Strona 1 z 37 1234567891011 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 368

Temat: Co jakiś czas zapala się 'vehicle protection system not available' oraz inne błędy

  1. #1
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    XJ
    Postów
    155

    Domyślnie Co jakiś czas zapala się 'vehicle protection system not available' oraz inne błędy

    Panowie miałem taki przypadek dwa razy a mianowicie:

    uruchomiłem samochód normalnie pojechałem zatrzymałem się. Za dwie godziny ponownie chciałem uruchomic auto wkładam kluczyk wszystko ok wszystko się swieci zero komunikatów naciskam przycisk start/stop i pojawia sie tylko komunikat "vehicle protection system not available" i wszystkie lampki gasną. Ponowiłem próbe odpalenia kilka razy i bez skutku.

    Posłałem kilka k.... i ch...... i za kilka minut kolejna próba samochód odpalił jakby nic nie było zero komunikatu poprostu wszystko ok.


    Tydzień później podczas jazdy zapala mi się żółta lampka z kierownicą i kluczykiem która wg instrukcji oznacza "AWARIA SYSTEMU ZABEZPIECZENIA SAMOCHODU i WSTRZYMANIE BLOKADY KIEROWNICY" oraz żółta lampka z samochodem w poślizgu która oznacza wg instrukcji "AWARIA HILL HOLDER" zjechałem na pobocze zgasiłem silnik. Próbuje odpali i reakcja samochodu taka jak powyżej czyli komunikat "vvehicle protection system not available" przy trzeciej próbie odpalenia auta mniej więcej po trzech minutach auto odpala i również nie pokazuje już żadnego komunikatu. Po skanowaniu FiatEcuScan pełna wersją nic nie wychodzi

    Czy wiecie co to może być?
    Z góry dziękuje za pomoc
    Ostatnio edytowane przez Tuti ; 04-11-2010 o 16:04

  2. #2
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    07 2008
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    Lancer, Giulia quadrifoglio
    Postów
    1,256

    Domyślnie

    Coś chyba nie tak z alfacode. Może na początku przeczyszczenie antenki od imo.
    Nie robiłem tego jeszcze w 159 także więcej nie pomogę :-(

  3. #3
    Użytkownik Romeo Avatar YonasH
    Dołączył
    07 2010
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Brerrrrra V6
    Postów
    1,201

    Domyślnie

    Spróbuj pojeździć z drugim kluczykiem.

    ...brzmienie V6 - bezcenne!

  4. #4
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    XJ
    Postów
    155

    Domyślnie

    Z tego co wiem to nie jest to kwestia immo ponieważ wtedy system to sygnalizuje żółtym komunikatem z ikoną samochodu i kłódką i pokazuje się on tylko w takim przypadku, a komunikat w tłumaczeniu z angielskiego można rozumieć tak że kod ALFA ROMEO SYSTEM CODE nie został rozpoznany prawidłowo.

    Z tego co wyniuchałem to moj przypadek jest związany z blokadą kierownicy i podobno jest to spotykane w 159 i Brera a działanie jest następujące: cyt. Jeżeli, w wyniku próby włączenia zestawu wskaźników i/lub uruchomienia silnika, w zestawie wskaźników zaświeci się (gdzie przewidziano) lampka sygnalizacyjna > (lub alternatywnie w niektórych wersjach ukaże się komunikat „it. Sistema protezione veicolo non disponibile“/ "eng. vehicle protection system not available - „pol.System zabezpieczenia samochodu niedostępny" na wyświetlaczu), powtórzyć operację działając na kierownicę, w taki sposób aby ją odblokować. Ukazanie się komunikatu na wyświetlaczu nie przeszkadza w funkcjonowaniu blokady kierownicy.

    Mam nadzieję że jest to złoty środek na tą przypadłość. Na pewno jeśli mi się to przytrafi zrobię tak i opiszę efekty

  5. #5
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    XJ
    Postów
    155

    Domyślnie

    Niestety powtórzył mi się ten przypadek ostatnio trzy razy i jak to napisałem działanie na kierownice nie pomogło, jak odłączyłem akumulatora na kilka sekund samochód normalnie sie uruchomił w kolejnych przypadchach lampka mi sie zapalała podczas jazdy nie przerywajac jazdy i gasła po około 20 minutach co to moze być? sam juz nie wiem musze dalej szperać

  6. #6
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Amsterdam / Wodzisław Śląski
    Auto
    AR 159 2.4 Q4 Ti
    Postów
    182

    Domyślnie

    Cytat Napisał axel40 Zobacz post
    Niestety powtórzył mi się ten przypadek ostatnio trzy razy i jak to napisałem działanie na kierownice nie pomogło, jak odłączyłem akumulatora na kilka sekund samochód normalnie sie uruchomił w kolejnych przypadchach lampka mi sie zapalała podczas jazdy nie przerywajac jazdy i gasła po około 20 minutach co to moze być? sam juz nie wiem musze dalej szperać
    A jak ze stanem akumulatora? nie nadaje się aby do wymiany?

    Możliwe że występują zaniki napięcia i dlatego centralka sypie błędem
    AR 159 2.4 Q4, Ti '09 Sedan

  7. #7
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    XJ
    Postów
    155

    Domyślnie

    akumulator jest ok a ostatnio sprawdził się już nawet w niskich temperaturach w górach

  8. #8
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    XJ
    Postów
    155

    Domyślnie

    Po długiej nieobecności znam przyczynę powyższego zjawiska.
    Mianowicie pojawianie się żółtej ikonki na wyświetlaczu z symbolem kierownicy i kluczykiem która wg instrukcji oznacza "AWARIA SYSTEMU ZABEZPIECZENIA SAMOCHODU i WSTRZYMANIE BLOKADY KIEROWNICY" spowodowana jest czujnikiem pedału sprzęgła umiejscowionym w kabinie przy wspomnianym pedale. Wszystko jest spowodowane zabrudzeniem lub po prostu zużyciem tego czujnika. Wiec naprawa nie jest kosztowna ponieważ w najgorszym przypadku trzeba kupić tylko czujnik a w najlepszym po prostu przeczyścić (w obu przypadkach wszystko można zrobić tylko swoimi łapkami) i na 100% nie będzie nam się pojawiać ten komunikat.

    ---------- Post dodany o godzinie 15:17 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 15:15 ----------

    Temat uznaję za zakończony i wyjaśniony.

  9. #9
    Użytkownik Znawca Avatar mariuszoles
    Dołączył
    05 2011
    Auto
    Porsche Panamera 4S
    Postów
    999

    Domyślnie

    Ja mam takie pytanie, być może głupie:

    W jaki sposób przeczyścić ten czujnik ? Czy należy go wyjąć ? Zlokalizowałem go już i wg mnie chodzi normalnie. Tyle, że był pokryty lekką warstwą jakiejś mazi (smaru ?)

  10. #10
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    01 2011
    Auto
    AR 156 2,4 JTD 136 KM ' 99
    Postów
    17

    Domyślnie

    Witam wszystkich,

    odświeżam wątek, czy tylko walnięty czujnik położenia sprzęgła wywołuje błąd,któremu towarzyszy komunikat : "vehicle protection system not available" , zdarzyło Wam się to kiedyś ? Pali się żółta kontrolka kierownicy i kluczyka . Auto można odpalić pod warunkiem że błąd zniknie przed zgaszeniem auta a jak nie to odpalam z wciśniętym hamulcem . Stokrotne dzięki za wszelakie wskazówki. Pozdro

Podobne wątki

  1. [159] komenda „vehicle protection system not available
    Utworzone przez m1988k w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 19-10-2015, 08:36
  2. [159] 'vehicle protection system not available' wina blokady kierownicy
    Utworzone przez alflg w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 05-12-2014, 22:06
  3. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 27-02-2012, 18:49
  4. [156] TS - raz na jakiś czas nie odpala
    Utworzone przez zaviaseq w dziale 156
    Odpowiedzi: 40
    Ostatni post / autor: 25-02-2012, 18:07
  5. [159] vehicle protection.......
    Utworzone przez sendiii w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 15-07-2011, 19:30

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory