Strona 47 z 53 PierwszyPierwszy ... 3738394041424344454647484950515253 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 461 do 470 z 524

Temat: Używał ktoś postojówek LED Can-BUS?

  1. #461
    Użytkownik Romeo Avatar dejon
    Dołączył
    03 2012
    Mieszka w
    Warszawa/Bielsk Podlaski
    Auto
    Była Alfa Romeo 156 2,4JTD...wkoncu jest 159 SW 1,9JTD 16V 150KM
    Postów
    1,102

    Domyślnie

    Te końcówki możesz wyjąć przez otwór od kierunków. .tez tak miałem tylko cala zarowka led mi wpadła

    Napisane na Commodore C64..

  2. #462
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2014
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTD 180 km
    Postów
    27

    Domyślnie

    Czy ktoś nie orientuje się czy można gdzieś kupić rezystor w5w w Krakowie??

  3. #463
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,997

    Domyślnie

    Nie ma czegoś takiego jak 'rezystor W5W' tak jak nie ma 'LEDów z CAN' (choć na allegro tak wielu nazywa te z wlutowanym rezystorem, który o ile jest wystarczający do uniknięcia błędu, jest zbyt małej mocy (gabaryty, fizyki się nie oszuka) i najpewniej dość szybko się przepali a poza tym będzie mocno nagrzewał samą "żarówkę" LED i skróci jej żywotność i/lub będzie zmieniała barwę itp)

    Kupujesz rezystor odpowiedniej mocy i o odpowiedniej rezystancji, i musisz go gdzieś w instalację wpiąć. Najlepiej dobrać taki co zlikwiduje błąd spalonej żarówki, ale gdyby jednak LED padł albo się odłączył, to z powrotem wykryje błąd. nikt chyba dotychczas nie napisał jakie w 159 działają dobrze wartości.
    Do 5W obstawiałbym (ale trzeba poeksperymentować) że trzebaby gdzies ok 2W obciążenie wrzucić (trzebaby doświadczalnie sprawdzić, może np 1W wystarczy, albo trzeba będzie 3W), czyli R=12V*12V/2W, daje nam ok 72R, najbliższe z typowych szeregów to 68R albo 75R, i taki minimum 2W (ale lepiej o specyfikacji do 5W, tym bardziej że w instalacji normalnie masz ok 13.8V podczas jazdy a to daje moc wyższą o kwadrat stosunku, czyli ok 32% więcej, wiec zamiast 2W robi się pomad ~2.65W) założyć albo gdzieś w lampie na kabelki, albo szukać innego miejsca w instalacji. Rezystor będzie się grzał, po etapie dobrania odpowiedniej wartości docelowo możnaby kupić jakiś z radiatorem (droższy) i do przykręcenia np do karoserii.
    Generalnie starałbym się o jak najwyższą rezystancję (czyli najniższą moc wydzielaną), ale zostawić minimalny zapas żeby sporadycznie jednak błąd się nie wyświetlał

    A na upartego to zamiast rezystora można wpiąć gdzieś w instalację żarówkę np 1-3W (albo nawet tą W5W).
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 21-10-2016 o 23:34

  4. #464
    Użytkownik Świeżak Avatar t0m
    Dołączył
    05 2013
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    AR Spider 946 2.4 Moded 246PS/490Nm @cinsoft
    Postów
    170

    Domyślnie

    Do jakichś chinioli dobrałem kiedyś 100R/2W i było okej. Ale po jakimś czasie choniole oczywiście wyzionęły ducha..
    Obecnie mam postojówki LEDowe własnej roboty - biorą 60mA, zbocznikowane 150R/2W. Jest idealnie, tzn. normalnie błędu nie ma, a po odłączeniu żarówki błąd się zapala, pomimo że rezystor pozostaje w układzie. I tak właśnie powinno być.

  5. #465
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,997

    Domyślnie

    Dzięki za info. 60mA, czyli biorą gdzieś ok 0.7-0.9W, i do tego masz rezystor 150R czyli bierze dalsze ok 1-1.3W (w zależności od napięcia). Sam mam LEDy chyba najmocniejsze jakie znalazłem pod W5W bodajże 1.7W (ale chyba bez rezystora bocznikującego - kilkanaście dużych diod), przez jakiś czas nie wywalało mi błędu, ale od jakiegoś czasu, sporadycznie w lewej lampie mi wywala. Muszę coś dodać, ale nie mam czasu z tym poeksperymentować - myślę jednak że będzie to coś co zabierze te dodatkowe 0.5W max skoro juz teraz jest prawie dobrze.

  6. #466
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    A może ktos polecić ledy o barwie białej ale cieplej? Zwykle W5W ledwo co świecą w dodatku na żółto, a większość ledow ma barwę jak oświetlenie w prosektorium.

  7. #467
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,997

    Domyślnie

    ja mam założone te:
    http://sklep.motohid.pl/pl/p/W5W-LED...iala-4700k/849
    Są trochę bardziej niebieskie niż standardowe xenony (które są 4300K), ale nie aż tak zimne jak większość innych ledów. Działają u mnie od 10 miesięcy, bez zewnętrznych rezystorów, choć jak pisałem sporadycznie wywala mi w lewej lampie błąd i jakiś rezystor co wezmie dodatkowe 0.5W muszę dorzucić.

  8. #468
    Użytkownik Świeżak Avatar Marek_Olsztyn
    Dołączył
    11 2016
    Auto
    Alfa 159 1.9 JTDm 16V sportwagon i Omega FL z22xe
    Postów
    146

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    ja mam założone te:
    http://sklep.motohid.pl/pl/p/W5W-LED...iala-4700k/849
    Są trochę bardziej niebieskie niż standardowe xenony (które są 4300K), ale nie aż tak zimne jak większość innych ledów. Działają u mnie od 10 miesięcy, bez zewnętrznych rezystorów, choć jak pisałem sporadycznie wywala mi w lewej lampie błąd i jakiś rezystor co wezmie dodatkowe 0.5W muszę dorzucić.
    Hej kolego, chcę zmienić żarówki od kierunków boczne i tylne oraz żarówki od stopów. Możesz coś polecić sensownego? Przednie kierunki chce zamienić na takie z funkcją dziennych:
    https://www.youtube.com/watch?v=7MZFNzqN9yc

    Marek

  9. #469
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,997

    Domyślnie

    nic nie polecę, bo ja mam tylko zmienione postojówki póki co, na takie jak podlinkowałem wcześniej. może ktoś inny cośpodpowie, ale poszperaj po allegro itp.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  10. #470
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    W temacie o światłach dziennych chłopaki już montowali LEDy w kierunki, są nawet foty, filmy i linki.


    Co do postojówek ja wróciłem z LEDów na W5W ale Philips White Vision. Te ledy za bardzo na niebieską dają nie pasują mi do mijania
    Ostatnio edytowane przez Pływak ; 17-01-2017 o 22:56

Podobne wątki

  1. Brak postojówek i stopu
    Utworzone przez Andrzej78500 w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 23-02-2015, 20:52
  2. [156] SRL amortyzatory - używał ktoś?
    Utworzone przez r-sokol w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 30-06-2013, 19:18
  3. Brak postojówek
    Utworzone przez prism w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 11-11-2011, 08:44
  4. Czy ktoś używał takiej farby do malowania ?
    Utworzone przez Dziaru w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 10-01-2011, 23:41
  5. wymiana postojówek.. jak..?
    Utworzone przez loki w dziale 156
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 16-03-2009, 19:42

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory