fachowiec Avatar Cubus00
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Międzychód
    Auto
    byla Alfa Romeo 156 2.0 TS 1999 jest 159 2,4
    Postów
    2,573

    Domyślnie

    pytasz o montaz urzadenia czy potrzebujesz poxzwolenia na bron , znów ze zwyklego tematu robi sie wojenka

  9. #169
    ZBANOWANY Świeżak
    Dołączył
    09 2017
    Auto
    Alfa
    Postów
    247

    Domyślnie

    Cytat Napisał FXX Zobacz post
    Ale Ty tu nawet poszlak nie masz
    Jak ja widzę proces dedukcji w tym przypadku?
    1. Dlaczego, ten ktoś, miał możliwość wsadzić głowę do środka?
    2. Dlaczego wszystkie szyby były otwarte? - bo przecież jeśli ofiara przeżyje, to powie, że otwarte były wszystkie.
    2. Dlaczego w tym czasie wszystkie szyby się pozamykały? - bo przecież będzie widać, że pozostałe trzy są zamknięte.
    3. Dlaczego nie zadziałał, wymagany w takich sytuacjach, system zabezpieczający przez przygnieceniem?


    Cytat Napisał Annatar Zobacz post
    Zamiast wklepywać w wyszukiwarkę parę słów i ambitnie, ale bezrozumnie używać "kopiuj" i "wklej", polecam na start lekturę: https://lubimyczytac.pl/ksiazka/1016...o-zwiemy-nauka, gdzie autor rozkłada oba pojęcia na czynniki pierwsze.
    Na czym polega różnica między "kopiuj" i "wklej", a podawaniem linka z jakimiś opiniami, bo to co tam jest, to jest opinia, ja posłużyłem się definicjami tych pojęć.

    Cytat Napisał bratmat Zobacz post
    W Stanach nikt by nie pytał o to co stało się ze złodziejem ma twoim prywatnym terenie.
    Po pierwsze, samochód to nie jest "Twój teren", bo jak mniemam wychodzisz od zasady "my home is my castle" - a, więc jak z tego wywiedziesz, że samochód jest Twoim domem i stoi na Twojej ziemi, skoro na niej nie stoi?

  10. #170
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar piotraskvw
    Dołączył
    01 2019
    Auto
    147 1.6 TS 105KM + była 159 2.0 JTDm 170KM, jest rodzinny autobus
    Postów
    583

    Domyślnie

    Ludki, mam pytanie, czy ktoś wie jaka jest rezystancja uszczelki przed FL?
    Chciałbym spróbować emulować działanie uszczelki, przed ewentualnym zakupem uszczelki.
    Kiedyś o to pytałem ale za chiny ludowe nie mogę odnaleźć tego posta.

Podobne wątki

  1. [159] Domykanie szyb
    Utworzone przez cinek2006 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 03-07-2016, 10:27
  2. [159] Domykanie szyb z kluczyka PROBLEM
    Utworzone przez Maniak92 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 15-08-2015, 06:38
  3. Domykanie Szyb z kluczyka - kto potrafi to zrobić?
    Utworzone przez misiek_tarnow w dziale Małopolskie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 13-08-2015, 11:41
  4. Domykanie szyb z kluczyka w AR 156
    Utworzone przez damian2709 w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 15-03-2012, 06:50
  5. domykanie szyb w 166
    Utworzone przez BIDON w dziale 166
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 12-06-2008, 08:30

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory