Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 39

Temat: Sportwagon - wyczuwam drgania przy powolnym przyśpieszaniu przy prędkości 20-30 km/h

  1. #1
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    XJ
    Postów
    155

    Domyślnie Sportwagon - wyczuwam drgania przy powolnym przyśpieszaniu przy prędkości 20-30 km/h

    witam
    odrazu powiem że chodzi o AR 159 1.9 JTDm 06r. SW 150 KM

    mam objaw jakby bicia czegoś z przodu czuc że cała bella aż chodzi
    sprawa ma się tak jak powoli przyspieszam to przy predkości 20-30km/h odczuwalne jest jakby bicie kół choc koła to nie są. objaw występuje tylko przy normalnym przyspieszaniu przy szybkim przyspieszaniu i przeciaganiu na biegach objaw jest nie odczuwalny jak również nie ma tego objawu przy hamowaniu silnikiem. Na luzie na postoju nic nie puka nic nie stuka obojetnie czy sprzęgło wcisnięte czy nie. Występuje to tylko przy powolnym przyspiesaniu miałem to wczesniej ale przy prędkości tak 40-60km/h.
    Panie i Panowie mieliście cos takiego jak tak to poradźcie co to.
    HELP ME
    Ostatnio edytowane przez Tuti ; 04-11-2010 o 15:30

  2. #2
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Amsterdam / Wodzisław Śląski
    Auto
    AR 159 2.4 Q4 Ti
    Postów
    182

    Domyślnie

    Koła dokręcone?

  3. #3
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    XJ
    Postów
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał noe9 Zobacz post
    Koła dokręcone?
    traktuję to jako głupi żart

  4. #4
    kkaassaa
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał axel40 Zobacz post
    traktuję to jako głupi żart

    to nie traktuj tylko sprawdz czy sa dokręcone oraz wywazenie kól proponuje.

  5. #5
    Użytkownik Ogier Avatar Lukasz78
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    BMW 520d/177KM LCI 2008
    Postów
    192

    Domyślnie

    Sprawdź stan opon oraz wyważenie kół jak pisał kolega kkaassaa.Jeśli opony i kołą są gites to zawieszenie na trzepakach i w dalszym kroku kontrola geometrii.
    Ostatnio edytowane przez Lukasz78 ; 28-08-2010 o 16:14

  6. #6
    ViP Maniak resoraków Avatar Mariusz AutoDS
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Mińsk Maz.
    Auto
    147 1.9 , 159 SW 2.4, Fiat x1/9
    Postów
    884

    Domyślnie

    Przegub krzyzakowy wewnętrzny.. właśnie walczę z tym samym.. U mnie zakres bicia to 40-80km/h i tylko przy przyspieszaniu.. Najpierw profilaktycznie koła wyważyłem.. potem tarcze i klocki wymieniłem.. tarczom już się i tak należała wymiana.. obiaw nie zniknął.. Zadzwoniłem do Pablogarage i Paweł pierwsze co powiedział to bym sprawdził manszety przegubów i że to częsta przypadłość także w 156-stkach.. Wjechałem na kanał i faktycznie manszeta troskę uszkodzona, ale wszystko wokoło zawalone smarem.. a jak brak smaru to robi się luz..

    Pierwsze co można zrobic to kupic nową manszetę i opaski, zaleca się oryginał.. ale powodzenia życzę szukającemu tego do 2,4 jtdm.. mozna nakitować nowego smaru i bardzo mozliwe, że bice zniknie.. o ile krzyżak i kielich nie są jeszcze wybite.. Krzyżak kosztuje 200-300zł, w zleznosci od miejsca.. zestaw manszeta z opaskami 119zł, ale niedostępna do 2,4 w tym zestawie.. można jedynie kupic 2 manszety i 6 opasek bo tak są pakowane za cenę 260zł chyba i to tez z włoch będą zamawiali.. Kielich w który wchodzi krzyżak kosztuje w ASO 505zł.. i tez nie ma od ręki.. Z racji że nie chciałem sobie unieruchamiac auta na nieokreslony bliżej okres, zamówiłem całą używaną półoś prawą (długą) z auta o bardzo małym przelocie.. i mam nadzieję, że wszystko będzie git.. a jesli nie to trza będzie przeprosić 156-stkę.. a 159-tka będzie czekała na zabawki.. We wtorek wymieniam, więc dam znać..

    Cytat Napisał noe9 Zobacz post
    Koła dokręcone?
    Pytanie jak najbardziej zasadne.. pierwsze co zrobiłem to zatrzymałem się na poboczu, klucz w garsc i sprawdziłem koła.. bo faktycznie efekt bujania jest jakby koło miało luz..
    Ostatnio edytowane przez Mariusz AutoDS ; 28-08-2010 o 17:48
    pozdrawiam, Mariusz / AutoDS Team Poland / Alfa 147 1,9 JTD GTA-look, Alfa 159 SW 2,4 JTDm, Fiat X1/9

  7. #7
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    XJ
    Postów
    155

    Domyślnie

    panowie dla mnie kwestia kół to oczywista sprawa żeby je sprawdzić i nie pisałbym tutaj jesli bym sam wczesniej nie weliminował pewnych kwestii i dlatego pytanie czy dokręciłem koła jest dla mnie żartem

    ---------- Post dodany o godzinie 19:31 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 19:21 ----------

    Cytat Napisał Mariusz AutoDS Zobacz post
    Przegub krzyzakowy wewnętrzny.. właśnie walczę z tym samym.. U mnie zakres bicia to 40-80km/h i tylko przy przyspieszaniu.. Najpierw profilaktycznie koła wyważyłem.. potem tarcze i klocki wymieniłem.. tarczom już się i tak należała wymiana.. obiaw nie zniknął.. Zadzwoniłem do Pablogarage i Paweł pierwsze co powiedział to bym sprawdził manszety przegubów i że to częsta przypadłość także w 156-stkach.. Wjechałem na kanał i faktycznie manszeta troskę uszkodzona, ale wszystko wokoło zawalone smarem.. a jak brak smaru to robi się luz..

    Pierwsze co można zrobic to kupic nową manszetę i opaski, zaleca się oryginał.. ale powodzenia życzę szukającemu tego do 2,4 jtdm.. mozna nakitować nowego smaru i bardzo mozliwe, że bice zniknie.. o ile krzyżak i kielich nie są jeszcze wybite.. Krzyżak kosztuje 200-300zł, w zleznosci od miejsca.. zestaw manszeta z opaskami 119zł, ale niedostępna do 2,4 w tym zestawie.. można jedynie kupic 2 manszety i 6 opasek bo tak są pakowane za cenę 260zł chyba i to tez z włoch będą zamawiali.. Kielich w który wchodzi krzyżak kosztuje w ASO 505zł.. i tez nie ma od ręki.. Z racji że nie chciałem sobie unieruchamiac auta na nieokreslony bliżej okres, zamówiłem całą używaną półoś prawą (długą) z auta o bardzo małym przelocie.. i mam nadzieję, że wszystko będzie git.. a jesli nie to trza będzie przeprosić 156-stkę.. a 159-tka będzie czekała na zabawki.. We wtorek wymieniam, więc dam znać..


    Pytanie jak najbardziej zasadne.. pierwsze co zrobiłem to zatrzymałem się na poboczu, klucz w garsc i sprawdziłem koła.. bo faktycznie efekt bujania jest jakby koło miało luz..

    wielkie dzięki za podpowiedź uderze w kierunku sprawdzenia tego przegubu zajrzę we wtorek na prawą półoś i zobaczym co tam się dzieje narazie wiem że jest tam sucho bo ogladałem ale teraz troszkę nią poruszam i zobaczymy
    jak się okaże że to to, to zapodam cały przegub nowy

    ---------- Post dodany o godzinie 19:49 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 19:31 ----------

    Cytat Napisał Mariusz AutoDS Zobacz post
    Przegub krzyzakowy wewnętrzny.. właśnie walczę z tym samym.. U mnie zakres bicia to 40-80km/h i tylko przy przyspieszaniu.. Najpierw profilaktycznie koła wyważyłem.. potem tarcze i klocki wymieniłem.. tarczom już się i tak należała wymiana.. obiaw nie zniknął.. Zadzwoniłem do Pablogarage i Paweł pierwsze co powiedział to bym sprawdził manszety przegubów i że to częsta przypadłość także w 156-stkach.. Wjechałem na kanał i faktycznie manszeta troskę uszkodzona, ale wszystko wokoło zawalone smarem.. a jak brak smaru to robi się luz..

    Pierwsze co można zrobic to kupic nową manszetę i opaski, zaleca się oryginał.. ale powodzenia życzę szukającemu tego do 2,4 jtdm.. mozna nakitować nowego smaru i bardzo mozliwe, że bice zniknie.. o ile krzyżak i kielich nie są jeszcze wybite.. Krzyżak kosztuje 200-300zł, w zleznosci od miejsca.. zestaw manszeta z opaskami 119zł, ale niedostępna do 2,4 w tym zestawie.. można jedynie kupic 2 manszety i 6 opasek bo tak są pakowane za cenę 260zł chyba i to tez z włoch będą zamawiali.. Kielich w który wchodzi krzyżak kosztuje w ASO 505zł.. i tez nie ma od ręki.. Z racji że nie chciałem sobie unieruchamiac auta na nieokreslony bliżej okres, zamówiłem całą używaną półoś prawą (długą) z auta o bardzo małym przelocie.. i mam nadzieję, że wszystko będzie git.. a jesli nie to trza będzie przeprosić 156-stkę.. a 159-tka będzie czekała na zabawki.. We wtorek wymieniam, więc dam znać..


    Pytanie jak najbardziej zasadne.. pierwsze co zrobiłem to zatrzymałem się na poboczu, klucz w garsc i sprawdziłem koła.. bo faktycznie efekt bujania jest jakby koło miało luz..
    popraw mnie jeśli się mylę w grę wchodzi przegub który jest na prawej półosi???????
    nadmienię iż wszystkie manszety przegubów zewnetrznych mam ok
    podejrzewam że jeśli to taka przypadłość to u mnie tez to będzie
    p.s.
    wysłałem ci link na cały przegub wewnętrzny do 2.4 ja u nich kupowałem juz części i jestem z nich zadowolony
    pozdr
    i z góry serdecznie dziękuje

  8. #8
    ViP Maniak resoraków Avatar Mariusz AutoDS
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Mińsk Maz.
    Auto
    147 1.9 , 159 SW 2.4, Fiat x1/9
    Postów
    884

    Domyślnie

    Cytat Napisał axel40 Zobacz post
    popraw mnie jeśli się mylę w grę wchodzi przegub który jest na prawej półosi???????
    Może byc na prawej lub na lewej.. u mnie na prawej przy podporze to się stało.. Poniżej masz fotkę na aukcji, chodzi o te przeguby o przekroju sześciokąta.. U mie też wydawało się, że jest sucho.. przy wymianie tarcz mechanik przeglądał tam co może bić i nie znalazł anomali, bo ta manszeta jest nad ławą i smar wywalało gdzies na podłużnicę za silnikiem..

    Na poniższej aukcji masz fotkę przegubów..
    http://moto.allegro.pl/polosie-alfar...202219529.html
    pozdrawiam, Mariusz / AutoDS Team Poland / Alfa 147 1,9 JTD GTA-look, Alfa 159 SW 2,4 JTDm, Fiat X1/9

  9. #9
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    XJ
    Postów
    155

    Domyślnie

    spoko teraz mam juz przejrzystość w temacie
    wielkie dzięki

  10. #10
    ViP Maniak resoraków Avatar Mariusz AutoDS
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Mińsk Maz.
    Auto
    147 1.9 , 159 SW 2.4, Fiat x1/9
    Postów
    884

    Domyślnie

    Więc przygoda z używkami zakonczyła się niepowodzeniem.. Pierwsza półoś miała uszkodzoną manszetę i wypięty krzyżak z kelicha.. a druga z automatu była naprawdę w super stanie, ale niestety frez wieloklinu wchodzącego do skrzyni jest w automacie dłuższy i cała półoś jest z 1-2cm dłuższa.. Dzisiaj miała wjechać ta z automatu, ale po wyciągnięciu mojej okazało się, że jest deczko inna.. ehh.. ręce mi opadły.. Ogólnie różnie się tylko tą długą półosią.. chciałem, by mechanik je zamienił, ale to wydaje się nierozbieralne.. więc plan upadł..

    W cłym tym nieszczęściu znalazło się ziarenko nadziei.. smar z mojej manszety nie uciekał przez jakieś jej uszkodzenie, tylko opaska była jakby za słabo zapięta i smar wyłaził poprostu spod manszety.. nawet szczególnego luzu tam nie było wyczuwalnego.. Za radą Pawła z PabloGarage przegub został napełniony nowym smarem i manszeta zapięta na nową opaskę.. i zgodnie z przewidywaniami Pawła wszelkie bicie zniknęło.. co prawda w dzisiejszych warunkach nie miałem okazji tego do konca przetestować, ale wstępnie wygląda na to, że wymiana nie będzie konieczna..

    Tak swoją drogą kompletnie nie mam pomysłu jak tam wymienić nawet samą manszetę na przegubie wewnętrznym.. no ale może mechanicy mają na to swoje sposoby.. bo chyba nie zrobili całej półosi jako jeden element, to byłaby przesada.. pewnie są narzędzia pozwalające wypiąć krzyżak z przegubu..
    pozdrawiam, Mariusz / AutoDS Team Poland / Alfa 147 1,9 JTD GTA-look, Alfa 159 SW 2,4 JTDm, Fiat X1/9

Podobne wątki

  1. [159] drgania przy przyśpieszaniu
    Utworzone przez black 159 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 47
    Ostatni post / autor: 17-05-2020, 11:56
  2. [159] Duże Brembo - drgania po paru sekundach przy dłuższym hamowaniu z dużych prędkości
    Utworzone przez epsonix w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 08-02-2017, 13:31
  3. [159] Skrzypienie przy przyśpieszaniu, ustepuje przy puszczeniu gazu. Wahacz górny?
    Utworzone przez robbie w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 15-11-2016, 17:34
  4. [159] drgania przy dużej prędkości
    Utworzone przez AchryPadusi w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 09-07-2015, 21:39
  5. Drgania przy przyśpieszaniu
    Utworzone przez Donik w dziale 147
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 10-08-2014, 20:01

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory