Strona 32 z 37 PierwszyPierwszy ... 22232425262728293031323334353637 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 311 do 320 z 368

Temat: Co jakiś czas zapala się 'vehicle protection system not available' oraz inne błędy

  1. #311
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    03 2018
    Auto
    .
    Postów
    574

    Domyślnie

    Żywcem z pod mojej maski:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_1124.jpg
Wyświetleń:	29
Rozmiar:	75.1 KB
ID:	258103

  2. #312
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2016
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTS
    Postów
    80

    Domyślnie

    witam.
    chciałem opiasać problem z "vehicle protection system not available".
    w moim przypadku była to banalna sprawa wiec może komuś to też pomoże
    najpierw znalazlem nan podlodze pod nogami jak odkurzalem malutki kawaleczek druta stalowego srednicy ok. 04-0,5mm
    jakos mnie to zairytowalo ale z autem bylo wszystko ok.\
    po pewnym czasie zaczał wyskakiwac błąd "hill holder" i "vehicle system..."
    zajrzalem pod pedaly i okazalo sie ze sprezyna sprzegla jest ułamana ale trzyma sie chodz nie odciaga pedała do końca (to właśnie ten nieszczęsny kawałek drucika)
    co powoduje ze nie zawsze dochodzi do tego stycznika ktory odpala auto z wcisnietym sprzeglem.
    dziwilo mnie to bo czasami odpalal mi bez wcisnietego sprzegla i dziwilem sie jak jest to mozliwe.
    a podczas jazdy komoputer dostaje sygnal ze przeglo jest wcisniete przez dluzszy czas i wywala bledy.
    sprezyna wymieniona i brak objawow
    pojezdze jeszcze troche i jak cos to dam znac!
    pozdrawiam ice

  3. #313
    Użytkownik Świeżak Avatar Grisza1976
    Dołączył
    01 2018
    Mieszka w
    Knurów Śląskie
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDM 16V
    Postów
    141

    Domyślnie

    Ja wymieniłem sprężynę pedału sprzęgła, czujnik pedału sprzęgła i czujnik pedału hamulca. Spokój był przez trzy miesiące. Ostatnio zaobserwowałem, że błąd wyskakuje jak jadę w korku i często naciskam hamulec lub po dłuższym hamowaniu zjeżdżając z górki. Po zgaszeniu auta i ponownym odpaleniu, po krótkiej chwili jazdy kontrolki i komunikat znika aż do ponownego dłuższego lub częstego hamowania.
    Ostatnio edytowane przez Grisza1976 ; 15-07-2019 o 20:56

  4. #314
    Użytkownik Świeżak Avatar saybot
    Dołączył
    11 2012
    Mieszka w
    Koszalin
    Auto
    Alfa Romeo Brera 2.4jtdm
    Postów
    247

    Domyślnie

    To jeszcze ja dorzucę swój problem. Mianowicie Alfa stała jakieś 9msc i była sporadycznie odpalana. W Pewnym momencie stała się znowu potrzebna więc włożylem nowy aku i uruchomiłem auto. Pojeździlem trochę wkoło komina. Ku mojemu zdziwieniu zaobserwowałem, że pojawiał się i znikał po raz pierwszy od 6 lat w lewym dolnym rogu błąd "kluczyka i kierownicy", zignorowałem go ze względu że od stania ta klapka stacyjki nie zawsze odbijała do końca i myślałem że to problem z tym. Na koniec dnia auto zaparkowałem.
    Następnego dnia wkładam kluczyk do stacyjki i nic. Nic na desce rozdzielczej się nie pojawia i auta nie można uruchomić. Kierownicą mogę kręcić tzn. nie jest zablokowana, a kojarzę że zawsze wcześniej była blokowana. Podczas różnych prób wkładania/wyciągania kluczyka i uruchamiania i wylączania alarmu, otwierania drzwi i zamykania zauważyłem 3 błędy na wyświetlaczu. "Steering will not be locked", "Electronic key not recognized" i Vehicle protection system not available" z tym że "steering will not be locked" i "Electronic key not recognized" nie mogę zawsze odtworzyć, a VPS pojawia się zawsze. Bateria w pilocie również wymieniona.

    Dodatkowo przy włożeniu kluczyka do stacyjki lub wciśnięciu przycisku start słyszę charakterystyczny krótki lekko skrzeczący dźwięk pochodzący z tego sterownika na kolumnie.
    Jeśli wymontuję ten sterownik blokady to będę w stanie sprawdzić przed rozkręceniem czy działa poprawnie? Może to coś innego?
    Ostatnio edytowane przez saybot ; 11-03-2020 o 14:10

  5. #315
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    tak jakby blokada myślała że dalej jest zablokowana mimo że otwarta - mikrostyki na małej płytce? poszukaj moich postów z opisem zacięcia się blokady w pozycji zamkniętej i jak na szybko sobie poradziłem zwierając dopowiednie styki i wyjmując elementy blokady. posty gdzieś chyba z jesieni 2016 tak myślę. jeden z mikrostyków zwierałem ale który to już z głowy Ci nie podpowiem. śruby blokady odkręcisz przecinakiem/młotkiem lub natnij i wykręć płaskim
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  6. #316
    Użytkownik Świeżak Avatar saybot
    Dołączył
    11 2012
    Mieszka w
    Koszalin
    Auto
    Alfa Romeo Brera 2.4jtdm
    Postów
    247

    Domyślnie

    ok, wykręciłem moduł. Po wciśnięciu małego mikroswitcha auto udało sie uruchomić. Czyli wina była z nim. Na chwilę wszystko skręciłem i wygląda, że wszystko wróciło do normy, lecz pozostał ten error z kierownica i kluczykiem na wyświetlaczu. czy można go wyeliminowac? Wymiana tej małej płytki?

  7. #317
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Wymiana samego mikrostyku oraz dla pewności silniczka. Kup blokadę z polifta (po 2008 r).
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  8. #318
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Cytat Napisał saybot Zobacz post
    ok, wykręciłem moduł. Po wciśnięciu małego mikroswitcha auto udało sie uruchomić. Czyli wina była z nim. Na chwilę wszystko skręciłem i wygląda, że wszystko wróciło do normy, lecz pozostał ten error z kierownica i kluczykiem na wyświetlaczu. czy można go wyeliminowac? Wymiana tej małej płytki?
    prędzej czy później znów szlag trafi. trzeba z tym zrobić porządek na dobre. nie jestem pewien czy mozna od tak wymienić blokadę (chba w ASO trzeba programować by było, ale oni chyba tylko nowe przeprogramowują - moze ktoś kto wie napisze)- większość dawała nową ale przekładała starą płytkę (część immobilizera). tylko zwróć uwagę czy w nowej nie jest na odwrót wlutowane gniazdo silniczka - pierwsze blokady miały odwrotnie więc w razie urzycia starej płytki z resztą nową, musiałbyś przełożyć piny we wtyczce lub przelutować złącze na odwrót.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  9. #319
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Te poliftowe mają odwrotnie.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  10. #320
    Użytkownik Świeżak Avatar saybot
    Dołączył
    11 2012
    Mieszka w
    Koszalin
    Auto
    Alfa Romeo Brera 2.4jtdm
    Postów
    247

    Domyślnie

    dzięki Panowie za pomoc. Zamówiłem nówkę z alle za 189zl o numerze 505083360 z 2011 (miałem oryginalnie 505008960 z 03/05/2006) (https://allegro.pl/oferta/modul-ster...era-8824039103)

    także przełożę tylko płytkę, sprawdzę piny od silnika i już nie będe się bawił w smarowania itp.
    Ostatnio edytowane przez saybot ; 17-03-2020 o 15:58

Podobne wątki

  1. [159] komenda „vehicle protection system not available
    Utworzone przez m1988k w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 19-10-2015, 08:36
  2. [159] 'vehicle protection system not available' wina blokady kierownicy
    Utworzone przez alflg w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 05-12-2014, 22:06
  3. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 27-02-2012, 18:49
  4. [156] TS - raz na jakiś czas nie odpala
    Utworzone przez zaviaseq w dziale 156
    Odpowiedzi: 40
    Ostatni post / autor: 25-02-2012, 18:07
  5. [159] vehicle protection.......
    Utworzone przez sendiii w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 15-07-2011, 19:30

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory