Strona 1 z 58 123456789101151 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 571

Temat: Aktualizacja firmware Nav Connect

  1. #1
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Zabrze
    Auto
    Alfa 159 2,4 JTDM / Cinsoft
    Postów
    103

    Domyślnie Aktualizacja firmware Nav Connect

    W sieci znalazłem coś takiego
    http://translate.googleusercontent.c..._i6BZt-iug3FYA
    czy ktoś może podzielić się takim plikiem
    Ostatnio edytowane przez Tuti ; 04-11-2010 o 16:35

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar marqo
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Grodzisk Maz.
    Auto
    AR 159 SW 1.9JTDM Q-Tronic 08'2007
    Postów
    640

    Domyślnie

    Cytat Napisał michal121 Zobacz post
    W sieci znalazłem coś takiego
    http://translate.googleusercontent.c..._i6BZt-iug3FYA
    czy ktoś może podzielić się takim plikiem
    Też jestem zainteresowany...

    ---------- Post dodany o godzinie 07:16 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 06:45 ----------



    ---------- Post dodany o godzinie 07:18 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 07:16 ----------



    ---------- Post dodany o godzinie 07:18 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 07:18 ----------



    ---------- Post dodany o godzinie 07:18 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 07:18 ----------



    ---------- Post dodany o godzinie 07:19 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 07:18 ----------

    Pozdrawiam




  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar marqo
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Grodzisk Maz.
    Auto
    AR 159 SW 1.9JTDM Q-Tronic 08'2007
    Postów
    640

    Domyślnie

    Aby sprawdzic jaką wersje softu ma navi:

    - nacisnać trip
    - nacisnać Setup (środkowy przycisk)
    - nacisnać Connect (prawy przycisk)
    - nacisnać 3x Connect
    - nacisnać prawą gałkę

    Pojawi sie dodatkowe podmenu "System"
    Pozdrawiam




  4. #4
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Zabrze
    Auto
    Alfa 159 2,4 JTDM / Cinsoft
    Postów
    103

    Domyślnie alfa 159

    może zrobić zrzutę i kupić taki kompakt. jestem za

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar marqo
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Grodzisk Maz.
    Auto
    AR 159 SW 1.9JTDM Q-Tronic 08'2007
    Postów
    640

    Domyślnie

    Znalazłem na www.alfanatiques.com , tylko że z Rapida bez konta premium cięzko zassać. Moze ktoś, kto ma konto premium zapoda to na inny serwerek:

    Link do firmware: http://rapidshare.com/#download|764|...ROMEO.rar|5086

    link do instrukcji instalacji: http://rapidshare.com/#!download|700|424267545|INSTRUCTION.docx|780
    Pozdrawiam




  6. #6
    Użytkownik Romeo Avatar YonasH
    Dołączył
    07 2010
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Brerrrrra V6
    Postów
    1,201

    Domyślnie

    ściągnąłem, na co mam wrzucić?

    ...brzmienie V6 - bezcenne!

  7. #7
    Użytkownik Ogier Avatar Lukasz78
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    BMW 520d/177KM LCI 2008
    Postów
    192

    Domyślnie firmware 12.3 i Alfa logo rządzi

    Na sofcie i instrukcji z tych linków już w środę uwaliłem sobie navi.Zrobiłem jak w instrukcji.Pojawił się ekran FLASHERA.2 statusy przeszedłem OK.Trzecia linijka czyli ładowanie programu do pamięci chyba poszło coś nie tak.Pojawił się czarny ekran i nic.Kompletnie nic wyłączyłem navi i włączyłem jeszcze raz.Flasher znowu rozpoczął pracę.I znowu utknęło na czarnym ekranie.Włączyłem i wyłączyłem.Pokazało się samo logo, myślałem że się udało ale d***.Jak się pojawiło to nie znikło.CD utknęło w napędzie i nie reagowało kompletnie na przycisk - exit.Na ekranie mam tylko piękne logo Alfy i tyle.Musiałem wyjąć CN+ z auta, porozkręcać dostać się do napędu i wtedy udało mi się wyjąć płytę.Po włączeniu zasilania, zresetowało się ustawienie mechaniki.Nagrałem nową płytkę (nero, x4, D-A-O/96) włożyłem płytkę i nic...Logo jak jest tak było.Napęd nie kręci płytką, tylko soczewa lasera podskoczy z 2 razy po włączeniu i to tyle.Rozłączanie zasilania na długo nic nie pomaga.Jednostka jest zablokowana.


    *Update* (22.10.2010):


    Przeprogramowanie (o ile możliwe-pewnie tak) to tylko u producenta czyli MM.Powodem może być dedykowany dla MM procesor wraz ze zintegrowaną pamięcią (układ ST BCC VJ528VNK znajdujący się pod wentylatorem).Ja temat drożę dalej z "zaprzyjaźnionym" szkoleniowcem z Fiat Auto Poland w B-B

    P.S.- przyznać się kto ma te same objawy i posłał sprzęt do serwisu aż z poznania, hmm?
    Ostatnio edytowane przez Lukasz78 ; 22-10-2010 o 11:50

  8. #8
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    W-wa
    Auto
    a159 2,4 SW QT
    Postów
    1,684

    Domyślnie

    zastanawiam się czy ten soft nie jest do nowszej wersji connect navi (chyba G2) - tej po 10.2007 - czyli z tym okrągłym menu

  9. #9
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar marqo
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Grodzisk Maz.
    Auto
    AR 159 SW 1.9JTDM Q-Tronic 08'2007
    Postów
    640

    Domyślnie

    Ja właśnie co skończyłem upgrade zakończony SUKCESEM. Autko mam z 08.2007 i wcześniej miałem v. 11.4 a teraz 12.3 na pokładzie.

    Łukasz78, wpisałeś kod w trakcie aktualizacji?

    ---------- Post dodany o godzinie 22:02 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 22:00 ----------

    Cytat Napisał alf-a147 Zobacz post
    zastanawiam się czy ten soft nie jest do nowszej wersji connect navi (chyba G2) - tej po 10.2007 - czyli z tym okrągłym menu
    Po aktualizacji do 12.3 powinny działać również mapy G2, ale potwierdze to dopiero jutro jak jakąś G2 będę miał. Stare mapy działają pod 12.3
    Pozdrawiam




  10. #10
    ViP Maniak resoraków Avatar Mariusz AutoDS
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Mińsk Maz.
    Auto
    147 1.9 , 159 SW 2.4, Fiat x1/9
    Postów
    884

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lukasz78 Zobacz post
    Nie ukrywam, że cholernie jestem zainteresowany taką zrzutą bo chciałbym swój błąd samodzielnie naprawić.
    Nie sądzę, by była możliwość zrobienia backup'u.. bo jakoś nie bardzo jest nosnik, który by to w navi nagrał.. Trzebaby poszukac więc wersję v. 11.4.

    ---------- Post dodany o godzinie 22:41 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 22:25 ----------

    Cytat Napisał marqo Zobacz post
    ...ale ..ale to po francusku jest ..ma ktoś po angielsku ..niemiecku a najlepiej po polsku ? ..a może ktoś zna francuski i byłby tak uprzejmy i przetłumaczy poniższe:

    INSTRUCTION DE MISE A JOUR
    TRADUCTION EFFECTUE PAR FANOU DU FORUM ALFA ROMEO ONLINE

    1- Voiture éteinte activer la radio avec de bouton d'allumage (19)
    2- Presser le bouton TRIP (23) sur le Connect pour accéder à la page-écran TRIP GÉNÉRAL
    3- De la page-écran TRIP GÉNÉRAL presser le bouton MY CAR, en bas sur le display, de façon à passer à la page-écran correspondante aux POSITIONS D'USAGE, unité de mesure, température, Volume buzzer, etc..) Il peut arriver que le MY CAR ne soit pas présent: dans ce cas passer directementau point 4
    4- Allez dans la page-écran AUDIO en pressant la touche AUDIO (24)
    5- Insérer le CD firmware, et attendre quelques secondes l'apparition de la fenêtre CD ERROR.
    6- Éteindre le Connect bouton d'allumage (19). Attendre et vérifier la complète extinction du système.
    7- Rallumer le CONNECT touche d'allumage (19)
    8- Le message apparaît: FLASHER PROGRAM avec la séquence des opérations qui sont en train d'arriver.
    9- Presser de manière rapide et sans interruptions les boutons suivants 3-4-5-6 sur le bas et le bouton (9) en haut à l'extrême droite. (De façon à composer 3-4-5-6-9 rapidement)
    10- Un double allumage confirme la reconnaissance du password.
    11- Après quelques second la séquence des et implanté.
    12- Le CD est expulsé automatiquement: l'extraire.
    13- Au retour du logo ALFA éteindre le CONNECT bouton ON/OFF (19)
    14- L'opération a été accomplis : le CONNECT est opérationnel.
    15- Maintenant entrer en AUTODIAGNOSTIC et vérifier que le SW ait correctement été chargé dans la ligne version SW, vérifier que les derniers chiffres correspondent au SW chargé. Exemple....11.3(pour d'autres renseignements voir procédure AUTODIAGNOSTICCONNECT 2° GÉNÉRATION)
    Au cas où pour n'importe quel raison (par exemple pour introduction erronée du mot de passe), la procédure de mise a jour échouait, le système s'éteint et redémarre automatiquement sans plus visualiser le logo ALFA.
    Dans cette situation (avec l’ ecran noir) taper le mot de passe et attendre l'apparition d'un message relatif à l'état de la modernisation, dans ces cas la visualisation pourrait tarder quelque seconde.

    Le dispositif répétera deux fois la séquence d'extinction/allumage, pour ensuite s'éteindre définitivement, il faut donc répartir du point 7.
    pozdrawiam, Mariusz / AutoDS Team Poland / Alfa 147 1,9 JTD GTA-look, Alfa 159 SW 2,4 JTDm, Fiat X1/9

Podobne wątki

  1. [159] Aktualizacja softu Nac Connect okrągłe menu
    Utworzone przez rokis w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 26-08-2018, 19:34
  2. [159] Nav Connect - aktualizacja
    Utworzone przez Bassotronic w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 51
    Ostatni post / autor: 28-05-2014, 11:27
  3. Autoradio CONNECT Nav + firmware 4.08
    Utworzone przez wodzart w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 13-04-2014, 15:31
  4. czy ktoś ma Connect Nav+ Firmware 4.08
    Utworzone przez andrzejm36 w dziale 147
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 27-01-2012, 18:52
  5. Loudlink - nowy firmware.
    Utworzone przez szerszeń w dziale 166
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 08-12-2010, 19:42

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory