Strona 12 z 14 PierwszyPierwszy ... 234567891011121314 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 111 do 120 z 139

Temat: Jakie dywaniki gumowe kupić?

  1. #111
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar pawel2910
    Dołączył
    07 2011
    Auto
    Były: 156 2.4 JTD 02r. AR 159 2.4 JTDM 06r. Jest: Giulietta QV 12r.
    Postów
    927

    Domyślnie

    Ktoś może posiada dywaniki gumowe w kolorze beżowym? Za wiele zdjęć ani informacji nie mogę znaleźć. Jedyne dywaniki dostępne na allegro w kolorze beżowym to rezaw-plast które kilka lat temu nie za bardzo pasowały do 159, ale był to kolor czarny w innym nie było. Może przy okazji koloru zmienili też kształt?
    Fajnie wyglądają dywaniki gumowe geyer hosaja, ale też nie znalazłem takich do 159 w kolorze beżowym.

  2. #112
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    1,030

    Domyślnie

    Gumowe dywaniki do 159.... mam takie.. odpiąłem je do wymycia ale już nie zapiąłem... Pod spodem jest jakiś dziwny, cienki wkręt, który powinien się nakręcić na wystający szpic z podłogi.... Ale się nie nakręca...
    Co za idiotyczne rozwiązanie. W innych autach ma się wyraźną zapinkę albo bolec, otwór, itp. Zapięcie dywanika w podłodze trwa 10 sekund.
    W 159 wymyślono jakieś cienkie jakby wkręty i bolec ale za Chiny nie mogę tego zapiąć z powrotem...
    jakieś mądre rady?

  3. #113
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,550

    Domyślnie

    Nie wiem co masz za dywaniki, ale Twój opis wskazuje, że nie jest to oryginalne mocowanie.
    Jakieś foto podeślesz?

    Wysłane z mojego moto g(7) plus przy użyciu Tapatalka

  4. #114
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    1,030

    Domyślnie

    Wygląda na oryginalne, bo w podłodze auta są takie jakby.... kołki obrotowe.. zrobię fotki i zamieszczę.

  5. #115
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,550

    Domyślnie

    Podeślij, bo nie bardzo wiem o jakim pręcie i nakręcaniu piszesz...

    W 159 ori mocowanie miałem normalne - wkręt w podłodze, dziura w dywaniku i na wcisk.

  6. #116
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2013
    Mieszka w
    SŁOPNICE
    Auto
    Giulia 2.0 280KM Q4 TI Veloce - była Alfa Romeo 159 2.4 JTDm 200KM EGR i DPF off
    Postów
    1,083

    Domyślnie

    Cytat Napisał Teddy Bear Zobacz post
    Gumowe dywaniki do 159.... mam takie.. odpiąłem je do wymycia ale już nie zapiąłem... Pod spodem jest jakiś dziwny, cienki wkręt, który powinien się nakręcić na wystający szpic z podłogi.... Ale się nie nakręca...
    Co za idiotyczne rozwiązanie. W innych autach ma się wyraźną zapinkę albo bolec, otwór, itp. Zapięcie dywanika w podłodze trwa 10 sekund.
    W 159 wymyślono jakieś cienkie jakby wkręty i bolec ale za Chiny nie mogę tego zapiąć z powrotem...
    jakieś mądre rady?
    To nie jest idiotyczne rozwiązanie tylko bardzo praktyczne. To jest oryginalny dwuczęściowy kołek mocujący. Jedną część trzeba sobie wkręcić w dywan i ta część juz tam zostaje przaktycznie na zawsze (no chyba że ktoś nie wie i na myjni będzie na siłe szarpał to cały kołek z podłogi z dywanikiem wyrwie) a druga część się nasuwa jako blokadę !!!! a nie nakręca!!! Powstaje wtedy i mocne i estetyczne zabezpieczenie dywanika
    Najlepiej to sprawdzić samemu. A jeśli ktoś ma oryginalne plastikowe bolce do dywaników welurowych i w nie chce wpiąć oryginalny gumowy dywanik, to nie ma takiej możliwości. Po to jest ten jeden dołączony do dywanika kierowcy gumowego aby go wkręcić i aby on zawsze w jednym miejscu dywanik utrzymywał aby sie nie przesuwał

    Pozdr

  7. #117
    Użytkownik Znawca Avatar Yarek
    Dołączył
    04 2018
    Mieszka w
    WLKP.
    Auto
    159 2,4 JTDM Q4 TI, Giulietta 1,4 MA.
    Postów
    1,209

    Domyślnie

    Cytat Napisał slawek986 Zobacz post
    To nie jest idiotyczne rozwiązanie tylko bardzo praktyczne. To jest oryginalny dwuczęściowy kołek mocujący. Jedną część trzeba sobie wkręcić w dywan i ta część juz tam zostaje przaktycznie na zawsze (no chyba że ktoś nie wie i na myjni będzie na siłe szarpał to cały kołek z podłogi z dywanikiem wyrwie) a druga część się nasuwa jako blokadę !!!! a nie nakręca!!! Powstaje wtedy i mocne i estetyczne zabezpieczenie dywanika
    Najlepiej to sprawdzić samemu. A jeśli ktoś ma oryginalne plastikowe bolce do dywaników welurowych i w nie chce wpiąć oryginalny gumowy dywanik, to nie ma takiej możliwości. Po to jest ten jeden dołączony do dywanika kierowcy gumowego aby go wkręcić i aby on zawsze w jednym miejscu dywanik utrzymywał aby sie nie przesuwał

    Pozdr
    Nic dodać!

  8. #118
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    1,030

    Domyślnie

    Czyli mam NASUWAĆ DYWANIK? od strobny pedalów, sunąć po podłodze aż "załapie"?
    Sorry za durne pytanie ale chce to zrobić właściwie i nie złamać niczego tam.

  9. #119
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    1,030

    Domyślnie

    No i cisza. Nasuwałem i nic. To jest jakieś niewiarygodne rozwiązanie. Może ktoś życzliwy powie, jak to nasuwać. Bo mi na pedały wchodzi ten durny dywanik i mało to ciekawe.

  10. #120
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Wrzuć zdjęcie tych stoperów w dywanikach oraz w podłodze.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Gdzie kupić gumowe dywaniki?
    Utworzone przez abdave w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 92
    Ostatni post / autor: 17-02-2021, 09:57
  2. [159] Jakie dywaniki gumowe
    Utworzone przez _jedrek_ w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 97
    Ostatni post / autor: 25-10-2016, 08:48
  3. Jakie gumowe dywaniki na zimę
    Utworzone przez mikolajpn w dziale 147
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 04-12-2011, 22:45
  4. Gdzie kupić gumowe dywaniki
    Utworzone przez Prezes_07 w dziale 166
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 28-07-2011, 11:27
  5. Dywaniki gumowe - jakie macie, kupujecie?
    Utworzone przez Qki w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 09-11-2009, 12:58

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory