Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 18 z 18

Temat: Czy istnieje coś takiego jak automatyczne składanie lusterek przy wyłączaniu auta?

  1. #11
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2015
    Auto
    Toyota Corolla E11 G6 LIFT, 159 berlina 2.2 JTS
    Postów
    55

    Domyślnie

    Odkopie z czeluści żeby nie dublować
    Cytat Napisał camil Zobacz post
    Dokładnie tak, sprawdzałem to już kiedyś, pytałem na zagranicznych forach i w serwisie i niestety ta opcja jest dostępna tylko w Brera/Spider, a w 159 nie
    Da się jakoś to zaadaptować do 159??

  2. #12
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Śląsk
    Auto
    166 2.4JTD , 159 2.4JTD automat, Fiat Doblo 1,9JTD
    Postów
    164

  3. #13
    Użytkownik Fachowiec Avatar AirAjti
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Lubin
    Auto
    Była 159 Berlina 2.4JTDm '06... aktualnie Tipo 1.4T-Jet z fabrycznym nadtlenkiem gazu
    Postów
    2,439

    Domyślnie

    Jeżeli jest coś takiego w Brerze, a wiadomo, że jest, to na pewno da się to zrobić w 159. To jest kwestia body komputera- a przecież są te same.
    Kwestia tylko ogarnięcia odpowiedniej opcji w MES... z tego co wiem to na tę chwilę nikt tego komputerowo nie rozszyfrował. Na bank to jest możliwe.

    Jedyna nadzieja to albo producent oprogramowania MES (ale oni bardziej się skupiają na nowych samochodach), lub ktoś taki jak kolega mały_777, który chyba ostatnio zamilknął.
    Powyższy post został napisany przeze mnie i każde słowo dokładnie przemyślałem- jeśli czujesz się obrażony to znaczy, że albo nie rozumiesz co napisałem, albo osiągnąłem swój cel


    "We have to love Alfa, it's the law!" - Richard "Hamster" Hammond

  4. #14
    Użytkownik Świeżak Avatar MarekNeo
    Dołączył
    04 2014
    Mieszka w
    Nowy Dwór Mazowiecki
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW Distinctive Q-Tronic
    Postów
    227

    Domyślnie

    Istnieją też moduły, które pozwalają na takie rzeczy. Może komuś udało się w końcu taki zamontować?

  5. #15
    Użytkownik Znawca Avatar karmal
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Maserati Ghibli S 3,0 410KM
    Postów
    1,894

    Domyślnie

    Ja nie kombinowałem.
    Teraz auto ma już 11 lat... i te silniczki do składania lusterek ledwo działają.
    Ktoś je próbował jakoś smarować/poprawić albo coś? Psikam czasem w miejscu przy składaniu... ale to na chwile poprawia temat.
    _____________________________
    Jedna AR 159 od 09.2010 do 05.2019

    Łada Niva prod. 2010 w posiadaniu od 02.2017 )

    Aktualnie Maserati Ghibli S

  6. #16
    Użytkownik Fachowiec Avatar AirAjti
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Lubin
    Auto
    Była 159 Berlina 2.4JTDm '06... aktualnie Tipo 1.4T-Jet z fabrycznym nadtlenkiem gazu
    Postów
    2,439

    Domyślnie

    Pewnie psikasz czymś w stylu WD40... a to raczej trzeba nasmarować jak bozia przykazała.
    Powyższy post został napisany przeze mnie i każde słowo dokładnie przemyślałem- jeśli czujesz się obrażony to znaczy, że albo nie rozumiesz co napisałem, albo osiągnąłem swój cel


    "We have to love Alfa, it's the law!" - Richard "Hamster" Hammond

  7. #17
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2019
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm
    Postów
    4

    Domyślnie

    Cześć, pozwolę sobie odgrzebać temat.

    W poszukiwaniu informacji na temat automatycznego składania lusterek w 159 trafiłem na post na alfaowner, gdzie użytkownikowi Stevolution udało się dokonać fizycznej modyfikacji dającej oczekiwany efekt. Niestety oryginalnie wrzucony schemat jest bardzo kiepskiej jakości:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Unlock-system---edit.jpg
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	37.2 KB
ID:	253499

    przerysowałem go na nowo, nieco upraszczając:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	schemat.jpg
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	69.3 KB
ID:	253497

    Nie do końca rozumiem dlaczego w pierwotnej wersji autor użył dwóch przekaźników, gdzie z mojej chałupniczej wiedzy o elektronice wystarczy w zupełności jeden (diody i tak rozdzielają obwody) - może ktoś będzie w stanie wskazać błąd w moim rozumowaniu.

    Nie mogę wrzucać zewnętrznych linków (za mało postów), więc wklejam treść oryginalnego posta
    OK. 20 minutes with a multimeter... this is where we are at.

    Agreed - Deadlock feed is preferable (and probably what I will use). I planned to feed the module with an ignition feed, so that the mirrors didn't fold automatically unless the ignition key was out.

    I thought the 'fold' button was latching, but it isn't. Its simply a press button.

    The feed to the door locks appears to be the standard 3 wires. Common Ov (chassis), a positive signal to lock the doors, and a positive signal to deadlock the doors.

    When the doors are unlocked, these cables reverse polarity and the common chassis feed becomes a 12v pulse and the other two become chassis - thus unlocking both motors together.

    We just need to take a feed off the deadlock 12v signal - put it through a signal diode (to prevent a backfeed operating the locks) and power the 'close mirrors' signal on our relay.

    The 'open mirrors' signal is taken from the common door motor feed. Again through a signal diode.

    The original 'open/close' push button will do exactly as it used to.

    Looking at the drivers side, all this can be accomplished on the M066 drivers side control module - mounted in the door panel.
    I am hoping to find a male and female connectors that mate with the connections to the M066 panel. Then we can simply have a tiny 'plug and play' box that plugs into the existing loom and requires no cutting.

    For those who want it optional, then a simple small black latching push button could be inserted and mounted on the door controls somewhere. I don't think you need that however.
    Cały wątek można znaleźć po wpisaniu w wyszukiwarkę "159 SW auto close mirrors". Niestety nie mam obecnie warunków, żeby sprawdzić to rozwiązanie, ale przynajmniej w teorii wygląda rozsądnie, a przy tym dość łatwo w realizacji - wszystkie potrzebne wtyczki są podłączone do modułu w drzwiach kierowcy (M066).
    Ostatnio edytowane przez Nashi ; 03-01-2019 o 19:50

  8. #18
    Użytkownik Świeżak Avatar grzegorz113
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    poznan
    Auto
    Alfa 159 SW 1.9 16V
    Postów
    169

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nashi Zobacz post
    Cześć, pozwolę sobie odgrzebać temat.

    W poszukiwaniu informacji na temat automatycznego składania lusterek w 159 trafiłem na post na alfaowner, gdzie użytkownikowi Stevolution udało się dokonać fizycznej modyfikacji dającej oczekiwany efekt. Niestety oryginalnie wrzucony schemat jest bardzo kiepskiej jakości:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Unlock-system---edit.jpg
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	37.2 KB
ID:	253499

    przerysowałem go na nowo, nieco upraszczając:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	schemat.jpg
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	69.3 KB
ID:	253497

    Nie do końca rozumiem dlaczego w pierwotnej wersji autor użył dwóch przekaźników, gdzie z mojej chałupniczej wiedzy o elektronice wystarczy w zupełności jeden (diody i tak rozdzielają obwody) - może ktoś będzie w stanie wskazać błąd w moim rozumowaniu.

    Nie mogę wrzucać zewnętrznych linków (za mało postów), więc wklejam treść oryginalnego posta


    Cały wątek można znaleźć po wpisaniu w wyszukiwarkę "159 SW auto close mirrors". Niestety nie mam obecnie warunków, żeby sprawdzić to rozwiązanie, ale przynajmniej w teorii wygląda rozsądnie, a przy tym dość łatwo w realizacji - wszystkie potrzebne wtyczki są podłączone do modułu w drzwiach kierowcy (M066).


    może mi ktoś powiedzieć o jakie wtyczki chodzi na tym schemacie? czy chodzi o tą niebieską wtyczkę od centralnego i wtyczkę od lusterka?

Podobne wątki

  1. [159] Automatyczne składanie lusterek
    Utworzone przez berez w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 141
    Ostatni post / autor: 18-04-2023, 06:46
  2. [159] Automatyczne składanie lusterek.....
    Utworzone przez meiss w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 30-04-2014, 21:22
  3. Składanie lusterek zewnętrznych [147]
    Utworzone przez sham w dziale 147
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 08-11-2013, 00:23
  4. Składanie lusterek na myjni
    Utworzone przez jameshunt w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 14-02-2011, 20:14

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory