Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 39

Temat: Podczas skręcania wywala płyn wspomagania ze zbiorniczka

  1. #11
    Użytkownik Ogier Avatar Lukasz78
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    BMW 520d/177KM LCI 2008
    Postów
    192

    Domyślnie

    Cytat Napisał YonasH Zobacz post
    Wiecie czy ten problem może dotyczyć również Brery 3.
    Podaj VIN na PW to sprawdzę, ewentualnie rocznik.

    Cytat Napisał YonasH Zobacz post
    Czy mogę sobie coś uszkodzić?
    Tak i nie, zależy od tego co powoduje taki stan rzeczy (np. brak płynu, zapowietrzenie układu, może wada łożyska na pompie, przytkane sitko w zbiorniczku, gęstniejący lub mocno wypracowany płyn).Dla mnie prywatnie kontynuacja jazdy gdy coś nie brzmi normalnie jest ryzykowna.

    Gdyby Ci się udało nagrać te dźwięki mógłbym bardziej pomóc, bo sprawę przerobiłem na świeżo w zeszłym tygodniu.

  2. #12
    Użytkownik Romeo Avatar YonasH
    Dołączył
    07 2010
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Brerrrrra V6
    Postów
    1,201

    Domyślnie

    Próbowałem nagrać dźwięk, ale się nie dało. Musiałbym mieć jakiś specjalistyczny mikrofon Dziś na parkingu (płaska powierzchnia) było czuć delikatną wibrację. Podjechałem do pobliskiego ASO i miły pan stwierdził, że ta wada dotyczy również 3.2. Wycenił mi wymianę zbiorniczka i płynu na niecałe 300zł. Jestem umówiony na jutro.
    Lukasz78, będę wdzięczny jeśli sprawdzisz po swojemu Rocznik 2006, VIN na PW.
    Pzdr

    ...brzmienie V6 - bezcenne!

  3. #13
    Użytkownik Ogier Avatar Lukasz78
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    BMW 520d/177KM LCI 2008
    Postów
    192

    Domyślnie

    Cytat Napisał YonasH Zobacz post
    Próbowałem nagrać dźwięk, ale się nie dało. Musiałbym mieć jakiś specjalistyczny mikrofon Dziś na parkingu (płaska powierzchnia) było czuć delikatną wibrację. Podjechałem do pobliskiego ASO i miły pan stwierdził, że ta wada dotyczy również 3.2. Wycenił mi wymianę zbiorniczka i płynu na niecałe 300zł. Jestem umówiony na jutro.
    Lukasz78, będę wdzięczny jeśli sprawdzisz po swojemu Rocznik 2006, VIN na PW.
    Pzdr
    Sprawdzę po 15 stej.Dam znać co i jak;-)

  4. #14
    Luckyy
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lukasz78 Zobacz post
    Thx za info.Gdzie stosowane są te uszczelki?Czy znasz numer tego rozwiązania?
    Czy dowiedziales sie gdzie sa zastosowane te uszczelki?

  5. #15
    Użytkownik Ogier Avatar Lukasz78
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    BMW 520d/177KM LCI 2008
    Postów
    192

    Domyślnie

    Osobiście uszczelek nie zmieniałem ale obstawiam że wymienia się je w miejscu podłaczenia przewodów do maglownicy.

  6. #16
    methoss84
    Gość

    Domyślnie

    siemka... ja tez miałem problem myślałem że to pompa od wspomagania ale pojechałem do serwisu Alfy i odrazu wymienili mi zbiorniczek płyn z czerwonego na zielony chyba jak dobrze pamietam i miałem do zaplacenia ok 300 zł za to i jeszcze cos tam wymyslili ze mi swiatło z tyłu nie świeciło jakieś przewody czy coś i razem było niecałe 500zł ale ogólnie jest teraz dobrze na razie

  7. #17
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar maciek13
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDM 8V
    Postów
    140

    Domyślnie

    Cytat Napisał methoss84 Zobacz post
    siemka... ja tez miałem problem myślałem że to pompa od wspomagania ale pojechałem do serwisu Alfy i odrazu wymienili mi zbiorniczek płyn z czerwonego na zielony chyba jak dobrze pamietam i miałem do zaplacenia ok 300 zł za to i jeszcze cos tam wymyslili ze mi swiatło z tyłu nie świeciło jakieś przewody czy coś i razem było niecałe 500zł ale ogólnie jest teraz dobrze na razie
    Hmm - w tym wątku http://www.forum.alfaholicy.org/159_...i_problem.html koledzy odradzają zielony...

  8. #18
    $ledziu
    Gość

    Domyślnie

    Kurcze blade mam ten sam problem. Identyczny. Mam nadzieje, że chodzi o zaworek a nie pompkę Gdzie taki zbiorniczek zamówić najlepiej?

    Cytat Napisał Lukasz78 Zobacz post
    Ni z tego ni z owego podczas parkowania spod machy mojej kochanki zaczęły dobiegać mnie dziwne dźwięki (od strony akcesoriów).Dźwięk narastał podczas skręcania lewo-prawo, skręcało się coraz ciężej.Wysiadam z auta, zerkam pod machę.Pasek jest, wszystkie rolki kręcą za to widzę upaprany olejem zbiornik z płynem wspomagania.Na włączonym silniku, przetarłem korek i zbiorniczek i obserwuje - nic nie wywala.Znowu poruszałem kierownicą:lewo, prawo, zaglądam pod machę i znowu korek mokry.Ewidentnie podczas skrętów musiało wywalać płyn otworkiem odpowietrzania układu.Dodam że wcześniej płynu miałem pod dostatkiem chociaż nie wiem kiedy ostatnio był zmieniany przez 1 właściciela.Ja na pewno nie wymieniałem i niczego nie dolewałem.Gdzies na forum paska ktoś pisał że miał podobne objawy i zdechła pompa wspomagania.Wyczytałem również, że ktoś z forumowiczów na alfaclubie zmieniał pompę 2 krotnie ale nie znam przyczyn tego czemu ona padła.Czy jest to wina konstrukcji, ewentualnie wada jakościowa specyficznego producenta którego należało by unikać?.
    Czy ktoś z Was miał coś podobnego u siebie i co było przyczyną?Jak sprawdzić tę pompę?Czy da radę ją wyjąć bez kanału?

  9. #19
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar mat09
    Dołączył
    02 2012
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Giulia Veloce Ti Trofeo White
    Postów
    837

    Domyślnie

    Cytat Napisał $ledziu Zobacz post
    gdzie taki zbiorniczek zamówić najlepiej?
    w aso.

  10. #20
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Czarny_28
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Dębica RDE - podkarpackie
    Auto
    AR 159 SW, Progression, Nero Oceano, 1.9 JTDm 16V, 2006r.
    Postów
    6,824

    Domyślnie

    w ASO ok.120 zl, a na allegro uzywki w porównywalnych cenach ok.80 zl i prawdopodobnie wadliwe wiec wybor prosty pewny pozmianowy zbiorniczek w ASO albo tutaj masz linka za 106 zl. jest https://motodelta.pl/listaProduktow....e9152=4&kat=32

Podobne wątki

  1. wyrzuca płyn wspomagania ze zbiorniczka alfa 147jtd
    Utworzone przez lukaszg w dziale 147
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 26-05-2014, 23:44
  2. 2.5 v6 CF2 Brak chłodzenia - wywala płyn
    Utworzone przez bussoholik w dziale 166
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 26-04-2014, 19:10
  3. cykliczne stuki podczas skręcania
    Utworzone przez Rado91 w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 23-04-2012, 22:03
  4. regularne stukanie podczas skręcania
    Utworzone przez zieluch111 w dziale 147
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 18-03-2011, 10:33
  5. [145] Buczy podczas skręcania pomocy !!
    Utworzone przez dnnnasa w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 27-02-2010, 21:58

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory