Strona 3 z 14 PierwszyPierwszy 12345678910111213 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 139

Temat: Jakie dywaniki gumowe kupić?

  1. #21
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    XJ
    Postów
    155

    Domyślnie

    Niestety przeżyłem różne dywaniki welurowe i jak według mnie to bardzo mało jest dywaników nie oryginalnych które spisywały by sie tak jak te z ASO chyba tylko te z przedziału cenowego od 180 zł w górę - ale jak dla mnie to lepiej dołozyć juz do oryginału. Nie wiem czemu ale tamte sie szybko sypią. Niestety nie wiem czemu ale pewnie kwestia jakości materiałów a co za tym idzie kwestia ceny. Ja pozostaje przy welurze z ASO. Jesli chodzi o gumowe to z praktyki po eksploatacji oryginalnych, polskich i niemieckich zdecydowanie polecam takie http://moto.allegro.pl/alfa-romeo-15...430559419.html - z racji wytrzymałości gumy
    ___________________________
    (_)(_)(_)====\*/====(_)(_)(_)
    JESTEŚ SERCA BICIEM

  2. #22
    Użytkownik Romeo Avatar Franek Strzelba
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Audi A6 Avant 3.0 TDI V6
    Postów
    1,183

    Domyślnie

    No właśnie mam dywaniki welurowe z ASO, ale pomimo ich faktycznej wytrzymałości to jednak strasznie wieje z nich nudą...
    Absolutnie nie jestem fanem "haftów" i innych tego typu pierdół na dywanikach (co można znaleźć na Allegro), ale brakuje mi tego "czegoś", co miały chociażby fabryczne welury do 147 w postaci czerwonych nici użytych do mocowania tasiemki itp. (akurat do 159 pasowałoby coś mniej "sportowego, a bardziej "dostojnego"). Dywanik z ASO do 159 wygląda mega-nudno i aż prosi się o jakiś niewielki dodatek "rozweselający" w postaci małego kolorowego loga gdzieś z boku
    I takiego OEM'a lub wysokiej jakości "after-marketa" szukam.
    AR 147 1.9 JTD 8V (2004)
    AR 159 1.9 JTDm 16V (2007)
    Audi A6 Avant 3.0 TDI V6 (2012)

  3. #23
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    XJ
    Postów
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Franek Strzelba Zobacz post
    No właśnie mam dywaniki welurowe z ASO, ale pomimo ich faktycznej wytrzymałości to jednak strasznie wieje z nich nudą...
    Absolutnie nie jestem fanem "haftów" i innych tego typu pierdół na dywanikach (co można znaleźć na Allegro), ale brakuje mi tego "czegoś", co miały chociażby fabryczne welury do 147 w postaci czerwonych nici użytych do mocowania tasiemki itp. (akurat do 159 pasowałoby coś mniej "sportowego, a bardziej "dostojnego"). Dywanik z ASO do 159 wygląda mega-nudno i aż prosi się o jakiś niewielki dodatek "rozweselający" w postaci małego kolorowego loga gdzieś z boku
    I takiego OEM'a lub wysokiej jakości "after-marketa" szukam.
    Ja na przednich dywanikach mam logo alfy
    ___________________________
    (_)(_)(_)====\*/====(_)(_)(_)
    JESTEŚ SERCA BICIEM

  4. #24
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    10 2009
    Auto
    AR159 Q-tronic
    Postów
    1,121

    Domyślnie

    Chyba aluminiowa plakietka powinna byc na przednich.

  5. #25
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar Lcs
    Dołączył
    01 2011
    Auto
    Alfa Romeo 145 1.6TS; Alfa Romeo 159 2.2 jts
    Postów
    203

    Domyślnie

    Cytat Napisał aro_1977 Zobacz post
    Chyba aluminiowa plakietka powinna byc na przednich.
    dokladnie!

    Kurde, to mnie zmartwiliscie, bo myslalem, ze cos fajnego poza ASO mozna trafic a tu lipa. Najgorsze jest to, ze sprzedaja w komplecie a u mnie tylne sa praktycznie jak nowki, gdyz przez 6 lat zycia belli nikt tam praktycznie nie siadal.

  6. #26
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    10 2009
    Auto
    AR159 Q-tronic
    Postów
    1,121

    Domyślnie

    Jak chcesz tylko jeden np kierowcy poszukaj producenta (na alledrogo) PFI z Knurowa - u nich zamowisz nawet jeden z weluru i obszyciem takim jak Ci pasuje. Bralem od nich najtansze do 147 - krojem sa idealne natomiast welur najtanszy jest cienki wiec jak ktos chce lepszy to mozna taki zamowic.

  7. #27
    Użytkownik Romeo Avatar Franek Strzelba
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Audi A6 Avant 3.0 TDI V6
    Postów
    1,183

    Domyślnie

    Cytat Napisał axel40 Zobacz post
    Ja na przednich dywanikach mam logo alfy
    No ja też mam, ale takie szare... W 147 były oryginalne dywaniki z kolorowym logo, a do 159 takich nie mogę w ASO znaleźć - w tym jest cały problem. Jedyne inne dywaniki jakie są dostępne w autoryzowanych serwisach to właśnie te z "blaszką", a to też nie to czego szukam.

    Żeby było jasne - nie jestem fanem tandetnych haftów i innych oznaczeń modelu, jakie można znaleźć na dywanikach z Allegro. Chodzi mi o wysokiej jakości produkt (odpowiadający wytrzymałości dywanikom z ASO) z małym kolorowym logo marki gdzieś z boku (tak jak to było na dywanikach do 147).
    AR 147 1.9 JTD 8V (2004)
    AR 159 1.9 JTDm 16V (2007)
    Audi A6 Avant 3.0 TDI V6 (2012)

  8. #28
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Czarny_28
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Dębica RDE - podkarpackie
    Auto
    AR 159 SW, Progression, Nero Oceano, 1.9 JTDm 16V, 2006r.
    Postów
    6,824

    Domyślnie

    Witam.Odswiezam temat.Chce kupic gumowe dywaniki na zime.Co polecicie??Pozdrawiam

  9. #29
    Użytkownik Rowerzysta Avatar berez
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    SMI
    Auto
    159 1.9 JTDm 16V 2008r. (Mod: 180KM, 400Nm)
    Postów
    308

    Domyślnie

    Też się przymierzam do zakupu dywaników, cięzko znaleźć coś sensownego na allegro, np. tutaj są dywaniki (dedykowane dla 159) czeskiej firmy:
    http://allegro.pl/dywaniki-gumowe-al...818594639.html

    Z opisu aukcji wynika że dedykowane do 159, na innych aukcjach (http://allegro.pl/listing.php/search...&change_view=1) "dywnaików dedykowanych do 159" można znaleźć zapisy typu
    Oferowane dywaniki korytkowe, które są przedmiotem
    niniejszej aukcji nie są oryginalnym wyrobem. W niektórych przypadkach możliwe będzie ich docięcie, w celu lepszego ułożenia dywanika na podłodze samochodu.
    Ja nic docinać nie zamierzam. W związku z tym mam 2 pytania do posiadaczy oryginalnych (w ogóle były takie?) gumowych dywaników:
    - Czy były rożne dywaniki dla wersji SW/Sedan?
    - Czy dywaniki z pierwszego linka są podobne do Waszych?

  10. #30
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    mazowieckie
    Auto
    Giulietta 1.4 MA
    Postów
    682

    Domyślnie

    Cytat Napisał berez Zobacz post
    Ja nic docinać nie zamierzam. W związku z tym mam 2 pytania do posiadaczy oryginalnych (w ogóle były takie?) gumowych dywaników:
    - Czy były rożne dywaniki dla wersji SW/Sedan?
    - Czy dywaniki z pierwszego linka są podobne do Waszych?
    W sumie te dywaniki z linku są dość podobne do oryginalnych jeśli chodzi o fakturę.
    Oryginalne są takie same w SW i berlinie, w końcu podłoga nie różni się niczym.
    Zaletą (oryginałow) jest np. to, ze wykonane są (były?) z dość przyjemnie pachnącej gumy, nie śmierdziały starą dętką.
    Po blisko 6-ciu latach używania pojawia się u mnie zmęczenie gumy (na razie bez przetarcia) pod piętą prawej nogi.
    Ale to jest chyba normalne a po takim czasie nie ma nawet o czym pisać.
    Nie wiem czy teraz coś się zmieniło, ale w moich dywanik przedniego pasażera nie miał przewidzianego kołka przytrzymującego
    i przez to się lubi przesuwać.

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Gdzie kupić gumowe dywaniki?
    Utworzone przez abdave w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 92
    Ostatni post / autor: 17-02-2021, 09:57
  2. [159] Jakie dywaniki gumowe
    Utworzone przez _jedrek_ w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 97
    Ostatni post / autor: 25-10-2016, 08:48
  3. Jakie gumowe dywaniki na zimę
    Utworzone przez mikolajpn w dziale 147
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 04-12-2011, 22:45
  4. Gdzie kupić gumowe dywaniki
    Utworzone przez Prezes_07 w dziale 166
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 28-07-2011, 11:27
  5. Dywaniki gumowe - jakie macie, kupujecie?
    Utworzone przez Qki w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 09-11-2009, 12:58

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory