Strona 1 z 6 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 59

Temat: Czy zaciski z 2009 roku pasują do 159 z 2007 roku?

  1. #1
    Użytkownik Świeżak Avatar Alfalover
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Q automat, alfa romeo 159 1.9 TI 193hp by Cinsoft
    Postów
    140

    Domyślnie Czy zaciski z 2009 roku pasują do 159 z 2007 roku?

    Kombinuję z zaciskami Brembo (czerwone) do Alfy 159, zdaje się, że z wersji TI. Zastanawia mnie jedno - tarcze różnią się zależnie od wersji silnikowej (np. 2.4 i 3.2 mają chyba 330mm). Czy w rocznikach się coś nie pozmieniało? Mam model z 2007 roku i czy nie pojawi się wtopa ,że zaciski z rocznika 2009 nie będą pasować. Głupio by potem służyły za przycisk do papieru
    Ostatnio edytowane przez Tuti ; 04-11-2010 o 15:36
    Alfa... i wszystko jasne

  2. #2
    ViP Maniak resoraków Avatar Mariusz AutoDS
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Mińsk Maz.
    Auto
    147 1.9 , 159 SW 2.4, Fiat x1/9
    Postów
    884

    Domyślnie

    ..ale co się kryje pod hasłem "kombinuję ? ..chcesz je zamontować do innej wersji silnikowej, gdzie były mniejsze zaciski i tarcze czy poprostu chcesz wymienic srebrne na czerwone, co wydaje mi się troszkę bez sensu ? ..jesli pierwsza opcja, to pewnie zwrotnice taż są inne ..gdzies na forum coś czytałem na ten temat, poszukaj.
    pozdrawiam, Mariusz / AutoDS Team Poland / Alfa 147 1,9 JTD GTA-look, Alfa 159 SW 2,4 JTDm, Fiat X1/9

  3. #3
    Użytkownik Świeżak Avatar Alfalover
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Q automat, alfa romeo 159 1.9 TI 193hp by Cinsoft
    Postów
    140

    Domyślnie

    wygląd fakt ma znaczenie ale nie ukrywam że liczę też na lepsze hamowanie,wersja silnikowa ta sama, diesel 1.9 jtdm choć ma aktualnie 175km, co do brembo wiem że są czterotłoczkowe, te seryjne,cóż głowy nie dam...
    Alfa... i wszystko jasne

  4. #4
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    03 2008
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    BMW E61 545i żony, E61 530xD do orania pola :)
    Postów
    3,191

    Domyślnie

    W 166 już Alfa poszła po rozum do głowy i wszystkie wersje silnikowe miały te same zwrotnice i można było Brembo na szybko i do 2.4jtd podłożyć od 3.0 V6 więc jest nadzieja że i tutaj się uda.
    10.2008-16.11.2012r. 156 3,0 V6 24V Q2 278KM@312Nm - pozostały piękne wspomnienia

    Porting głowic, budowa silników do motorsportu, budowa układów wydechowych, kolektorów ssących ITB, indywidualnych części do motorsportu

    Zapraszam => https://www.facebook.com/Ku%C5%9Bmie...37265/?fref=ts

  5. #5
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Wawa
    Auto
    Różne Alfy... i nie tylko :)
    Postów
    122

    Domyślnie

    Cytat Napisał Alfalover Zobacz post
    wygląd fakt ma znaczenie ale nie ukrywam że liczę też na lepsze hamowanie,wersja silnikowa ta sama, diesel 1.9 jtdm choć ma aktualnie 175km, co do brembo wiem że są czterotłoczkowe, te seryjne,cóż głowy nie dam...
    Cześć,

    Brembo rzeczywiście są czterotłoczkowe, standardowe nie są. Ale jest jeszcze jedna ważna rzecz: są dwa rodzaje zacisków Brembo (pomijając kolorystykę oczywiście), czyli takie przed 2008 i po 2008. To znaczy - przed 2008 Brembo były montowane w TI z każdym silnikiem, oraz w 2,4 i 3,2 w każdej wersji. Tarcze były/są tam 330mm, minusem jest to, że nie wchodzą koła poniżej 17" na nie (a jak się ostatnio przekonałem również 17 i 18 z nieodpowiednim ET).

    Od 2008 roku weszły delikatnie mniejsze zaciski (klocki są te same, zaciski oczywiście również czterotłoczkowe), na które można założyć również koła 16". Co równie ważne - przy tych zaciskach tarcze są STANDARDOWE, czyli 305mm.

    I teraz trzy rzeczy, których nie jestem pewny, bo jeszcze tego nie sprawdziłem:
    1. Czy w Ti, oraz 2,4 i 3,2 po 2008 roku nadal są zaciski na które 17ki koła nie wchodzą (czyli nazwijmy je starego typu), czy już te nowe, troszkę mniejsze.
    2. Tym samym, czy te nowe akceptują zarówno tarcze 305 jak i 330mm.
    3. Czy rozstaw śrub mocujących w zaciskach Brembo jest taki sam jak w zwykłych. Jest to o tyle ważne, że jeśli jest taki sam, to te zaciski można było by przełożyć "Plug&Play".

    Ad.1 i Ad.2 - w ePerze wygląda na to, ze tak, ale pewności nie mam.
    Ad.3 - potrzebuję, żeby ktoś sprawdził jaki jest rozstaw tych śrub w zwykłych zaciskach, ja sprawdzę w Brembo.
    Pozdrawiam Camil

  6. #6
    Użytkownik Świeżak Avatar Alfalover
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Q automat, alfa romeo 159 1.9 TI 193hp by Cinsoft
    Postów
    140

    Domyślnie

    na tym forum człowiek dowie się dużo więcej niż gdyby szukał w necie, w aso Cię spuszczą... możnaby jeszcze studiować literaturę co generalnie jest dobre ale i czasochłonne, spróbuję się zorientować w rozstawie tych moich bo one są standardowe choć rocznik-model 2007
    Alfa... i wszystko jasne

  7. #7
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Wawa
    Auto
    Różne Alfy... i nie tylko :)
    Postów
    122

    Domyślnie

    Cytat Napisał Alfalover Zobacz post
    na tym forum człowiek dowie się dużo więcej niż gdyby szukał w necie, w aso Cię spuszczą... można by jeszcze studiować literaturę co generalnie jest dobre ale i czasochłonne, spróbuję się zorientować w rozstawie tych moich bo one są standardowe choć rocznik-model 2007
    co do forum, bywa różnie, ja niestety mało informacji potrzebnych do tej pory zdobyłem tutaj, większość z autopsji tak naprawdę o ASO się nie wypowiadam, bo mimo, że mam tam sporo znajomych, to raczej jeśli chcesz coś wybiegające poza standard, to licz się z tym, że nie będą wiedzieli...

    a rozstaw śrub sprawdź, wiesz o które śruby dokładnie mi chodzi? Jak to sprawdzisz, to będzie wszystko wiadomo A co do zacisków, masz już?
    Pozdrawiam Camil

  8. #8
    Użytkownik Świeżak Avatar Alfalover
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Q automat, alfa romeo 159 1.9 TI 193hp by Cinsoft
    Postów
    140

    Domyślnie

    pewnie bym szukał tego "na czuja" więc doradź w razie czego zaciski mam zlokalizowane , muszę za nie zapłacić, stąd wolałem się upewnić czy nie kupię czegoś czego potem nie zamontuję, jeżeli dobrze pamiętam są z modelu 2009 i faktycznie wyglądają na trochę mniejsze
    Alfa... i wszystko jasne

  9. #9
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Wawa
    Auto
    Różne Alfy... i nie tylko :)
    Postów
    122

    Domyślnie

    tutaj masz foto, a na nim zaznaczony wymiar o który chodzi. Oczywiście on jest jakby z boku zacisku od wewnętrznej strony jak jest zamontowany - jedyne miejsce, gdzie zacisk połączony jest śrubami z piastą Myślę, że znajdziesz bez problemu...

    Pozdrawiam Camil

  10. #10
    ViP Maniak resoraków Avatar Mariusz AutoDS
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Mińsk Maz.
    Auto
    147 1.9 , 159 SW 2.4, Fiat x1/9
    Postów
    884

    Domyślnie

    Cytat Napisał camil Zobacz post
    Od 2008 roku weszły delikatnie mniejsze zaciski (klocki są te same, zaciski oczywiście również czterotłoczkowe), na które można założyć również koła 16". Co równie ważne - przy tych zaciskach tarcze są STANDARDOWE, czyli 305mm.
    Troszkę to dziwne mi się wydaje, że takie same klocki miałyby być do tarcz 330mm i 305mm... nie sądzisz..? Jaki miałoby sens wsadzanie tarcz 330mm, skoro powierzchnia tarcia klocka o tarcze byłaby taka jak przy sporo mniejszej tarczy 305mm ?
    pozdrawiam, Mariusz / AutoDS Team Poland / Alfa 147 1,9 JTD GTA-look, Alfa 159 SW 2,4 JTDm, Fiat X1/9

Podobne wątki

  1. [147] Jaki kabel do alfy 147 z 2007 roku
    Utworzone przez mitiusz w dziale 147
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 30-11-2016, 10:56
  2. Wersje wyposażenia 147 (przed i po 2007 roku)
    Utworzone przez michal.115 w dziale 147
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 09-11-2014, 16:15
  3. AR 159 2.4 JTDm z 2007 roku w bogatej opcji z Bielavva na otomoto :)
    Utworzone przez loco145 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 07-04-2014, 16:51
  4. [MiTo] Nowe skrzynie biegów DDCT pod koniec 2009 roku
    Utworzone przez Tuti w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 24-03-2009, 22:12

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory